Odpowiedz
25 wrz 2009
Przez: VAMET Award Winner 2 301 wiadomości
Level 4

Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

54 Odpowiedzi 4 525 Wyświetleń Stworzony 25-09-2009

Witam uprzejmie

Zadzwoniłem do Cenega Poland i zapytałem o dwie sprawy:

- wsparcie trophies do wersji polskiej Fallout 3 - ma wyjść kiedyś tam patch 1.10, jednak nie ma dokładnej daty, ponieważ "jest to trudne do zaimplementowania w lokalizacji polskiej" :smileyvery-happy: Najlepsze jest to, że się przyznają do błędu, ja na to, że oddam Wam polskiego Fallout 3, bo kupiłem i nie spełnia moich oczekiwań, a patch 1.10 nie wiedzą, kiedy wyjdzie. To Pan że nie może nic zrobić Cenega Poland i reklamację do Rzecznika Praw Konsumenta!

- dodatki do Fallout 3, które pojawiły się na SCEE PSStore i tu niespodzianka, oficjalne stanowisko Cenega Poland - nie będzie dodatków na PSStore PL, mimo iż Cenega Poland oficjalnie jest wydawcą w Polsce wersji zarówno angielskiej jak i polskiej. Co Pan mi powiedział? ...że są w planach, nie wiedzą kiedy, dodatki do wersji angielskiej, jak wyjdzie wersja Fallout 3 GOTY, czyli jak ktoś posiada polską wersję i angielską, to musi 3 raz kupić tą samą grę w postaci Fallout 3 GOTY - CHORE!!!

- co do dodatków w wersji polskiej, Pan oprócz sapania do słuchawki, nie był w stanie nic powiedzieć, jedynie że jest to niezwykle trudne i na razie nie ma planów.

Jak zapytałem ponowie, dlaczego nie ma na PSStore PL linku do servera, skąd można pobrać Fallout 3 dodatki, to Pan powiedział, że jest to niezwykle trudne do zaimplementowania. Co do jasnej ciasnej?! Link na PSStore PL jest trudny do zaimplementowania?

Ja mam pytanie do Sony, czy Wy macie te same nędzne karteczki, co macie mówić ludziom? Ta sama płyta, jest to niezwykle trudne do zaimplementowania - takie pierdoły można wciskać ludziom z początku ubiegłego wieku!

Co gorsze Pan z Cenega Poland zaoferował wyjście z sytuacji, niech Pan sobie założy konto na UK i pobierze dodatek z UK w wersji angielskiej. Ja mu na to, że jest to nielegalne i sprzeczne z T&C Sony, to Pan jeszcze więcej sapał.

Masakra!!! Także idźcie i sprzedajcie Fallout 3 PL, Fallout 3 EN i kupcie sobie Fallout 3 GOTY, bo inaczej dodatków nie dostaniecie nigdy, chyba, że złamiecie T&C Sony i założycie konto na UK.

Możecie złożyć skargę i ubiegać się o swoje prawa u Rzecznika Praw Konsumenta.

Z poważaniem

Prosimy używać zwykłego tekstu
Odpowiedz
Wiadomość 1 z 55 (4 525 wyświetleń)
Odpowiedz
Level 3

Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

No to Cenenga faktycznie robi co może, żeby nie kupować jej gier. Albo ma "chytry" plan i myśli, że ludzie to idioci i skoro nie będzie dodatków na polskim PSN-ie, to pójdą i kupią "GOTY".

Mam prośbę do wszystkich, którzy rozważają taki krok: jeśli już jesteście takimi maniakami i chcecie kupić "GOTY" (mimo, że macie już jedną z wersji sprzedawanych przez Cenegę) to nie róbcie tego w Polsce, kupcie np. na amazon.co.uk.

Nie dawajmy zarobić partaczom i/lub naciągaczom.

Odpowiedz
Wiadomość 2 z 55 (4 461 wyświetleń)
Odpowiedz
Level 1

Zwykli oszuści. Ja czuję się mocno oszukany, wyrzuciłem kasę w błoto.
Odpowiedz
Wiadomość 3 z 55 (4 428 wyświetleń)
Odpowiedz
Member

Ostatnio dużo szukałem informacji o dodatku na naszym ps store niestety cisza  ale po przeczytaniu  tego watku chyba dam sobie spokuj. Jedyne co mnie cieszy w tej chorej sytułacji to fakt ze nie skusiłem sie na  nasza lokalizacje.Stanowisko cenegi to juz inna bajka sami sobie robią reklame i tracą  klientów skoro niechca zarobic to ich sprawa dodatekz Uk działa  tylko z BLES 00333 na szczescie mam taka wiec nic niestoi na przeszkodzie jej zassac i dac zarobic panom z UK .
Odpowiedz
Wiadomość 4 z 55 (4 415 wyświetleń)
Odpowiedz
Level 4

A później się dziwią, że ludzie zakładają konta na inne kraje...

Zakładnie fałszywych kont, jest łamaniem regulaminu, okej...
Tylko dlaczego w takim razie konsola jest w stanie odpalić grę z każdego regionu?

Powiedzmy, że kupujemy/dostajemy grę z US, do której wyszły jakieś dodatki na PSN...
I co jeżeli chcę je mieć? Dodatki są przeważnie regionalizowane (co jest głupotą), więc żeby z nich skorzystać, jestem zmuszony założyć "lewe" konto...

Bardzo mi się to nie podoba, w jaki sposób funkcjonuje PSN.
Konkurencja, a więc M$, ma na tym polu sporą przewagę...
Odpowiedz
Wiadomość 5 z 55 (4 387 wyświetleń)
Odpowiedz
Level 3

Dotyczy: Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

Nie wiem jak wygląda sprawa dodatków do gier na XBL, ale zawartość samego serwisu z pewnością także zależy od regionu, z którego się łączysz.

Przykładowo usługi filmowe na XBL do tej pory są dostępne wyłącznie na terenie USA i nawet nie ma planów (przynajmniej jawnych), aby usługę tę rozszerzyć na Europę. Sony rozszerza swoje usługi filmowe na część Europy już w tym roku, a do końca przyszłego roku usługa powinna być dostępna wszędzie, gdzie jest PSN.

Dostępność wersji demonstracyjnych także jest czasem ograniczona ze względu na region, już pomijam fakt, że znaczna część dem jest przez pierwsze kilka tygodni dostępna wyłącznie dla posiadaczy kont "Gold".

Nawet nie przypominam o tym, że XBL wciąż nie jest dostępny w Polsce, a zakładanie konta w XBL z podaniem fałszywych danych jest tak samo nielegalne, jak w przypadku PSN.

Różnica jest taka, że Microsoft potrafi zabanować takie konta, a Sony tego (jeszcze) nie robi.

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 6 z 55 (4 377 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 4

Re: Dotyczy: Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

Ja wiem, że XBL nie jest usługą idealną (chociażby jej brak w naszym kraju) i również są z nią problemy. Ale rzadko występują takie, jakie są z PSN, a konkretnie rozbieżność pomiędzy poszczególnymi regionami.
Za przykład podam SSF2THD Remix, który na europejskim PSN ukazał się kilka miesięcy później, niż na US, podczas gdy na XBL był wszędzie w tym samym czasie, więc o co tu chodzi? Czyżby niedbalstwo?

Sony, szczególnie SCEE, nie potrafi zadbać o klienta, że o SCEP nie wspomnę...
Stałe opóźnienia, braki itd.
Jakoś M$ potrafi dopilnować takich rzeczy...
Odpowiedz
Wiadomość 7 z 55 (4 375 wyświetleń)
Odpowiedz
Level 3

Re: Dotyczy: Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

hmm, porownywanie czegos co nie istnieje do czegos, co dopiero raczkuje.... interesujace.........
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 8 z 55 (4 355 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 3

Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

Trochę to dziwne rozumowanie: "Sony pozwala odpalić grę z USA na europejskiej PS3, ale nie pozwala zciągnąć do niej dodatku z europejskiego PSN-a, dlatego jest w tym zakresie gorsze od Microsoft-u, który w ogóle nie pozwala uruchomić gry z USA na europejskiej konsoli"???

Ja mimo wszystko wolę podejście Sony :-).

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 9 z 55 (4 352 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 4

Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Fallout 3 i dodatki - oficjalne stanowisko Cenega Poland!!!

Chodzi mi wyłącznie o działanie usług PSN i XBL, pozostałe rzeczy to już kwestia gustu i upodobań :smileyhappy:

Niech mi tylko nikt nie wmawia, że PSN jest lepszą usługą, bo moim zdaniem nie jest. Może za jakiś czas...

Odpowiedz
Wiadomość 10 z 55 (4 349 wyświetleń)
Odpowiedz