Reply
Highlighted
15 gru 2008
Przez Schemat

Schemat

• Beta Tester
96%
07 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

[ Edytowane ]
39 Odpowiedzi 2 725 Wyświetleń edytowane 15-12-2008

Nurtuje mnie od pewnego czasu fakt dotyczący wszelkiego rodzaju zlotów fanów oraz promocji marki PlayStation w Polsce. A raczej obecny ich brak. Nie chodzi mi tutaj o promowanie marki w mediach. Pamiętacie zapewne takie przedsięwzięcia jak Liga PlayStation czy też P.S.3 Truck. Były to promocje, które swego czasu zasługiwały na wielkie brawa. W końcu na naszym polskim rynku coś się ruszyło. W końcu Sony wyszło do polskich Graczy i to dosłownie. W końcu "zwykli, szarzy" ludzie mogli spróbować swoich sił i sprawdzić, co tak na prawdę niesie obecnie za sobą i kryje w sobie marka PlayStation. Te wydarzenia zapowiadały ciekawą przyszłość. Mimo to, obecnie, troszkę w tych sprawach ucichło. Co prawda Sony zaczęło nadrabiać tym w innych segmentach, jak choćby powstanie ów forum, lecz ten wątek cały czas mnie intryguje. Z chęcią wybrałbym się na jakiś zlot sponsorowany przez Sony, bądź też na coś pokroju wcześniej wspomnianej Ligi PlayStation. Otworzyłem ten temat ponieważ może ktoś ma w tej sprawie jakieś przecieki i chciałby się z nami na ten temat nimi podzielić. Z chęcią poczytamy Smiley szczęście

A swoją drogą, jeżeli już pojawiłaby się jakaś oficjalna branżowa impreza czy coś w tym stylu to sądzę, że warto od razu ten fakt nagłośnić w dziale "Ogłoszenia".

Z konsolowym pozdrowieniem, Schemat!

Wiadomość edytowana przez Schemat, 15-12-2008 10:26 PM

Uploaded with ImageShack.us
Prosimy używać zwykłego tekstu
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 1 z 40 (2 725 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Welna_PL
02
/16

Welna_PL

51%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

[ Edytowane ]
Bardzo dobry temat.

Kilka pytan do ludzi zajmujacych sie promocja marki.

Dlaczego konkurencja posiada Xbox Fun Day, dlaczego sa obecni na PGA, a Sony nie ma nic?

Zadnej oficjalnej ligi wzadnagre wydana na PS3

Mnostwo graczy jest zainteresowanych e-sportem. Zrzeszaja sie w klany, graja na Europejskich portalach growych jak GameBattles i ConsoleGaming, a nawet odnosza tam sukcesy

Sony moglo by przynajmniej zadbac o swoje wlasne tytuly.

A jako, ze najwieksza i najbardziej rozpoznawalna ich gra w przyszlym roku bedzie Killzone 2 , to moze przynajmniej oficjalne mistrzostaw Polski lub np. Liga Killzone2.

Oczywiscie z jakas drobna nagroda dla czolowych 3 klanow.

Mysle zebedzie ogromne zainteresowanie. Mysle ze  liga zlozona z 15-20 klanow bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem, a sama wiedza, ze jest organizowane przez Sony mocno podbije zainteresowanie.
Wiadomość edytowana przez Welna_PL, 15-12-2008 10:28 PM
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 2 z 40 (2 714 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Schemat
Beta Tester
07
/16

Schemat

• Beta Tester
96%
07 Ranga
Postęp
Playstation Staff

[ Edytowane ]

Nie chciałem przytaczać tutaj innych nazw, ale słuszna uwaga, konkurencja w tej sprawie ma się o wiele lepiej. Co roku w wakacje zlot cieszący się bardzo pochlebną opinią jak i sporym zainteresowaniem. Mało tego, dzięki dobremu marketingowi umiejętność przyciągnięcia również społeczności "niegraczy" poprzez zwykłe "wyjście" do nich. Sądzę, że tego obecnie Sony troszkę brakuje. Może nie w samej promocji marki w mediach bo to im idzie dość dobrze, ale w samym, właśnie tym dosłownym braku wyjścia do Graczy. Tutaj konkurencja zaczyna po mału odstawać.

A nie powtarzając już rozpoczętego przez mojego przedmówcę wątku dotyczącego wszelkiej maści turnieji. Nie od dawna wiadomy jest fakt, że promowanie swojej marki na turniejach jest w większości przypadków krokiem skazanym na sukces i jakże bardzo cenionym przez społeczności Graczy.

Wiadomość edytowana przez Schemat, 15-12-2008 10:39 PM

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 3 z 40 (2 708 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Przemulala
02
/16

Przemulala

80%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

Zgadza się, od kiedy tylko wystartowało oficjalne forum zamierzałem poruszyć ten temat. Chodzi mi głównie o spotkania Graczy na imprezach pokroju XBOX Fun Day. Czemu nie mamy swojego, PSowego odpowiednika takiej imprezy? W miłej atmosferze, możliwości spotkania się na żywo z ludźmi z forum, rywalizacji, ciekawych konferencji i dyskusji... Uważam, iż taka forma promocji da bardziej wymierny efekt niż SackBoy i SackGirl, których są zawsze obecni, kiedy wejdę na NK Emotikon: Bardzo szczęśliwy SONY powinno poważnie zastanowić się nad takim krokiem, który nie tylko zgromadziłby obecnych posiadaczy konsoli ale również "świażaków", którzy, być może, skusiliby się na dołączenie do grona posiadaczy konsol marki PlayStation.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 4 z 40 (2 662 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
SzaryFox_PL
02
/16

SzaryFox_PL

60%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Dotyczy: Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

Zdecydowanie powinna być chociaż raz w roku impreza zrzeszająca graczy grających na konsolach Sony.

Dla świeżaków sama reklama w TV to za mało - konsola to nie jest płyn do płukania ptkanin za 8zł albo paczka prezerwatyw za 10zł - tylko jest to o wiele wiele większy wydatek który ma im dawać wiele radości przez dłuuuugi czas.

Dlatego ludzie powinni mieć styczność ze sprzętem i grami, żeby sami się przkonali na żywo że PS3/PSP to max wypasione cacko i jest warte swojej ceny.

Jak byłem w 2007 na Games Convention w Niemczech to zaobaczyłem co to jest PROMOWANIE MARKI.

Cały czas dostawałem gadżety - smycze z PSP, PS3, XBOX'a 360 - badzików z EA Games to dostałem chyba z 2kg i do dziś jeszcze mam pełno, naklejeki, piłeczki z Rockstar Table Tennis - można tak wymieniać w nieskończoność.

Możliwość pogrania w już wydane / zapowiedziane świeżutkie gry i piękne hostessy - to się nazywa impreza promująca gry / konsole.

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 5 z 40 (2 644 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
nerobianco123
02
/16

nerobianco123

60%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

[ Edytowane ]

Moim skromnym zdaniem Sony potrzebuje agresywnej promocji. To świetnie że w polskiej telewizji są reklamy np LBP ale zwrot "baw się wszystkim" nie wiele mówi mojej matce która o grach wie tyle co osioł o księżycu, końcowe zdanie "tylko na Playstation 3" na szczęście informuje że coś takiego jak PS3 istnieje i to się chwali. Niestety zieloni wypadają tutaj lepiej, ich reklamy sa moim zdaniem bardziej przystępne. Nie obraził bym się gdyby Sony zrobiło  kilka zlotów, pokazało się na targach np w Lipsku i robiło to regularnie. Oczywiście musi ze soba przywieźć stado uroczych azjatek aby system pozostał w pamięci przyszłych nabywców : )

Wiadomość edytowana przez nerobianco123, 16-12-2008 12:34 PM
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 6 z 40 (2 622 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
kuba85PL
02
/16

kuba85PL

84%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Dotyczy: Re: Dotyczy: Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa P

Podzielam zdanie organizacji czegoś na wzór XBOX Fun Day. Trochę dziwi mnie postawa SONY, przecież jeszcze nie tak dawno temu mieliśmy w Polsce PlayStation Expirience ? Czemu impreza zamiast rozszeżyć/udoskonalić się z roku na rok na coraz lepszą  poświęconą konsolom SONY i dla Graczy impreze została wymazana całowicie z kalendarza SONY ? Co do wsparcia turniejów e-sceny Wełna już wszystko opisał, więc powtarzać się nie będę, Jak narazie nie ma nic w tym temacie.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 7 z 40 (2 602 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Schemat
Beta Tester
07
/16

Schemat

• Beta Tester
96%
07 Ranga
Postęp
Playstation Staff

[ Edytowane ]

Właśnie co mnie martwi to fakt poruszony przez kolegę wcześniej. Sony wychodzi z jakąś inicjatywą. Mało tego bardzo udaną. Po czym następnie po jej zakończeniu zosatwia świetny projekt i tak jakby zapominało o całej sprawie.

Ważne w tym wszystkim jest to, że dzięki tym wyjściom do graczy po mału może udałoby się kiedyś w końcu złamać ten stereotyp, iż gry są dla dzieci. Co da reklama w TV skoro odbiorca i tak ją odbierze na swój sposób przez kalkę stereotypu. A nie ma się co oszukiwać, w naszym kraju niestety większość dalej w stosunku do konsol kieruje się stereotypami. Tylko my jesteśmy tacy wyjątkowi Smiley mruga Żeby to zmienić trzeba pozwolić "zwykłemu człowiekowi" samemu przez własne ręce i zmysły to sparwdzić, pozwolić samemu zasmakować troszkę tego tortu, otworzyć mu oczy. Bez większych imprez tego się nie dokona.

Wiadomość edytowana przez Schemat, 16-12-2008 03:10 PM

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 8 z 40 (2 594 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Kyuubi255
02
/16

Kyuubi255

48%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

Panowie czy SCEP jest czy nie, to tak naprawdę oddział Sony zajmujący się Playstation jest tylko na papierze.

Honda Motorcycle Rider. Inne nicki: Dante, Vermilion
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 9 z 40 (2 554 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
punisher85_pl
02
/16

punisher85_pl

45%
02 Ranga
Postęp
Playstation Staff

Dotyczy: Re: Dotyczy: Turnieje, promocje, zloty fanów, konferencje branżowe, a sprawa Polski

Mieszkam na Śląsku i od czasu do czasu widać w okolicy działania PR'owców Sony.

Od czasu do czasu jakiś bilbord przy przystanku(np Buzz) ,akcje promocyjne w MM lub Saturnie,a nawet ostatnio w Silesia City Center przez miesiąc był reklamowany w pasażu PS3.Tak więc widać ,że coś się ruszyło bo jeszcze nie tak dawno nie było nic.Wiadomo ,że promocja marki Playstation przechodzi w Polsce okres "wieku dziecięcego" i co za tym idzie dużo jej brakuje (np w SCC PS3 reklamowano tylko jedną grą GT5P ,a obługa stanowisk do obeznanych w temacie nie należała).Od razu przyszło mi na myśl czy by nie można w przyszłosci do promocji robić łapanki na różnych forach by PS3 reklamowali sami gracze zakochani w marce-chyba tak by było najrozsądniej.

I podzielam zdanie poprzedników ,że na "gwałt" potrzeba jakiś targów/zlotów organizowanych przez Sony by wkońcu była możliwość integracji cały czas rosnącej społeczności graczy w Polsce.Internet żywego ,cielesnego kontaktu nie zastąpi(bez podsteksów Smiley mruga)

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 10 z 40 (2 540 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos