Odpowiedz
Member

Playstation Staff

Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

Czy ktoś się orientuje, czy na PSP 3004 chodzą mapy "orginalne inaczej" jeżeli tak to jak coś takiego wgrać na konsolkę.

A dla polskiego oddziału Sony czerwona kartka - Jeżeli reklamuje się produkt taki jak go!explore - to trzeba klienta uprzedzić, że to dopiero jakieś projekty czy coś takiego.

Prosimy używać zwykłego tekstu
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 11 z 20 (5 450 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Go!Explore

Nie wiem co masz dokładnie na myśli pod pojeciem.."oryginalne innaczej",ale jesli chodzi ci o cos w stylu hombrew:Map!This,to na wersjach PSP 3k nie odpalisz tego programiku.

Jedynie "oryginalne innaczej" odpalisz,tylko oprogramowanie go!explore ściągniete z PSN na twoją karte pamieci..lub w postaci UMD-jezeli kiedykolwiek w ogóle sie pojawi..

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 12 z 20 (5 433 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Member

Playstation Staff

Re: Go!Explore

[ Edytowane ]

Kiedy ukaże się w końcu mapa Polski dla GO!Explore?!. Firma SONY ciągle podaje że przed wakacjami.. po wakacjach.. a to już się zaczęło w 2007 roku chyba.. I ciągle nic. A mamy już 2009!. Wiem że są dostępne przez PSP Store na stronie UK jako AddOn do sciągnięcia za odpowiednią opłatą coś chyba 30 funciaków.
Będąc w IR zakupiłem sobie zestaw GPS z mapami.. tyle że na UK i IR, teraz od ponad roku czekam na mapy dla Polski.
Nie rozumiem w czym problem skoro GO!Explore korzysta z map IGO8 (sprwdzałem), a Polska już tam jest od dawana, Przypuszczam, że jakby nie problem w edycji plików IDX i DAT (pliki bazy Informix-a) przez co jest problem z odczytem dodanych map, to już większość Polaków cieszyła by się mapą Polski.. bez robienia "ŁACHY" ze strony SONY.
Jestem mocno z frustrowany tym w jaki sposób firma SONY olewa Polskich użytkowników PSP.
Czy ktoś potrafi powiedzieć coś konkretnego na temat "PRAWDZIWEJ Premiery Polskiego wydania GO!Explore" ???.

Dzx.

Edit:

Ps. testowałem MapThis! dla PSP na sofcie 5.00.. Pod czym po godzinie uznałem, zę to badziew. Mapy siągniete (GoogleMaps i MicrosftMaps) programem do scigania i kompilacji map do PSP są niedokładne no i nie można w wyszukiwac po adresach. Trzeba sobie przedtem na kompie ustalić trasę i potem sciągać mapy, Trzeba do tego szybkie łacze.. chyba że sie lubi czekać wieki na sciągniecie map powiedzmy 30 GB (trasa od Lublina do Łodzi) map w wysokiej jakości. Nie polecam do korzystania w trakcie jazdy.

Będąc w IR zakupiłem 2 mapy GO!Explore (GO!Explore UK&IR + GPS, potem, dokupiłem GO!Explore Western Europe - brak Polski) Po tym zacząłem pracowac nad przerobieniem mapy GO!Explore UK&IR, zrobiłem lektora polskiego, przerobiłem konfigurację, nawet w wyborze jezyka dodałem polski, dodałem mapy etc. (Powinno działać - teoretycznie) Niestety utknołem na tych chol..ych plikach IDX i DAT które są bazami daych Informix-a (tak mi się wydaje) dodanie bez sensu plików nie przerabijąc tych plików zwiesi GO!Explore. W/w pliki poprawiają szybkość w działaniu aplikacji - bez nich nie uruchamia się.. W związku z tym, że nie znam nikogo kto by cokolwiek wiedział na temat tej bazy danych. jestem zmuszony czekać jak inni na informację od SON, że pewnie wydanie mapy polski zostanie przesunięt.. i tak w kółko Macieju.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie odnośnie modyfikacji GO!.. to byłbym wdzieczny za wszelkie uwagi..

Pozdrwiam. Kamill

Message Edited by Cassiopaea on 11-05-2009 04:37 PM
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 13 z 20 (5 139 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

No..teraz już raczej odpalisz HB na 3k,bo po prostu wtedy to pisałem..zanim pojawił sie hen.

No ale..mniejsza z tym... Nadal czekamy na mapy POLSKI do Go!Explore

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 14 z 20 (5 090 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 3

Playstation Staff

nie zauwazylem, ze twoj post jest  z marca :smileyhappy: wie ktos moze tak przy okazji, czy jest latka umozliwiajaca wgranie HENa na soft 5.50? :smileysad:
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 15 z 20 (5 082 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Member

Playstation Staff

Witam......

Drodzy forumowicze.....

przedewszystkim podziękowania dla DiebelskiegoChojraka za wypatrzenie map na zagranicznym PSN - 

moja historia z PSP i GoExplore jest taka: 

kupiłem full zestaw PSP GPS Navigation Edition - z płytką UMD z programem i mapami Niemiec i Austri. Cierpliwie czekałem na mapę Polski i innych krajów na Polskim PSN - jak dobrze wiecie porażka. Trochę się uparłem na te mapy więc drążyłem temat dalej. Dotarłem do Go!Explore full map - ISO ale się okazało że moja konsola ISO nie odpali - porażka. 

I tu wykombinowałem że jak założe profil jako obywatel innego europejskiego kraju to mam dostęp do wszelkich map dla PSP - już prawie sukces - ale tu się okazało że płatność jest tylko kartą kredytową - i jak mam profil naprzykład jako UK to w danych karty kredytowej UK jako adres jest wpisany na sztywno więc polską kartą nie mogę zapłacić - ale od czego jest rodzina rozsiana po świecie -  stworzyłem profil jako kraj X - przelałem kase kuzynowi co ma karte z kraju X a on nabił mi konto w PSN swoją kartą kredytową - NO I SUKCES...... mam mapy.Kupiłem za około 250 zł europe wschodnią i skandynawie - takie były moje potrzeb. 

OPINIA: 

jest to mój pierwszy GPS aczkolwiek nie pierwszy którym się posługiwałem - PSP jest stworzone jako konsola do gier i multimediów więc nie można od niej wymagać zbyt wiele jeżeli chodzi o funkcjonalność i intuicyjne wykorzystywanie 

PSP działa dość żwawo - wyznaczenie trasy około 3000 km przez 3 duże miasta zamjmuje mu okolo 1,5 minuty. w trasie sprawdza się bez problemowo.  lista miast ulic itp.... jest dość dobra aczkolwiek mojego mieszkania nie ma (dokładnie numeru bloku - ulica jest). W 3mieście GPS do promu poprowadził mnie ulicą brukowana szutrową i na koniec po płytach - ale do celu dotarłem - aczkolwiek gdym nie widział promu to bym zawrócił.

nie wiem ja firma iGO we współpracy z Sony i cy wogóle zamierza prowadzić udostępnianie aktualizacji  - regulamin przy zakupie map o tym nie wspomina. 

Generalnie podtrzymuje czerwoną kartkę dla SONY - ale z dumą powiem - ha.... wykiwałem Ich!!!!!!

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 16 z 20 (4 823 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

Podobno mapa z Polską pojawiła się niedawno na naszym PSS i kosztuje ok.139 zł.
Niestety,nie mam konta na PSN,neta w psp,ani tego zamulającego media go,by to osobiście sprawdzić..
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 17 z 20 (2 785 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Member

Playstation Staff

Zgdadza się, są już od jakiegoś czasu.

Screen:

http://img64.imageshack.us/img64/5576/mapyip.jpg

Mimo wszystko, wolałbym wersję na UMD, lub żeby była chociaż paczka z mapami całej Europy.

Przydałby się też polski lektor/język....

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 18 z 20 (1 874 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Member

Playstation Staff

psp i go!explore

Zakupiłem do psp 3004 pb odbiornik gps (psp-290) oraz mapy na playstation store do go!explore, nie moge ich używać bez programu go!explore którego nie znalazłem nigdzie na UMD w polsce, pytanie skąd moge do dostac lub jak wgrac na psp  bo na playstation store go nie ma a mapy sa. Wie ktos może ?

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 19 z 20 (1 703 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 2

Playstation Staff

Re: psp i go!explore

[ Edytowane ]

Najpredzej płytki UMD z tym programem znajdziesz na allegro.

Z tego co kiedys gdzies tam słyszałem..By zadziałały mapki pobrane z psn-u wystarczy miec obojetnie jakie UMD z Go!Explore.

Ile tak naprawde w tym prawdy..niestety nie wiem.

Ja osobiscie używam Hb - Map!This :smileywink:

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 20 z 20 (1 158 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos