Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

Już mam konto SEN

Witaj z powrotem!

Jestem nowy!

Zajmie tylko kilka minut

• 132

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

09 mar 2010
Przez Karakatka

Karakatka

30%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post

PSP-3004 po Polsku

[ Edytowane ]
51 Odpowiedzi 7 515 Wyświetleń edytowane 09-03-2010

Witam

Chiciał bym się dowiedzieć czy istnieje możliwość wgrania bąć uaktualnienia softu na języku polski w psp.

Mianowicie chodzi mi o to, że gdy urzywam internetu w systemie PSP<konsoli> zamiast polskich znaków wyskakują mi różne inne. Konsola zakupiona była w polsce :)
Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Kudos
ETYKIETY:
06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher
Zaakceptowane Rozwiązania

Nie.

Odpowiedz
0 Kudos

Re: PSP-3004 po Polsku

Award Winner
06
/16

rabsonek

• Award Winner
91%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
rabsonek
Hmm.. i to jest dobry temat na dyskusję, którego nie zrozumiem. Oficjalnie nie ma miejsca by zainstalować polskiego oprogramowania itd.. a jednak ;) niestety to nie miejsce i czas :P
Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

yoshimitshu77

• Award Winner
95%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
yoshimitshu77

Ale ale ale w sumie skoro PS3 doczekało się polskiego języka :) to dlaczego nie może mieć tego PSP??

Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

rabsonek

• Award Winner
91%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
rabsonek
Prawdy się nie dowiemy ;) oficjalnie z tego co wiem to nie ma wystarczającego miejsca na wprowadzenie pl ;) choć to jest zabawne bo widziałem już pl (nawet nakładkę windosowską) ale tak jak wcześniej wspomniałem to nie miejsce i czas ;):P
Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

yoshimitshu77

• Award Winner
95%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
yoshimitshu77

Rabsonek jeśli jest miejsce żeby wcisnąć jakiś odtwarzacz muzyki, który i tak nie jest rewelką to wątpię żeby zabrakło miejsca na j. polski...

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Karakatka

30%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Karakatka
Dokładnie ;/ trochę bez sensu to jest...
Powinni podjąć prace nad tym, bo to poważnie utrudnia używanie ich sprzętu. ;/
Albo inaczej żeby była możliwość zainstalowania innej, która obsługiwałaby polskie znaki.
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Mati1S5H4AZ5YL

30%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Mati1S5H4AZ5YL

po pierwsze ps3 jest pokularniejsze sam mam ps3 i wież mi polskie meni to podstawa

Odpowiedz
0 Kudos

Award Winner
06
/16

rabsonek

• Award Winner
91%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
rabsonek
O LOL... przypominają mi się egzaminy maturalne jak ktoś napisał: "I tower You" ;) hehehe...
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Karakatka

30%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Karakatka

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
Beta Tester
09
/16

Klimat_GTK

• Beta Tester
93%
09 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Klimat_GTK
@Mati
Biadolisz! Z wiadomych przyczyn psp jest popularniejsze od ps3!

@Rabsonek
http://bash.org.pl/579260/
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

kubahades

50%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
kubahades
thats right :D
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

GrizzPL

37%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
GrizzPL

Ja tam chcę polskie literki na psp. Język menu to sprawa mniej ważna.

Sprawę braku miejsca w pamięci mogliby rozwiązać tak, że po prostu wybierałoby się jeden, a reszta nie byłaby wgrywana.

Inna opcja: np. przegldarka internetowa byłaby do ściągnięcia na kartę, a nie siedziałaby w firmwarze.

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

butek77

21%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
butek77
witam . właśnie zakupiłam PSP , wymarzony prezent dla mojej córci , ale szok nie ma języka polskiego w menu ... szok . czy można coś z tym zrobić ...chodzi mi o polskie menu .
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

makku_m

22%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
makku_m

No patrzcie a ja nie dopatrzyłem tego języka - no wstyd i straszna lipa ye stronz SONY i żaden z moderatorów czy aktuwistów piszacych bzdury jak te że widział człowiek co kupował i nie powinien mieć pretensji mnie nie przekona . Śmiech na sali po prostu . Mam PS3 i 7 letniego siostrzeńca , jak wpada do nas bardzo dobrze się bawi, stąd pomysł na PSP po choinkę i jakie było moje zdziwienie jak szwagier spytał się mnie - słuchaj a jak do tego wgrać jezyk PL ..odpowiedziałem że na pewno jest jakieś uaktualnienie i poszukam a tutaj ...no po prostu ręce opadają  Dobrze że 3004 kupiłem to przynajmniej na pudełkowych grach przyoszczędzimy bo z PS store to po prostu to co tutaj czytam i widzę u siebie to jest koszmar i tragedia / WSTYD i całkowity brak poszanowania dla klientów TO SIĘ MUSI ZMIENIĆ

Odpowiedz
0 Kudos

06
/16

SoulCipher

92%
06 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
SoulCipher

No cóż ;-) To co tutaj piszę jest tylko i wyłącznie moim zdaniem i wbrew pozorom nikt mi za to nie płaci. Odniosę się do powyższego postu. W tym przypadku nie można powiedzieć nawet, że wiedział człowiek co kupował, bo kupił Pan konsolkę zupełnie bez poświęcenia minimalnej ilości czasu na sprawdzenie w internecie, czy rzeczone PSP posiada polskie menu. Wystarczyło przed zakupem wejść chociażby na to forum i zapytać, a napewno bardzo szybko otrzymał by Pan odpowiedź. Zawsze dobrą praktyką było sprawdzenie wcześniej co się kupuje, a nie po kupieniu towaru o którym się nic nie wie wylewać swoje gorzkie żale. Drugą kwestią jaką poruszę jest zasadność istnienia polskiego menu w PSP. Oprócz kwestii czysto estetycznych nic takie menu by nie wniosło. Nieraz czytając posty tutaj przypomina mi to niedawną walkę o "krzyż". W czasach kiedy dzieci od przedszkola uczą się języka angielskiego nie powinno być problemu ze zrozumieniem dosłownie 4 słów po angielsku takich jak Music, Photo, Video i Game. Do tego nawet nie trzeba znać języka angielskiego i każde średnio inteligętne dziecko daje sobie z tym radę. Co innego kwestia gier, ale te od jakiegoś czasu pojawiają się z językiem polskim na PSP. W przyszłości zalecam zapoznanie się z funkcjonalnościami przedmiotów które planujemy kupić a wtedy uniknie się takich rozczarowań

Soul

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]
03
/16

Tobi1989PL

98%
03 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Tobi1989PL

,,Drugą kwestią jaką poruszę jest zasadność istnienia polskiego menu w PSP. Oprócz kwestii czysto estetycznych nic takie menu by nie wniosł" Nie każdy musi znać angielski, no ale może i masz tu racje... Ale brak naszych znków diakrytycznych w przeglądarce wciąż doprowadza szaleństwa. Mi już przestało na nich zależeć, bo jak widać 5 lat to za mało, by Sony nas ,,odkrzaczyło".

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Floovver

35%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Floovver
Polskie menu by się przydało ładnie wyglądało by przynajmniej. :) A po za tym do kolegi wyżej zobacz po ilu latach dostaliśmy Polski Live. :D
Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

makku_m

22%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
makku_m

Ja również się odniosę ..choć trochę szkoda słów:

1. Wbrew pozorom kupująć zaawansowane urządzenie elektroniczne - nie specjalistyczne- tylko popularną zabawkę , która jest również DLA DZIECI na 99% zakładam że w Polsce będzie ono miało jezyk polski menu, jesli nie zainstalowany to do dogrania - to co kolega pisze to bełkot jakiś i obrona bzdury fundowanej nam przez SONY lub inaczej uzasadnienie braku poszanowania również Pana kolegi jako konsumenta z Polski , ale co najważniejsze utrudnienie młodszym konsumentom korzystania z urządzenia

2. Gorzkie żale wylewam - żadne tam żale , po prostu naśmiewam się jaka to lipa i jak trzeba mieć marną organizacje żeby dla 40 mln kraju nie przygotować lokalizacji menu dla jednego z kluczowych produktów

3. Menu oprócz kwestii estetycznej wniosłoby to że 7 latki rozumiałyby co się tam znajduje i lepiej by się w nim poruszały (również osoby nie znające języka) - mi tam nie przeszkadza ja sobie radzę

4. Z tym "krzyżem " to tak z czapy , no mi ta sytuacja przypomina tylko to że produkt na rynek polski powinien mieć lokalizację menu.

5. Pewnie że średnio inteligentne dziecko daje sobie radę (widać to też po forum), ale byłoby łatwiej i POWINNO BYĆ to menu dla zasady

6. Ten pouczający ton - zalecam zapoznanie się, świadczy że być może wbrew pozorom może ktoś za coś płaci ;)

Nie pouczaj rację mają Ci którzy uważają że polska lokalizacja menu powinna być - ponieważ  powinna być . Jesli chcę by dziecko poćwiczyło angielski - ustawiam sobie angielski , daję konsolę babci co umie tylko rosyjski a chce z wnuczkiem pograć w mario bros ustawiam polski bo inaczej się nie połapie...i tyle.

Odpowiedz
0 Kudos

02
/16

Krzyzyk

24%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Krzyzyk

Siema. To mój pierwszy post na tym forum więc chciałem was wszytskich serdecznie powitać. Dobra przejdźmy do rzeczy. Wymówki Sony na temat  "Dlaczego nie ma PL Menu i czcionki" okazały się (za przeproszeniem) ***** prawdą. Jak zapewne wiecie Sony tłumaczyło się brakiem miejsca, jednak z tego co wyczytałem dzięki jednym najnowszych "odkryć" (tj. 6.20 tn-c), odblokowano pamięć flash0 i jest jeszcze w niej miejsce. Na luzie weszedł by tam język Polski i 6 Polskich liter których nie ma (ć, ę, ą ń, ź, ż, ł), ale nie Sony woli zostawić te miejsce by wrzucić tam, w razie złamania najnowszego FW , kolejne nic nie wnoszące zabezpieczenia, które i tak zostaną złamane, lub w najgorszym przypadku rootkita, tak jak to zrobili z PS3.

Sony już zamiast wypuszczać kolejne FW z kolejnymi zabezpieczeniami powinno w jakiś inny sposób odciagnąć ludzi od piractwa w inny sposób by oni sami świadomie z niego zrezygnowali. Bo ja wiadomo odnaleziono klucze kirk i można juz podpisać prawie każde homebrew i w ten sposób będzie śmigało na OFW. Tak czy inaczej, czy Sony tego chce czy nie PSP już jest złamane, bo zmiana kluczy kirk spowodowała by, że wszystkie gry, które zostały wypuszczone przestały by działać

Odpowiedz
0 Kudos

[img]http://i28.tinypic.com/x35xsi.jpg[/img]
02
/16

cuma-1

60%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
cuma-1

1. Witam, normalnie  katastrofa ... pewnie dało by się tylko może petycje wszystkich osób mających  psp i chcących język polski 
  2. producent myśli w ten sposób wypuści znane wszyskim ludzią a jak ktoś nie u mnie to się na uczy  np: eng , d , it albo może to marketing ?
  3.  
  4.  ja tu tylko pisze a co do języka itd sam po myśl 
Odpowiedz
0 Kudos