ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 56

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
16 Δεκ 2015
Από LuckyStrike0503

LuckyStrike0503

• Award Winner
91%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

Playing Now - Τι παιχίδια παίζετε τώρα;

486 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 7.585 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 16-12-2015
16 Δεκ 2015
Από LuckyStrike0503

Ακριβώς αυτό που λέει ο τίτλος :)

Εδω μπορούμε να γράφουμε και να συζητάμε οποιο παιχνιδι(α) παίζουμε τώρα.

Το άνοιξα στο off-topic διοτι κάποιος μπορεί να θέλει να μας πει και κάποιο παιχνιδι PC ή Online ή οτιδήποτε άλλο :)

Εγω αυτόν τον καιρό έχει πάει σε άλλο επίπεδο καψίματος με Fallout 4! Και ΝΑΙ ισχυει οσο τιποτα το αστειο στο Internet για το "Who is Shaun???" :Lol: :Lol: :Lol:

Και οποτε ειμαι πολυ κουρασμενη το κανω και καλύτερο Sims :CoolDevil:

Εσεις;; :)

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
LABELS: ΓΕΝΙΚΑ
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

LuckyStrike0503

• Award Winner
91%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
LuckyStrike0503
Αποδεκτή Λύση

Quoting απο εδώ.

@JohnVani18

"Καλό θα ηταν να ανοίξει ένα Now Playing topic να μην γεμίζουμε εδώ, αλλά οκ. :)

Τερμάτησα το campaign του Black Ops 3 πριν μερικές μέρες. Οτι χειρότερο έχω παίξει σε CoD, ακόμη χειρότερο και απο το Ghosts που δεν το περίμενα.

Έπεσε πολύ στα μάτια μου η Treyarch, την οποία είχα μεγάλη αγάπη και εκτίμηση απο το World at War.

Και τώρα, μετά το Blops, συνεχίζω το RE4 HD. Επίσης ζαχαρώνω το Shadow Complex Remaster που είναι δωρεάν μέχρι το τέλος του Δεκέμβρη σε PC (μέσω του επίσημου Epic Games launcher για όποιον ενδιαφέρεται), και το Xenoblade Chronicles X στο Wii U με το που πάρει άδεια η κοπέλα μου για τις γιορτές, να καταστραφούμε λίγο.. :P "

Τόσο κακό το story; Το "intro" το έχω δει πανω απο 6 φορές απο φίλη μου με το πως εκαναν τα saves :Argh:

Μου άρεσε όμως ΦΟΒΕΡΑ το Zombies! Ανετα επερνα ολόκληρο παιχνιδι έτσι. Έχεις τσεκάρει πως είναι το Campaign μετα που μπορείς να παίξεις όλο το story με zombies;

Βλέπω τρέλο activity με games :Raspberry:  Οταν λες δωρεαν μεχρι τελος Δεκεμβριου εννοεις για να το παιξεις και μετα το αγοραζεις ή οπως τα free games σε PS4 με PS+;

Ελπίζω μόνο να μην ειναι (πολυ) ανταγωνιστικη γιατι δεν σας βλέπω καλα :Lol: ) Εγω απογευγω τις μαχες σωμα με σωμα ή ποια το τελειωσε πρωτη ή δεν ξερω γω τι άλλο :Lol:

@athanasios_osfp

"Πρίν λίγες μέρες αγόρασα το Destiny The Taken King και κυρίως τώρα παίζω το story mode.

Ακόμη παίζω και FOB missions στο MGSV καθώς υπάρχει ένα event μέχρι τις 17 του μηνός με το οποίο μπορείς να συλλέξεις πολύ εύκολα και γρήγορα S rank στρατιώτες. Ακόμη θέλω 130 motherbase coins (δεν έχω αγοράσει ούτε ένα) για να ξεκλειδώσω την 3η FOB και επιτέλους να ανεβάσω όλα τα units μου σε level 99 που είναι το μέγιστο. Που και που μπορεί να αφοπλίσω και κανένα πυρηνικό. :P "

Πως είναι το story; Έχω να ακουσω πανω απο χρόνο κάτι για αυτο :Lol:

Το Nuclear thingy που έκαναν στο MSGV τι λέει; ¨εφτασε στο τέλος του ή όχι ακόμη; Διοτι μιλούσαν για ενα ακομα cut scene :)

Απ: Playing Now - Τι παιχίδια παίζετε τώρα;

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

athanasios_osfp

95%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
athanasios_osfp
Αποδεκτή Λύση

@LuckyStrike0503 Tις πρώτες πέντε αποστολές έχω παίξει και μέχρι στιγμής δεν είναι κάτι το συναρπαστικό.

Όσο αφορά το MGS και τα πυρηνικά λίγο δύσκολο το βλέπω να ξεκλειδώνει αυτή η σκηνή και αυτό για δύο λόγους:

1) Όταν κλέβεις ένα πυρηνικό και το αφοπλίζεις αμέσως, χρειάζεται κάποιος χρόνος για να "περαστεί" στο server. Οπότε κάθε φορά, παρόλο που έχεις αφοπλίσει το πυρηνικό, κάποιος θα επιτεθεί στη βάση επειδή φαίνεται ότι έχεις πυρηνικά. Αν καταφέρει και το κλέψει τότε παρόλο που το έχεις αφοπλίσει, γίνεται δικό του. Αν όχι, τότε θα έχει περαστεί ως αφοπλισμένο και στο server. Χρειάζεται patch επειγόντως.

2) Όταν κάποιος επιτίθεται μία βάση με πυρηνικά και κάνει οποιαδήποτε ζημιά και δεν καταφέρει να κλέψει τα πυρηνικά τότε η συγκεκριμένη βάση  μπλοκάρει για  6 έως 24 ώρες (ανάλογα τη ζημιά) και συνεπώς κανένας δε θα μπορεί να επιτεθεί στο συγκεκριμένο παίχτη. Οπότε αυτά τα πυρηνικά δεν μπορεί να τα αγγίξει κανένας για κάποιο χρονικό διάστημα...

I won't scatter your sorrow to the heartless sea...
I will always be with you...

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Jestersoil

93%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Jestersoil
Αποδεκτή Λύση

Καλημέρες πολλές! :D

Εγώ αυτό τον καιρό ασχολούμαι με το Gauntlet στο PS4 και στο PS3 μόλις τέλειωσα το Far Cry 3: Blood Dragon και ξεκίνησα το Ratchet & Clank: A Crack In Time. Μα τί παιχνιδάρες που είναι τα Ratchet???

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

LuckyStrike0503

• Award Winner
91%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
LuckyStrike0503
Αποδεκτή Λύση

@Jestersoil

Τρελές παιχνιδάρες! Και γενικά όλα αυτά τέτοιου τύπου που κανεις δεν βγαζει ποια ή τα αλλάζουν τόσο που είναι αγνώριστα :Argh: :Lol:

Πως σου φάνηκε το Gauntlet; Δεν το έχω κατεβάσει καν. Δεεεεννν..

Οσο για τα Far Cry δεν εχω να πω κατι :P Το 2 ειχα παρει και 2-3 ωρες μετα δεν ηθελα να το ξαναδω :Lol: Τι τους βρίσκετε;;

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

zamziris

99%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
zamziris
Αποδεκτή Λύση

Τώρα μονο BF4 με την παρέα :Sniper: θα ξεκινήσω όμως το order που μου ήρθε χθες αλλα ποσο θα μου πάρει 2-3 μερες :Stupid: και αφού κατάφερα και έχασα την προσφορα για το Destiny παίζω λιγο το dlc του AC jack the ripper.

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Jestersoil

93%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Jestersoil
Αποδεκτή Λύση

@LuckyStrike0503 Απλά μάλλον δεν είναι του στύλ σου τα open world fps... το far cry 2 για μένα είναι το χειρότερο απο όλα της σειράς, αλλά και πάλι είναι καλό! Το 3 είναι ΕΠΙΚΟ, με έναν "villain" μοναδικό! Το Blood Dragon ήταν απλό και μικρό. Νομίζω πως αν ήταν μεγαλύτερο θα ήταν κουραστικό. Έχω την complete έκδοση του 4 και περιμένει κάποια στιγμη να μπει και αυτή! ;)

Και φυσικά το Primal πρέπει να είναι αρκετά καλό. Νομίζω πως ήταν καιρός να αλλάξουν το σκηνικό της σειράς!

Τώρα για το Ratchet... για μένα είναι το καλύτερο platform game και άξιος διάδοχος του Crash! Aνυπομονώ για το καινούριο (και για την ταινία), αν και βγαίνει μαζί με το Dark Souls 3... δύσκολη επιλογή. Μάλλον όμως θα πάω με το Dark Souls 3 καθαρά για λόγους επένδυσης χρημάτων. Και τα 2 θα είναι παιχνιδάρες, αλλά το DS3 θα έχει ΠΟΛΥ μεγαλύτερη διάρκεια απο το Ratchet. ;)

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

OUTSIDER_78

• Award Winner
99%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
OUTSIDER_78
Αποδεκτή Λύση

Όπως είπα παίζω το Alien Isolation: Nostromo Edition το οποίο βρήκα σε καλή τιμή πρίν λίγες μέρεςΕίμαι στο 3 κεφάλαιο και έχω να πω μόνο θετικά πράγματα γι αύτο το παιχνίδι.Τα οποία όμως θα πω σε κάποιο άλλο topic. :smileywink:

Παράλληλα παίζω και το ArmA 3 στο Pc,το καθημερινό μου λιώσιμο τον τελευταίο 1,5 χρόνο. :smileytongue:

Let us not look back in anger,nor forward in fear,
But arround in awareness...
- James Thurber -

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

JohnVani18

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
JohnVani18
Αποδεκτή Λύση

@LuckyStrike0503

Το story είναι άθλιο στην καλύτερη, το voice acting είναι λές και ξύπνησαν ένα πρωί Κυριακής, δεν είχανε τι να κάνουνε και είπανε να κάνουν ηχοληψία για το παιχνίδι. Ακούς ασταμάτητα τρείς "λέξεις-κλειδί", βρισιές δηλαδή, S, F, και BS. Μόνο κανένα 10χρονο θα ενθουσιαστεί με τέτοιους "διαλόγους"..

Τα όπλα ακούγονται όλα το ίδιο, οι εκρήξεις είναι επίσης ίδιες και μουντές.. Ο ηχιτικός τομέας είναι για τα σκουπίδια πραγματικά. Καμία σχέση με τα CoD που αγάπησα. Απλά άρμεγμα του ονόματος, τίποτα παραπάνω.

Όχι, δεν ασχολήθηκα με το zombies mode αν και διάβασα οτι είναι καλός, πραγματικά δεν μπορούσα να το έχω άλλο εγκατεστημένο αυτό το παιχνίδι. Και το campaign με το ζόρι το έβγαλα, μόνο και μόνο επειδή έχω παίξει οτι υπάρχει σε CoD και δεν ήθελα να χαλάσω την "παράδοση".

Εν μέρη εύχομαι το ερχόμενο CoD να μην έχει campaign. Ή αν έχει, να κάνουν καλή και σωστή δουλειά.

Είναι δωρεάν μέσω του επίσημου Client της εταιρίας, μετά θα βγεί για αγορά σε Steam.

Χθές επίσης έπιασα το inFamous 2 μιας και το τσίμπησα. Αρκετά καλό! Πολύ καλύτερο απο το πρώτο, έτη φωτός μπροστά στον τεχνικό τομέα και στην παλέτα χρωμάτων!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Εγώ αυτή τη στιγμή παίζω το uncharted 3  στο εξουθενωτικό επίπεδο για το trophy που υπάρχει,μέχρι τώρα καλά τα πάω,μια χαρά είναι τα νεύρα μου στην συνέχεια δεν ξέρω τη θα γίνει.

Si vis amari ama

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
05
/16

SanreTheII

90%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
SanreTheII
Αποδεκτή Λύση

Ωραίο θεματάκι μπράβο @LuckyStrike0503 :Thumbs:!!!

Εγώ καθημερινά με την παρέα παίζω το Counter Strike:Global Offensive(PC) και Dirty Bomb(PC) και απο PS4  παίζω το Battlefield Hardline και WWE 2k16.Μαζεύω λεφτά το κακόμοιρο να πάρω 3 παιχνιδάκια για χριστούγεννα που βρήκα σε coble τιμούλα..

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

Subsistence7

84%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Subsistence7
Αποδεκτή Λύση

Watchdogs.Είμαι στο Act II και η αίσθηση που έχω είναι ότι ενώ το παιχνίδι έχει δυνατό concept,περιστρέφεται σχεδόν ολοκληρωτικά γύρω απο το hacking που ναι μεν είναι catchy σαν ιδέα,αλλά ο τρόπος που εκτελείται παραείναι γραμμικός.Επίσης,είναι φανερό ότι σε ορισμένα σημεία προσπαθεί να διαφοροποιηθεί στο free roaming απο το GTA,αλλά θυμάται να το κάνει στα μέσα της διαδρομής και με αφαιρετικό τρόπο (π.χ. δεν μπορώ να πυροβολήσω ενώ οδηγώ...*****).

Περαιτέρω,και ενω έχει καλή πλοκή υπάρχουν περιπτώσεις που χάνεται το immersion εξαιτίας της βεβιασμένης εξέλιξης των γεγονότων(π.χ. ο τρόπος που ο Aiden καταλήγει στην φυλακή).

Θα δούμε.Είναι playable,έχει σίγουρα ενδιαφέρουσες ιδέες που σε ενα sequel μπορούν να κάνουν παπάδες.Αρκεί η Ubi να στρώσει κώλο και να το πάρει 'ζέστα'...Τι είπα τώρα ε?

[ Τροποποιήθηκε ]
http://sneaknspeak.blogspot.gr/

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
08
/16

Mike-13-GR

• Award Winner
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Mike-13-GR
Αποδεκτή Λύση

Εγω αυτην την περιοδο παιζω uncharted nba 2k 16 mgs v και gta v το θεμα ειναι οτι δεν προλαβαινω 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

JohnVani18

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
JohnVani18
Αποδεκτή Λύση

Κάηκα λίγο στο RE4 HD.

Act 5-1. Τι σπάσιμο αυτό το κάστρο... -_-

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Jestersoil

93%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Jestersoil
Αποδεκτή Λύση

Πόσο σε καταλαβαίνω @JohnVani18;!

Μουέχει μήνει το professional μόνο και πονάει η καρδούλα μου όταν σκέφτομαι το κάστρο...

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

Choco_ChipChip

• Award Winner
90%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Choco_ChipChip
Αποδεκτή Λύση

Εγώ αυτές τις μέρες παίζω...

Κείμενο με διαρροές πληροφοριών

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

Yanis79

76%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Yanis79
Αποδεκτή Λύση

Καλημερα σας,

Οχι απλα αυτες τις μερες, αλλα γενικα ειμαι λατρης των Guitar Hero, εχω την κιθαρα, τα Drums, και ολα τα Guitar Hero, επισης χθες αγορασα και το Μetallica...

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

soul-assassin-7

93%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
soul-assassin-7
Αποδεκτή Λύση

Εγω αυτη τη βδομαδα παλευω να κανω πλατινα το "the amazing spider man 2"...δεν ειναι δυσκολο αλλα θελει πολυ farm για να κανεις ολες τις στολες max level

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

Savas_Skliros

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Savas_Skliros
Αποδεκτή Λύση

Εγώ συνεχίζω ακάθεκτος το Metal Gear Solid V : The Phantom Pain ( είμαι στο δεύτερο κεφάλαιο - μόλις που το ξεκίνησα ) και μπήκα να παίξω λίγο Dark Souls 2 αλλά μετά τον πρώτο θάνατο ( πήρα και trophy :Winner: ) αποφάσισα να το παίξω όταν θα έχω '' αποτραβηχτεί '' από τον Kojima πλήρως....:xRolleyes:

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

JohnVani18

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
JohnVani18
Αποδεκτή Λύση

@Jestersoil

Dude δεν αξίζει.. Κάτσε απόλαυσε το Α Crack in Time που είναι ίσως το καλύτερο R&C και μετά πιάσε το Nexus. ;)

Meantime, συνεχίζω να ασχολούμαι με το DiRT Rally για online και το βραδάκι καίγομαι με φίλους στην PreAlpha του νέου Unreal Tournament. Όσοι αγάπησαν το UT2000 θα το λατρέψουν το καινούργιο!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Jestersoil

93%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Jestersoil
Αποδεκτή Λύση

@JohnVani18 Το ξέρω, κάααααποια στιγμή ίσως το κάνω και αυτό. Εννοείται φίλε μου! Το Nexus περιμένει κατεβασμένο με το που τελειώσω το Crack In Time ;)

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση