Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

Już mam konto SEN

Witaj z powrotem!

Jestem nowy!

Zajmie tylko kilka minut

• 45

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

30 gru 2009
Przez pasterPL

pasterPL

33%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post

Go!Explore

19 Odpowiedzi 8 114 Wyświetleń Stworzony 30-12-2008
Takie pytanko, czy w Go!Explore (GPS do PSP) sa mapy Polski, czy warto wogole w to inwestowac w celu uzytkowania tego jako nawigacji w Polsce !?
Odpowiedz
0 Kudos
ETYKIETY:
02
/16

elemente_PL

80%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
elemente_PL
Zaakceptowane Rozwiązania
Miały się pojawić we wrześniu tego roku ale chyba nadal nie ma polskiej mapy. Też bym chętnie kupił go!explore
Odpowiedz
0 Kudos

Re: Go!Explore

www.ps3xn.com/ ----zapraszam:)
02
/16

NoVy1987

49%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
NoVy1987
Aktualnie premiera polskich map została przeniesiona na Wiosnę 2009.
Odpowiedz
0 Kudos

http://psp-team.pl
02
/16

adrianking

52%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
adrianking
ł*************** nie długo bedzie w 2084 go!eplore!
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

Hymm..dziwi mnie to,że Polski oddział Sony jest tak strasznie zacofany..

Od jakiego czasu jest dostepną mapka Wschodniej Europy na bodajże brytyjskim PSN.

Moje pytanie jest nastepujące:

Czy zawsze musimy byc zacofani bądz tez w tyle za innymi..?

..i czy można sie spodziewac kiedykolwiek jakiejs aktualizacji na naszym PSN

Screen1

screen2

Zawiedziony fan Polskiego oddziału SCE: D.C.
Wiadomość edytowana przez DiabelskiChojrak, 18-01-2009 10:37 AM
Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
02
/16

Namrehcs

84%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Namrehcs

Tak częściowo nie w temacie ale skoro PSN nie jest równe PSN po w końcu Polska to nie Europa…

Kiedyś widziałem przerobioną wersję GMaps działającą z PSP i dołączonym GPS. Może w oczekiwaniu na pobudkę Sony z zimowego letargu warto zainteresować się takim rozwiązaniem.

PS.:

"

Po wczorajszej informacji prasowej dotyczącej systemu nawigacji dla PSP Go!Explore, poczuliśmy się nieco zawiedzeni ze względu na brak polskich map oraz jakiejkolwiek informacji o ich ewentualnym pojawieniu się. Sony Polska zareagowało błyskawicznie, albowiem nasz kraj wcale nie zostanie ominięty. W zaktualizowanej informacji prasowej można przeczytać:

“Premiera Go!Explore z polskimi mapami planowana jest jeszcze przed wakacjami 2008.”

No i super, można tylko pogratulować szybkiej odpowiedzi. Zatem najbliższe wakacje w kraju użytkownicy PSP będą już mogli zaplanować z Go!Explore.

"

Znaczy się, że który to dzisiaj mamy??

Cytat (10.01.2008) pochodzi ze strony: http://archiwum.polygamia.pl/goexplore-teraz-polska

Wiadomość edytowana przez Namrehcs, 05-02-2009 05:06 PM
Wiadomość edytowana przez Namrehcs, 05-02-2009 05:06 PM
Odpowiedz
0 Kudos

Dotyczy: Re: Go!Explore

[ Edytowane ]
                                
02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

No,rzekomo premiera jest przesunieta oficjalnie na wiosne/wakacje 2009 r.

Tylko dziwie się,czemu na zagranicznym PSN jest już dostepna mapa Europy Wschodniej,gdzie mapka Polski tez jest tam udostepniona..a u nas cisza..!!??

Poza tym..ja jak narazie uzywam alternatywnego programu Map!This

Wiadomość edytowana przez DiabelskiChojrak, 12-02-2009 05:51 AM
Odpowiedz
0 Kudos

Dotyczy: Re: Go!Explore

[ Edytowane ]
02
/16

Namrehcs

84%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Namrehcs

DiabelskiChojrak napisał/a:

No,rzekomo premiera jest przesunieta oficjalnie na wiosne/wakacje 2009 r.

Tylko dziwie się,czemu na zagranicznym PSN jest już dostepna mapa Europy Wschodniej,gdzie mapka Polski tez jest tam udostepniona..a u nas cisza..!!??

Miały być wakacje 2008, teraz wiosna lub wakacje’09… równie dobrze „rzekomo” mogliby stwierdzić wiosna’09 – wakacje’11.

Konkrety proszę od SONY POLSKA.

Czy tylko obcokrajowcy mogą mieć mapę Polski a Polacy nie?? Co to za polityka??

Wiadomość edytowana przez Namrehcs, 12-02-2009 12:17 PM
Odpowiedz
0 Kudos

Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

[ Edytowane ]
                                
02
/16

stefanswiecki

23%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
stefanswiecki

"Konkrety proszę od SONY POLSKA.

Czy tylko obcokrajowcy mogą mieć mapę Polski a Polacy nie?? Co to za polityka?? "

a czy ktos z Was wie jak ściągnąć no i czy wogóle mozna kupić te mapy na zagranicznym serwerze.....????

Wiadomość edytowana przez stefanswiecki, 18-02-2009 02:09 PM
Odpowiedz
0 Kudos

Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

[ Edytowane ]
02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

Na zagranicznym można..(czytaj: PSN)tylko u nas nie,bo jestesmy zacofani..i jeszcze ten kryzys w dodatku..ehh..

Jak tak dalej pójdzie to planuje pozbyc sie tego gps-a na rzecz lepszej/bardziej profesjonalnej nawigacji..

Tylko niech sie pózniej SCE nie dziwi ,dlaczego nie mają potecjalnych nabywców,czy też zbyt dużego obrotu sprzedazy psp.

A tak apropo:

Troche nie w temacie,ale już wyszedł podobno soft 5.05,ale tylko na UMD -z grą.

Musiałem to napisac,bo Polski odział SCE tez pewnie tego nie wie.. ^^

Wiadomość edytowana przez DiabelskiChojrak, 18-02-2009 02:36 PM
Odpowiedz
0 Kudos

Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

[ Edytowane ]
02
/16

bieniak14

22%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
bieniak14

Czy ktoś się orientuje, czy na PSP 3004 chodzą mapy "orginalne inaczej" jeżeli tak to jak coś takiego wgrać na konsolkę.

A dla polskiego oddziału Sony czerwona kartka - Jeżeli reklamuje się produkt taki jak go!explore - to trzeba klienta uprzedzić, że to dopiero jakieś projekty czy coś takiego.

Odpowiedz
0 Kudos

Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

Nie wiem co masz dokładnie na myśli pod pojeciem.."oryginalne innaczej",ale jesli chodzi ci o cos w stylu hombrew:Map!This,to na wersjach PSP 3k nie odpalisz tego programiku.

Jedynie "oryginalne innaczej" odpalisz,tylko oprogramowanie go!explore ściągniete z PSN na twoją karte pamieci..lub w postaci UMD-jezeli kiedykolwiek w ogóle sie pojawi..

Odpowiedz
0 Kudos

Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

02
/16

kamillraziel82

25%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
kamillraziel82

Kiedy ukaże się w końcu mapa Polski dla GO!Explore?!. Firma SONY ciągle podaje że przed wakacjami.. po wakacjach.. a to już się zaczęło w 2007 roku chyba.. I ciągle nic. A mamy już 2009!. Wiem że są dostępne przez PSP Store na stronie UK jako AddOn do sciągnięcia za odpowiednią opłatą coś chyba 30 funciaków.
Będąc w IR zakupiłem sobie zestaw GPS z mapami.. tyle że na UK i IR, teraz od ponad roku czekam na mapy dla Polski.
Nie rozumiem w czym problem skoro GO!Explore korzysta z map IGO8 (sprwdzałem), a Polska już tam jest od dawana, Przypuszczam, że jakby nie problem w edycji plików IDX i DAT (pliki bazy Informix-a) przez co jest problem z odczytem dodanych map, to już większość Polaków cieszyła by się mapą Polski.. bez robienia "ŁACHY" ze strony SONY.
Jestem mocno z frustrowany tym w jaki sposób firma SONY olewa Polskich użytkowników PSP.
Czy ktoś potrafi powiedzieć coś konkretnego na temat "PRAWDZIWEJ Premiery Polskiego wydania GO!Explore" ???.

Dzx.

Edit:

Ps. testowałem MapThis! dla PSP na sofcie 5.00.. Pod czym po godzinie uznałem, zę to badziew. Mapy siągniete (GoogleMaps i MicrosftMaps) programem do scigania i kompilacji map do PSP są niedokładne no i nie można w wyszukiwac po adresach. Trzeba sobie przedtem na kompie ustalić trasę i potem sciągać mapy, Trzeba do tego szybkie łacze.. chyba że sie lubi czekać wieki na sciągniecie map powiedzmy 30 GB (trasa od Lublina do Łodzi) map w wysokiej jakości. Nie polecam do korzystania w trakcie jazdy.

Będąc w IR zakupiłem 2 mapy GO!Explore (GO!Explore UK&IR + GPS, potem, dokupiłem GO!Explore Western Europe - brak Polski) Po tym zacząłem pracowac nad przerobieniem mapy GO!Explore UK&IR, zrobiłem lektora polskiego, przerobiłem konfigurację, nawet w wyborze jezyka dodałem polski, dodałem mapy etc. (Powinno działać - teoretycznie) Niestety utknołem na tych chol..ych plikach IDX i DAT które są bazami daych Informix-a (tak mi się wydaje) dodanie bez sensu plików nie przerabijąc tych plików zwiesi GO!Explore. W/w pliki poprawiają szybkość w działaniu aplikacji - bez nich nie uruchamia się.. W związku z tym, że nie znam nikogo kto by cokolwiek wiedział na temat tej bazy danych. jestem zmuszony czekać jak inni na informację od SON, że pewnie wydanie mapy polski zostanie przesunięt.. i tak w kółko Macieju.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie odnośnie modyfikacji GO!.. to byłbym wdzieczny za wszelkie uwagi..

Pozdrwiam. Kamill

Message Edited by Cassiopaea on 11-05-2009 04:37 PM
Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

No..teraz już raczej odpalisz HB na 3k,bo po prostu wtedy to pisałem..zanim pojawił sie hen.

No ale..mniejsza z tym... Nadal czekamy na mapy POLSKI do Go!Explore

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Kaiilus

84%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Kaiilus
nie zauwazylem, ze twoj post jest  z marca :) wie ktos moze tak przy okazji, czy jest latka umozliwiajaca wgranie HENa na soft 5.50? :(
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

stefan_norge

22%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
stefan_norge

Witam......

Drodzy forumowicze.....

przedewszystkim podziękowania dla DiebelskiegoChojraka za wypatrzenie map na zagranicznym PSN - 

moja historia z PSP i GoExplore jest taka: 

kupiłem full zestaw PSP GPS Navigation Edition - z płytką UMD z programem i mapami Niemiec i Austri. Cierpliwie czekałem na mapę Polski i innych krajów na Polskim PSN - jak dobrze wiecie porażka. Trochę się uparłem na te mapy więc drążyłem temat dalej. Dotarłem do Go!Explore full map - ISO ale się okazało że moja konsola ISO nie odpali - porażka. 

I tu wykombinowałem że jak założe profil jako obywatel innego europejskiego kraju to mam dostęp do wszelkich map dla PSP - już prawie sukces - ale tu się okazało że płatność jest tylko kartą kredytową - i jak mam profil naprzykład jako UK to w danych karty kredytowej UK jako adres jest wpisany na sztywno więc polską kartą nie mogę zapłacić - ale od czego jest rodzina rozsiana po świecie -  stworzyłem profil jako kraj X - przelałem kase kuzynowi co ma karte z kraju X a on nabił mi konto w PSN swoją kartą kredytową - NO I SUKCES...... mam mapy.Kupiłem za około 250 zł europe wschodnią i skandynawie - takie były moje potrzeb. 

OPINIA: 

jest to mój pierwszy GPS aczkolwiek nie pierwszy którym się posługiwałem - PSP jest stworzone jako konsola do gier i multimediów więc nie można od niej wymagać zbyt wiele jeżeli chodzi o funkcjonalność i intuicyjne wykorzystywanie 

PSP działa dość żwawo - wyznaczenie trasy około 3000 km przez 3 duże miasta zamjmuje mu okolo 1,5 minuty. w trasie sprawdza się bez problemowo.  lista miast ulic itp.... jest dość dobra aczkolwiek mojego mieszkania nie ma (dokładnie numeru bloku - ulica jest). W 3mieście GPS do promu poprowadził mnie ulicą brukowana szutrową i na koniec po płytach - ale do celu dotarłem - aczkolwiek gdym nie widział promu to bym zawrócił.

nie wiem ja firma iGO we współpracy z Sony i cy wogóle zamierza prowadzić udostępnianie aktualizacji  - regulamin przy zakupie map o tym nie wspomina. 

Generalnie podtrzymuje czerwoną kartkę dla SONY - ale z dumą powiem - ha.... wykiwałem Ich!!!!!!

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak
Podobno mapa z Polską pojawiła się niedawno na naszym PSS i kosztuje ok.139 zł.
Niestety,nie mam konta na PSN,neta w psp,ani tego zamulającego media go,by to osobiście sprawdzić..
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

RodX00

21%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
RodX00

Zgdadza się, są już od jakiegoś czasu.

Screen:

http://img64.imageshack.us/img64/5576/mapyip.jpg

Mimo wszystko, wolałbym wersję na UMD, lub żeby była chociaż paczka z mapami całej Europy.

Przydałby się też polski lektor/język....

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

dragonesti

24%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
dragonesti

Zakupiłem do psp 3004 pb odbiornik gps (psp-290) oraz mapy na playstation store do go!explore, nie moge ich używać bez programu go!explore którego nie znalazłem nigdzie na UMD w polsce, pytanie skąd moge do dostac lub jak wgrac na psp  bo na playstation store go nie ma a mapy sa. Wie ktos może ?

Odpowiedz
0 Kudos

psp i go!explore

02
/16
78%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
DiabelskiChojrak

Najpredzej płytki UMD z tym programem znajdziesz na allegro.

Z tego co kiedys gdzies tam słyszałem..By zadziałały mapki pobrane z psn-u wystarczy miec obojetnie jakie UMD z Go!Explore.

Ile tak naprawde w tym prawdy..niestety nie wiem.

Ja osobiscie używam Hb - Map!This ;)

Odpowiedz
0 Kudos

Re: psp i go!explore

[ Edytowane ]