Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 65

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
30 Kas 2017
panzercatwagen Tarafından

panzercatwagen

40%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Kutu oyunlardaki Leveller ve başarımlar noluyor?

9 Yanıt 169 Görüntüleme Oluşturuldu 30-11-2017
30 Kas 2017
panzercatwagen Tarafından

Arkadaşlar merhaba,
Uzun yıllardır bir Pc oyuncusu olarak PS4'e geçme kararı aldım ve bir PS4 Pro satın aldım o yüzden bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Kutu olarak aldığım oyunun multiplayer'ında yaptığım leveller o oyunu daha sonra dijital olarak satın alırsam gider mi yoksa her şey sıfırdan mı başlar?
Geçen gün Vatan Bilgiyardan Call of Duty WW2 ve İnfinite Warfare satın aldım, kutuları açtığımda yarım saat cd key aradım Meğer Playstation'da kutu olarak alınan oyunlar cd olmadan oynanmıyormuş, yıllardır Pc de oyunları Steam ve Origin üzerinden aldığım için yani dijital olarak aldığım için oyunlar hep benim hesabıma ait oluyordu ama kutu olarak aldığım oyunlarda olmuştu o nedenle aynı mantığın Playstation da da geçerli olduğunu varsaymak gibi büyük bir hata yaptım. Oyunu kutu ya da dijital almanın avantajları ve dezavantajlarını uzun uzadıya başka sitelerde ki forum sayfalarında okudum ama benim tercihim Call of Duty gibi oyunları dijital olarak almak olacaktır, çünkü bir kere oynayıp bitirdiğin bir oyun değil sürekli olarak oynayabileceğim bir oyun olacakları için dijital almayı tercih ederim. Benim bakış açımda cd yi kaybettiğinde ya da cd hasar gördüğünde oyunu kaybediyorsun yani gidiyor doğal olarak bunun olmasını istemiyorum ayrıca sürekli cd tak çıkarda yapmak istemiyorum, o nedenle benim planım bir sonraki playstation indirim zamanında ki tahminimce yılbaşı da olacaktır ww2 yi dijital olarak satın almak, yani öğrenmek istediğim ben önümüzdeki bir ay boyunca oyunun multiplayer'ında level kastıkdan sonra dijitalini alırsam nolur? Herşey silbaştan mı olur? Yada Playstation sistemi oyunu aynı hesaptan almama izin vermeyebilir mi ki bu durumda zaten bütün leveller gider.

Cevap
ETİKETLER: COD PS4 Purchasing
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
89%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Öncelikle merhaba @panzercatwagen Playstation Türkiye forumuna hoşgeldin! Hayırlı olsun yeni konsolun. 

Kısacası bahsetmek gerekirse kutulu satın aldığın oyunların arka yüzünde aşağıda bir dünya sembolü göreceksin, bu kısmın öncelikle ''2'' olduğundan emin olmalısın. 2 dışında farklı bir numara ve ya ''ALL'' yazan hiç bir kutulu oyunu almamanı öneririm bunlar avrupa bölgesi ile uyumluluk sorunları yaşatabilecek video oyunlarıdır yani ülkemiz için uyumlu olmayabilir. Eğerki kutulu oyunlarında multiplayer kasıyorsan ve kutulu oyunun bölge kodu ''2'' ise daha sonra dijital olarak mağazadan satın aldığında level sisteminin kaldığı yerden devam ettiğini göreceksindir.

Gelelim başarımlara... Başarımlar kısacası kupalar olarak adlandırmaktayız. Bu kupa sistemi her oyun içerisinde 4 kategoriye ayrılmaktadır. Bronz, gümüş, altın ve platin. Platin kupası oyunlardaki en değerli kupalardır, her kupayı kazandıktan sonra otomatik olarak açılır. Değeri yüksek olan her kupanın belli başlı zorlukları vardır. Örnek olarak bir bronz kupa senden 3 adama araba ile çarpmanı istiyorken bir altın kupa senden oyunu zor modun da bitirmeni isteyebiliyor. Aşağıda örnek bir kupa tablosu da atacağım. Tekrardan yeni konsolun hayırlı olsun. 

örnek 1örnek 1örnek 2örnek 2

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Onaylanmış çözüm

@panzercatwagen

Merhaba 

Yeni konsolun hayırlı olsun. Bf1, Call of Duty WWII, Fifa 18 gibi uzun soluklu multiplayer olarak oynayabileceğin oyunları dijital olarak alman çok mantıklı ki ben de öyle yapıyorum. Kutulu bir oyuna başladıktan sonra aynı oyunun dijital sürümünü aldığında oyun içi levelin ve kupa seviyen en son kaldığı yerden devam eder sıfırdan başlamazsın. Ayrıca hatırlatmak istediğim bir durum var. Elinde kutulu oyun varsa ve aynı oyunun dijital sürümünü aldıysan oyunu sorunsuz bir şekilde cihaza indirmeden önce kutulu oyun verilerini cihazdan silip sonra indirme işlemine başlamalısın. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

@kankileyta 

Bu durum farklılık gösteriyor olabilir. Mesela single player oyunlarda. Canlı örnek olarak,

Witcher 3 GOTY sürümü kutulu olarak elinde olan ve oynayan bir arkadaşım paraya sıkışımca oyunu satmak zorunda kaldı. İlerleyen zamandada güzel indirimlerden birinden digital olarak aldı.

Lakin biz save dosyasını çalıştıramadık ve herşeye baştan başlamak zorunda kaldı. Buluttan tekrar attı vs falan ama kutulu oyunun save ini digital sürümde çalıştıramadık ve pes ettik.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

Bu durumu hiç yaşamadım ama ilginç bir durummuş.Mesela ben BF1 ilk çıktığında kutulu aldım ve bir süre sonra dijitalini edindim.O süre zarfında aldığım kupalar ve oyuncu leveli kaldığı yerden devam etti.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
kankileyta
Onaylanmış çözüm

Kupalar ile ilgili sıkıntı yok. Save dosyası çalışmıyor. Adamın bütün emekleri boşa gitti. Ben ilk oynayışımda ölüm marşında bitirdim. Ve çok emek ve zaman harcadım. Benim başıma gelseydi heralde kafayı yerdim. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

96%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

witcher 3 GOTY sürümü saveleri normal sürümde kullanılmıyor yada tam tersi normal saveler ,goty sürümde kullanılmıyor

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

Dostum ikiside Goty Sürümü.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

96%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

bölge kodundan kurtarmıyor olabilir

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

:D İkiside bizim regionumuz için. Orjinal Türkiyeden alınmış Goty sürümü ile diğeri PSN TR den alınmış goty sürümü :D. Başka bir sıkıntı var.

0 Övgü Puanı

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal