Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 10

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
25 Eyl 2016
Alondate31 Tarafından

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

[İnceleme] Downwell

[ Düzenlendi ]
12 Yanıt 1.267 Görüntüleme DÜZENLENDİ 25-09-2016
25 Eyl 2016
Alondate31 Tarafından

header.jpg

Downwell (Playstation 4, PS Vita [İncelendi])

Tür: Indie

Yapımcı: Moppin

Yayıncı: Devolver Digital

Çıkış Tarihi: 24 Mayıs 2016

Fiyat: 14.99 TL (Dijital), - (Kutulu) [Avrupa/TR Store]

Mobilden konsola uzanan bir macera

2016-09-25-141530.jpg

Downwell ilk olarak mobil platformlara çıkışını yapmış, premium formatta olan bir indie oyundu. Diğer mobil oyunlardan kısa sürede sıyrılıp neredeyse her sitede ve platformda adını duyurduktan sonra konsollara konuk oldu.
Ayrıca oyun harika bir Türkçe çeviriye sahip.

2016-09-25-141656.jpg

Oyunumuz garip ve şirin bir beyaz karakterin bankta otururken birden ayaklanması ve hemen ilerideki kuyudan atlaması ile başlıyor. Kuyudan atladıktan sonra uçsuz bucaksız bir derinlikten süzülmeye başlıyoruz. Kuyudan neden atladığımız ise tamamen bir sır. Oyun toplamda 5 bölgeden oluşuyor. Her bölge 3 bölüme ayrılmış

2016-09-25-141658.jpg

Yön tuşları haricinde sadece X tuşunu kullanıyoruz. İlk olarak bu tuş ile zıplayıp daha sonra havadayken tekrar bastığımızda ise ateş edebiliyoruz. Oyunda iki barımız mevcut. Biri sağlık diğeri ise şarj barı. Tahmin ettiğiniz üzere düşmanlara temas ettikçe sağlımız birer birer azalıyor. Şarj barı ise ateş etme ile alakalı. Her kurşun sıktığımızda şarj barımızdan birer tık azalıyor. Havadayken ard arda ateş ederken bir de bakmışsınız ki şarjınız bitmiş. Hal böyle olunca da roket hızıyla aşağı çakılıyorsunuz. Yere temas etmeyene kadar şarj barınız dolmuyor.

2016-09-25-141550.jpg

Oyunda toplamda 5 adet stil var. Başlangıçta açık olan klasik stil haricinde her stilin birer avantajı ve dezavantajı mevcut. Örneğin süzülme stili çok daha rahat kombo yapmamızı sağlarken düşmanlarımızın bize daha rahat ulaşması gibi kötü bir özelliği de yanında getiriyor. Bu stiller oyunun tek düzeliğini öldürmek adına bir hayli etkili unsurlar.

2016-09-25-142853.jpg

Oynanış stili aşırı derecede hızlı. Çabuk bir şekilde düşmanlarımızı öldürüp yol boyunca ne kadar cevher varsa toplayıp bir an önce çıkış noktasına ulaşıyoruz. Çıkış noktasına ulaşana kadar bir çok düşman, cevher, gizli odalar ve satıcı bizleri bekliyor. Gizli odalarda bir çok silah mevcut. Taramalı, çiftli, üçlü, zımbacı gibi silahlar oyundaki çeşitliliği bir hayli artırmış. Özellikle zımbacı silahı favorim. Türkçe çevirisi ise bir ayrı güzel. Kısa bir sürede çok fazla cevher toplarsanız cevhersarhoşu adlı moda giriyorsunuz ve saldırılarınız 2 kat daha etkili oluyor. Ayrıca cevherleri alışveriş yaparak da kullanabilirsiniz.

2016-09-25-142256.jpg

Oyunda sadece bir tane NPC yani etkileşeme geçebileceğimiz karakter var. O da satıcı. Kendisi hem şirin hem de oldukça garip biri. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere kendisi bizi Merhaba! diyerek oldukça sıcak bir şekilde karşılıyor. Ondan bir şeyler satın aldığımızda ise yine aynı şekilde teşekkür edip bizi uğurluyor. Sattığı parçalar ise tahmin edeceğiniz üzere şarj ve sağlık barını doldurma ya da sınırlarını artırmaya dayalı. Her geçen bölümde ise fiyatları artırıyor kendisi...

2016-09-25-141653.jpg

Son olarak oyunun Türkçe çevisine değinirsek yapımcı firmanın oldukça iyi bir işe imza attığınız söylemek mümkün. Zaten pek çevilrecek bir şey yok oyunda. Kelime ve cümle sayısı bir hayli az. Fakat yine de her bir kelimeyi olabildiğince şirin bir şekilde çevirmişler. Aldıkları yardımın oldukça profesyonel olduğu belli. Yoksa shotgun silahını zımbacı diye çevirmek herkesin becerebileceği bir iş değil.

2016-09-25-141632.jpg

Downwell NES döneminden bile eski olan ATARI ve ya Spectrum ZX döneminden fırlamış bir oyun gibi adeta. Oldschool, hızlı ve aksiyonu bol olan, saatlerce oynayabileceğiniz basit, çerezlik bir oyun arıyorsanız doğru adrestesiniz. Türkçe çevirisi ve ucuz fiyatı ile bu oyunu önermemem için hiç bir sebep yok

Cevap
ETİKETLER: PS Vita PS4 topluluk
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Onaylanmış çözüm

@Alondate31

Sen de aynı sorunu yaşıyorsun muhtemelen yazdıkların şuan görünmüyor 

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
07
/16

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Alondate31
kankileyta
Onaylanmış çözüm

Onun da kötüsü yazdıklarımı sürekli word dosyasına yedeklediğimi sanarken yine yeni forum sistemi yüzünden kaydedememişim. Konuya ilk attığım jpeg dosyasını yedeklemişim nedense. Komple baştan yazmak zorunda kaldım incelemeyi. İçime pek sinmedi ama neyse bir dahaki sefere çok daha dikkatli davranırım :)

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Alondate31
Onaylanmış çözüm

Geçmiş olsun demekten başka pek fazla birşey gelmiyor elimden :) 

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zantaraaa

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zantaraaa
Onaylanmış çözüm

İnceleme için teşekkürler @Alondate31 kanka baya iyi ve açıklayıcı olmuş (Y) 
Bunu görmüştüm sanırım daha önce ama emin olamamıştım.Yazdıkların sayesinde akıcı,hızlı ve eğlenceli  bir oyun olduğunu anlamış olduk :D Listemde yerini aldı böylece (Y)

[İnceleme] Downwell

photo YEni-mza-1_zpslql5wpwb.png

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

95%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

İnceleme için Teşekkürler @Alondate31. Ellerine sağlık.

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Onaylanmış çözüm

@Alondate31

Emeğine sağlık güzel bir inceleme olmuş. Bu oyun ilk çıktığında oynama fırsatı buldum ve ilk zamanlar baya oynamıştım. Bana kalırsa bu oyunun zorluk seviyesi oldukça yüksek ve belki de bu yüzdendir uzun süredir oynamadım öylece duruyor. Bence insanı oyundan uzaklaştıran bir yönü de canlarının tamamı bittiğinde en baştan başlamak zorundasın ve bu da konsantrasyonu oldukça düşürüyor. Çünkü oyunun temel prensibi konsantrasyon ve reflekslere dayanıyor. Hangi silah favorimdi hatırlamıyorum ancak zımbacı ile baya ilerlemiştim. Oyunda yanlış hatırlamıyorsam çok sayıda kupa var ama almak da gerçekten zor. Ben zoru severim arkadaş diyenler için denenebilecek bir oyun diyebilirim.

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Onaylanmış çözüm

@Alondate31

Bu arada dikkat ediyorum da forumda PlayStation Vita ile ilgili oyun ve haberlere senden başka ilgi duyan pek yok gibi. Vita'nın hala ölmediğini bu inceleme ile de olsa görmek güzel tekrardan teşekkürler 

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
07
/16

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Alondate31
kankileyta
Onaylanmış çözüm

Merak ediyorum da ülkemizde toplasan 50 kişi var mıdır benim gibi hala vitasına değer veren Ben de özellikle inceleme yazarken ps4/vita cross-buy olan oyunları seçiyorum ki incelemeyi okuyacak kişilerin zaten vitaları yok, oyunu beğenirlerse ps4 için alabilme şansları olsun. Trajikomik bir durum Alet öldü deniyor fakat hala gayet güzel oyunlar çıkıyor. Ölüsü bile yetiyor cihazın :)

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
09
/16

kankileyta

• Beta Tester
95%
09 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
kankileyta
Alondate31
Onaylanmış çözüm

İncelemeyi okuyunca dayanamadım tekrar downwell oynadım ama gerçekten zor oyun bıraktım, en iyisi Volume oynayım 

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
07
/16

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Alondate31
kankileyta
Onaylanmış çözüm

Hahah ben inan 2 gündür oynuyorum 3. bölge olan su dünyasını bir türlü geçemedim. Platin almak falan hayal bu oyunda. Volume kolay ama. 10 saatlik işi var

0 Övgü Puanı

[İnceleme] Downwell

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm

İnceleme için teşekkürler Oğuzhan , oyun boş zamanlarda güzel vakit öldürülebilen cinsten bir oyuna benziyor lakin PS4 e almayı kesinlikle düşünmem old skul oyuncu olsamda :)

[İnceleme] Downwell

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

S7arlone7

87%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
S7arlone7
Onaylanmış çözüm

İnceleme için eline sağlık @Alondate31 arkadaşlar gerekeni söylemiş boş zamanlarda güzel vakit geçirtebilecek bir oyun türkçe olmasıda artısı daha ne olsun.

[İnceleme] Downwell

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal