Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 18

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
21 Kas 2018
inferrno666 Tarafından

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Battlefield 5 Sonunda

24 Yanıt 354 Görüntüleme Oluşturuldu 21-11-2018
21 Kas 2018
inferrno666 Tarafından

bfv.jpg

Direkt şöyle girmek istiyorum "2. DÜNYA SAVAŞI OYUNU BÖYLE YAPILIR"

Herkese merhaba arkadaşlar. Bazı kullanıcılar bilir ben Rusya'da yaşıyorum. Burda sürekli oyun alışverişlerimi yaptığım hatta konsollarımın hepsini ordan aldığım bir mağaza var. Dün beni aradılar ve dediler ki "Merhaba 2019 yılına çok az kaldı ve sizinle 10 yıldır beraber çalışıyoruz sadakatinize bir teşekkür olarak Battlefield 5 i size %50 indirimle vermek istiyoruz, istediğiniz zaman mağazamıza gelip alabilirsiniz" dediler (160 tl ye falan denk geldi). Çok sevindim çünkü sadece bir kaç saat önce bir arkdaşımla konuşurken hemen alamayacağımdan ay başını bekleyeceğimden falan bahsetmiştim... gerek kalmadı.

bfv1.jpg

Başlamadan önce bizi bekleyen 6,1 GB lik güncelleme/kurulum var. Bunca zaman beklemişiz bunu mu beklemeyeceğiz. Kurulumdan hemen sonra oyuna başlamak için X e bastığımda hata verdi, ağlıyodum nerdeyse :D neyse ki cd yi tak çıkar yaptıktan sonra düzeldi.

Görüşlerim şu şekilde... Merak etmeyin spoiler vermeyeceğim. Oyunun en başında neredeyse yıl yıl cephe cephe 2. Dünya savaşında bir tur atıyosunuz. Tank, uçak, sniper, piyade falan oynatıp ilerde içinde bulunacağımız ortamları gösteriyor. Film tadında resmen, ve sonra BATTLEFIELD 5 e hoşgeldiniz falan. En başta size bir sürü hediye bir şeyler veriyor ama inanın hiç kurcalayarak vakit kaybetmek istemedim. Çünkü story mode un ne kadar efsane olduğuna dair aldığım duyumlar resmen beni " hadi başla hadi hadi hadi başla" diye itekliyordu.

Story mode un ilk görevinin adı "UNDER NO FLAG" baya keyifli bir hikaye. Bazı şeyler biraz abartı ama çok keyifli, ingiliz aksanını sevenler baya tatmin olacak. Silahlar, sesleri, vurma ve vurulma efektleri falan gayet güzel. Sıhhıyeci askerler var onları vurun derim, çünkü indirdiğiniz askeri sanki onlinedaymış gibi gelip kaldırabiliyor. Bu bölümün  neredeyse sonuna kadar gelebildim. Malum hafta içi işten eve gel, yarın sabah erken kalk falan. Ama yaşadığım aksiyona bakılırsa herhalde bölümün sonudur orası. Ufak tefek glitchler var tabii ki sonuçta Battlefield oynuyoruz. Bi iki güncelleme ile düzeltilir kesinlikle. Ne olursa olsun, o kadar hevesle beklediğimiz COD WW2 nin vasat altı çıkması ve EA GAMES in "bırakın gençler biz yapalım" diyerek yaptıkları bu oyun benim gibi futuristik, lazerli, uçtulu, kaçtılı oyunları sevmeyenler için tam bir efsane olacak.

Buraya kadar spoiler vermedim ama ben illa spoiler yemek istiyorum diyorsanız buraya tıklayın. Youtube dan canlı yayın yapmıştım iki buçuk saatlik bi video oldu. İzlemek isteyenler için baştan belirteyim dün akşam saçma bi telefon trafiği yaşadım bazı yerlerde biraz fazla bekleme oldu, ilerleye ilerleye izlersiniz artık. Şu an işteyim ve eve gitmek için sabırsızlanıyorum. Hastamı olsam naapsam :D 

Neyse oynadıkça, ilerledikçe, karşılaştığım olumlu, olumsuz durumları bu yazıyı editleyerek kendimce anlatırım. Ama süper oyun alın bence :D 

Cevap
ETİKETLER: Battlefield PS4
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Dünya basınının düşünceleri de hikaye modunun oldukça kötü olduğu yönünde. Açıkçası ben de biraz göz attım ancak hem oldukça kısa hem de BF 1'in aynısı. Ek bir hikayenin sonradan çıkacak olması da cabası... Tabii ki de sömüreceğim ben de her şeyini oyunun ama düşünceler bu yönde şimdilik. BF'yi severiz, sıkıntı yok.  

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

hikaye modunun kısa olması aslında battlefield ta alışkın olduğumuz bir şey BF2 BF3 BF4 BF1 hepsinde kısaydı, zaten aslında BF nin olayı online. Yukarda bahsettiğim bölümün oynanılırlığı oyun olarak bana baya keyifli geldi. Senaryonun biraz fazla abartılı olması ise "amaaan neyse keyifli işte" dedirtti. Uçak ve tank kullanımıda baya güzel olmuş.

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
inferrno666
Onaylanmış çözüm

Hikaye modunun en çok eleştirildiği noktalardan biri de ''bölüm bölüm'' bizlere sunuluyor oluşu. Yani tek bir hikaye altında değil de kısa kesitler ile bölünmüş olması. BF 3, 4, Hardline o konuda iyiydi mesela. Böyle DLC havasında bir tat bırakıyor oyun. Call of Duty markasını artık rakip olarak bile gösteremiyorum. Nerede o intikam, ihanet hikayeleri...

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

ilk kez COD WW2 yi duyduğumda dedim ki "tamam" artık kendilerine geldiler... oyunu edinebilmek için ne çabalar. Burdan aldım ama tamamen rusça çıktı, onu geri verdim GT sportu aldım dubai den COD WW2 yi getirdim. Büyük bi hevesle başladım, ee hadi, eee ruslar nerde, yani ikinci dünya savaşı olurda ruslar olmazmı, yok abi beğenemedim. Son çıkan CODların çoğunu oynamadım onların senaryoları nasıldı bilmiyorum ama MW serisinin senaryosu... film yapılsın oscar verelim, ha keza COD BO1 ve 2. BF2-3-4 senaryolarıda iyiydi ama onlarda kısa kalıyodu "nee bittimi?" oluyoduk. BF1 ve BF5 de yapılan bu farklı kesitler şeklinde ki story mode da hoşuma gitti değişik olmuş. BF1 de çoğu karakter gerçekte yaşayan karakterlerdi bunlarda öylemi bilmiyorum. O değilde MW3 Spoilerı

Spoiler
soap ellerimin arasında ölüp giderken ben baya tribe girmiştim

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
inferrno666
Onaylanmış çözüm

Yeni nesil oyunlar maalesef eski serilerinin tadını veremiyor. Bir ucundan zevk almaya bakıyoruz. Maalesef oyun sektörünün geldiği son nokta bu. Hikayeler etkilemiyor, oldukça sığ ve kalitesiz vs vs. Sektör artık Battle Royale modlarına kaymış durumda. 

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

DawnBreakerVII

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
DawnBreakerVII
Onaylanmış çözüm

Hikaye modu açısından aynı şeyi düşünmüyoruz. Bence bu bir hikaye modu değil. Hikaye kesitleri. Benim için karakterle duygusal bir bağ kuramadığımızda hikaye modu hiçbir anlam kazanmıyor maalesef. O daha sonra çıkacak olan hikaye parçası da bana "Oyunu bitirmeden mi çıkardınız?" hissi veriyor. Tabii firmalar için bahane kolay hemen derler dinamik tutmak istiyoruz oyunu vs vs. Battle royale modu da taa yaz aylarında gelecek. Neyse benim için zaten bf de hikaye modu bitmişti. Yapılmak için yapılıyordu. Online kısmına gelecek olursam Bf1 de bulunan bir kaç hatayı ve hantallığı düzelterek olması gereken sistemi oturmuşlar. Eğlenceli olmuş. Henüz bilgisayar üzerinde Origin Access ile deneme şansım oldu bakalım indirime girerse bende girebilirim savaş alanına.

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
DawnBreakerVII
Onaylanmış çözüm

BF in story mode unu özetleyen cümle "Neyse benim için zaten bf de hikaye modu bitmişti. Yapılmak için yapılıyordu" 

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

ppandaa07

92%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ppandaa07
Onaylanmış çözüm

Oyunu multiplayer oynadım,bir servera hızlı nir şekilde baglandım.yalnız oyun bittikten sonra diğer oyunun başlaması gerekirken oyun başlamadı. Sizce bu sorunun kaynagı nedir ? Bilginiz var mı?

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
ppandaa07
Onaylanmış çözüm

bazen yapıyo dostum onu... online da şimdilik baya sıkıntılar var. BF1 in ilk zamanlarındakine benzeyen sıkıntılar. zamanla güncellemelerle düzelece. Online ı bence gayet keyifli.

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

ppandaa07

92%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ppandaa07
inferrno666
Onaylanmış çözüm

Kardeşim cevabın için teşekkür ederim.Umarım genel bir sorundur kısa zamanda çözülür.Ama sen bazen demişssin ne yazık ki bende ikinci oyuna hiç başlmıyor sürekli uygulamayı kapatıp yeniden servera bağlanıyorum. 

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
ppandaa07
Onaylanmış çözüm

anladım peki oyunmu donuyor yoksa ana menüye falan mı atıyor. Dün akşam breakthrough oynadık hemde baya oynadık her oyun sonrası yeni oyuna başladı.

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

ozi0161

85%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ozi0161
inferrno666
Onaylanmış çözüm

@inferrno666 Arkadaşın yaşadığı sorunların aynısını bende pazar günü yaşadım. Breakthrough dan sonra ikinci oyuna kendi hiç geçmedi. Arada sigara içmeye çıktım 10 dk vakit geçti falan ama olmadı. Yükleme ekranına da günlük görevleri gösterdiği menüden ileri hiç gitmedi. Pazartesi ve salı günü ise hiç yapmadı. Online kişi sayısı azdır diye düşündüm ben sadece.

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
ozi0161
Onaylanmış çözüm

bana hiç denk gelmedi özerim ilginç bi durum

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

arifturk

82%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
arifturk
inferrno666
Onaylanmış çözüm

@inferrno666 bey öncelikle oyun hakkında yaptığınız yorumlar olsun bilgilendirme olsun çok başarılı teşekkür etmek istedim

Mümkünse sizinle beraber bf5 oynamak isterim iyi oyunlar

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

inferrno666

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inferrno666
arifturk
Onaylanmış çözüm

ne demek sayın @arifturk bey her zaman hazırım sizinle beraber cenk etmeye. Gecenin 4 ünde istek atın kalkar katılırım hiç sorun değil :D

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

arifturk

82%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
arifturk
inferrno666
Onaylanmış çözüm

@inferrno666 bey teşekkürler arkadaslık isteği attım size asker oyunlarında iyiyimdir en son delta force oynadım kendime güveniyorum

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

PuNKiPa_iPa

44%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
PuNKiPa_iPa
ppandaa07
Onaylanmış çözüm

bu sorunu bende yaşıyorum hala devam ediyor mu çözümü var mı bende hala bu şekilde 2 harıtadan sonra baska bölüme geçemiyorum 

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

ppandaa07

92%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ppandaa07
Onaylanmış çözüm

Arkadaşlar ilgiliniz için teşekkür ederim.Btf5 in resmi internet sitesinde foruma baktım dünya çağında oyuncular yasadıgı bir sorun oldugunu gördüm. Bununla birlikte dün gece ve bu gün saatlerce oynadım bahsettiğim sorunu hiç yaşamdım. Arkadasın da dediği gibi yeni oldugu için sorunlar oluyor. Güncellemeler ile birlikte sorunlar ortadan kalkacaktır.Bu arada sizlerle beraber oynamak isterim. Yaş 27 

0 Övgü Puanı

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

ozi0161

85%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ozi0161
Onaylanmış çözüm

Bu arada arkadaş sizinle oynamak isterim dedi  aklıma bir sorun daha geldi. Ekipte 5 kişi oluyoruz. Ben genelde sonradan geldiğim için manga dışı kalıyorum. Oturuma katıl dediğimde ya aynı oturuma almıyor. Alıncada karşı takıma alıyor. Bf1 deki gibi takım değiştirmede yok (yada ben bulamadım). Toplamda 8 kişiyiz ama aynı takımda 2 manga yapma şansımız bile yok

Battlefield 5 Sonunda

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

arifturk

82%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
arifturk