Odpowiedz
02 sie 2011
Przez m0rfi_91
Member
Playstation Staff
Przyjęte rozwiązanie

SŁUCHAWKI STEREO z mikrofonem do PS3

18 Odpowiedzi 14 143 Wyświetleń Stworzony 02-08-2011

Witam,

Mam pytanie odnośnie słuchawek. Potrzebuje taki produkt, który zapewni mi dźwięk stereo pochodzący z gry oraz jednocześnie komunikację głosową podczas gry.

Gra przy dźwięku z telewizora SD + headset na prawym uchu mnie nie satysfakcjonuje.

Bardzo proszę o jakieś rozsądne propozcyję jeżeli chodzi o jakość <-> cenę, ponieważ nie orientuję się zbytnio w tym temacie :smileysad:

Prosimy używać zwykłego tekstu
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 1 z 19 (14 143 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Re: SŁUCHAWKI STEREO z mikrofonem do PS3

Sprawa nie jest prosta z tego względu, że słuchawki do PS3 bezpośrednio da się podłączyć jedynie przez port USB, a konsola w chwili dostępnej nie umożliwia wypuszczenie głównego sygnału audio przez port USB. Dzwięk można wypchnąć jedynie na port AV za pomocą chinchów, przez port HDMI lub wyjśćie optyczne S/PDIF. Jeśli kupisz słuchawki na USB z headsetem i podłączysz je do konsoli to co prawda mikrofon będzie działał w grach, ale w słuchawkach będziesz słyszał co najwyżej jedynie to co będą do Ciebie mówić ludzie przez HS, a główny dzwięk nadal będziesz miał na telewizorze. Zakładając, że Twój telewizor ma wyjśćie słuchawkowe, musiał byś kupić sobie odpowiednią przejściówkę (kartę dzwiękową na USB, można znaleźć na allegro za ~30PLN) i jakikolwiek headset z wtykami typu jack. Wtedy wkładasz przejściówkę do USB w konsoli, podpinasz tam kabel od mikrofonu a kabel od słuchawek musiał byś wetknąć w TV. Mało to wygodne rozwiązanie i konsola musi stać bardzo blisko telewizora, zeby starczyło Ci kabla na podłączenie. Ja bym raczej na Twoim miejscu zaopatrzył się w kamerkę PS3 Eye (na allegro ~50 PLN), która wyposażona jest w bardzo czułe i dobre mikrofony (dodatkowo miał byś możliwość nawiązywania video konferencji) i podłączył zwykłe słuchawki do TV. Jeśli nie masz wyjścia słuchawkowego w TV to pozostaje kolejna kombinacja z przejściowkami, albo podłączenie audio przez jakiś amplituner/starą mini wierze (niektóre miały wejścia chinch).

Soul 

Wiadomość 2 z 19 (14 139 wyświetleń)
Level 4

Playstation Staff

[ Edytowane ]

Jestem usatysfakcjonowany Twą wypowiedzią.
Jestem najbardziej przy opcji kamerki PS3Eye. Jeżeli ona będzie zbierać mój dźwięk, to ja innych będę słyszeć w telewizorze, czyli w moim wypadku podepnę słuchawki do TV przez JACKa czyli będę ich słyszeć na słuchawkach?

----------------

Zrobiłem tak.

Słuchawki z Tracera (tanie z allegro, na takich grałem od zawsze w Counter Strikea) na mini jack pod TV

Headset bluetooth pod PS3

W ustawieniach audio w konsoli dźwięk wejściowy: headset, dźwięk wyjściowy: urządzenie domyśle czyli TV

Dźwięk w TV na 0

Dźwięk w słuchawkach na maxa

EFEKT: mam na uszach dźwięk stereo, słysze jak ktoś biegnie z lewej bądź prawej, mogę się komunikować przez HS, i słyszę drużyne na słuchawkach.

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 3 z 19 (14 134 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

No widzisz ;-) Zuch... nie było to wcale takie skomplikowane :} Ale i tak przyszłościowo polecam kupić sobie PS3 Eye jako mikrofon, przynajmniej nie trzeba ładować ;-)

Pozdrawiam,

Soul

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 4 z 19 (14 116 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Już nie pamiętam modelu słuchawek ale pojawiły się takowe na rynku w cenie do 200zł na kabel. Był dźwięk stereo (albo 5.1) i dodatkowo kanał gdzie wyraźnie było słychać rozmowy przez HS`a. Oczywiście słuchawki posiadały też dobry mikrofon. Kabel był dość długi.

Poza tym teraz pojawiły się w ofercie słuchawki 7.1, które są idealne jednak cena zabójcza - LOGITECH WIRELESS F540
Wiadomość 5 z 19 (14 110 wyświetleń)
Level 7

Playstation Staff

Dzięki za cynk rabsonek ;-) Musze to sprawdzic ;-)

Soul

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 6 z 19 (14 107 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 7

Playstation Staff

Jak znajdę to w wolnej chwili wrzucę. Pamiętam, że te pierwsze słuchawki miały jeszcze jakąś centralkę ale co i jak już nie pamiętam :smileywink:
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 7 z 19 (14 098 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 3

Playstation Staff

Siemka!

A co sądzicie o tym sprzęcie?

http://www.creative.com/soundblaster/tactic3d/alpha/

Bardzo mile widziana opinia osoby, która może już coś takiego ma. :smileywink:

Lo, gjør der jeg ser min far. Lo, gjør der jeg ser min mor, mine søstre og mine brødre. Lo, gjør der jeg ser ledningen av mitt folk tilbake til å begynne. Lo, de kaller til meg. De byr meg tar mitt sted på Asgard i hallene av Valhalla, hvor den modige kan leve for evig.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 8 z 19 (14 072 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 3

Playstation Staff

Czy ma ktoś może wieści, czy Sony w ogóle planuje zrobić porządnie obsługę HSów przez USB?

Lo, gjør der jeg ser min far. Lo, gjør der jeg ser min mor, mine søstre og mine brødre. Lo, gjør der jeg ser ledningen av mitt folk tilbake til å begynne. Lo, de kaller til meg. De byr meg tar mitt sted på Asgard i hallene av Valhalla, hvor den modige kan leve for evig.
Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 9 z 19 (14 001 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos
Level 1

Playstation Staff

[ Edytowane ]

Są fajne słuchawki od Sony do naszych konsol :

http://playstationlifestyle.net/2011/09/06/official-ps3-wireless-stereo-headset-review/

Tylko że niestety niedostępne w chwili obecnej w Europie....

PS. Ciekawe czy coś się zmieni i takie słuchawki się pojawią.

Odpowiedz
0 Kudos
Wiadomość 10 z 19 (13 972 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudos