ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 38

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
29 Σεπ 2018
Από tassosvlac91

tassosvlac91

29%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

ps3 πρόβλημα με hdd

8 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 364 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 29-09-2018
29 Σεπ 2018
Από tassosvlac91

Καλημέρα σας , το παλιό μου ps3 slim μου έβγαλε ένα μήνυμα " ps3 the file system is corrupted and will be restored"  το πηγαίνω σε έναν τεχνικό γνωστό μου , καταφέρνει και μου  κάνει με επιτυχία  ανάκτηση δεδομένων τα αποθηκεύει  σε έναν νέο  δίσκο , αλλά το νέο μου ps3  slim  δεν διαβάζει τα αρχεία , ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για να λύσω το πρόβλημα μου ; ο   γνωστός μου είπε ότι έψαξε  σε ξένα  φορουμ και μου είπε  ότι φτιάχνετε  , ξέρετε εσείς κάτι παραπάνω ;  έχει τύχει σε κ΄ποιον απο εσάς ;

Σας ευχαριστώ πολύ.!

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Φίλε μου καλημέρα,

Η ανάκτηση δεδομένων στο Playstation δεν είναι εφικτή, τουλάχιστον με τη έννοια που γίνεται σε PC. Τα περιεχόμενα του δίσκου είναι κωδικοποιημένα και αναγνωρίζονται μόνο από την κονσόλα και στον δίσκο όπου δημιουργήθηκαν. Ο μόνος τρόπος να μεταφέρεις τα αρχεία είναι από το backup μέσα από την ίδια την κονσόλα. Ο "τεχνικός" που πήγες θα έπρεπε να το γνωρίζει.

Ελπίζω να έχεις κρατήσει αυτούσιο τον παλιό σου δίσκο, αν ναι βάλτον στο PS3 και δοκίμασε να μπεις σε "Ασφαλή Λειτουργία", από εκεί μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις restore filesystem και rebuild database. Για το πως θα βάλεις το PS3 σε Safe Mode (Ασφαλής Λειτουργία) μπορείς να διαβάσεις περισσότερα εδώ.

ps3 πρόβλημα με hdd

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

tassosvlac91

29%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
tassosvlac91
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Απάντηση  σας ευχαριστώ πολύ , με συγχωρείτε που έστειλα και Pm ,   αν επικοινωνήσω με την cometron  θα είναι καλό ; με συμβουλεύετε κάτι άλλο ; ευχαριστώ και πάλι

Υ.Σ όταν πήγαινα στο safe mode μου κολλούσε , γι αυτό μου έκανε  ανάκτηση δεδομένωνδεν γνωρίζω και πολλά πράγματα πάνω σε αυτά.

ps3 πρόβλημα με hdd

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
tassosvlac91
Αποδεκτή Λύση

Στην Cometron δεν θα σου κάνουν κάτι, το μόνο που θα σου προτείνουν είναι να αντικαταστήσουν ολόκληρη την κονσόλα έναντι αντιτίμου.

ps3 πρόβλημα με hdd

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

tassosvlac91

29%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
tassosvlac91
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Έχω τον σκληρό με τα παλιά αρχεία ,  επίσης έχω και νέα κονσολα , με κάποιο τρόπο λέτε  να μπορούν να καταφέρουν να περάσουν τα αρχεία στην νέα κονσόλα ;  με συγχωρείτε που σας ζαλίζω

ps3 πρόβλημα με hdd

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
tassosvlac91
Αποδεκτή Λύση

Απ΄ όσο γνωρίζω ο παλιός δίσκος δεν θα παίξει στην νέα κονσόλα. Αν καταφέρεις να φτιάξεις τον δίσκο στην παλιά κονσόλα μέσα από Safe Mode τότε ίσως να μπορέσεις να μεταφέρεις τα αρχεία με το Backup Utility ή το Data Transfer Utility.

ps3 πρόβλημα με hdd

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

tassosvlac91

29%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
tassosvlac91
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

Τα έχει μεταφέρει σε νέο σκληρο δίσκο, ο παλιός πλέον είναι καταστραμενος, τώρα θέλω να μεταφέρω τα παλιά μου αρχεία  που είναι αποθηκευμένα  στον νέο hdd  σε μια νέα  κονσόλα που έχω, αλλά  η νέα κονσόλα για κάποιο λόγο δεν τα διαβάζει, λέτε  δεν μπορεί να γίνει κάτι παραπάνω σωστά ;

P.S Safe  mode στο παλίο ps3 δεν γίνεται  κολλάει  σε ένα σημείο , γι αυτο  μπορέσε και μ,ου  έκανε ανακτηση και τα πέρασε σε νεο hdd.

ps3 πρόβλημα με hdd

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
tassosvlac91
Αποδεκτή Λύση

Φοβάμαι πως δεν υπάρχει κάτι να κάνεις ή τουλάχιστον με αυτά που γνωρίζω εγώ.

ps3 πρόβλημα με hdd

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

Almastoja

23%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Almastoja
Αποδεκτή Λύση

Καλησπέρα.μου έβγαλε ένα μήνυμα και μου έγραφε να συνδεθεί με hd και καταλάθος πάτησα όχι.δεν μου εμφανίζει την εικόνα αλλά μόνο τον ήχο.τι να κάνω;μήπως ξέρετε;ευχαριστώ πολύ

ps3 πρόβλημα με hdd

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση