Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 11

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
28 Şub 2018
Stoidi91 Tarafından

Stoidi91

27%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

BF1 Nişan Alma Sorunu

9 Yanıt 1.386 Görüntüleme Oluşturuldu 28-02-2018
28 Şub 2018
Stoidi91 Tarafından

Merhabalar arkadaşlar,

Ben BF1 alıp online oynamaya başladım ama bu nişan alma konusu kol ile çok zor. Playstation'da ilk defa FPS tarzı oyun oynamaya çalışıyorum. Bunun da zorluğu var ve sırf bu yüzden bu zamana kadar hiç yanaşmamıştım. Ve evet beceremiyorum oynamasını. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim ? Nasıl nişan alıp vurma işini pratikleştirebilirim ? Yardımcı olur musunuz ? Aparat alıp klavye mause bağlamayı düşünüyorum ama kol ile oynamanın zevki başka olur diye de pek bırakmak istemiyorum kolu.

0 Övgü Puanı
Cevap
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
Onaylanmış çözüm

Öncelikle selamlar , 

Dün yine buna benzer bir konu açılmıştı. Buradan konuyla ilgili paylaştığımız fikirleri görebilirsin. Aynı şeyler senin içinde geçerli. Denemekten vazgeçme. Ama şunu aklında tut tercih meselesi olsa da kontrolör ile aldığın keyfi hiç bir zaman klavye mouse ile alamazsın.

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Kaptan_Pro

68%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Kaptan_Pro
Onaylanmış çözüm

bilader bende böyle bir konu açtım 1-2 gün önce bana zamanla alışıcağımı söylediler sende alışırsın ha birde konsolun özelliği bu zaten

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Ateq0n

87%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Ateq0n
Onaylanmış çözüm

Dostum bende ilk aldıgım zaman cinnet geçirdim fakat sag analog hassasiyetlerini falan ayarladım şimdi biraz daha rahat oynuyorum o ayarları kendıne göre yap farkı görüceksin.

Benim şimdi bir sorunum kaldı mesela taarruzcu seçip oynadıgım zaman nişan alınca karşımdakı adamı göremiyorum silah çok yakınlaşıyor nişan aldıgım adamı vurmakta zorlanıyorum bunun bir zoom ayarı falan varmıdır ? 

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Stoidi91

27%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Stoidi91
Ateq0n
Onaylanmış çözüm

Bende sana bununla ilgili bilgi vereyim. Taarruz seçtiğinde silah seçme yerine gelip üçgene basınca silah aparatlarını yeri açılıyor. Oradan zoom ayarlarını vs yapabilirsin, bu her silah için aynı işlemi yapacağın anlamına geliyor.

Ben oynamayı bıraktım artık, yok yani olmuyor, oynayamıyorum. Ölmekte artık keyif vermiyor ne yazık ki..

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Ateq0n

87%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Ateq0n
Stoidi91
Onaylanmış çözüm

Dostum bence devam etmelisin ben bile arada sirada isyan ediyorum dedigin gibi zoom olayi aynen mantikli onu dusundumde birde ayriyetten options da ayari vardir sandim

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Heisenbergxx7

97%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Heisenbergxx7
Onaylanmış çözüm

aynı sıkıntıları bende yaşadım ilk başlarda klavye mouse alacaktım 800 tl aparak klavye ve mouse ile 1000tl yi buluyordu bir makina parası sonra oynaya oynaya sens ayarlarını kendime göre ayarlayınca 4 ay içinde alıştım ds ile oynamaya 

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
07
/16

inciteen

• Beta Tester
96%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inciteen
Onaylanmış çözüm

Gerçekten nişan sorunu yaşayanların yapması gerekenler şunlardır. Harfiyen uyulduğu takdirde 1 ayda inanılmaz artış sağlanacaktır.

Oynanması Gereken Mod : Takımlı Ölüm Maçı. Tercihen Üstünlükte seçilebilir. 

Oynanması Gereken Bölümler; Bölümün kalitesine göre sıralıyoruz.

- Vaux Kalesi 

- Sossions

- Monte Grappa

- Seddülbahir

- Kırılma

Özellikle Vaux Kalesi nişan ve refleks kabileyetinizi geliştirmek için birebir. Dar koridorlar, Düz zemin sadece analoğu sağ-sol yaparak kullanmanızı geliştirecektir. Aslında mod takımlı ölümlü maçı olduktan sonra her haritada oynamanız gelişim sağlar ama bölüm tavsiyelerim yukarıdaki gibidir.

Hangi Sınıfta Oynamalıyız ?

- Destek sınıfı bu konuda tavsiyedir. Ancak tercihen Taaruz seçilebilir. Burada önemli husus tekli ve mümkünse dürbünlü silahlardan uzak durmak. 

Hangi Silahı seçmeliyim ? 

Bu konuda bire bir önerdiğim silah var. Ancak her makineli tüfeğin birbirinden üstün özelliği var. Seçim yine büyük ölçüde size kalıyor. Yeter ki kullandığınız silah MAKİNELİ olsun. Tekli ve pompalılardan uzak duruyoruz. Silah tavsiyem şöyledir. Takımlı Ölüm Maçı Canavarları.

1- Chauchat Hafif  (DESTEK) ... Kendi kullandığım ve şiddetle önerdiğim bir silahtır. Tepme, Şarjör kapisitesi, Nişan ve en önemlisi Hasar konusunda tam olarak denge silahıdır. Tek dezavantajı biraz yavaş etmesi.

2- Lewis Gun Hafif-Bastırma ( DESTEK)

... Bu silahında kullanımı gayet rahattır. Chauchate kıyasla hasarı düşüktür ama isabetliliği ve tepme konusunda yeniler için idealdir. Bu silahı birinci tavsiye ediyorum. Ayrıca dürbün konusunda başarılı bir makineli tüfektir. Bastırma modeline çarpı nişan eklerseniz faydasını göreceksiniz.

3- MP 18 Siper ( TAARUZ ) ... Bu silah fakirin ekmeğidir. Chauchat'in yapamadığı ateş hızı konusunda gayet başarılıdır. Hatrı sayılır hasar ve tepme oranıda var. Tercihen dürbün takılınca pek fena olmuyor.

Evet silah, sınıf, mod ve harita tavsiyelerimiz bu kadar. Şimdi ufak tüyolar ve yapmanız gerekenler.

1- Yenisin ve nişan almakta zorluk yaşıyorsun, evet sen 1 ay boyunca ( FETİH, AKIN, CEPHE HATTI VE OPERASYONLAR) gibi büyük oyun modlarına girmeyeceksin. Yasak kardeşim. 

1 ay boyunca söylediğim mod ve haritalarda her gün en az 2 el oynayacaksın. Çok ölmeyi kafana takma, kimse anasının karnından bilerek doğmadı. Her gün yaptığın sürece 1 ay sonra nişan alamaya değilde pusucu ve arkacılara söveceksin. Bu geliştin demektir :)

2- Hangi silahı aldığının bir önemi yok. SİLAH YAKINLAŞTIRMAN HER ZAMAN EN DÜŞÜKTE OLACAK. Bu silahtan silaha değişebilir. Ama kesinlikle unutmamanız gerekiyor. 

3- Sabit durmaktan vazgeçin. Yürümeyi düşünmeyin. İstisnalar olmadığı sürece sürekli hareket halinde olun ve mümkün olduğunca sağ analog kontrolünüzde olsun. Adamın çıkacağı yere nişan alıyım diye bir şey yok cs değil bu. Nişanı ortada tutun yeter. 

4- Nişan alıp beklemeyin... bkz. sabit durmayının kuzenidir bu.

Bakın arkadaşlar, romalılar nişana basılı tuttuğunuzda hedefiniz hareketli ise vurma şansınız inanılmaz düşüyor. Hassasiyetin zaten min derece düşük olduğunu düşünürsek niian alırken hedefi kaydıramayacaksınız.

İştu bu yüzden halk arasında denilen tabirle " Bas Bırak " taktiğini baskın olarak kullanacağız. Düşman karşında ancak sana doğru gelmiyor. Orta menzilde ve sola doğru koşuyor diyelim. Eğer sen nişanı 2-3 saniyede bir bas-bırak yaparsan oyunun aim assist yardımı sayesinde nişanın büyük ölçüde düşmana odaklanacaktır. Ama yok ben basılı tutup vururum diyorsan keyfin bilir. 

4- Konsolumdan uzun süredir uzak olduğum için hassasiyet ayarını birebir veremiyeceğim. Ancak, 

- Nişan almadan ki dönüş hızınız yüksek olmalı. Sağa sola arkanıza hızlı dönmeniz gerekiyor. Bu zorunlu değil ama düşük hassasiyetten başlayıp yükseltin. 

Diğer önemli olay nişsn alırken ki hassasiyet ise mümkün olduğunca düşük tutun. 

Evet arkadaşlar tavsiyelerim bu kadar.Sen iyi mi oynuyorsun diye soracak olursanız tabiki hayır. Ama nişan konusunda hiç sorunum yok. K/D olayı yavaş yavaş 😅

Mobilden yazdım parmaklarımı hissetmiyorum şuanda :D

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

turkoman_

97%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
turkoman_
Onaylanmış çözüm

Daha önce gamepad ile pek oyun oynamadıysan fps nişan almaya alışmak için pek uygun bir tür değil, hele çatışmaların uzak / orta mesafede gerçekleştiği BF1 gibi bir fps.

Bence önce tps deneyerek başla. Battlefront serisi çok iyi bu konuda. İlk oyunu sakız parası şu an. İkinci oyunu da indirimlerde epey düşüyor. Biraz onlarda alış sonra BF1 gibi bir oyuna geçersin.

Alışılmayacak şey değil, pratik lazım biraz.

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

karasa16666

83%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
karasa16666
Onaylanmış çözüm

Fps ye Battlefield ile başlaman kötü olmuş bu işin gerçeği çünkü diğer Fps oyunlarına göre kontrolü zordur.

Call of duty oynarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Psstore ücretsiz olan Warface diye bir oyun var onu oynamanı tavsiye ederim. Team deathmacth olacak tabikide.

Ayarlardan hassasiyetlerini kendine göre ayarla zamanla yükseltirsin.

0 Övgü Puanı

BF1 Nişan Alma Sorunu

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal