Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 7

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
14 Eyl 2018
denisvuich Tarafından

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Shadow of The Colossus'un Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor

9 Yanıt 94 Görüntüleme Oluşturuldu 14-09-2018
14 Eyl 2018
denisvuich Tarafından

Daha önce Ico, Shadow of the Colossus ve The Last Guardian gibi önemli yapımları geliştiren Fumito Ueda'nın yeni bir oyun üstünde çalıştığı ortaya çıktı.

nWGwLtJveo.png

Geliştiri Ueda'nın dediğine göre, kendi stüdyosu olan genDesign ile birlikte yeni bir proje üstünde çalışıyorlar. Ancak konu hakkında hiçbir detaya inmiyor. Ueda, yapımın basit bir indie oyun olmayacağını ve tıpkı Ico, Shadow of the Colossus ve The Last Guardian gibi oldukça büyük oyun olacağının altını çiziyor.

Ayrıca bu defa oyunun PlayStation'a özel olmayacağını ve birden fazla platforma çıkabileceği de tartışılan nüanslardan.

Cevap
ETİKETLER: Güncel topluluk
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
Onaylanmış çözüm

tüm team ico oyunlarını çok sevmiş biri olaral baya mutlu oldum bu habere ama neden multi platform olarak çıkacağı düşünülmüş ki gen desing sony'e ait değil miydi sie japan studio'nun alt kuruluşu olarak biliyodum inşallah multi platform olmaz 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
delipoyraz26
Onaylanmış çözüm

şimdi öğrendim uzun süre önce ayrılmış olsun yine de ps4 exclusive olur inşallah :D

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
Onaylanmış çözüm

neden bilmiyorum ama oyun exclusive olunca bana daha güzel geliyor kesinlikle multi platform olmamalı ayrıca inşallah ico remaster edilerek ps4'e gelir  :D yenilenmiş grafiklerle bir kez daha oynarız

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

DawnBreakerVII

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
DawnBreakerVII
Onaylanmış çözüm

Bence her platforma çıkması güzel olur. Çünkü Last Guardian özel bir oyun olmasına rağmen açıkçası bana pek özenilmiş hissi vermiyordu. Bol bol fps düşüşleri yaşanıyordu. Belki daha sonra güncellemeler ile çözülmüştür bilemem fakat o kadar uzun süre yapılan bir oyunda ve özel bir platforma çıkan oyunda böyle sorun yaşanması benim adıma üzücüydü. Last Guardian'ı geliştirirlerken bir nesli  bitirdiler bu proje ne zaman bitecek merak ediyorum. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
DawnBreakerVII
Onaylanmış çözüm

bu ekip küçük bir ekip o yüzden bitirmeleri çok uzun sürdü gerçekten ama trico'yu canlı bir hayvan gibi hissettirmeyi başarmışlar bana kalırsa trico'nun animasyonları ve oyunun ps3'e geliştirilmeye başlanıp sonra ps4'e çekilmesi ile yaşadıkları zorluklar fps düşüşlerinin temel sebebi ama bunlar dışında oyun mükemmel tabii sevenine son dediğine katılıyorum büyük bütçeye sahipken bile bu kadar uzun sürdüyse shadow of the colossus kadar büyük olacağını iddia ettikleri indie oyun ne kadar sürer kim bilir

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
delipoyraz26
Onaylanmış çözüm

Kabul etmek gerekir ki Last Guardian bir faciaydı. Tabi teknik olarak. Ekip boyunu aşan işlerle sürekli haşir neşir olmuş olacak ki Sony bu işe el koydu. Yoksa hala bekliyor olacaktık. Oyunda tek şey olmasına karşın ne üzere çalışıp optimize sorunu ortaya çıktı anlayamadım.

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

kime göre neye göre facia yani senin oyundan beklentin neydi bilmiyorum ama benim tam olarak beklediğim buydu sanatsal yapıda yine mükemmel bir oyun  optimize sorununu yukarda zaten açıkladım ps3 için geliştiriliyordu ps4'e geçince adamlarda sıkıntı yaşadı  ayrıca facia diye nitelendirilen bir oyunun metascore puanı 82 olmaz benim için metascore puanı 82 olan oyun kötü değil ortalama değil ortalama üstüdür hatta güzeldir tabii öznel yargılar var herkes beğenecek diye bişey yok ama kabul etmek gerekir ki faciaydı lafını doğru bulmuyorum beğenen kitle oyunun baya beğendi beklentisini çok yükseğe çıkaranlar beğenmemiş olabilir saygı duyarım

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
delipoyraz26
Onaylanmış çözüm

Oyunu senden daha çok beğendiğime, oynarken bitmesin diye iç çektiğime emin olabilirsin ;) Ama teknik açıdan yine söylüyorum 2016 yılı için vasat bir yapısı vardı. Buna rağmen gönlüme fazlasıyla taht kurmayı başardı. Eleştirdiğim noktayı es geçmişsin dostum ve oyunu sevmediğine kanaat getirmişsin :) 

Ayrıca PS3'ten 4'e geçmek yapımıya bir sorun değil rahatlama yaşatır. Oyun PS4 için yıllardır geliştiriliyor. Ani bir geçiş yok. Ha olsaydı böyle teknik problemler olmayacağına adım gibi emin olurdum. Düşük sistemi bilgisayara oyun geliştiriyorsun yüksek sisteme geçince çalışmada sorun çıkarması yazılım dünyasında olmayan bir şey. 

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

delipoyraz26

71%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
delipoyraz26
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

oyun faciaydı dediğinden sevmediğini anladım bundan sevdiğini anlamam mümkün değil :D  ayrıca eleştirdiğin  noktayı anladım tamam öyle olsun senin için 2016 yılına göre vasat olsun saygı duyuyorum  ama benim için değildi ayrıca benim de en sevdiğim firma team ico ve defalarca bitirmişliğim var oyunu tek bu oyunun değil firmanın her oyununu sadece icoyu bir kez bitirdim o da ps3'üm olmadığı ve arkadaşımdan oynadığım için ps4'e gelirse onu da defalarca bitiririm :D

[ Düzenlendi ]
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal