Odpowiedz
14 paź 2009
Przez Polawa
Member
Playstation Staff

PS2 fat

8 Odpowiedzi 2 828 Wyświetleń Stworzony 14-10-2009

Mam pare pytań:

1Mam ps2 fat co musiałbym kupić,żeby grać przez neta.

2Gdzie to można dostać.

3 I Czy to sie opłaca

Prosimy używać zwykłego tekstu
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 1 z 9 (2 828 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Re: PS2 fat

PS2 Fat nie posiada interfejsu sieciowego którym mógłbyś się podłączyć do internetu jak już sam zauważyłeś. Możliwość gry po sieci umożliwia w tym przypadku kupno Playstation 2 Network Adapter'a. Z tego co wiem nie jest on już produkowany od dłuższego czasu, gdyż PS2 Slim był już dostępny z wbudowanym interfejsem, aczkolwiek na allegro pojawiają się czasami jeszcze nowe sztuki zapakowane w blister. W przypadku kupna adaptera z tego co się orientuję jest Ci jeszcze potrzebny NAC (Network Access Code), który kiedyś Sony wysyłało po zarejestrowaniu konsoli w sieci (trwało to około miesiąca jak pamiętam, nie wiem jak w chwili obecnej ta sprawa wygląda). Adapter posiadał również kontroler dysku, który pozwalał Ci na włożenie dysku twardego 3,5" ATA do konsoli, w praktyce nie było jednak możliwości żeby go inaczej wykorzystać niż poprzez zdobycie orginalnej wersji PS2 Linux (bardzo ciężko dostępna) i instalacji na PS2. Zczipowane/modowane konsole miały możliwość uruchomienia HD Loadera i uruchamiania obrazów gier (po ich uprzednim wgraniu) z dysku twardego konsoli, jednak nie wyglądało to tak różowo bo znakomita większość tytułów nie chciała się w tej konfiguracji uruchamiać. W przypadku zmodowanych konsol nie było zaś możliwości gry on-line, gdyż podczas rejestracji i uruchamiania gry był proces autentykacji i weryfikacji hardware DLNA który po wykryciu czipa w konsoli banował ją w sieci i nie pozwalał na ponowną autentykację co uniemożliwiało grę online. 

Czy to się opłaca ? Hmmm... sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem jak w chwili obecnej wygląda sytuacja z serwerami gier dla PS2 oraz ile osób tak naprawdę w nie gra, ale wydaje mi się że niewiele co przełożyć się może na małą przyjemność gry online na tej platformie. Według mnie lepiej przyoszczędzić/napisać list do mikołaja o next genową konsolę PS3 w której całość rozgrywki online została przeniesiona o kilka poziomów wyżej.

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 2 z 9 (2 813 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

MAM PS3 i PSP3004.Ale lubie grać w gry na ps2 gdyż są tańsze i ich jest więcej do wyboru,a tak poza tym do netowrk adapteru potrzeba jakieś płyty z program
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 3 z 9 (2 792 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Network Access Disc do rejestracji konsoli. Była standardowo dodawana do Network Adaptera.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 4 z 9 (2 790 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

tu masz strone do rejestracji kodów który dostaniesz na poczte https://www.yourgamingname.com/login/login.do?locale=pl_PL
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 5 z 9 (2 780 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

A do podłączenia dysku do ps2 jest potrzebna ta płytka
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 6 z 9 (2 761 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Nie, ale jak już wspominałem wcześniej dysk w konsoli nic Ci nie da o ile nie masz oprogramowania które go wykorzystuje. Takim oprogramowaniem jest albo Linux for PS2, albo gry (?) ktore go wykorzystuja.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 7 z 9 (2 757 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

dwa pytania

1żeby działał port usb co potrzeba 

2potrzeba networka adaptora do podłaczenia mikrofonu lub kamery

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 8 z 9 (2 728 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Porty USB w PS2 działają z defaultu. Żeby je wykorzystać, musisz mieć oprogramowanie które to wykorzysta czyli np. gry z serii EyeToy (kamerka), lub SingStar (mikrofony). Network Adapter jest potrzebny jedynie jeśli chciał byś grać online na PS2 Fat, która standardowo nie ma interfejsu do sieci.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 9 z 9 (2 725 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos