ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 47

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
11 Νοέ 2014
Από VasilisR_T

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

Το Assassin's Creed Του Ελληνικού Community

11 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 1.230 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 11-11-2014
11 Νοέ 2014
Από VasilisR_T

Καλησπέρα Brotherhood! Όπως γνωρίζετε σε λίγες μέρες κυκλοφορούν τα Assassin's Creed: Unity και Assassin's Creed: Rogue. Με την ευκαιρία αυτή θα θέλαμε να σας ρωτήσουμε ποια θα ήταν η χρονολογία που θα επιθυμούσατε να διαδραματίζεται ο επόμενος τίτλος Assassin's Creed, καθώς και το πως φαντάζεστε τον πρωταγωνιστή του. Γνωρίζω πως για τους περισσότερους ο Ezio με την ιταλική του φινέτσα και την γεμάτη δράση πορεία της ζωής του έχει θέσει ψηλά τον πήχη, θα ήθελα όμως να ακούσω και μερικές δικές σας εκδοχές σχετικά με το σύμπαν της επιτυχημένης αυτής σειράς της Ubisoft. 

Τι λέτε λοιπόν? Μουσάτος γραμμωμένος Έλληνας Assassin εναντίον του Ξέρξη το 500π.Χ ή μήπως Jedi Master (Assassin) εναντίον της Αυτοκρατορίας στο μακρινό μέλλον? Πείτε μας τι θα θέλατε να δείτε εσείς και μην φοβάστε όσο τρελό και αν είναι! :Thumbs:

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
I don't need a weapon. My friends are my power!

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
06
/16

amalia_82

• Beta Tester
95%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
amalia_82
Αποδεκτή Λύση

πολύ ωραίο topic.

λοιπόν εγώ θα ήθελα γυναικα assassin αρχικά. κυρά ubisoft οχι σε παιχνίδι για το vita ή σε dlc όπως με το unity αλλά η επόμενη ναυαρχίδα σου να είναι με γυναίκα. δε ζητάω πολλά.. συγκεκριμένα στην εποχη του jack the ripper... 'στω

Απ: Το Assassin's Creed Του Ελληνικού Community

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

CrazOne89

96%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
CrazOne89
Αποδεκτή Λύση
Αυτό με τον Έλληνα ασσασίνο το σκέφτηκα και εγώ όταν τερμάτησα το AC2. Αφού έπαιξα το revelations κατάλαβα πως οι Έλληνες τους κάνουν για κακοί. Anyway.... Εγώ θέλω να βγάλουν ένα τελευταίο και ας είναι όπως, όπου και όποτε θέλουν. Τα μαστάρια έχουν φτάσει το πάτωμα από το άρμεγμα. Τα καλά πράγματα πρέπει να τελειώνουν πριν γίνουν μέτρια.

Re: Το Assassin's Creed Του Ελληνικού Community

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
MVP
09
/16

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
VasilisR_T
Αποδεκτή Λύση

@CrazOne89 Θα συμφωνήσω αλλά ας είμαστε και ειλικρινείς. Όταν η Ubisoft βλέπει πως τα παιχνίδια της πουλάνε γιατί να θέλει να σταματήσει? Το Unity πάτωσε στα πρώτα ελληνικά και ξένα reviews. Πρώτη φορά που ακούω για παιχνίδι στο PS4 να πέφτει κάτω ακόμα και από τα 25fps. Άπειρα τεχνικά θέματα, αδιάφορο story. Και όμως στο τέλος θα είναι κερδοφόρο και του χρόνου θα τρέξουμε όλοι να αγοράσουμε το επόμενο επειδή θα μας δείξουν ένα super-trailer στην Ε3 τον Ιούνιο. Και όλες οι σειρές πάσχουν από τον ίδιο "ιό". Οπότε πιστεύω πως το τέλος του Assassin's Creed θα αργήσει πάρα πολύ. Ίσως στο τέλος της γενιάς αυτής!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

Neochaos

96%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Neochaos
Αποδεκτή Λύση

@VasilisR_T 

Οι χρήστες

VasilisR_T έγραψαν:

Όταν η Ubisoft βλέπει πως τα παιχνίδια της πουλάνε γιατί να θέλει να σταματήσει?

Nα σου θυμίσω ότι σε μια εποχή που το Call of Duty της Activision κυριαρχούσε στην αγορά η Ubisoft έβγαλε το πρώτο Assassin's Creed. Ένα sandbox game με πολύ ιδιαίτερο σενάριο και gameplay και ο κόσμος το αγάπησε ακόμα το αγαπάει. Τι προτιμάς Call of Duty κλώνους (battlefield, killzone κ.α.) ή Assassin's Creed;

Οι χρήστες

VasilisR_T έγραψαν:

Το Unity πάτωσε στα πρώτα ελληνικά και ξένα reviews.

Sorry αλλά που είδες τα review αυτά που λες; Εγώ το μόνο που είδα, διάβασα και σχετικά εμπιστεύομαι είναι του Eurogamer που του έβαλε 7 αλλά από πότε το 7 είναι κακός βαθμός; Ελληνικά δεν έχω δει αλλά δεν τα εμπιστεύομαι και πάρα πολύ.

Οι χρήστες

VasilisR_T έγραψαν:

Πρώτη φορά που ακούω για παιχνίδι στο PS4 να πέφτει κάτω ακόμα και από τα 25fps. Άπειρα τεχνικά θέματα, αδιάφορο story.

Τεχνικά προβλήματα που διορθώνονται με patch. Ναι είναι άσχημο, Ναι είναι πολύ κακό για ένα προϊόν που μόλις τώρα βγήκε (σήμερα by the way είναι η κυκλοφορία του) αλλά δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται και ευτυχώς είναι μεγάλη κυκλοφορία για την Ubi και θα διορθωθεί θεού και ubi θέλοντας γρήγορα. Εκτός άμα είσαι Evolution και Sony και το Assassin's ήταν Driveclub, τότε την ******.

Πραγματικά έχοντας παίξει σχεδόν όλα τα games (εκτός του liberation και κάποιον DLCs ) και διαβάσει όλα τα βιβλία (εγκυκλοπαίδεια και novels) μπορώ να πω πως ποτέ κανένα Assassin's δεν είχε αδιάφορη ιστορία. Μπορεί να έχει κάποιες τρυπούλες αλλά αδιάφορη ποτέ μα ποτέ.

Οι χρήστες

VasilisR_T έγραψαν:

Οπότε πιστεύω πως το τέλος του Assassin's Creed θα αργήσει πάρα πολύ. Ίσως στο τέλος της γενιάς αυτής!

Μακάρι και να μην τελειώσει ποτέ γιατί έχει ακόμα πολλά να δώσει από θέμα σεναρίου και gameplay. Πολλά μπορούν να γίνουν.

Ελπίζω επόμενο Assassin's να πραγματεύεται στην Ελληνική ιστορία γιατί είναι μια ιστορία που έχει πολλά να δώσει και να προσφέρει.

Δεν φοβάμαι τις κριτικές και τα παράπονα αυτών που θα τρέξουν να αμφισβητήσουν την ιστορία του παιχνιδιού. Τα Assassin's είναι παιχνίδια που δεν διαπραγματεύονται την ιστορία, παίζουν με αυτήν, δεν είναι πηγές εκμάθησης αυτής αλλά απλά την χρησιμοποιούν για να προσφέρουν ψυχαγωγία και διασκέδαση.

Αν δεν γίνει σε ελληνικό περιβάλλον το επόμενο Assassin's ελπίζω να γίνει κατά την διάρκεια της επανάστασης των Μπολσεβίκων (Ρωσική επανάσταση)

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

BaronNK

• Award Winner
97%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
BaronNK
Αποδεκτή Λύση

Δεν θα μου άρεσε μια Ελληνική ιστορία γιατί πριν καν βγει στα μαγαζιά, θα κατακριθεί από τους Έλληνες λέγοντας πως δεν είναι έτσι τα πράγματα στην ιστορία..Παρ'όλα αυτά θα ήθελα να δω μια ιστορία περίπου το 1965-1969 τότε που προσπαθούσε ο άνθρωπος να πάει στο φεγγάρι και τελικά τα κατάφερε..Δεν θα το έβρισκα καθόλου παράξενο ο Neil να ήταν Assassin, και να πήγε στο φεγγάρι για να κρύψει από τους Templars τον πολυπόθητο θυσαυρό...Βέβαια η ιστορία θα περιέχει και διαμάχες με άλλες χώρες εκτός από τα κεφάλια της μαύρης αγοράς της Αμερικής...

Δεν νομίζω η ιστορία να πάει τόσο στο μέλλον (μιλώντας για τους Jedi) διότι απ'όσο γνωρίζω, ζουν της μνήμες τους, και όχι το μέλλον ..

Υ.Γ. Μπορεί στους περισσότερους να αρέσει ο Ezio, αλλά εγώ γουστάρω το Altair Ibn-La'Ahad περισσότερο :D

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
10
/16

Ich_Baboulen

• Award Winner
94%
10 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ich_Baboulen
Αποδεκτή Λύση

@VasilisR_T Μια διόρθωση Rebels, Empire, Jedi etc η ιστορία διαδραματίζεται στο παρελθόν, μην ξεχνάμε το... "A long time ago in a galaxy far far away..." :smileytongue: 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Ivorel

• Beta Tester
99%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ivorel
Αποδεκτή Λύση

Εγώ θα ήθελα να έχει παρελθόν και μέλλον. Να υπάρχει αυτή η αναδρομική φάση μέσα στην ιστορία. 

Γενικά θα μου άρεσε να έχει κάτι από Inception, πάλι θα συνδέεται το μέλλον με το παρελθόν. 

Η Ελλάδα θα μπορούσε να είναι ένα από τα μέρη, αλλά θα ήθελα να υπάρχει και η Βαβυλώνα. Θα συμφωνήσω και με την @amalia_82 για τον γυναικείο χαρακτήρα, θα είχε και λίγο παραπάνω σασπένς!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
MVP
09
/16

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
VasilisR_T
Αποδεκτή Λύση

@Ich_Baboulen Sorry! :Lol: 
@Neochaos Όπως καταλαβαίνεις έχουμε διαφορετικές απόψεις. Προφανώς και το 7 είναι λίγο όταν ετοιμάζεις ένα παιχνίδι 3 χρόνια, δημιουργείς ένα τεράστιο hype, ανεβάζεις trailer κάθε βδομάδα λέγοντας τα ίδια και τα ίδια και όλα αυτά πέφτουν στο κενό. Εδώ υπάρχει (συχνό) bug στο οποίο ο Arno πέφτει εκτός χάρτη, κοροϊδευόμαστε? Ή να σχολιάσω τα 900p στα 30fps αντί για 1080p? Τεχνικώς το παιχνίδι "δεν παίζεται", ανεξαρτήτως του αν θα διορθωθεί με patch αυτό. Έχει ήδη κυκλοφορήσει, ο κόσμος έχει δώσει τα λεφτά του και αυτήν την στιγμή 9/10 το μετανιώνουν.

Χωρίς να το θεωρώ μεγάλο μου κατόρθωμα έχω πάρει το platinum σε ΟΛΑ τα Assassin's Creed. Ήμουν από αυτούς που τους μάγεψε ο Ezio και έδωσα μια ευκαιρία αργότερα σε Connor και Edward για να συνεχίσω και την εξέλιξη της ιστορίας. Έχω διαβάσει τις νουβέλες και μάρεσε πάρα πολύ το Forsaken που διηγείται την ιστορία του Haytham. Δεν με θεωρώ άσχετο στην σειρά ούτε στα games γενικότερα μιας και υπήρξα και συντάκτης σε ελληνικό site. Προσέχω πάντα τι γράφω και μιλάω με facts προσπαθώντας οι απόψεις μου να συμφωνούν με την πλειοψηφία. Αγάπησα την σειρά και για να μην την δω να καταστρέφεται άλλο θέλω να την τελειώσουν αλλά δεν θα το κάνουν. Από εκεί και πέρα και εγώ δεν υποστηρίζω Ubi. Φιλικά πάντα :Peace:  

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
05
/16

Lord_Nodens

89%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Lord_Nodens
Αποδεκτή Λύση

Τα bugs που έχει το Unity είναι πραγματικά απίστευτα! Αν δείτε βιντεάκια θα πάθετε πλάκα από το πόσο ανέτοιμο ήταν το παιχνίδι!!!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
08
/16

Mike-13-GR

• Award Winner
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Mike-13-GR
Αποδεκτή Λύση

Οπως λετε πολοι το παιχνιδι δεν ειναι ετοιμο εχει τρωμερα bugs για day one αγορα δεν ειναι ευτυχως που υπαρχουν εταιρειαις οπως ηrockstar οπου τα παιχνιδια παιζονταιαπο την πρωτη μερα                                                                                               

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

iropjohn

92%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
iropjohn
Αποδεκτή Λύση

Επίσημα πλέων δεν θα βγεί Assassin's creed φέτος αλλά του χρόνου σύμφωνα με το Blog της Ubisoft, εφόσον ήταν φήμη και βγήκε αληθινή μπορεί να ισχύει και το ότι ο επόμενος Assassin θα γίνει τριλογία και εκτός απο την αίγυπτο θα πάει στην Αρχαία ελλάδα και μετά στην ρώμη στα επόμενα δύο παιχνίδια Εσείς τι λέτε ?

Το Assassin's Creed Του Ελληνικού Community

Si vis amari ama
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση