Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 59

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03 Tem 2017
denisvuich Tarafından

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Spider-Man [Ana Konu]

110 Yanıt 2.136 Görüntüleme Oluşturuldu 03-07-2017
03 Tem 2017
denisvuich Tarafından

Sevgili ağ kafalar herkese selam olsun! sm.png

Hatırlayacağınız gibi Playstation 4 için özel geliştirilen Spider-Man oyunu ile ilk olarak E3 2016 yılında tanışmıştık. Mahallemizin dost canlısı örümceğimiz ile bir sonraki randevumuz ise bir kaç hafta önce düzenlenen E3 2017 fuarına tekrardan damgasını vurmuş ve oyun dünyasında büyük ses getirmişti.

Bundan böyle Spider-Man oyunu ile ilgili duyacağımız yeni bilgileri ve söylentileri bu konu altında derlemeyi uygun görerekten, izniniz ile konuyu mini bir spider-verse'e çevirmemizi istiyorum.. 

1.gif

Oyunun geliştirici ekibi olan Insomniac Games, resmi twitter hesabında temmuz başında oyun ile ilgili bir kaç yeni bilgi paylaştı.. Paylaşılan bilgilere göre;

phone.gif

• Peter Parker, 23 yaşında ve 8 senedir örümcek-adam rolünde tecrübeli bir süper kahraman olacak.

pov.gif

• Kingpin'i devirdiğimizde Inner Demons, Fisk'in bölgesini ele geçirecek. Yani oyunda bir kötüyü parmaklıkların arkasına tıktığımızda aslında diğer bir kötüye iyilik yapmış olacağız. Benim ise bu konuda ki tek beklentim; benzeri dilemmalar ile oyun boyunca karşılaşabilmemiz.

salto.gif

• Hayırsever iş adamı Martin Li aka Mr. Negative ise tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi evsizler için kurduğu hayır kuruluşu olan F.E.A.S.T.'in başında olacak. May hala ise F.E.A.S.T. çalışanlarından birinin rolünü üstlenecek.

heli.gif

• Parker'ın bir laboratuvara sahip olduğunu ve kendine hem araç-gereç hem de kostüm ekipmanı konusunda yeni şeyler yaratabileceği bilgisi verildi. Yani daha önce bildirilen alternatif kostümlerin yanı sıra yüksek ihtimal ile oyunda kendi kusursuz kostümlerimizi tasarlayabileceğiz gibi görünüyor. Tüm bunlar; oyunda çeşitli craft sistemlerinin olacağının habercisi.
Cevap
ETİKETLER: PS4
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
95%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm

Güzel bir ana konu düşüncesi olmuş , oyun çıkışını yaptığında bakalım bizim beklentilerimizi karşılayabilecek bir yapım olacak mı göreceğiz? 

Denis bir de şu paylaşılan gifler i rica etsem spoiler içerisine alman mümkün mü? Sayfayı açtığımızda bazen inanılmaz kasılıp geç açılmasına neden oluyor bu gifler 

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
93%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Konu için eline sağlık Denis! Bende bir ilk izlenim hazırlamayı planlıyordum Spider hakkında. Bu konu altında ilk izlenimlerimi aktarayım diyorum, çıkışına daha çok var  konuyu sürekli güncel tutmamız şart. 

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

UGURHAN-177

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UGURHAN-177
Onaylanmış çözüm

Oynanış videosunu izledim çok başarılı bir oyun olacak gibi gözüküyor.Baya bir aksiyon bizi bekliyor.

Spider-Man [Ana Konu]

Dünya kişinin uykuda gördüğü rüyadır
.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

firo_les

82%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
firo_les
Onaylanmış çözüm

Gerçekten E3’ün en iyi oyunuydu. Laboratuvar ve craft sistemi falan olursa ne bileyim yeni kostümler, farklı ağ fırlatma mekanizmaları falan geliştirebilirsek Harika olur. Aslında bunlar olmalı ama seçimlerine göre her craftı yaşamamalısın. Ya bu ya şu tarzında. Karakterin ona göre level falan atlamalı. Ve bence en önemlisi  şehrin gerçekten canlı ve yaşıyor olması. :) Bir an önce çıksın alalım artık!

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

EfeSavuran

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
EfeSavuran
Onaylanmış çözüm

Eline sağlık güzel bir yazı olmuş. Çıktığı ilk gün kesinlikle alınması gereken bir oyun. Kötü çıkma ihtimali yok.

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Oyunkurdu

91%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Oyunkurdu
Onaylanmış çözüm

Yazı için teşekkürler Denis. Crafting sistemi ile oyun içerisine daha fazla RPG unsuru yedirilmiş olması beni inanılmaz cezbetti. Tabi çıkmadan bir şeyler söylemek zor ama çok büyük beklentiler içerisine girip daha sonra hayal kırıklığı ile oyundan soğumak istemiyorum açıkçası. Oyunun PS4 Exlusive olarak gelecek olması tabiki kaliteyi yüksek tutmayı zorunlu hale getiriyor orası ayrı. Kendi elbiseni tasarlaya bilmek herkesin kendinw göre bir tecrübe yaşamasını sağlayabilmek tabiki güzel olabilir. Ama neyle karşılaşağımızı kimse bilmiyor. Bu yüzden çok büyük beklentilere girmeyin. 😊

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Geçtiğimiz günlerde bir twitter kullanıcısı, Insomniac Games'e sorduğu bir soruda; Spider-Man oyununda ki New York'un The Witcher III: Wild Hunt haritasına göre ne kadar fark göstereceği hakkındaydı. Insomniac Games ise bu soruya, geçmişte geliştirdiği bir oyun olan; Sunset Overdrive ile cevapladı. Insomniac'lara göre Spider-Man'in haritası Sunset Overdrive'ın bir kaç katı büyüklüğünde olacakmış.

Sunset Overdrive HaritasıSunset Overdrive Haritası

Ayrıca gelen yeni bilgilere göre de her düşman tipine karşı farklı stratejiler geliştirmemiz gerektiğinin de altı çizildi. 

spider-man.gif

Tüm bunların yanı sıra 14-17 temmuz arası düzenlenen ve Disney'in ev sahipliği yaptığı D23 Expo'da yeni detaylar görebileceğimizin bilgisi verildi.

d23.jpg

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
Onaylanmış çözüm

D23 Konferansında gösterilen video bir kaç saat önce paylaşıldı. Mevcut videoda geliştirme sürecine ve konsept çalışmalarına da yer verilmiş durumda.

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
93%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Yeni Spider-Man'de ağ atmak oyuncuyu zorlayacak!

D23 (Disney) fuarında resmi olarak yer alan Insomniac Games, yeni Spider-Man oyunu hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Fuara katılan geliştiriciler, yaptıkları röportajlarda yeni Spider-Man oyununun, oldukça zorlayıcı olduğunu vurguladı. Örnek olarak binaların arasında süzülmek için yaptığımız ağ atma hareketine dikkat çeken  geliştirici ekip, bu mekaniğin yetenek gerektirdiğini belirtiyor. Yani diğer oyunlarda olduğu gibi tek buton ile binalara ağ atma devrinin sona ereceğini varsayabiliriz. Diğer bir yandan yeni Spider-Man kostümünün üzerinde bulunan beyaz örümceğin Venom ile herhangi bir alakası olmadığı bilgisi de verildi. Kostüm dizaynının neden farklı olduğunu ise ana senaryoyu oynarken öğrenebileceğiz.

San Diego'da gerçekleşen Comic-Con'a da katılacağını duyuran Insomniac Games'in gerçekleştireceği panelde yeni oyuna dair neler göreceğimiz şimdilik belli değil. PlayStation 4'e özel olması ile oyuncuları büyük beklenti içerisine sokan yeni Spider-Man'in adeta kusursuz olması bekleniyor. Keza oyunun iyi olması halinde, uzmanlara göre PlayStation 4 sekizinci neslin erken galibi olabilir. Hali hazırda satış anlamında Xbox One platfomuna fark atan PlayStation 4, Spider-Man ve diğer özel oyunlar sonrasında rakibine toz yutturabilir.

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

Source__53

96%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Source__53
Onaylanmış çözüm

Merakla beklediğimiz bir oyun en başarılı Spider Man oyunu olacağını düşünüyorum umarım yanılmam. :)

Arkadaşlar oyunla alakalı değil belki ama sinema filmine giden varmı aramızda? :)

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
Source__53
Onaylanmış çözüm

Spider-Man filmlerini gösterim tarihinin ilk gününde izleme gibi bir huyum vardır. 

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

Source__53

96%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Source__53
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Beğendim mi? Diğer filmlerine göre nasıl? :)

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
93%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Source__53
Onaylanmış çözüm

Kısacası tanımlayacak olursam MCU ya katkısı olmayan kendi çapında çıtırlık bir film. İkinci defa izlenmeyecek, düz bir hikayesi ve aman aman "wow" ne sahneydi be dedirtecek bir sahnesi bulunmayan bir film. Belki çok gömmüș gibi oldum ama ilk gün gidip beklentimi yüksek tutan bir izleyici olarak yorumum biraz böyle gözükmüș olabilir. Hatta filmim yarısına doğru tüm sinema salonunun gözlerinin kayarak uyku moduna geçtiği anlara bile șahit oldum :D Kötü bir film mi değil ama abartılacak kadar da bir șeyi yok. 

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
07
/16

inciteen

• Beta Tester
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inciteen
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Hiç hevesli değildim ve aşağı yukarı gördüğüm yorumlarda seninkiyle benzer.

Beklentiye girmeden, hiç bilmediğim bir filme gidiyormuş gibi izlemek en doğrusu olacak. 

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

Source__53

96%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Source__53
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Cevabın için teşekkürler. :)

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
93%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
inciteen
Onaylanmış çözüm

Kesinlikle öyle daha çok zevk alırsın, beklentiye girme. 

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
Source__53
Onaylanmış çözüm

Bilinçli olarak büyük bir beklenti ile girmedim filme. İlk yarı çok sıkıcıydı benim için. Bir an dedim ki acaba cidden bu kadar kötü mü gidecek diye ancak ikinci yarı çok güzel toparladı film. İlk yarı sıkılmamın nedeni okul-ergenlik sancıları olarak tanımlayacağımız bölümden kaynaklı. Yani 15-18 yaşları arasında olsam eminim ki o anları da çok beğenirdim ancak zamanında benzer şeyleri yaşadığım için ve o basamakları çoktan aştığım için paralel kurmak yerine öff çekmeme neden oldu biraz açıkçası.

Bunların dışında film oldukça eğlenceliydi. Spider-Man'in bu denli amatör oluşu ve herşeyi ucu ucuna betimlemesi bence filmi güzel kılan yanlardan bir tanesiydi. Ayrıca Michael Keaton'ın oyunculuğunu çok beğendim. Marvel'ın tek seferlik kötü adamlarına nazaran çok canlı bir karakter olmuş. Hatta düşmandan çok bir anti-kahraman olarak adlandırabiliriz belkide kendisini.

İlerleyen filmler ile, belki de yeni bir üçleme ile daha farklı sembolize olabilecek bir karakter göreceğimizi düşünüyorum. Böylelikle solo filmlerini bir bütün olarak ele aldığımızda elimizde ideal bir Spider-Man olacak. Lakin o zamana kadar favori Spider-Man filmim, Sam Raimi'nin yönettiği Spider-Man 2 olacak.

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

Source__53

96%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Source__53
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Detaylı cevabın için teşekkür ederim. :)

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
Source__53
Onaylanmış çözüm

Rica ederim ne demek. 

Spider-Man [Ana Konu]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

firo_les

82%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
firo_les
Onaylanmış çözüm

Spiderman hakkında yeni bazı bilgiler var. Ağ atmak basit olmayacakmış bu kez. Alışmak ve ağ atmak zaman alacak ve daha gerçekçi olacakmış. Vay be. :)

0 Övgü Puanı

Spider-Man [Ana Konu]

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal