ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 54

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
26 Οκτ 2015
Από Ivorel

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

[Fun Activity] Assassin’s Creed Syndicate: Μία μέρα στο Λονδίνο με...

55 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 1.305 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 26-10-2015
26 Οκτ 2015
Από Ivorel

AC Syndicate photo.jpg

Χαιρετώ όλο το Community και τους φανς του Assassin’s Creed!

Ίσως κάποιοι να κρατάτε ήδη στα χέρια σας το Assassin’s Creed Syndicate, αλλά αυτό δεν μας αποτρέπει από το να διοργανώσουμε ένα παιχνίδι δράσης και δημιουργικότητας για όλους εσάς! 

Το Βικτωριανό Λονδίνο της Βιομηχανικής Επανάστασης σας καλεί, και εσείς δεν μπορείτε παρά να ανταποκριθείτε στο κάλεσμά του...Το θέμα όμως είναι πως έχετε μόνο μία μέρα να βρείτε τόσο τον παρτενερ σας στο έγκλήμα και να μας πείτε τις περιπέτειές σας.

Ο partner σας μπορεί να είναι είτε κάποιος χαρακτήρας του Assassin’s, είτε κάποιος από το φόρουμ ακόμα και χαρακτήρας του PlayStation γενικότερα.

Πλοκή

Βρίσκετε τον partner in crime και μας εξιστορείτε τις Assassin’s περιπέτειές σας σε περίπου 200 λέξεις. Αν ο παρτενερ σας είναι κάποιο μέλος από το φόρουμ, μην ξεχάσετε να τον κάνετε mention (@).

Διάρκεια

Έναρξη: Δευτέρα 26/10

Λήξη: Δευτέρα 2/11 στις 12.00 μ.μ. ώρα Ελλάδος.

Ψηφοφορία

Μπορείτε όλοι να πάρετε μέρος και να μας στείλετε τις φοβερές σας περιπέτειες! Η καλύτερη ιστορία θα κερδίσει με απόφαση των MVP και δικιά μου.

Καλή επιτυχία σε όλους!

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
MVP
09
/16

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
VasilisR_T
Αποδεκτή Λύση

Ο υπερτυχερός νικητής του activity θα γνωρίσει το Λονδίνο του 1868 στο PlayStation 4. Πώς? Ε καλά...

Κείμενο με διαρροές πληροφοριών
ac_syndicate_ps4.jpg

Απ: [Fun Activity] Assassin’s Creed Syndicate: Μία μέρα στο Λονδίνο με...

I don't need a weapon. My friends are my power!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Συγγνώμη επειδή δεν κατάλαβα και πολλά εμείς διαλέγουμε είτε κάποιον από εδώ είτε κάποιον χαρακτήρα του παιχνιδιού πχ bartholomeo και απλά λένε με την φαντασία μας μια περιπέτεια που υποτίθεται ότι περάσαμε ?

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Συγνώμη επειδή δεν κατάλαβα και πολλά, εμείς απλά διαλέγουμε κάποιον από εδώ ή από το παιχνίδι πχ antonio και περιγράφουμε μία περιπέτεια που υποτίθεται ότι περάσαμε ?

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

@iropjohn Ακριβώς αυτό :Thumbs: Μπορείς να διαλέξεις όποιον χαρακτήρα θες, και να μέσα σε 200 λέξεις πάνω κάτω, να πεις τι θα έκανες αυτό το 24ώρο. Προφανώς μιλάμε κάτι σχετικό με την ιστορία, όχι αν ας πούμε θα πήγαινες να δεις το γήπεδο της Tottenham ή της Chelsea... 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Κατάλαβα απλά περιγράφω μία περιπέτεια που πέρασα εγώ και αυτός ο ήρωας παρεμπιπτόντως διάλεξα την evie

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

Χμ... ελπίζω να γράφετε και είστε τόόόσο ήσυχοι... 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Εγώ φτιάχνω το σενάριο στο μυαλό μου δεν το τελίωσα ακόμα ;)

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

vagos1983

99%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
vagos1983
Αποδεκτή Λύση

Βρίσκομαι στο βροχερό Λονδίνο είναι αργά το απόγευμα ...βοηθός μου ο ένας και μοναδικός κλέφτης Sly Cooper... συζητάμε πως θα εισχωρήσουμε στο παλάτι για την αποστολή μας.

Ύστερα τα μεσάνυχτα όταν θα χτυπήσει το ρολόι του Big Ben εκείνος με τις ικανοτητες του όσο θα κλέβει το στέμμα της Βασίλισσας Βικτωρίας θα σημάνει συναγερμός στο παλάτι και θα απασχολεί όλη την βασιλική φρουρά εγώ θα προσπαθήσω να εισχωρήσω στο βασιλικό δωμάτιο ώστε να δέσω και να ανακρίνω την Βασίλισσα  τι σχέση έχει με τους Templars.... ύστερα από τον διάλογο μαζί της καταλαβαίνω ότι κάτι κρύβει..

Μετά από αρκετή ώρα ανάκρισης... υποκύπτει... εξομολογείται  ότι ο μεγαλύτερος γιος της ανήκει στο τάγμα των Templars με σκοπό η βασιλεία της να ήταν προστατευμένη από κάθε κίνδυνο εκτός Βασιλείου και μετά  από βαθιά γεράματα όταν θα ερχόταν η ώρα του να ανέβαινε στον θρόνο του Βασιλιά του Ηνωμένου Βασιλείου ...κάτι τέτοιο όμως ήταν ανεπίτρεπτο και αδύνατο!!!

Με ικέτεψε να μην του κάνω κακό ...αυτό όμως είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία...

Slycooperimg.png

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Φίλε ωραία η ιδέα σου για τον καλύτερο μου ήρωα σε videogame όμως πρέπει να διαλέξεις κάποιον χαρακτήρα απο τη σειρά καλά τα λέω @Ivorel ?

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

@iropjohn Οπώς λέω και στο αρχικό ποστ:

Ο partner σας μπορεί να είναι είτε κάποιος χαρακτήρας του Assassin’s, είτε κάποιος από το φόρουμ ακόμα και χαρακτήρας του PlayStation γενικότερα.

:Thumbs:

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

οκ

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

ΛΟΝΔΙΝΟ WHITECHAPEL 1868

Μία μέρα εγώ και η Evie Frye κόρη του Ethan και της Cecily Frye βρισκόμασταν στο whitechapel του λονδίνου και συγκεκριμένα σε μία οροφή,ελέγχαμε για τυχόν εγκληματίες ή κλέφτες και είδαμε την τράπεζα και τότε θυμηθήκαμε ότι η Queen Victoria ήθελε ένα βαγόνι με χρυσό και είπαμε να περάσουμε να δούμε πώς είναι τα πράγματα εκεί,πριν κάν μπούμε εντελώς μέσα,παρατηρήσαμε ότι αυτή που ήταν στην τράπεζα δεν ήταν πολίτες που δούλευαν στην τράπεζα αλλά ήταν μεταμφιεζμένη Templars,είδαμε έναν Templar ο οποίος φαινόταν ώς ο υπεύθυνος για την διαδικασία αυτή,τον απαγάγαμε και τα ομολόγησε όλα το σχέδιο του starrick ήταν να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία όπου η βασίλισσα Βικτόρια ήθελε το χρυσάφι το σχέδιο του ήταν να βάλει το χρυσάφι στο βαγόνι και όταν στη διαδρομή που θα έκανε το τρένο θα έφτανε σε μία γέφυρα μακριά από τους αστυνόμους το τρένο θα σταμάταγε που λογικά θα το οδηγούσε κάποιος Templar δίπλα από ένα άλλο τρένο όπου θα έκαναν ανταλλαγή το χρυσάφι με δυναμίτες,το τρένο θα αναχωρούσε το επόμενο πρωί και για αυτό έπρεπε να δράσουμε το βράδυ.Εισχωρίσαμε στο σταθμό όπου είδη το χρυσάφι ήταν στο τρένο το πήραμε μέσα σε 20 λεπτά και το ανταλλάξαμε με ύφασμα το ξέρω ακούγεται παράξενο αλλά ήταν το μόνο που είχαμε εύκαιρο,το επόμενο πρωί κρυφτήκαμε μέσα σε ένα βαγόνι μόλις φτάσαμε στην γέφυρα και έγινε η ανταλλαγή και μόλις το άλλο τρένο θα έφτανε στο τέλος της γέφυρας θα τους περίμενε η αστυνομία επειδή τους είχαμε ενημερώσει,σβήσαμε το φυτίλη από τα κουτιά που θα προκαλούσε την έκρηξει και πήραμε τον έλεγχο του τρένου μόλις τα είπαμε όλα αυτά στην βασίλισσα,μας είπε ότι κάναμε κάτι πάρα πολύ καλό γιατί αν το σχέδιο του Starrick ολοκληρωνόταν δεν θα καταστρεφόταν μόνο ένας σταθμός και περίπου 200 άτομα αλλά με το θάνατο της βασίλισσας θα καταστρεφόταν όλο το Λονδίνο επειδή οι Templars θα έπαιρναν τον έλεγχο του.Δυστυχώς ο Starrick είχε πολύ καλά μέσα και την γλύτωσε εκείνη τη φορά,όμως προτρέψαμε κάτι πολύ κακό.

Συγγνώμη που είναι πολύ αλλά τόσο μου βγήκε

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Neochaos

96%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Neochaos
Αποδεκτή Λύση

Η μαγευτική πόλη του Λονδίνου θα δει την αυγή της Επανάστασης. Τα πλακόστρωτα σοκάκια θα βαφτούν κόκκινα με αίμα, καθώς ο λαός θα ξεσηκωθεί ενάντια στον καταπιεστικό καπιταλισμό.

Ο Jacob και η Evie έμειναν στο Excelsior, ένα μεγάλο ξενοδοχείο στην πόλη του Λονδίνου, όπου ο γερασμένος Mentor του Τάγματος των Templars, Auron Litlebottom, έχει για κατοικία. Κατά τα τελευταία στάδια της ζωής του στο Λονδίνο, ο Auron είχε επιλέξει τον Nicola, έναν πολύ αφοσιωμένο νεαρό, ως αποδέκτης της γνώσης του και των μυστικών του ως τον επόμενο Αρχηγό του τάγματος. H παράδοση θα γινόταν απόψε.

Η αποστολή ήταν μια, η εξόντωση του επόμενου αρχηγού των Templars. Το βράδυ της επίθεσης η Evie εξήγησε για πέμπτη φορά το αναλυτικό σχέδιο που είχε σχεδιάσει και δημιουργήσει μετά από ημέρες μελέτης των αρχιτεκτονικών σχεδίων του ξενοδοχείου. Ο Jacob αφού διαβεβαίωσε την Evie με ένα απλανές και χαζοχαρούμενο βλέμμα ότι ήξερε τι έπρεπε να κάνει, αποφάσισαν την έναρξη της αποστολής.

Το σχέδιο εκτελέστηκε με συνέπεια, η Evie φρόντισε για αυτό. Ο Jacob βύθισε μέσα στο λαιμό του Nicola την λεπίδα του μαχαιριού του. Η Evie κοίταζε στα μάτια τον Nikola καθώς η ζωή έφευγε από τα μάτια του. Ο επόμενος αρχηγός των templar δεν ήταν παραπάνω από μια ανάμνηση.

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

@Neochaos σοβαρά τώρα μήπως είσαι μέσα στο μυαλό μου και δεν το ξέρω;

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

BaronNK

• Award Winner
97%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
BaronNK
Αποδεκτή Λύση

Είναι σίγουρα μεγαλύτερο από αυτό που περιμένα αλλά αν αρχίσω, δεν σταματάω :D

Όλα ξεκίνησαν όταν ένας φίλος από τα παλιά μου ζήτησε να πάω στο Λονδίνο να τον βοηθήσω, "Ξέσπασε ο σκοτεινός πόλεμος που όλοι φοβόμασταν, χρειάζομαι τη βοήθεια σου" έγραφε το γράμμα.Αμέσως πήρα τα πράγματα μου, τα 2 πιστόλια που μου είχε χαρίσει και ένα νέο σπαθί που δεν μπορούσα καλά καλά να το κουμαντάρω, και πήρα το τραίνο για το μεγάλο ταξίδι.. Όλη η διαδρομή ήταν μουντή μέχρι που έφτασα στο Λονδίνο. Μια σκοτεινή αύρα κατέκλειε την πόλη και κατάλαβα κατευθείαν πως κάποιο πρόβλημα υπήρχε.
Κατεβαίνοντας από το τραίνο τον είδα να κάθεται δίπλα στη μοτοσυκλέτα του,τρώγοντας την αγαπημένη του πίτσα. Με ρώτησε πως πάνε τα πράγματα και αν μπορούσα τελικά να χρησιμοποιήσω τον εξοπλισμό που μου είχε δώσει..Η καταφατική μου απάντηση φαίνεται να τον καθησύχασε γιατί άρχισε να χαμογελάει και εκείνο το κακομούτσουνο υφάκι ήταν πλέον παρελθόν..
Μιλούσαμε για ώρες μέχρι που φτάσαμε σε ένα σοκάκι με μια μπυραρία. "Εδώ είναι το πρόβλημα" μου είπε.. "Θέλω να πας και να δείξεις το μενταγιόν σου στον barman" .. Επειδή με τον Dante γνωριζόμαστε πολλά χρόνια και έχουμε δουλέψει πολλές φορές μαζί, δεν θα ζητούσα εξηγήσεις, οπότε και πήγα ενώ αυτός θα περίμενε από έξω το σήμα μου.
Ανοίγω την πόρτα, κάνω δυο βήματα και καταλαβαίνω πως αυτή δεν είναι μια συνηθισμένη μπυραρία, μυρίζω φρέσκο αίμα, νιώθω τα μάτια όλων να με κοιτούν, καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται και σφίγγω τα δόντια μου, ενώ βρίσκω το θάρρος να περπατήσω ως το bar. "Hello sir..How can I be of service?Perhaps you would like a fresh Bloody Mary" .Χωρίς να απαντήσω, του δείχνω το μενταγιόν μου και βγάζω τα πιστόλια μέσα από το μακρύ μαύρο παλτό μου σημαδεύοντας τον.."There has been a mistake sir but I won't tolerate this kind of behavior in my bar.GET HIM!". Ξαφνικά όλοι οι πελάτες άρχισαν να μεταμορφώνονται σε δαίμονες που έφεραν το σήμα των Templar. Αρχίζω να πυροβολώ και να πηδάω πάνω στα τραπέζια, σκεπτόμενος τι στον κόρακα γίνεται εδώ μέσα..Δεν πέρασε ένα λεπτό, και ο Dante μπήκε μέσα δείχνοντας τους την μορφή που φοβούνται ακόμη και οι βασιλιάδες των δαιμόνων..Μέσα σε δευτερόλεπτα δεν υπήρχε ούτε ένας δαίμονας ζωντανός και ο Dante με οδηγησε στο δωμάτιο πίσω από το bar..
"Εδώ είμαστε" είπε και μου έδειξε έναν καθρέπτη που στην κορυφή υπήρχε ένα ρουμπίνι από τον κόσμο των δαιμόνων.. "Κατέστρεψε το" μου είπε ενώ μου έλεγε την ιστορία του, και πως αυτό βρέθηκε στο Λονδίνο..
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του, οι Templars του Λονδίνου, είχαν να κάνουν με μια σειρά νέων Aσασίνων που έσπερναν τον τρόμο ακόμη και έξω από τα βασιλικά ανάκτορα, οπότε στράφηκαν στο να χρησιμοποιήσουν τη σκοτεινή μαγεία που δεν τους επιτρέπει η θρησκεία τους για να κάνουν μια συμφωνία με τον Mundus που ίσως τους βοηθήσει να νικήσουν..
Μόνο τότε κατάλαβα γιατί ο Dante θέλει τη βοήθεια μου. Ως κυνηγός δαιμόνων, δεν θέλει να μπει στη μέση αυτής της αρχαίας μάχης και να είναι αντιμέτωπος και με τις δυο πλευρές, θέλει μόνο να σταματήσει την εισβολή των δαιμόνων του Mundus στη Γη και γι'αυτό με φώναξε..Εγώ ως παλιός Ασασίνος θα είμαι ο σύνδεσμος που θα ενώνει αυτές τις 2 διαφορετικές μάχες μέχρι να τελειώσει ο πόλεμος..
Βγαίνοντας από την μπυραρία αισθάνθηκα και πάλι νέος, έτοιμος να χρησιμοποιήσω νέες και παλιές τεχνικές για να βοηθήσω στην επίτευξη του σκοπού των Ασασίνων του Λονδίνου..Σήμερα κιόλας θα στείλω γράμματα σε όλους τους γνωστούς για να τους ενημερώσω πως : ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ !

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

Γεια σας παιδιά!

Υπενθυμίζω πως έχετε μέχρι και τη Δευτέρα να ανεβάσετε την καταπληκτική ιστορία σας :Thumbs:

Μετά πάει, πέταξε η ευκαιρία...

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Η δική πως σου φάνηκε ?

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

Ada_236

• Award Winner
94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ada_236
Αποδεκτή Λύση

Λονδίνο,1868

Πρωι σε ενα απλο δωματιο πανδοχειου.Στο τραπεζι βρισκεται μια στιβα χαρτιων-εγγραφα,χαρτες.Τους τελευταιους μηνες παρακολουθουσαμε λεπτομερως τις κινησεις του Master Templar.

Ταξιδευε απο πολη σε πολη,συζητουσε με αλλα ατομα του ταγματος,αλλα και υψηλα ισταμενα προσωπα,που δεν ειχαν ιδεα απο τους πραγματικους στοχους των Τemplars και ηταν απλα πιονια στο παιχνιδι τους.Κινουσε νηματα, δημιουργουσε προπαγανδες....μια συνεχη υπογεια διαπλοκη που εξυπηρετουσε συμφεροντα πλουσιων,βιομηχανων και αφηνε τις κατωτερες ταξεις κουρασμενες,κοιμισμενες,ευκολες στον ελεγχο που θα επιφερει την πολυποθητη ταξη.Εξαλλου τα βιομηχανικα προιοντα τον εφερναν πιο κοντα στην ευρεση ενος κομματιου απο την Εδεμ.

Περασαν ωρες οσο σκεφτομουν μεχρι τελευταιας λεπτομερειας το σχεδιο για την εξαφανιση του Templar και τα οφελη απο το θανατο του.Το απογευματακι εφτασα- στο σημειο συναντησης.Μια παμπ.Καθονταν στο τραπεζι.Μια παγωμενη μπυρα στο τραπεζι,κεφαλι σκυμμενο για αποφυγη βλεμματος με ανεπιθυμητους.Εκατσα διπλα στον Jacob.Παρατηρησα τη μελανια κατω απο το ματι.Προφανως το να προσπαθεις να οργανωσεις μια επανασταση,ξεσηκωνοντας εργατες δεν ειναι παντα απλο.Μου εδωσε το ακριβες σημειο οπου θα βρισκεται ο Master templar και την προσκληση που θα μου επετρεπε να βρεθω κοντα του.Σιχαινομαι να πηγαινω σε αυτα τα μερη.Μισω τον κοσμο τους,το ντυσιμο τους.

Βραδυ,στο παλατι της βασιλισσας.Ολη αυτη η υπερβολικη χλιδη μου γυριζει το στομαχι.Προσπαθω να χαμογελω και κινουμαι αναμεσα σε παρεες εντυπωσιακα ντυμενων ανθρωπων που πινουν,γελουν,χορευουν.Επιτελους φτανω στον στοχο μου.Στεκεται ορθιος και συζητα με πολιτικους.Πηγαινω στο μπουφε,γεμιζω το ποτηρι μου και φευγοντας περναω απο διπλα του.Η Λουσυ-πληρωμενη βοηθος,για την οποια επισης εξασφαλισε προσκληση ο Jacob-παραπαταει και πεφτει σε εναν απο τους πολιτικους,λερωνοντας με κρασι το κουστουμι του.Καθως γυριζουν να δουν τι συμβαινει,η κρυμμενη λεπιδα μου χωνεται στη σαρκα του Templar.Μεχρι να καταλαβουν τι γινεται,εχω ηδη φυγει απο το χωρο και κατευθυνομαι προς την εξοδο με ενα χαμογελο.Η επομενη μερα θα ειναι πιο φωτεινη..Η πραγματικη επανασταση αρχιζει.

ΥΓ:Ειναι πανω απο 200 λεξεις.Αν ειναι πολλες θα το μικρυνω. 

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Jestersoil

93%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Jestersoil
Αποδεκτή Λύση

Αγαπώ τις βροχερές μέρες, η γκρίζα τους αύρα αποκαλύπτει το αληθινό πρόσωπο αυτής της πόλης. Φανερώνει αυτή τη διάφανη, άφθαρτη κλωστή που ενώνει τους κατοίκους της. Πράξεις, λέξεις και βλέμματα ανεπαίσθητα "Τους" μαρτυρούν.

Πόσο εύκολα χάνεται η αξία των ανθρώπων όταν τους αφαιρείς τα πολύτιμα τους αντικείμενα; Πως θα ήταν εάν τους στερούσες αυτή τη μικρή ποσότητα καλοσχηματισμένου, γυαλιστερού χρυσού;

Χρέος μου, η τελευταία της ανάσα.
Χρέος σου, να μην την διαδεχτεί κανείς.

Οι ψίθυροι, δημιουργούν το μονοπάτι. Το βαδίζουμε μαζί. Απόψε η μάσκα σου είναι και δική μου. Το απόλυτο σκοτάδι και η νεκρική σιγή είναι οι σύμμαχοι μας.

---

-Βασιλική κάμαρα-

Πόσο γαλήνια κοιμάται; Ποιο άραγε να είναι το τελευταίο της όνειρο; Νιώθω την λεπίδα μου να πάλλεται στον ρυθμό της καρδιάς μου...

"Θέλω να με βλέπεις καθώς πεθαίνεις"

-Κρύπτη παλατιού-

Γι' αυτό αγαπώ το σκοτάδι, κατασπαράζει δίχως διακρίσεις ακόμη και τα πιο λαμπρά αντικείμενα.
"Μια μικρή κίνηση, με αντίκτυπο σπουδαίο."

---

{Ο Garrett με τη χρυσή του λάμψη και ο Assassin αφήνοντας ένα κόκκινο στίγμα, απομακρύνονται στις στέγες...

Ξημερώνει, το Λονδίνο δεν θα είναι ποτέ το ίδιο.}

Επισήμανση: Εγώ είμαι ο Assassin και για partner έχω διαλέξει τον Garrett από το Thief.

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

@Jestersoil :smileytongue:

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση