ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 49

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
25 Μάρ 2017
Από Ada_236

Ada_236

• Award Winner
94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

Assassin's creed: μικροπροσθήκες μεταξύ των παιχνιδιών της σειράς

[ Τροποποιήθηκε ]
7 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 467 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ 25-03-2017
25 Μάρ 2017
Από Ada_236

Όπως γνωρίζουμε όλοι, η σειρά Assassin's creed είναι απο τις πιο επιτυχημένες σειρές παιχνιδιών.

Η Ubisoft και οι δημιουργοί της έχουν φροντίσει ώστε κάθε παιχνίδι να έχει τη δική του ταυτότητα και να ξεχωρίζει απο τα προηγούμενα, αλλά όλα να είναι εμπλουτισμένα με πολλές ιστορικές πληροφορίες και να χαρακτηρίζονται απο τη λεπτομέρεια και την έμφαση στη σύνδεση του ιστορικού στοιχείου με το παιχνίδι.

Παίζοντας το Assassin's Unity σκέφτηκα να οργανώσω ένα ανεπίσημο fan activity για να περάσουμε την ώρα μας και να μοιραστώ μαζί σας τον ενθουσιασμό μου για το παιχνίδι. Δεν υπάρχουν πόντοι συμμετοχής λοιπόν, απλά διασκέδαση.

Πάμε λοιπόν: Ποιές προσθήκες σε οποιοδήποτε παιχνίδι της σειρά θεωρείται πιο ενδιαφέρουσες ή διασκεδαστικές; 

Προσωπικά θεωρώ το Assassin's 2 και Brotherhood τα κορυφαία της σειράς. Επίσης, ο πειρατής Edward έδωσε εναν τελείως διαφορετικό τόνο στη σειρά. Αυτήν την περίοδο παίζω το Unity που μου φάνηκε λίγο βαρετό στην αρχή, αλλά η Ubisoft κατάφερε να με κερδίσει ξανά. Απο τις προσθήκες στις κινήσεις του Arno οι παρακάτω μου φαίνονται πιο εντυπωσιακές. 

Επίσης γελάω απίστευτα με την επιλογή να χαιρετάνε τον Arno άσχετοι.

Εγώ είμαι πολύ πολύ κακή στο stealth. Σε μία αποστολή επιτέλους κατάφερα να πετύχω να μη με δεί κανείς. Και εκεί που κρυβόμουν πίσω απο τοίχο πέρασαν αυτοί οι τύποι, φωνάζουν "Hello Arno" και πάνε και επιτίθενται στο στόχο μου. Η πρώτη μου αντίδραση ήταν  "Μα τι κάνουν αυτοί" και η δεύτερη να σκάσω στο γέλιο.

Εσάς ποια μικροπροσθήκη σε παιχνίδι της σειράς σας φάνηκε ενδιαφέρουσα ή αστεία;

(Λέγοντας προσθήκη εννοώ ένα νέο μικροστοιχείο που δεν είχατε προσέξει στα προηγούμενα).

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
LABELS: Social
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Daflander

• Beta Tester
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Daflander
Αποδεκτή Λύση

Η προσθήκη που έκανε τη διαφορά ήταν στο 3 το πλοίο. Ήταν τόσο διασκεδαστικό που αναγκαστικά έβγαλαν άλλα δύο παιχνίδια, για να μας ικανοποιήσουν, βασισμένα σε αυτό. Έχω πολλά ακόμα αλλά θα αφήσω τα παιδιά να τα αναφέρουν

assassins_creed_3_ship-wallpaper-1920x1080

Follow me!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

ArchangelSot

99%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
ArchangelSot
Daflander
Αποδεκτή Λύση

Γενικά στο 3 ήταν πάρα πολλές οι προσθήκες εκτός του πλοίου! Hunting, crafting και τα...logistics ήταν μια καλή "ανανέωση"! 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
08
/16

Daflander

• Beta Tester
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Daflander
ArchangelSot
Αποδεκτή Λύση

Παρόλα αυτά ο κόσμος "έκραξε" το παιχνίδι λόγω Connor, κάτι το οποίο δεν κατάλαβα ποτέ προσωπικά. Οι μηχανισμοί που έφερε όμως, προσθέτω και το free run στα δέντρα και μέσα από σπίτια, ήταν ένα καλό φρεσκάρισμα 

Follow me!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

ArchangelSot

99%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
ArchangelSot
Daflander
Αποδεκτή Λύση

Ω ναιαιαι! Ειχα ξεχασει το free running στα δέντρα! Ψαχναμε τα collectibles στις φυλλωσιες! 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

Ada_236

• Award Winner
94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ada_236
Αποδεκτή Λύση

Όντως τα πλοία ήταν μια πολύ καλή προσθήκη. Τόσο καλή που πήρα απο Αμερική τη Collector's του Black Flag, επειδή δεν υπήρχε Ελλάδα. 

Επίσης το κυνήγι ζώων στο 3, όπως είπε ο @ArchangelSot  ,όπου η hidden blade στο ένα χέρι έγινε μαχαίρι για γδάρσιμο, το θρυλικό Tomahawk του Connor (που επίσης δε συμπάθησα πολύ, μιας και έκλεψε τις εντυπώσεις ο πατέρας του). Προσωπικά γέλασα πολύ με το κρέμασμα των αντιπάλων στο 3.

Κείμενο με διαρροές πληροφοριών
ac3tomahawk-1

Στο Revelations επίσης είχαν πλάκα οι βόμβες που τις βλέπουμε και στο Unity. Ενδιαφέρον είναι και το grapple hook, που νόμιζω οτι υπάρχει και στο Syndicate.

Συνεχίζω να παίζω το Unity και μόλις χθες ανακάλυψα την κίνηση που κάνει ο Arno με το money pouch. Ουσιαστικά γονατίζει για να κρυφτεί μέσα στο πλήθος, κάτι που δεν υπήρχε ή δεν είχα προσέξει στα άλλα. Στα προηγούμενα πέταγα τα λεφτά και έτρεχα, ελπίζοντας οτι το πλήθος θα εμποδίσει τους στρατιώτες.

Κείμενο με διαρροές πληροφοριών

Λατρεύω τέτοιου είδους λεπτομέρειες στα παιχνίδια της σειράς. Όπως πχ τις συζητήσεις του πλήθους (χθές διαπίστωσα  οτι κάποιοι γάλλοι μιλάνε μόνοι τους επειδή είναι τρελοί ). Έχει τόσο πολύ υλικό να ανακαλύψεις που δε σου φτάνει μήνας νομίζω (με το backlog που έχω όμως θα μείνει ανεξερεύνητο το παιχνίδι.)

Στο Rogue είχα βρεί έναν ακέφαλο στρατιώτη. Νόμιζα οτι είναι glitch ή κάποιου είδους αστείο και τελικά ήταν ο μύθος του ακέφαλου καβαλάρη. Στο Brotherhood η μεγάλη προσθήκη ήταν τα assassinaκια- recruits που εσύ εκπαιδεύεις να σε βοηθήσουν. Πόσο γέλιο έριχνα με αυτά που έκαναν τη δουλειά για εμένα. 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

ArchangelSot

99%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
ArchangelSot
Ada_236
Αποδεκτή Λύση

Βλέπω έχεις "αρρωστήσει" με τα Assassin's!  

Πάντως Collector's Ed. είχε βγεί και Ελλάδα για το Black Flag. Την έχω για PS3!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

Ada_236

• Award Winner
94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Ada_236
ArchangelSot
Αποδεκτή Λύση

Έχω τρελαθεί με τη σειρά. Εκεί που νευριάζω με τα glitches, κάνει κάτι σαν ευτό που έβαλα παραπάνω που γονατίζει,και βάζω κάτι γελια, που λέω αξίζει όλος ο χρόνος που αφιερώνει κάποιος.

Δίνουν πολύ έμφαση στη λεπτομέρεια: στους διαλόγους, τα σκηνικά, τις κινήσεις...

Να φανταστείς στο Steam  το AC 3 που μου άρεσε λιγότερο το έχω παίξει 182 ώρες.  

ΥΓ:Και μιας και μιλάμε για το παιχνίδι να πως τρελάθηκα χθες με το που κατάλαβα (επιτέλους) ποιος σκότωσε τον πατέρα του Arno και πώς συνέδεσαν πάλι τα παιχνίδια.

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση