Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 37

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Playstation Staff
04 Oca 2018
Aerotheurge Tarafından

Aerotheurge

• Community Manager

Sizden Gelenler (Ocak) - Korku Oyunları Video Soru Cevap (Ödüllü)

[ Düzenlendi ]
54 Yanıt 1.827 Görüntüleme DÜZENLENDİ 07-02-2018
04 Oca 2018
Aerotheurge Tarafından

Merhaba Arkadaşlar,

Hatırlarsanız Aralık ayı itibari ile "Sizden Gelenler" adında bir seriye başlamıştık. Bu ay korku oyunları üzerine konuşalım dedik ve 22 Ocak 2018 Pazartesi gününe kadar "PlayStation'da en sevdiğiniz korku oyununu ve sevme nedeninizi" bu başlığın altına yazmanızı istiyoruz. Bu başlıktan seçtiğimiz içerikler bizim tarafımızdan Youtube kanalımızda video olarak yayınlanacaktır. PlayStation ekibi tarafından en beğenilen içerik sahibine "Until Dawn" özel sürümü hediye edilecektir.

media-kit-until-dawn-10-e1440156060640.jpgUntil Dawn Özel Sürümü

Bir hatırlatma: İçeriklerinizin Forum Kurallarına uyması gerekmektedir.

Video:

Yazılarınız için şimdiden Teşekkürler.

Cevap
ETİKETLER: genel
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Burakkaya34

45%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Burakkaya34
Onaylanmış çözüm

Merhaba benim bugüne kadar oynayıp korkuğum ve çokda beğendim korku oyunu serisi outlast tır gereilim dolu kan ve korku etrafınızı sararken arka plan müzikleri ile joystickin sarıl sarıl sallanması ile bir anda karşınıza çıkan delirmiş insanların veya varlıkların size yerinizden sarması beklenmedik suprizlerle oha demeniz tüm bunların toplamda dolu dolu bir korku story risi için Outlast der Nokta koyarım 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

AhmetR3KT

22%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AhmetR3KT
Onaylanmış çözüm

Merhabalar öncelikle ben ahmet en sevdiğim korku oyunu until dawn normalde korku oyunlari ile fazla aram yok ama söz konusu korku oyunu ise until dawn diyebilirim oyunu çok beğendim en çokta oyunda kendi kararini kendin veriyosun oyundaki karakterler olsun bütün senaryo oynamaya değer harcanan dakika harcanan saat ve dakika değer benim şuan playstationum yok ama haziran ayında yani yazın ps4 pro alıcam ozaman bu oyunu oynamak çok isterim bu arada oyunun senaryo Karakterlerini nerden biliyorsun diye soruyorsaniz youtubede takip ettiğim bir sürü kanal var hatta sizin videonuzuda kaç kere izledim youtuberlere until dawn oynattiniz yani şöyle diyorum oyun korku adranalinin dibini yaşayan bir oyun bu kadardı iyi olan kazansın iyi oyunlar.  

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
96%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

Yıllardır yazmak istedim. Meydanı bulmuşken yazayım 

2014 Ağustos Gamescom fuarı. Akşam vakti, yaz sıcağı iliklerimize kadar işlemiş. PlayStation konferansı vakti gelmiş. Müthiş bir heyecanla izliyoruz. Konferansta bir korku oyununun duyuru videosu çıkıyor ve hemen ardından ücretsiz olarak PlayStation Store'da erişilebilir olduğu haberini alıyoruz. Hemen indiriyorum tabi, kim beleş oyunu kaçırmak ister ki? Konferans bitti, oyunun inmesi de bitti. Akşam oynayamadım korku içerdiği için. Sabah oldu, odaya geçtim, kapıyı kapattım, konsolu açtım, kulaklığımı taktım ve oyuna girdim. İzlediğim tanıtım videosundan etkilenmiş olacağım ki aynı deneyimi yaşamak için böyle bir moda girmeyi tercih etim aslında. Karakterimiz uyanıyor. Sonra muhteşem kapıyı açıp içeriye geçiyorum. Koridorda ilerlemeye başlıyorum. Gerginlik ve korku dolu ortam seslerden belli oluyor. İlerliyorum ve ikinci defa koridora baştan giriyorum. "N'oluyoruz?" tepkisini veriyorum. Sonra koridorda yine ilerlerken kirişin oradan kamerayı sağa çeviriyorum. İleride bir hayaletimsi varlık beliriyor. O anda beynimden kaynar sular dökülüyor, ayaklarım bu sıcak havada buz kesiyor, ellerim terliyor. On onbeş saniye kadar öyle kalıyorum. Zaten kulaklıkta var. Yanımda kimsede yok. Bu kadar teçhizatlı ilk korku oyunu deneyimim. Cesaretlenip ilerliyorum. Ve o varlık içimden geçiyor, ardından kulağımın içindeymişcesine ses çıkarıp inliyor. Aynı koridorda tekrar tekrar ilerliyorum. Koridor aynı, içeriği farklı... Oyun beni benden alıyor resmen. "Heyt! Helal olsun bunu yapana!" diyorum. Tabi yarım saat sonra bu kadar korkuya fazla dayanamayıp oyunu kapatıyorum. P.T. ne olabilir diye düşünüyorum. 7780s stüdyosunu internetten araştırıyorum fakat bir şey çıkmıyor. Oyunu zaten bitiremeden Spoileri haber sitelerinden yiyorum "P.T. aslında Yeni Silent Hill'miş" diye. Sonra trailer'ı açıyorum, Kojima, Del Toro yazısı ve şu meşhur adını unuttuğum eleman beliriyor. Silent Hills yazısı görünüyor ve beni müthiş bir heyecan alıyor. Tabi sonra yıllar geçiyor iptal haberi geliyor. Küçücük demonun tadı damağımızda kalıyor.

Tabi bu değerlendirilmeye alınmayacaktır gibime geliyor. Ortada böyle bir oyun yok çünkü. P.T. bile sadece geçmiş kayıtlarda mevcut. Olsun...

Bu demo beni bu kadar etkileyen tek korku oyunudur. Silent Hill serisi olsun, Resident Evil 1-0-4 olsun beni bu kadar ürkütememiştir.

Aslında son zamanlarda oynayıp üzerimde etki bırakan bir diğer oyun Until Dawn. Jumpscare barındırmasaydı üzerimde fazlasıyla etkili olabilirdi. Güzel bir hikayesi vardı. Güzel bir oynanışa, fevkalade korkuyu hissettiren atmosfere sahipti. Korkunun ne olduğunu sorgulamamızda cabasıydı sanki. Zaten sevdiğim bir oynanış türüne sahipti. Bu da oyunu sevme sebeplerimden biriydi. Fakat bir anda çıkan parlamalar oyunu baltalayan şeylerdi benim gözümde.

@denisvuich @MaviSiyah @unsalsrtprk ve diğer dostlar gibi dinozor değilim. Re'de Silent Hill'de yaşadığınız zevki anlayamayacağım sanırım. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

ahmetsirriyucel

42%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ahmetsirriyucel
Onaylanmış çözüm

Şimdi en iyi korku oyunu derken ben bu konuda korku odaklı bir oyunu baz alacağım.( Korku anları en iyi olan değil.) Benim için karakterleri, psikolojik oyunları, ve acayip hikayesiyle; ayrıca da vuruş hissiyatı güzel oynanışıyla her saniyesinde eğlendiğim (görünmez adamlar çıktığında bu duygu yerini aşırı korkuya bırakıyor) bir oyun olan The Evil Within.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

oozkayas

65%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
oozkayas
Onaylanmış çözüm

Until Down. Sadece korku olayına odaklanmayıp, karakterlerin kişisel durumlarını ve ilişkilerini de göz önünde bulundurup bunu oyuna yansıtan bir oyun olması.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

ilke_kurtlutepe

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ilke_kurtlutepe
Onaylanmış çözüm

ben konsollarda sadece özel oyunları tercih edeceğim için rakipsiz şampiyon until dawn. ( daha oynamak nasip olmamıştı bu çekilişle umarım olur. ) 

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
ahmetsirriyucel
Onaylanmış çözüm

..

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

@Aerotheurge yeni başlıktan yeni Merhaba diyelim o zaman.

Benim için en iyi korku oyunu Dead Space serisi oldu her zaman. Uzaya ve bilim kurguya olan merakım aynı zamadada uzayın sonsuz büyüklüğü ve bilinmezliği. Dead Space serisindede yaşanan trajedi ve olaylardan sonra favori oyunumdur kendisi. Silent Hill de var gerçi ama Hiç biri DS nin yerini alamadı benim gönlümde.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

TheDogacc-

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
TheDogacc-
Onaylanmış çözüm

Bende kazanabilir miyim?

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Playstation Staff
Community Manager

Aerotheurge

• Community Manager
Aerotheurge
Onaylanmış çözüm

Konu Güncellendi:

• Video eklendi

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
95%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Aerotheurge
Onaylanmış çözüm

Teşekkürler, Şubat konusunda bakalım nasıl bir "Sizden Gelenler" içeriği bizi bekliyor olacak , bekliyoruz.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
89%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Aerotheurge
Onaylanmış çözüm

Gelecek ayı merakla bekliyorum. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

dosto76

91%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
dosto76
Onaylanmış çözüm

20180208_124758.jpgÇok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz.

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal