Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 25

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
23 Kas 2018
Meley30 Tarafından

Meley30

93%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Bloodborne son boss yardım

19 Yanıt 269 Görüntüleme Oluşturuldu 23-11-2018
23 Kas 2018
Meley30 Tarafından

Merhabalar oyunu orta derecede zorlanarak yaptım ve göbek bağlarını falan yiyip oyunun 3. Sonunu görmek için öncelikle ilk avcı ile kapışıyorum ama inanılmaz güçlü, normalde öyle ya da böyle geçiyordum hepsini ama bunu mümkün değil geçemiyorum, önerisi olan yardımcı olabilecek biri var mı?

0 Övgü Puanı
Cevap
ETİKETLER: Bloodborne
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
Onaylanmış çözüm

O oyunu kayıt özelliği olmadığı için bıraktım. Ez kaza eleman öldüğünde o kadar geri atıyor ki artık gına geldi çıkardım CD'yi. Bende size oraya kadar nasıl geldiğinizi sorayım? Baya sabırlısınız herhalde?

Bu oyunu neden öyle yaptılar anlamadım.

Yeni forumum ilk üyelerini bekliyor.
http://www.teknofenomen.com/
http://forum.teknofenomen.com/

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

Meley30

93%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Meley30
Onaylanmış çözüm

Oyun baya zor ama oyunlarda boss lara çabuk gitmek için asansör sistemleri ve gizli kapılar var, gerçi onlar da gidiyorsun ama yuvarlak tuşu ile huzlanınca normale göre baya bir azalıyor zaman :) sabır istiyor ama zorluk seviyesi eğlenceli

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
Meley30
Onaylanmış çözüm

Siz kendinizce bir taktik geliştirmişsiniz yılmadan oynamanızı taktir ediyorum. Oyun güzel, zaman güzel, atmosfer güzel ve grafikleri de beğendim ama bir süre sonra keyif eziyete dönüşüyor. Oyunu zevk için mi aldım kendime işkence etmek için mi dedim bir ara DS'yi kıracaktım Bide baya sevinmiştim Türkçe destek var diye heves kursağımda kaldı.

Bak şimdi kafama takıldı tekrar denesem mi acaba

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
07
/16

inciteen

• Beta Tester
96%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inciteen
Onaylanmış çözüm

Bloodborne ilk oynadığım zamanlarda en nefret oyunlardan biriydi. Ama kendimi zorladım ve devam ettim. (Tabiki bu süreçte 1-2 hafta rage atıp bıraktığım zamanlar oldu)

Ama şimdi cihazda oynadığım en iyi oyun konumunda. 

Oyunu zaten bitirdim. Her deliğine girip çıktım, artık normal hayatta dolaşıyormuş gibi oyuna giriyorum 2-3 lv atlayıp çıkıyorum :D Bu oyunun verdiği mazoşist bir zevk var. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
inciteen
Onaylanmış çözüm

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
inciteen
Onaylanmış çözüm

Benim için PlayStation tarihinin en iyi oyunu. Net.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

Meley30

93%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Meley30
inciteen
Onaylanmış çözüm

Peki online modu nasıl, halen çok oyuncu var mı ?

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Peki tavsiye ve taktikleriniz ne olurdu? Yeniden denemeyi düşünüyorum.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
akn_ctn
Onaylanmış çözüm

Bu konu hakkında net bir taktik veremem ancak bu tarz oyunlarda pro olan oyuncular genelde düşmanların hareketlerini ezberler ve yapacakları hamleleri önceden bildikleri için çoğu yerde tek bir hasar dahi almadan bu oyunları bitirirler.

Genelde yapmanız gereken olabildiğince düşmanlardan kaçmak ve "yuvarlanma" taktiklerine başvurmak. Bir diğer önemli detay ise acele etmemek. Sabır bu gibi oyunlarda önemli bir detay. Souls benzeri oyunlar genelde ağır ve hantaldır ancak Bloodborne oyuncuların daha hızlı hareket etmesini isteyen bir oyun. Lakin oyun ne kadar hızlı oynamaya itse de, dediğim gibi sabırlı olmak şart. Hızlıca düşmanları alt etmek yerine gerekiyorsa fazladan zaman harcayın ve düşmanlarınızı gıdım gıdım hasar vererek ortadan kaldırın. İnanın bölümün başından tekrardan aynı yere gelmektense tek bir düşmana acele etmeden saldırmak daha mantıklı bir karar olacaktır.

Diğer önemli detaylardan biri ise kan yankısı kasmak. Sağlam kan yankısı biriktirebileceğiniz bölgeleri keşfettikten sonra bol bol bölüm başına dönerek ortalığı silip süpürüp seviyenizi ve silahlarınızı geliştirecek düzeyde kan yankısı biriktirmeyi ihmal etmeyin. Seviyeniz geliştikçe çoğu boss ve mob çerez niyetine avlayabileceksiniz. Sabır, bu gibi oyunların altın kuralı. Daha güçlü bir karakter istiyorsanız yer yer aynı şeyleri yapmak ve seviyenizi geliştirmek zorundasınız.

Ben oyunu aldığım ilk gün altı saat kadar oynamıştım ve abartısız bir şekilde söylüyorum.. oynanışına ve kurallarına alışana kadar oyunun giriş bölgesinde ölüp ölüp baştan başlıyordum. Bu bana sorun teşkil etmiyordu çünkü benim için yenilikçi bir fikirdi Bloodborne.. ve oyunun atmosferi beni büyülemişti. Bir kere bağlandıktan sonra da beni hep oynamaya itti zaten. Bloodborne'un esrarlı dünyası keşfedilmeye değer. İnanın bana.

Pro bir oyuncu değilim ancak yardıma ihtiyacınız olursa bana danışabilirsiniz. Evde olduğum zaman zarflarında konsola erişebilecek pozisyondaysam boss'larda da yardımcı olabilirim. (Bu herkes için geçerli.) İstemeniz yeterli. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Çok teşekkürler. Sabır konusunda pek iyi sayılmam belkide sabretsem en önemlisi sakince oynasam daha farklı olabilirdi. Şuan Tomb Raider'ı oynuyorum bitsin Bloodborne'e tekrar başlıycam. Arada sizi rahatsız ederim

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
07
/16

inciteen

• Beta Tester
96%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inciteen
denisvuich
Onaylanmış çözüm

The Last of Us'ı ps3 olarak sayarsak bloodborne şuana kadar oynadığım en iyisi. Ama şu sıralar gow başladım, fikrim değişecek gibi duruyor :D

An itibariyle lanetli zindanda amgydalayı kesmeye çalışıyoz. Heralde 5. Defa ölüşüm. Canı yüzde 5 kala öldüm az önce. Delirmemek için kendimi zor tutuyorum :D

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
inciteen
Onaylanmış çözüm

Zindanlarda ki Amygdala çok lanet. İlk oynayışımda bende kesmek için çok zorlanmıştım. Kadeh glifi şifresini atarsan yardımcı olabilirim. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

Meley30

93%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Meley30
Onaylanmış çözüm

Bana da yardımcı oldu kendisi, oyunda baya iyi emin olabilirsin

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

alpogansercan

70%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
alpogansercan
Onaylanmış çözüm

Bloodborne ye dün itibariyle bende başladım. İlk dev bosu kestim ama canavarlasmis Avcı'dan illallah ettim. Multi oynanabiliyor ise takım olalım

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
alpogansercan
Onaylanmış çözüm

Oyunun multiplayer mantığı biraz farklı. İçinde bulunduğun bölgenin Boss'u alt edildikten sonra yardım almak için talep gönderilemiyor ancak her zaman geriye dönüp başka dünyalardaki avcılara yardımcı olabiliyoruz. Malum "çan" mantığı olduğu için bazı yerlerde "çekmiyor". 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

alpogansercan

70%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
alpogansercan
Onaylanmış çözüm

Selâm dostlar bloodborne neden bu kadar sevilen bir oyun bana biri aciklar ise sevinirim. 

Gelenel olarak yorumlari okudum ve kendi macerama baslamadan önce baya bir temkinli davrandım. İlk karşılaştığım boss maalesef ki canavar bir rahip oldu ve iki vuruşta beni indirdi. İnatla sabrederek dövüşü kazandım ama ilk oldurmem gereken boss bu arkadaş olmadığı icin beni hayretlere gark ettirdi. Neyse oyunda ki olayın silahları ve kendimi geliştirmek üzerine kurulu olduğunu fark ederek kendimi baya bir güçlendirdik. Katedral deki dev beyaz kurt adami tekde geçerek finale kadar geldim . Şunu soylemek isterim ki sadece finaldeki boss beni biraz zorladi onun da sebebi yakın duvuse geçemememdi. Sonuçta kan kayası ile silahlarım en son gücündeydi ve boss a vurdu mu canının % 15 ini rahat götürüyordum. Bununda mantığını çözerek rüyalar alemine geri döndüm. 

Burası spoiler.

Finalde tekerlekli sandalyeye mahkum diğer avcı beni rüya aleminde öldürür ise gerceklikte tekrar uyanacagimi söyledi. Ben de biraz düşündükten sonra bu oyunda hiç bir hikaye anlatımına vakıf olmadığımı fark ettim.  Oyun Türkçe ve ben sonuna gelmişim ama oyun hakkında hiçbir şey bilmiyordum. En mantıklı gelen eski avcının bu teklifini ret ederek hikaye hakkında detay alabilmek oldu. Bu kararımin sebebide bunun bir sınav yada kandırmaca olgunun düşünmemdi. Ret ettim ama avcı bir ayağa kalktı ve son bostan daha zor bir savaşa beni mahkum etti. Detaya girmeden sonunda eski avcıyı yenip oyunu bitirdim.

Şunu söylemeliyim ki oyunu bitirdim ama hiç tatmin olmadım. Hikaye yok denecek kadar azdı. Hatta internetten araştırdığım kadarı ile eski avcının teklifini kabul eder isen oyun iyi sonla bitiyormus. Ama oradada bir hikâye bilgisi maalesef ki yok. Hadi onu geçtim boss savaşları tatmin edici de değildi. Dev boslarin altına girip bacaklarına kuyruklarında vura vura hepsini rahatlıkla geçtim. Oyunda taktik falan yok darbe savuşturma yok. Darbeyi yediğinde tekrar şamarı vurursan canın doluyor. Kısaca sen guclendikce oyun kolaylasiyor. Oyunda dövüş animasyonu haricinde başka bir sey yok. Düşmanlara çok fazla animasyon yüklenmiş ve bossun bir sonraki hareketini tahmin etmek güç. Net olarak darbeden kacamiyorsun. İlla pat küt dalacaksin ama bu dalma DMC kadar da zevk vermiyor.

Bu oyunu tam 3haftada ve sadece akşam işten eve geldiğimde aralıksız 4saat oynayarak bitirdim. Tekrar sormak istiyorum bu oyun neden bu kadar seviliyor ?

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
07
/16

denisvuich

• MVP
99%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
denisvuich
alpogansercan
Onaylanmış çözüm

Selam @alpogansercan

Zevkler ve renkler ayrımının mevcut olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hiçbir edebi eser, video oyunu veya sinema filmi herkese hitap edecek diye bir kaide taşımamaktadır. İnsanların fikir ayrılığı yaşadığı benzer durumlarda önemli olan, kişinin hype'ın yüksek olduğu popülist peronu seçmek yerine kendi kişisel görüşünü savunmasıdır bence. Herkesin çok sevip, övdüğü bir şeyi senin sevmemen veya anlayamaman tamamiyle normaldir. Görüş farklılıklarıda bu gibi sebeplerden doğar.

Bloodborne'da birçok farklı boss bulunmaktadır. Bunları dört farklı kategoride şöyle sıralayabiliriz:

• Oyunu bitirmek için öldürmek zorunda olduğunuz ana boss'lar.
  • Oyun içinde gizlice keşfedilmeyi bekleyen veya öldürmeden es geçebileceğiniz opsiyonel boss'lar.
  • Kadeh Zindan boss'ları.
  • Eski Avcılar genişletmesine ait boss'lar.

Oyunda bulunan aşağı-yukarı 40 adet boss'dan eğer hafızam beni yanıltmıyorsa oyunun sonuna gelmek için sadece 8 boss kesmek yeterli.

Hikaye kısmına gelirsek.. Bloodborne'dan bir şey anlamamak çok doğal. Bu oyunun hikayesi eşyaların açıklamalarında, NPC diyaloglarında ve bulunması zor notlarda saklı. Hikayenin böyle olmasının sebebi ise oyunun geliştiricisi Hidetaka Miyazaki'nin fikri. Kendisi bu sene Golden Joystick Ödüllerinde "Yaşam Boyu Başarı" ödülüne laik görüldü. Çocukluğu yoksulluk içinde geçen kahramanımız kitaplarla büyüdü. H.P Lovecraft ve Bram Stoker gibi büyük yazarlardan etkilendi. Küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazanan Miyazaki, imkansızlıklar nedeniyle eline çoğunlukla yarım ve yırtık sayfalı kitaplar ulaştı. Kitapları büyük boşluklarla okuyan Miyazaki ise hayal gücünü konuşturarak boş olan sayfaları kendi fantezi dünyası ile doldurdu. Hal böyle olunca geliştirdiği SoulsBorne oyunlarında hikaye tepsi üzerinde servis edilmek yerine hep saklı kaldı ve verilen belli başlı ip uçları dışında her oyuncu bu oyunları kendine göre yorumladı.

Bloodborne'u oynayıp bitirmek yetmiyor. Onu anlamak için hayal gücünü çalıştırmak, araştırma yapmak ve oyunun ilham aldığı kaynakları öğrenmek gerekiyor. Ancak ve ancak bütün puzzle'lar bir araya geldikten sonra ve birazcık şanslıysanız oyunun ne anlatmak istediğini ve nasıl bir iç dünyaya sahip olduğunu anlayabiliyorsunuz. Zira, herkes benzer bir Bloodborne resmi çizebilirken oyuncuların sahip olduğu tablolardaki detaylar hep farklı olacaktır.

Oyunda üç adet son bulunuyor ve bana kalırsa hiçbiri mutlu bitmiyor. Ayrıca darbe savuşturma yani "parry" mevcut. Kendisini ateşli silahlarla yapıyoruz. Parry sayesinde düşmanlara ağır ve derin yaralar bırakabiliyoruz. Bloodborne hızlı olmamızı isteyen bir oyun ama kendisine hack and slash benzetmesi yapmak yanlış olur. O tarza olsa olsa Nioh yakın olur. Birde net olarak boss'ların darbelerinden kaçmak mümkün, yukarıdaki yorumlardan birinde bahsettiğim gibi: SoulsBorne oyunlarını tek bir darbe dahi almadan bitiren çılgınlar var.

Oyunu bu kadar kısa ve öz sürede bitirdiğin için tebrik ederim.  Şahsi fikrimi belirtmek gerekirse bu oyunu şu nedenlerden dolayı çok seviyorum:

• Gizemli hikayesi (En küçük bir eşyada bile oyunun dünyası ile ilgili bir ip ucu bulunuyor)
  • Anlatım dili (Türkçe çeviri detayları adeta Hasan Fehmi Nemli ağızıyla anlatılıyor)
  • Bölüm ve çevre tasarımları
  • Müzik ve ses tasarımı
  • Oyun içi atmosfer
  • Akıcı oynanış
  • Boss savaşları
  • Araç gereç çeşitliliği
  • Cthulhu mitosunun, Berserk ve Dracula evreni ile harmanlanarak bu denli muazzam bir bütün oluşturması.

Liste bu şekilde uzar gider..  Bir oyunu çok seven bir oyuncu daima onu övecek bir şey bulur. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

alpogansercan

70%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
alpogansercan
denisvuich
Onaylanmış çözüm

Gerçekten teşekkürler, oyunu seven birisinden bu kadar detaylı bir bilgi benim için doyurucu oldu. Anlaşılan bu oyunu sevmek için sadece oyun sever olmak değil ayrıntıları seven birisi de olmak gerekiyor. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

Meley30

93%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Meley30
Onaylanmış çözüm

Ben de şöyle bir detay ekleyeyim oyunun silahları, kıyafetleri ve oyun mekaniği çok hoşuma gitti ve bunun yanında hep gizemli bir yanı olması da beni cezbetti.

Bir de oyundaki en basit karakter bile birazcık boşlarsan seni alabiliyor bununla berabet boss lar da diğer oyunlara göre çok iyi , beni de bunlar etkiledi ama şunu diyebilirim en sevdiğim oyunlar arasında yerini aldı.

0 Övgü Puanı

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal