Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 24

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02 Şub 2017
thatgame91 Tarafından

thatgame91

• Award Winner
90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Last Guardian Hakkında Düşünceleriniz

4 Yanıt 383 Görüntüleme Oluşturuldu 02-02-2017
02 Şub 2017
thatgame91 Tarafından

Merhaba arkadaşlar :) Sizleri bilmem ama Last Guardian ilk duyurulduğundan beri gerçekten çok ilgimi çekmişti.Oyunun yapımında türlü engellerle kaşılaşırdı PS3'e beklerken PS4'e gelecek denildi böyle böyle derken yaklaşık 10 sene bu oyunu bekledik.Açıkçası PS2'de İCO ve Shadow of Colossus'u oynamış ve bu oyunları sevmiş biri olarak sırf bu iki yapımın hatrına oyundan gram şüphe duymadım ve satın aldım.Şuanda oyunun ortalarındayım ve oynadıkça oyundan soğuyorum çünkü yapımı yaklaşık 10 yıl sürmüş bir yapımın bu kadar özensiz olmasına imkan yok.

Genel olarak iki sıkıntı var kontroller ve kamera açısının saçmalaması.Kontroller özellikle Trico ile etkileşime girerken ve ona tırmanırken oldukça sapıtıyor.Kamera açıları ise oyun boyunca boynunuzun tutulması için elinden geleni yapıyor.Ayrıca oyunda ne bir bonus içerik var ( konsept resimleri,yapım aşamasını içeren videolar) ne de başka bir şey.Oyunun ana menüsü bile sanki son dakika yapılmış gibi bomboş ve özensiz ki buna sadelik diyemeyeceğim.Kısacası son zamanların en büyük hayal kırıklığı oldu Last Guardian.Oyuna verilen puanlarında İCO ve SoC'un hatrına yüksek tutulduğunu düşünüyorum ki çok ahım şahım puanlarada sahip değil.Benim vereceğim puan 10/5.

Peki sizin genel düşünceleriniz neler? Oyun beklentilerinizi karşıladımı? Yoksa efsane oyunlar PS2 döneminde yaşandı bitti ve yeni nesilde yaşanmayacak mı? Konuşalım :)

Cevap
ETİKETLER: The Last Guardian
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
96%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

Oynanış videolarından şunu diyebilirim ki gayet güzel. Hikâye olsun gerisi boş(bonus vs) benim için. Herkes kamera kontrol şikayetinde bulunuyor. En kısa zamanda oynanma imkanım olursa daha iyi inceleme yorumu yaparım.

10 yıllık bir oyun evet lâkin benim oyunda gördüğüm ilgi çeken yer Trico'nun yapay zekası. Bence yapımcı ekip bunun üzerinde fazlasıyla kafa patlatmış. Onlarca deneme sonrası pes edip tekrar gaza gelip oyunu bitirmişler gibi görüyorum. Oynayanlar daha iyi yorumlayacaktır.

Bu arada yıllar sonraseni aramızda görmek güzel hocam @thatgame91

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
05
/16

thatgame91

• Award Winner
90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
thatgame91
Onaylanmış çözüm

Teşekkürler @omrkcmn bende tekrar burda olmaktan mutluyum.Askerden yeni geldim ve bolca vaktim var.Ayrıca forumu ve sizleri ne kadar çok özlediğimi farkettim.Bundan sonra elimden geldiğince vakit ayırmaya çalışacağım :)

Bencede Trico'nun yapay zekası ve hatta bizzat kendisi bile oyunu çekici kılıyor.

Ancak Oyunla ilgili değinmek istediğim birkaç şey daha var.Standart PS4'te oyunu 20-30 FPS arasında oynuyoruz.Bu şu demek oluyor FPS olayını benim gibi önemsemeyen biri bile oyun içindeki gereksiz kasmalardan rahatsız oluyor.Örneğin şuanda oyunda sadece çocuk ve Trico'nun olduğu bir salondayım burada ne bir NPC var nede cihazı zorlayabilecek doğru dürüst bir ışık,gölge efekti var ve buna rağmen oyun durduk yere FPS düşüşleri yaşıyor.Durumu biraz araştırınca PS4 PRO'da 1080P modunda oyunun sabit 30 FPS verdiğini gördüm.Buda ister istemez birçok oyuncunun aklına PS4 PRO satışlarına yöneltmek için bilinçli yapılan bir performans sorunu olduğu düşüncesini getirmiş ki bencede öyle.PS4 gibi bir cihazda böyle basit grafiklere sahip bir exclusive'in yama yayınlanmasına rağmen hala cayır cayır kasması akla başka birşey getirmiyor çünkü.

Bu arada bugün oyunda kalıcı olarak fiyat düşüşüne gidildi bundan sonra oyunun fiyatı 104 TL PSN'de.Sanırım bu fiyat düşüşüde satışlarla ilgili bir durum.Ben bundan sonraki oyunlarda özellikle exclusivelerde standart PS4 ve PS4 Pro arasındaki performans , grafik farkının bilinçli olarak dahada açılacağını bir anlamda sabote edileceğini düşünüyorum ki umarım yanılırım.Yoksa Last Guardian gibi daha çok oyun Sony'nin satış stratejileri yüzünden PS4'te yoktan yere hakettiğinden daha kötü anılır.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

semihcinar

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
semihcinar
Onaylanmış çözüm

Kamera açıları ve kontrollerinde sorun var , müzikleri çok iyi keşke daha erken çıksaydı. Bu kadar geri planda kalmazdı. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

FCR_gamer

98%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
FCR_gamer
Onaylanmış çözüm

evet kamera açıkları kontroller sorunlu ama oyun ders olarak okutuucak cinsten bir oyun.Senelerdir bu oyunu bekleyewn birisi olarak diyorum beklentim inanılmaz yüksekti ama beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.Puzzler oldukça kaliteli hazırlanmı ve Triconun yapay zekası gerçekten müthiş .Oyunu bitirdim en çok hoşuma giden sahne  kaldıracı yularıdaki delikten fırlamak için tam hizasına getirip tricoyu yanınıza çağırıp patisi ile siz kaldıracın  üzerindeyken kaldıracın diğer tarafına bastırarak sizi havaya fırlatıp yularıdaki platforma çıkmanızdır.Ben böle akıllıca hazırlanmış puzzle god of war 2 hariç hiçbir oyunda görmedim.Oyüzden bu özel oyun için oyunun yönetmeni ve senaristi Fumito Ueada önünde saygı ile başımı eğiyorum , teşekkürler böle güzel bir oyun için .

0 Övgü Puanı

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal