Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

Już mam konto SEN

Witaj z powrotem!

Jestem nowy!

Zajmie tylko kilka minut

• 10

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

02 sie 2011
Przez m0rfi_91

m0rfi_91

68%
04 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Zaakceptowane rozwiązanie

SŁUCHAWKI STEREO z mikrofonem do PS3

18 Odpowiedzi 22 487 Wyświetleń Stworzony 02-08-2011

Witam,

Mam pytanie odnośnie słuchawek. Potrzebuje taki produkt, który zapewni mi dźwięk stereo pochodzący z gry oraz jednocześnie komunikację głosową podczas gry.

Gra przy dźwięku z telewizora SD + headset na prawym uchu mnie nie satysfakcjonuje.

Bardzo proszę o jakieś rozsądne propozcyję jeżeli chodzi o jakość <-> cenę, ponieważ nie orientuję się zbytnio w tym temacie :(

Odpowiedz
0 Kudos
ETYKIETY:
06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher
Zaakceptowane Rozwiązania

Sprawa nie jest prosta z tego względu, że słuchawki do PS3 bezpośrednio da się podłączyć jedynie przez port USB, a konsola w chwili dostępnej nie umożliwia wypuszczenie głównego sygnału audio przez port USB. Dzwięk można wypchnąć jedynie na port AV za pomocą chinchów, przez port HDMI lub wyjśćie optyczne S/PDIF. Jeśli kupisz słuchawki na USB z headsetem i podłączysz je do konsoli to co prawda mikrofon będzie działał w grach, ale w słuchawkach będziesz słyszał co najwyżej jedynie to co będą do Ciebie mówić ludzie przez HS, a główny dzwięk nadal będziesz miał na telewizorze. Zakładając, że Twój telewizor ma wyjśćie słuchawkowe, musiał byś kupić sobie odpowiednią przejściówkę (kartę dzwiękową na USB, można znaleźć na allegro za ~30PLN) i jakikolwiek headset z wtykami typu jack. Wtedy wkładasz przejściówkę do USB w konsoli, podpinasz tam kabel od mikrofonu a kabel od słuchawek musiał byś wetknąć w TV. Mało to wygodne rozwiązanie i konsola musi stać bardzo blisko telewizora, zeby starczyło Ci kabla na podłączenie. Ja bym raczej na Twoim miejscu zaopatrzył się w kamerkę PS3 Eye (na allegro ~50 PLN), która wyposażona jest w bardzo czułe i dobre mikrofony (dodatkowo miał byś możliwość nawiązywania video konferencji) i podłączył zwykłe słuchawki do TV. Jeśli nie masz wyjścia słuchawkowego w TV to pozostaje kolejna kombinacja z przejściowkami, albo podłączenie audio przez jakiś amplituner/starą mini wierze (niektóre miały wejścia chinch).

Soul 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Re: SŁUCHAWKI STEREO z mikrofonem do PS3

06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher

Sprawa nie jest prosta z tego względu, że słuchawki do PS3 bezpośrednio da się podłączyć jedynie przez port USB, a konsola w chwili dostępnej nie umożliwia wypuszczenie głównego sygnału audio przez port USB. Dzwięk można wypchnąć jedynie na port AV za pomocą chinchów, przez port HDMI lub wyjśćie optyczne S/PDIF. Jeśli kupisz słuchawki na USB z headsetem i podłączysz je do konsoli to co prawda mikrofon będzie działał w grach, ale w słuchawkach będziesz słyszał co najwyżej jedynie to co będą do Ciebie mówić ludzie przez HS, a główny dzwięk nadal będziesz miał na telewizorze. Zakładając, że Twój telewizor ma wyjśćie słuchawkowe, musiał byś kupić sobie odpowiednią przejściówkę (kartę dzwiękową na USB, można znaleźć na allegro za ~30PLN) i jakikolwiek headset z wtykami typu jack. Wtedy wkładasz przejściówkę do USB w konsoli, podpinasz tam kabel od mikrofonu a kabel od słuchawek musiał byś wetknąć w TV. Mało to wygodne rozwiązanie i konsola musi stać bardzo blisko telewizora, zeby starczyło Ci kabla na podłączenie. Ja bym raczej na Twoim miejscu zaopatrzył się w kamerkę PS3 Eye (na allegro ~50 PLN), która wyposażona jest w bardzo czułe i dobre mikrofony (dodatkowo miał byś możliwość nawiązywania video konferencji) i podłączył zwykłe słuchawki do TV. Jeśli nie masz wyjścia słuchawkowego w TV to pozostaje kolejna kombinacja z przejściowkami, albo podłączenie audio przez jakiś amplituner/starą mini wierze (niektóre miały wejścia chinch).

Soul 

04
/16

m0rfi_91

68%
04 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
m0rfi_91

Jestem usatysfakcjonowany Twą wypowiedzią.
Jestem najbardziej przy opcji kamerki PS3Eye. Jeżeli ona będzie zbierać mój dźwięk, to ja innych będę słyszeć w telewizorze, czyli w moim wypadku podepnę słuchawki do TV przez JACKa czyli będę ich słyszeć na słuchawkach?

----------------

Zrobiłem tak.

Słuchawki z Tracera (tanie z allegro, na takich grałem od zawsze w Counter Strikea) na mini jack pod TV

Headset bluetooth pod PS3

W ustawieniach audio w konsoli dźwięk wejściowy: headset, dźwięk wyjściowy: urządzenie domyśle czyli TV

Dźwięk w TV na 0

Dźwięk w słuchawkach na maxa

EFEKT: mam na uszach dźwięk stereo, słysze jak ktoś biegnie z lewej bądź prawej, mogę się komunikować przez HS, i słyszę drużyne na słuchawkach.

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher

No widzisz ;-) Zuch... nie było to wcale takie skomplikowane :} Ale i tak przyszłościowo polecam kupić sobie PS3 Eye jako mikrofon, przynajmniej nie trzeba ładować ;-)

Pozdrawiam,

Soul

Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

rabsonek

• Award Winner
91%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
rabsonek
Już nie pamiętam modelu słuchawek ale pojawiły się takowe na rynku w cenie do 200zł na kabel. Był dźwięk stereo (albo 5.1) i dodatkowo kanał gdzie wyraźnie było słychać rozmowy przez HS`a. Oczywiście słuchawki posiadały też dobry mikrofon. Kabel był dość długi.

Poza tym teraz pojawiły się w ofercie słuchawki 7.1, które są idealne jednak cena zabójcza - LOGITECH WIRELESS F540

06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher

Dzięki za cynk rabsonek ;-) Musze to sprawdzic ;-)

Soul

Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

rabsonek

• Award Winner
91%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
rabsonek
Jak znajdę to w wolnej chwili wrzucę. Pamiętam, że te pierwsze słuchawki miały jeszcze jakąś centralkę ale co i jak już nie pamiętam ;)
Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
05
/16

Macio_82

• Award Winner
91%
05 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Macio_82

Siemka!

A co sądzicie o tym sprzęcie?

http://www.creative.com/soundblaster/tactic3d/alpha/

Bardzo mile widziana opinia osoby, która może już coś takiego ma. ;)

Odpowiedz
0 Kudos

Lo, gjør der jeg ser min far. Lo, gjør der jeg ser min mor, mine søstre og mine brødre. Lo, gjør der jeg ser ledningen av mitt folk tilbake til å begynne. Lo, de kaller til meg. De byr meg tar mitt sted på Asgard i hallene av Valhalla, hvor den modige kan leve for evig.
Award Winner
05
/16

Macio_82

• Award Winner
91%
05 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Macio_82

Czy ma ktoś może wieści, czy Sony w ogóle planuje zrobić porządnie obsługę HSów przez USB?

Odpowiedz
0 Kudos

Lo, gjør der jeg ser min far. Lo, gjør der jeg ser min mor, mine søstre og mine brødre. Lo, gjør der jeg ser ledningen av mitt folk tilbake til å begynne. Lo, de kaller til meg. De byr meg tar mitt sted på Asgard i hallene av Valhalla, hvor den modige kan leve for evig.
02
/16

legion_ldz

64%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
legion_ldz

Są fajne słuchawki od Sony do naszych konsol :

http://playstationlifestyle.net/2011/09/06/official-ps3-wireless-stereo-headset-review/

Tylko że niestety niedostępne w chwili obecnej w Europie....

PS. Ciekawe czy coś się zmieni i takie słuchawki się pojawią.

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
04
/16

m0rfi_91

68%
04 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
m0rfi_91

legion_ldz wrote:

Są fajne słuchawki od Sony do naszych konsol :

http://playstationlifestyle.net/2011/09/06/official-ps3-wireless-stereo-headset-review/

Tylko że niestety niedostępne w chwili obecnej w Europie....

PS. Ciekawe czy coś się zmieni i takie słuchawki się pojawią.

legion - ja te słuchawy chce mieć!

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
02
/16

legion_ldz

64%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
legion_ldz

Ja też ! :) ale obawiam się awaryjności.

Kupno w USA = brak gwarancji niestety.

Poczekam na opinię znajomego który już je zakupił i czeka na przesyłke w chwili obecnej.

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

iTemplario

88%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
iTemplario

We wtorek zamówiłem na eBayu te słuchawki ($130 z wysyłką) i dzisiaj je dostałem, pograłem w parę gier, odpaliłem parę trailerów i filmów i naprawdę rewelacja. Od dłuższego czasu posiadam już podobne słuchawki do PC - Logitech G930, także bezprzewodowe i z opcją dźwięku 7.1 (kupione za 650zł i nadal tyle kosztują) i odkąd je posiadam to nie wyobrażam sobie grać na głośnikach albo innych słuchawkach. Jakość dźwięku fantastyczna i opcja 7.1 sprawdza się idealnie jak gram np. w CS'a, dokładnie wiem gdzie przeciwnik się znajduje i w jakiej odległości :D Brakowało mi tylko obsługi PS3 i jak tylko usłyszałem o tych oficjalnych od Sony odrazu postanowiłem je zamówić, jakość dźwięku i opcja 7.1 identyczna jak w G930, słuchawki do PS3 są większe i jak dla mnie wygodniejsze. Mikrofon też super, nie trzeba krzyczeć, można nawet szeptem mówić i wszystko wyraźnie i bez szumów słychać (mam też oficjalną słuchawkę bluetooth i tam jest znacznie gorzej). Podsumowując polecam, cena z wysyłką na eBayu to tak 400-450zł, za taką jakość to cena jest naprawdę świetna, początkowo to spodziewałem się, że będzie za minimum $150.

02
/16

Tig3r__pl

22%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Tig3r__pl

Na amazon.com można znaleść

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
02
/16

HetmanWawa

40%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
HetmanWawa

Słuchawki już można kupić w komputroniku w Polsce :)

dziś chyba je kupię...

http://www.komputronik.pl/product/144766/Strefa_Gier/Konsole_i_akcesoria/Sony_Wireless_Stereo_Headse...

Odpowiedz
0 Kudos

[URL=http://psnprofiles.com/trophies/Tom-Clancys-Ghost-Recon-Future-Soldier/HetmanWawa][img]http://card.psnprofiles.com/1/HetmanWawa.png[/img][/URL]
02
/16

M10121997

23%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
M10121997

Witam,

choć uważnie przeczytałem cały temat muszę jeszcze o coś zapytać. Czy podczas grania w słuchawkach na raz lecą odgłosy z gry (BF3), a z nimi koledzy z którymi gadam podczas gry? A także czy do słuchawek jest dołączony jakieś kabelek lub urządzonko USB z którym będą współpracować słuchawki, czy po prostu przez bluetooth? no i ostatnie. jak ładujemy?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Kudos

Konsultant Wsparcia Technicznego

akwaforta

• Konsultant Wsparcia Technicznego
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
akwaforta

Witaj M10121997,

Bezprzewodowe słuchawki stereo do PS3 odtwarzają dźwięk w kilku możliwych trybach: można słyszeć w nich wszystkie dźwięki (dźwięki z gry i z czata) lub skierować do nich tylko dźwięk czata, a inne dźwięki do głośników, w zależności od ustawień wirtualnego dźwięku przestrzennego (Virtual Surround) oraz głębi dźwięku. Dostępność tej funkcji zależy od możliwości danej gry.

Do słuchawek stereo jest dołączone urządzenie USB, które umożliwia połączenie ich z konsolą PS3 i niektórymi komputerami osobistymi.

Słuchawki są ładowane poprzez kabel USB-mini USB (sprzedawany osobno, ale można użyć tego samego kabla USB, którym ładujesz kontroler SIXAXIS).

Odpowiedz
0 Kudos

Pozdrawiam,

Konsultant Wsparcia Technicznego.
02
/16

M10121997

23%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
M10121997

Dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

kgladczak

21%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post