ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 39

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
09 Ιούλ 2012
Από PadPoet

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

Cometron - Εξουσιοδοτημένο Sony Service

[ Τροποποιήθηκε ]
11 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 18.813 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ 21-05-2014
09 Ιούλ 2012
Από PadPoet

Cometron.png

Η Cometron είναι το επίσημο εξουσιοδοτημένο service στην Ελλάδα για πολλά από τα προιόντα της Sony Computer Entertainment. 

Για περισσότερα επισκεφτείτε την σελίδα στο www.cometron.gr

Πιο συγκεκριμένα, για να δείτε ποια προιόντα της Sony Computer Entertainment υποστηρίζονται από την Cometron δείτε ΕΔΩ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

ELLHNIKH__SouL

73%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
ELLHNIKH__SouL
Αποδεκτή Λύση

μπραβο κάνεις πολύ καλή δουλειά επρεπε να ησουν το boss της sony!!!!!

Re: Cometron - Εξουσιοδοτημένο Sony Service

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

chrismath1

41%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
chrismath1
Αποδεκτή Λύση

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση επίλυση του προβλήματος που προέκειψε με το PSP του πιτσιρικά.

Χρήστος, Κατερίνη.

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

nikosaek2121

65%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
nikosaek2121
Αποδεκτή Λύση

απατεώνες και χαλια η εξυπηρετηση στην cometron διαβαστε και κανένα άρθρο. Δεν νοείται ένα service playstation σε όλη την ελλάδα τη μόνο τα λεφτά κοιτάτε να περνετε ? δείτε και λίγο πως ειναι η εξυπηρετηση της Microsoft να σας βάλει τα γυαλιά..

http://www.insomnia.gr/topic/516357-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%...

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

SuperHero43

96%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
SuperHero43
Αποδεκτή Λύση

@nikosaek2121Μιλάς από εμπειρία ή επειδή διάβασες κάτι από το Internet;

Εγώ από προσωπική εμπειρία το μόνο που έχω να πω είναι ότι ήταν ευγενικοί, ταχύτατοι και εξυπηρετικοί...

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
09
/16

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
PadPoet
Αποδεκτή Λύση

@nikosaek2121 wrote:

απατεώνες και χαλια η εξυπηρετηση στην cometron διαβαστε και κανένα άρθρο. Δεν νοείται ένα service playstation σε όλη την ελλάδα τη μόνο τα λεφτά κοιτάτε να περνετε ? δείτε και λίγο πως ειναι η εξυπηρετηση της Microsoft να σας βάλει τα γυαλιά..

http://www.insomnia.gr/topic/516357-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%...

Πολύ χρήσιμο το ποστ σου. Ήρθες εδώ για να μας πεις ότι η εξυπηρέτηση της Microsoft είναι καλύτερη ή για να προμοτάρεις άρθρο άλλου χρήστη που είχε πρόβλημα; (στο οποίο τελικά βρήκε λύση και αναφέρει ότι η εξυπηρέτηση της Sony Hellas ήταν άψογη!)

Service εταιρείας που σηκώνει τηλέφωνα και λέει

cometron..ελα

εγω...για την κονσολα που σας εστειλα απο πατρα τηλεφωνω

cometron..και τι θες?

Το βρίσκω λίγο δύσκολο να το πιστέψω από την στιγμή που οι κλήσεις καταγράφονται. ΑΝ παρόλα αυτά έγινε έτσι, κρατήστε το όνομα του/της υπαλλήλου γιατί αυτές οι συμπεριφορές είναι απαράδεκτες και θα προβούμε εμείς στις απαραίτητες ενέργειες.

Το ποστ σου είναι ο ορισμός του trolling παρεμπιπτόντως.

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

nikosaek2121

65%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
nikosaek2121
Αποδεκτή Λύση

να και αλλο theard με προβληματικη εξυπηρετηση από την cometron το support του playstation στην ελλάδα είναι για τα μπάζα γιατί δεν αναλαμβάνει η ίδια η sony ντικατάσταση στις προβληματικές κονσόλες όπως και γίνεται σε όλες τις ξένες χώρες ? άμα δουλευει δηλαδή η κονσόλα σας παιδιά ξεχάστε αντικατασταση μόνο άμα βγάλει καπνούς.είστε για τα μπάζα στην ελλάδα σας το ξαναλέω και εσύ Community Manager σταματά να τους δικιολογεις σηνεχεια άντε  και τώρα που πήρες προαγωγή να δεις πως είναι η εξιπιρετιση της σονυ σε άλλες χώρες 

http://community.eu.playstation.com/t5/%CE%A5%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7/...

http://community.eu.playstation.com/t5/%CE%A5%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7/...

0 Kudos

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

SuperHero43

96%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
SuperHero43
Αποδεκτή Λύση

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνεις τέτοια επίθεση. Μιλάς από προσωπική εμπειρία όπως ρώτησα και είσαι αγανακτησμένος;

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

@nikosaek2121 wrote:

να και αλλο theard με προβληματικη εξυπηρετηση από την cometron το support του playstation στην ελλάδα είναι για τα μπάζα γιατί δεν αναλαμβάνει η ίδια η sony ντικατάσταση στις προβληματικές κονσόλες όπως και γίνεται σε όλες τις ξένες χώρες ? άμα δουλευει δηλαδή η κονσόλα σας παιδιά ξεχάστε αντικατασταση μόνο άμα βγάλει καπνούς.είστε για τα μπάζα στην ελλάδα σας το ξαναλέω και εσύ Community Manager σταματά να τους δικιολογεις σηνεχεια άντε  και τώρα που πήρες προαγωγή να δεις πως είναι η εξιπιρετιση της σονυ σε άλλες χώρες 

Εγώ πάλι θα πρότεινα να μάθεις να μιλάς και να συμπεριφέρεσαι καλύτερα ειδικά σε άτομα που δεν ξέρεις και από χθες. Η Cometron και η κάθε Cometron κάνει την δουλειά της (όπως την κάνει) και αν κάποιος έχει πρόβλημα καιρός είναι να ανοίξει τα στραβά του και να μάθει ποιά είναι τα δικαιώματά του τόσο σε αυτή τη χώρα όσο και στην Ευρωπαϊκή Ένωση, στην τελική υπάρχει και η Ένωση Καταναλωτή και δεν χρειάζεται κανένας να κάνει τον συνήγορο του διαβόλου.

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
05
/16

Mr_OverdosE

90%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Mr_OverdosE
Αποδεκτή Λύση
χωρις να θελω να κανω τον συνηγορο του διαβολου (να σημειωσω οτι εχω εμπειρια με cometron μολις πριν λιγες ημερες η cometron μου αντικατεστησε το χαλασμενο ps4 που ειχα αγορασει απο καταστημα γερμανος χωρις κανενα προβλημα,οι ανθρωποι με εξυπηρετησαν και ολα εγιναν οπως ειχαμε συμφωνησει) αλλα ρε @Ich_Baboulen επειδη το λες και το ξαναλες,εχεις την εντυπωση οτι στον συνηγορο του καταναλωτη θα ασχοληθει κανεις μαζι σου και την παλιο χαλασμενη κονσολα σου?με συνχωρεις κιολας,ειχες καποια προσωπικη εμπειρια και αναφερεσαι σε αυτον τον φορεα,επισης γνωριζεις πολυ καλα οτι σε ολη την υπολοιπη ευρωπη εκτος της ελλαδας(για εμας ειναι 1 χρονος) η εγγυηση για ηλεκτρικες-ηλεκτρονικες συσκευες ειναι 2 χρονια....λοιπον τι ψαχνεις να βρεις?επισης μου το ξεκαθαρισε και η cometron οτι ειναι 1 χρονος η εγγυηση που δικαιουμαστε και οταν ρωτισα το γιατι η απαντηση ηταν εν ολιγοις "επειδη ειμαστε ελληναραδες και ετσι γουσταρουμε"
0 Kudos

photo 138682_original_zpsposwf6rs.jpg

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

@Mr_OverdosE wrote:
χωρις να θελω να κανω τον συνηγορο του διαβολου (να σημειωσω οτι εχω εμπειρια με cometron μολις πριν λιγες ημερες η cometron μου αντικατεστησε το χαλασμενο ps4 που ειχα αγορασει απο καταστημα γερμανος χωρις κανενα προβλημα,οι ανθρωποι με εξυπηρετησαν και ολα εγιναν οπως ειχαμε συμφωνησει) αλλα ρε @Ich_Baboulen επειδη το λες και το ξαναλες,εχεις την εντυπωση οτι στον συνηγορο του καταναλωτη θα ασχοληθει κανεις μαζι σου και την παλιο χαλασμενη κονσολα σου?με συνχωρεις κιολας,ειχες καποια προσωπικη εμπειρια και αναφερεσαι σε αυτον τον φορεα,επισης γνωριζεις πολυ καλα οτι σε ολη την υπολοιπη ευρωπη εκτος της ελλαδας(για εμας ειναι 1 χρονος) η εγγυηση για ηλεκτρικες-ηλεκτρονικες συσκευες ειναι 2 χρονια....λοιπον τι ψαχνεις να βρεις?επισης μου το ξεκαθαρισε και η cometron οτι ειναι 1 χρονος η εγγυηση που δικαιουμαστε και οταν ρωτισα το γιατι η απαντηση ηταν εν ολιγοις "επειδη ειμαστε ελληναραδες και ετσι γουσταρουμε"

To λέω και το ξαναλέω γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξυπνήσουμε. Ναι για την Ένωση Καταναλωτή έχω προσωπική εμπειρία και έχω κερδίσει αντικατάσταση μηχανήματος συγκεκριμένα laptop Acer μετά το πέρας του 1ος έτους. Να σου φέρω ένα παράδειγμα ακόμη (άσχετα από εγγύηση), ένας φίλος αγόρασε από το site του Mediamarkt ένα Apple iMAC 27" περί τα 1200 ευρώ ενώ η κανονική του τιμή ήταν πάνω από 2000 ευρώ (είχαν κάνει λάθος στην τιμή στο site). Τον πήραν τηλέφωνο να τον ενημερώσουν ότι ακυρώνουν την παραγγελία γιατί η τιμή ήταν λάθος, βέβαια αυτό δεν ήταν δικό του πρόβλημα. Τους τράβηξε μία ωραία καταγγελία και μετά τον έψαχναν για να παραλάβει το μηχάνημα.

Τώρα η Sony Hella, η Cometron και όποια άλλη εταιρεία μπορεί  να λέει ότι θέλει για το θέμα της εγγύησης και ξέρουν πολύ καλά ότι λόγο της άγνοιας των καταναλωτών υφίστατε αυτό το καθεστός. Αν ο καθένας που έρχεται σε αντιπαράθεση για το θέμα της εγγύησης έκανε και μια καταγγελία τόσο κατά του καταστήματος που το αγόρασε (γιατί είναι συνυπεύθυνο) αλλά και κατά των εταιρειών που αρνούνται να συμορφωθούν τα πράγματα θα ήταν αρκετά διαφορετικά. 

Στην Toshiba λέτε να είναι χαζοί που δίνουν πλέον 2 χρόνια εγγύηση;

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
09
/16

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
PadPoet
Αποδεκτή Λύση

@nikosaek2121 wrote:

Αν κάνεις τον κόπο και διαβάσεις αυτά που παρέθεσες, έχω δώσει δίκιο στον χρήστη με το πρόβλημα που είχε με το PS4 αναλόγως με την θέση που είχε το μηχάνημα και όχι στην Cometron. Με τον άλλον χρήστη δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη μιας και δεν είδα άλλο δισκάκι με τρύπες και επειδή πολύ απλά είχε εξεταστική όπως είπε ο ίδιος και δεν το κυνήγησε παραπάνω ώστε να μας ενημερώσει παραπέρα.

Εσύ παρέθεσες δύο περιπτώσεις πολύ ιδιάζουσες εκ των οποίων η μια έμεινε μετέωρη (τρύπες στο δισκάκι) και στην άλλη έδινα δίκιο στον χρήστη και του είπα να επιμείνει.

Τις περιτπώσεις που έχουν μείνει ευχαριστημένοι από Cometron τις έχεις λάβει υπόψιν σου; Μάλλον όχι αφού θες να τρολλάρεις.

Η τεχνική υποστήριξη είναι για προβλήματα χρηστών, όχι για γενική συζήτηση για το πόσο δεν κάνει ή κάνει την δουλειά της η Cometron.

Εφόσον θες να συζητήσεις εάν είναι ή δεν είναι κατά την άποψη σου καλό το service της Cometron, άνοιξε thread στην Γενική Συζήτηση με επιχειρήματα δικά σου και μη κοιτάς να τρολάρεις και να κατευθύνεις την συζήτηση εκεί που θες. Αν μπορεσεις να το κάνεις αυτό κόσμια και με ωραίο τρόπο τότε είμαστε αγαπημένοι και όλα καλά. Ειδάλλως η συγκεκριμένη συμπεριφορά σου είναι λίγο στα όρια.

Το ότι πήρα προαγωγή και συνεχίζω να ασχολούμαι με το Φόρουμ ενώ δεν είναι πλέον καθήκον μου κάτι πρέπει να σου λέει για το πόσο ενδιαφέρομαι για τον Έλληνα καταναλωτή και φίλο gamer, μιας και εγώ σαν gamer ξεκίνησα και όπου έχει δίκιο ο πελάτης, πρώτος εγώ θα τον υποστηρίξω.

Το thread κλειδώνει.

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση