ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 20

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06 Οκτ 2018
Από JimakosSawyer

JimakosSawyer

50%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

error 8002f157

2 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 109 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 06-10-2018
06 Οκτ 2018
Από JimakosSawyer

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και καιρό μου βγάζει μια ένδειξη σφάλματος στην κονσόλα με κωδικό 8002F157, όταν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στα 4.82. 

Στην συγκεκριμένη κονσόλα τρέχει η έκδοση 3.41 και η χωρητικότητα του σκληρού δίσκου είναι 40GB.

Ακολούθησα όλες τις εντολές που παρέχει το safe mode, χωρίς ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα.

Τέλος, η κονσόλα ενεργοποιείται-απενεργοποιείται κανονικά, το θέμα μου είναι ότι αν δεν μπορέσει να μπει η αναβάθμιση, δεν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω υπηρεσίες όπως το psn και παιχνίδια όπως το GTA V.

Μήπως χρειάζεται να κάνω αλλαγή του σκληρού δίσκου; Καμία άλλη ιδέα;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς όρισες στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ του Playstation.

Όσο και να το έψαξα τις δύο τελευταίες ημέρες το μόνο που μπόρεσα να βρω σχετικά με το αυτό το μήνυμα λάθους αφορά εγκατάσταση CFW. Να τονίσω άλλη μια φορά βρισκόμαστε στο "επίσημο Ελληνικό φόρουμ του Playstation" και απαγορεύεται πάσης φύσεως συζήτηση γύρω από το θέμα αυτό.

Το μόνο που μπορώ να παραθέσω είναι κάποια πιθανή λύση που προτείνει η Sony και αυτό επειδή υπάρχει και μια πιθανότητα να ισχύει κάτι διαφορετικό.

error 8002f157

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

JimakosSawyer

50%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
JimakosSawyer
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν έχει πραγματοποιηθεί τέτοιου είδους "παράνομη" εργασία στην κονσόλα. Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου ανέφεραν ότι κάτι έχει πειραχθει πιθανόν σε κάποια κομμάτια του σκληρού δίσκου (συγκεκριμένα στο κομμάτι του update) γι αυτό και δεν μπορεί να τα αντικαταστήσει το update. Μια ενδεχόμενη αγορά νέου σκληρού θα λύσει το πρόβλημα. Ελπίζω να μην πάνε τσάμπα τα χρήματα...

error 8002f157

[ Τροποποιήθηκε ]
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση