ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 12

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
12 Σεπ 2014
Από Ivorel

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

Παρουσιάστε τον εαυτό σας!

126 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 6.121 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 12-09-2014
12 Σεπ 2014
Από Ivorel

Καλωσήρθατε στο επίσημο φόρουμ του PlayStation GR!

sackboy.jpg

Εδώ μπορείτε να πείτε λίγα πράγματα για εσάς, για να σας γνωρίσουμε καλύτερα ή απλά να μας πείτε ένα γειά :Peace:

Τα παιδιά του φόρουμ κι εγώ θα σας υποδεχτούμε με ανοιχτές αγκάλες, και θα σας βοηθήσουμε σε ότι χρειάζεστε.

Μην ντρέπεστε, γιατί πως αλλιώς θα έρθουμε πιο κοντά?!

Καλή συνέχεια στο φόρουμ!

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
LABELS:
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

AIexKidd

• Award Winner
96%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
AIexKidd
Αποδεκτή Λύση

Ονομαζομαι Αλεξανδρος και ασχολουμαι με το gaming απο το δημοτικο. Οι γονεις μου ειχαν ενα Sega Master System το οποιο και ηταν η πρωτη μου κονσολα, συγκεκριμενα το Alex Kidd. Απο εκει μετα εκανα αλμα στο PS2 και εκτοτε ειμαι φαν :)

Re: Παρουσιάστε τον εαυτό σας!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

Ευχαριστούμε Αλέξανδρε :)

Όσοι είσαστε νέοι, ο Αλέξανδρος είναι και ο MVP μας! :Peace:

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Με λένε Δημήτρη και είμαι καλά. Έχω φτάσει σε μια ηλικία που για πολλούς η ενασχόληση με τα παιχνίδια είναι κατακριτέα, ε λοιπόν προτιμώ να μείνω πάντα παιδί. Ήδη έχω αρχίσει και προετοιμάζω την κόρη μου για να κάνει τα πρώτα της βήματα στον κόσμο των videogames.

Σε όσους αρέσουμε... για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. :smileywink:

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

BaronNK

• Award Winner
97%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
BaronNK
Αποδεκτή Λύση

Ονομάζομαι Νίκος, είμαι 22 ετών και τον ελεύθερο χρόνο μου παίζω videogames ή βλέπω διάφορες σειρές..

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
11
/16

SotirisSrt1988

• Award Winner
97%
11 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
SotirisSrt1988
Αποδεκτή Λύση

Γεια σου κοινότητα και από μένα. Όπως αποκαλύπτει και το Psn μου με λένε Σωτήρη και έχω φτάσει στα 26 όσον αφορά την ηλικία μου.

Με το gaming άρχισα να ασχολούμαι από μικρή ηλικία και συγκεκριμένα από το 1995 είχαν περάσει πολλές κονσόλες από τα χέρια μου όπως το Atari 2600, το Gameboy και άλλες, αλλά η πρώτη που είχα παίξει ήταν το γνωστό Tetris Brick Game.

Μετά ξεκίνησα από το PS1 που το πρώτο παιχνίδι που είχα παίξει εκεί ήταν το Porsche Challenge αλλά και το Demo 1 που είχε το μωβ χρωμα στο εξώφυλλο που για την ακρίβεια ήταν η ευρωπαική έκδοση.

Απ: Παρουσιάστε τον εαυτό σας!

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
09
/16

ShinYagami13

• Award Winner
98%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
ShinYagami13
Αποδεκτή Λύση

Άγγελος, 36, gamer since 1983 :P

Ξεκίνησα απο coin op (pac-man, pitfall, wonderboy, double dragon κλπ) την εποχή που ακόμα έπαιρναν δεκάρικα :) μετά πέρασαν πολλά handheld απο τα χέρια μου, όπως και πάρα πολλά συστήματα φίλων ;) , μέχρι που γύρω στα 10 πήρα μια Amiga 500 και ξένοιασα για σχεδόν 10 χρόνια. Φοιτητής είχα την πρώτη μου επαφή με το playstation όταν ένας φίλος μου ζήτησε να τον βοηθήσω να περάσει ένα boss στο Final Fantasy VII (τα έχασε κ τα 2 για λίγο καιρό μέχρι να το τελειώσω!)

Τα ίδια χριστούγεννα πήρα δικό μου και πρώτο παιχνίδι το Diablo με το οποίο πέρασα πολλές πολλές πολλές ώρες! :D

υγ. - είχα ανοίξει ένα τέτοιο θέμα πριν 2 χρόνια... 

photo ShinYagami_zps1906437d.png

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
MVP
09
/16

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
VasilisR_T
Αποδεκτή Λύση

Χαιρετώ και εγώ την κοινότητα. Ονομάζομαι Βασίλης και είμαι 20 χρονών. Με το gaming ασχολούμαι από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τον πατέρα μου να μου φέρνει μια μέρα στο σπίτι ένα SNES (εποχές 98' όπου σάρωνε ήδη το PS), μετά συνέχισα με Gameboy/Nintendo 64/οτιδήποτε μετέπειτα έβγαλε η Nintendo, ενώ κάποια στιγμή το 2001 αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πήρα το PS1 και εκεί έγινε το ΜΠΑΜ και κόλλησα.

Πρώτο παιχνίδι που έπαιξα στην κονσόλα ήταν το Klonoa: Door to Phantomile. Αγαπημένο μου game είναι το Kingdom Hearts 2, ενώ ζω και αναπνέω για το Kingdom Hearts 3 :Lol: 

I don't need a weapon. My friends are my power!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

OUTSIDER_78

• Award Winner
99%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
OUTSIDER_78
Αποδεκτή Λύση

Με λένε Γιώργο και ποτέ δε τραγουδάω......δηλαδή είμαι 27 και άρρωστος gamer απο τα 10 μου περίπου.

Ξεκίνησα με το GameBoy και γενικά έπαιζα ότι έβρισκα μέχρι που μιά μέρα γνωρισα τη μεγάλη μου αγάπη....το Ps1,

αυτό ήταν.......έρωτας με τη πρώτη ματιά.

Μετα απο χρόνια παίζοντας σε Ps2 και Ps3 συνηδιετοποίησα οτι δεν υπήρξε άλλη κονσόλα σαν το Ps1 κι ούτε θα υπάρξει στο μέλλον.Παράλληλα παίζω Pc,υπάρχουν ολόκληρα genres παιχνιδιών που δεν έχουν βγεί σε κονσόλες και καλό θα ήταν κάποτε να τα δούμε να βγαίνουν (RTS,Flight Sims κ.α.).Ενώ παράλληλα ασκούμαι με πολεμικές τέχνες και διαλογισμό.Πριν με ρωτήσει κάποιος να μάθει το νόμα της ζωής ας βάλει να παίξει το αγαπημένο του game και θα το βρεί........

......................Είμαστε αυτό που παίζουμε! :smileywink:

Let us not look back in anger,nor forward in fear,
But arround in awareness...
- James Thurber -

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

@ShinYagami13 αχ δεν το είδα βρε συ, αλλιώς θα ειχα χρησιμοποιήσει το δικό σου! 

Εντάξει δεν πειράζει... Είστε όλοι πολύ εύγλωττοι :smileywink:

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
09
/16

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
PadPoet
Αποδεκτή Λύση

Με λένε Λουκά και η χρόνια ενασχόληση μου με τα video games μου έδωσε αυτήν την δουλειά στην SCEE :D

Είμαι 34 και σε μερικούς μήνες 35. Οικογένεια ακόμα γιοκ αλλά ευελπιστώ σύντομα.

Την αγάπη μου για τα videogames την συναγωνίζεται η αγάπη για τα σίδερα (κοινώς γυμναστική), dark poetry και ενασχόληση με blogging.

Είμαι αρκετά μετριόφρων μέχρι να δω κάμερα ή φωτογραφική. Ευτυχώς οι χειρότερες φωτό μου δεν κυκλοφορούν στα σό-τσιαλ μύδια!

Αγαπημένο φρούτο: Καρπούζι

Τρώω τα πάντα εκτός από σαλιγκάρια (εμετός!)

Συμβουλή προς όλους: Μην αγχώνεστε για τίποτα. Τίποτα όμως ...

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

GogoFly_

• Award Winner
95%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
GogoFly_
Αποδεκτή Λύση

Γεια σας, με λένε Γιώργο και είμαι ''καθαρός'' εδώ και 3 μέρες. Η αγάπη μου για τα videogames άρχισε από τα arcade (πολλά 50ρικα...) με Tekken 2. Η άλλη μου μεγάλη αγάπη είναι η μουσική καθώς παίζω επαγγελματικά ηλεκτρική κιθάρα, μπάσο και ερασιτεχνικά drums. Μου αρέσει τον ελεύθερό μου χρόνο να αράζω με φίλους/ες , ποτάκια , κανα tour ttt2 στο ps3, κανα φιφα στο 4 κλπ κλπ :D :D . :Peace:

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

VotritisCosta

82%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
VotritisCosta
Αποδεκτή Λύση

Κώστας(προφανώς) απο Κρήτη .

30 χρονών άνθρωπος ,20 χρόνων gamer.

Πρώτη κονσόλα το gameboy το 94 και απο εκεί και μετα μονο playstation (και λιγο pc).

Tα πρωτα παιχνιδια που επαιξα στο PS ηταν το crash bandicoot και tekken .

Kαι επειδη το να εισαι κολλημένος σε μια οθόνη συνεχεια δεν εναι υγιές μου αρεσει αρκετα η ποδηλασία και γενικά να ασκούμε. Ακούω απο κλασικό ροκ μέχρι βαρύ μέταλλο!.

[ Τροποποιήθηκε ]
90s [Ms Dos / Game Boy / Ps1]
00s [Ps2 / Pc]
10s [Pc / Ps3]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

bilakos96

94%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
bilakos96
Αποδεκτή Λύση

Γεια σας! Με λενε Βασιλη και είμαι 17 χρονών. Είμαι μαθητής Γ λυκείου (καλό μου κουράγιο) Θεωρητική. Στόχος μου είναι να περάσω ψυχολογία αλλα και αν δεν τα καταφέρω ελπίζω κοινονιολογία και άλλα βέβαια....εεε παιζω video games απο μικρος απο ps1,ps2,ps3 και τωρα ps4. Έπαιζα και με gamecube και nintento 64 αλλα παλιάαα... μου αρεσει στον ελευθερο μου χρονο... για κατσε... στον ποιον;!! τελος παντων... να παιζω video games ή βολτες, ποδηλατο, κλπ....

Cross,Square,Triangle,Circle AND PLAY

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

RobotLovesKitty

87%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
RobotLovesKitty
Αποδεκτή Λύση

Καλημέρα και απο εμένα. Με λένε Ειρήνη και πάτησα τα 32 πριν λίγες μέρες. Δουλεύω εκπαιδευτικός σε παιδιά με αναπηρία και αυτή είναι μια δουλειά που ενώ μου ρουφάει την σωματική ενέργεια καθημερινά, την αγαπώ πολύ. 

Η πρώτη μου παιχνιδομηχανή ήταν το Sega Game Gear. Μετά ασχολήθηκα αποκλειστικά με PC Gaming και κονσόλα έπιασα πρώτη φορά... πριν ένα χρόνο! Μου έδωσε ένας φίλος το PSP του με το God of War και λέω.. αμάν τι γραφικάρες. Πως θα είναι στην μεγάλη οθόνη; Έτσι πήρα ένα μεταχειρισμένο PS3 και αυτό ήταν. Εκτοτε παίζω στο PS3 μου, έχω PS1+PS2 και πήρα πρόσφατα το PS4. Έχω και ένα Nintendo Wii U που με περιμένει υπομονετικά και του έχω βαθιά αγάπη.

Το παιχνίδι που παίζω αυτό το διάστημα είναι το Okami, και η σειρά που έχω κολλήσει αυτό το διάστημα είναι το Once Upon a Time.

:Peace:

Οι χρήστες

bilakos96 έγραψαν:

Γεια σας! Με λενε Βασιλη και είμαι 17 χρονών. Είμαι μαθητής Γ λυκείου (καλό μου κουράγιο) Θεωρητική. Στόχος μου είναι να περάσω ψυχολογία αλλα και αν δεν τα καταφέρω ελπίζω κοινονιολογία και άλλα βέβαια....εεε παιζω video games απο μικρος απο ps1,ps2,ps3 και τωρα ps4. Έπαιζα και με gamecube και nintento 64 αλλα παλιάαα... μου αρεσει στον ελευθερο μου χρονο... για κατσε... στον ποιον;!! τελος παντων... να παιζω video games ή βολτες, ποδηλατο, κλπ....

Θέλω να ρωτήσω τον @bilakos96 τι κατάφερε τελικά στη σταδιοδρομία σπουδών του! Θα ήθελα πολύ να μάθω. :-)

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
04
/16

spartiatis77

• Award Winner
95%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
spartiatis77
Αποδεκτή Λύση

Καλησπερα με λένε Λεωνίδα είμαι ....37 χρονών ξεκινησα το Gaming απο Arcade και απο τα πρώτα μου παιχνίδια ήταν το Final Fight και το After Burner (αν θυμάμαι σωστα),ύστερα απο περάσματα σε κονσόλες όπως Atari κλπ,ασχολήθηκα με το Playstation απο τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του Playstation 1,με αγαπημένα παιχνίδια Tekken.Iss Pro ,Silent Hill,Tomp Raider κλπ,παντρεμένος με γυναίκα  gamer σε κονσολες απο ps1 εως ps4...!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

nosferatus-I-

49%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
nosferatus-I-
Αποδεκτή Λύση

Καλησπέρα με λένε Χρύσα είμαι 32 χρονών ξεκίνησα απο Αtari και Playstation 2,αγαπημένα παιχνίδια Teken  Tomp Raider,Assassin's Creed ,Destiny και Skyrim παντρεμένη με τον @spartiatis77 !!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
08
/16

Mike-13-GR

• Award Winner
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Mike-13-GR
Αποδεκτή Λύση

Καλησπερα με λενε Μιχαλη  ξεκινησα το gaming 4 χρονων με αγαπημενα παιχνιδια  jack and daxter , resident evil 4 , batman begins και kindom hearts και αλλα διαφορα γενικα στον ελευθερω μου χρονο μου αρεσει να παιζω στο playstation ειδικα με φιλους και κατι αλλο που κανω καθημερινα οπου μου αρεσει  παρα πολυ  ειναι το Μπασκετ να φανταστειτε το καλοκαιρι επαιζα περιπου σχεδον καθεμερα 5 ωραις 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

@nosferatus-I- Καλωσήρθες στην ομάδα μας! Ελπίζω να σε βλέπουμε πιο συχνά :Thumbs:

Τους υπόλοιπους σας ξέρω, αλλά καλά κάνατε και γράψατε δυο λόγια για σας 

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

JohnVani18

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
JohnVani18
Αποδεκτή Λύση

Καλησπέρα και απο εμένα! Ονομάζομαι Γιάννης, 24 ετών (τα κλείνω τον Μάρτιο) και ασχολούμαι με το gaming απο.. 3 ετών..

Απο μικρός με ένα GameBoy στο χέρι, αρκετά παιχνίδια (κυρίως Pokemon, Mario) και αρκετές μπαταρίες για να μην ξεμένω. :P

Ανέκαθεν μου άρεζαν τα παιχνίδια, μιας και είναι μια ευκαιρία να ξεφεύγει λίγο κανείς απο την καθημερινότητα και τα (τυχόν) προβλήματά του.

Η αγάπη δεν χάθηκε ποτέ, κι έτσι πλέον το βλέπω, όχι μόνο σαν χόμπι, αλλά και σαν κάτι με το οποίο θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ και επαγγελματικά στο άμεσο μέλλον. Ήδη είμαι μέλος σε ελληνικό gaming site, όπου γράφω reviews και γενικά νέα στον συγκεκριμένο χώρο. Δυστυχώς λόγω στρατιωτικής θητείας, έχω μείνει πολύ πίσω..

Μεγάλη αγάπη οι σειρές FEAR, Crysis, Killzone και "εθισμένος" με συλλεκτικές εκδόσεις (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι)! :P

Κατά κύριο λόγο PC Gamer, με αγάπη στη Nintendo. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν έχω PS κονσόλες ή/και Xbox. :)

Η αρχή έγινε με το πρώτο GameBoy και την κασέτα (ποιά άλλη?) Tetris. Στην πορεία προστέθηκε το SNES, μετά ένα μεγάλο άλμα σε PS2 και NGC (PS έπαιζα κυρίως σε φίλους, αγοράστηκε δύο χρόνια μετά το PS2), NDS, PSP, και στη συνέχεια Wii, X360, PS3, PSVita, 3DS και για την ώρα, Wii U.

Φυσικά όλα τα παραπάνω υπάρχουν ακόμη και είναι πλήρως λειτουργικά, αρκεί να είχα τον απαραίτητο χρόνο να ασχοληθώ με την κάθε κονσόλα όσο της αξίζει.

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

badlorg

89%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
badlorg
Αποδεκτή Λύση

Με λένε Αλέξανδρος γεννημένος 23/9/1993 σπουδάζω στο δεύτερο έτος προγραμματισμού απο μικρή ηλικία 3 χρονών ασχολήθηκα με τα games με το ξεκίνημα GBC GBL και το απλό μαζί με πολλά παιχνίδια που μου έφερε δώρο ο θείος μου στα γενέθλια μου μαζί με πολλά παιχνίδια.Και τώρα ακόμα παίζω Videogames και η αγάπη μου για τα παιχνίδια δεν στάματησε ποτέ και ούτε να σταματήσει κάτι που ελπίζω :D .

__/\___GREECE__/\___BADLORG___/\__!
/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/~~~~~
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση