Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 64

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
21 Nis 2014
Furkansaurus Tarafından

Furkansaurus

• Beta Tester
92%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Beğendiğimiz Animeler

28 Yanıt 798 Görüntüleme Oluşturuldu 21-04-2014
21 Nis 2014
Furkansaurus Tarafından

Selamlar arkadaşlar,

Geçen hafta bir karar aldım ve anime izlemeye karar verdim. Dünyaca ünlü animelerden birisi olan Death Note'u izleyerek başlamak istedim. Okul-ev falan derken tam 3 günde bitirdim. Her ne kadar sonunu beğenenlerden biri olmasamda yapım kendisini soluksuz izletti. (En azından 25. bölüme kadar) Böylesine başarılı bulduğum animeden sonra Sword Art Online dünyasına saldım kendimi. O da 13. veya 14. bölümlerden sonra değişime uğrasa bile sonuna kadar sabrederek izledim. Konusu gereği zaten ilgi çeken dizinin dövüş sahneleri özenilmediğinden biraz hayal kırıklığına uğrattı. Yine de izlemeyenlere öneriyorum. :D

Tabii ki çocukluğumda da Pokemon, Digimon, Beyblade ve daha birçok çizgi filmleri izlemiş bulunmaktayım. Özellikle de fazlasıyla Beyblade fanı olduğumu söyleyebilirim. :D Bunların dışında Fox Kids - Jetix zamanlarında da pek çok çizgi filmleri izleyip bitirdim ve onlar da tatmin edici senaryoları, konuları içeriyorlar. (Onların adını daha sonra yazarım.) 

Sizlerin izlemiş olduğu veya hala müptelası olduğunuz çizgi filmler var mı ? En çok hangisini öneriyorsunuz ?

Cevap
ETİKETLER:
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm

Güzel bir konu olmuş @Furkansaurus zihnine sağlık diyelim.

90lı yıllarda vazgilmez bir seri olan Dragonball ile başladım ben anime izlemeye, Goku'nun çocukluk maceraları oldukça komikti :)  daha sonra peşinden ülkemizde yayınlanan Sailormoon'u izledim çizimleri ve karakterleri oldukça özgün ve güzeldi.

Ganbare Genki'nin yayınlanmasıyla da boksör babasının izinden giden küçük Genki'nin hırsını takip ettim. 

Kenshin adlı animede ise çoğumuzun bildiği gibi genç bir samurainin maceralarını heyecanla takip ettim.

Jojo's Bizarre Advanture mangası da oldukça özgün ve bir çok oyuna fikir babalığı ettiği için mangasını okudum.

Günümüzde Naruto,  Death Note, Hellsing gibi animeleri izledim Sword Art Online da fena değildi oculus rift'in gelecekteki halini kurgulamışlar bir bakıma :) 

Son olarak BlazBlue Alter Memory'i bitirdim müzikleri ve karakterleri oldukça sağlamdı.

Anime izleyen kesim için çizgi film olarak nitelendirmesi sinir bozucu gelen bir tanımlamadır :D 

@zantaraaa ve @ShagrathTR forumda tanıdığım anime takipçisi arkadaşlarım onlarıda başlığa bekliyorum :) 

0 Övgü Puanı

Ynt: Beğendiğimiz Animeler

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zakatek_tr

78%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zakatek_tr
Onaylanmış çözüm
Çok sıkı anime takipçisi olmasam da anime severim. Hayao Miyazaki animelerini ayrı severim, onun dışında Akira, Steamboy, Spriggan, Cowboy Bebop, Azumanga Daioh, Sakamichi No Apollon, Grave Of The Fireflies, Tokyo Godfathers, Rurouni Kenshin gibi animeleri severim. Tvde de Tsubasa, Dragonball, Dr. Slump, Sailor Moon, Card Capture Sakura severek izlerdim tabi anime nedir bilmezdim o zaman, Sakura biraz daha yeni gerçi.

Daha çok dizi olmayanları tercih ediyorum artık, burdan anime de önerebilirsiniz, mesela en son Wolf Children izlemiştim o da gayet iyidi.
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zantaraaa

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zantaraaa
Onaylanmış çözüm
Animee!! :D :DBende çok severim anime/Manga olayını :3 Bugüne kadar bende bi kaç şey izledim hatta bazı serileri gaza gelip 2 kere izledim :D
Favorim Dragon Ball ve D.gray mandir. animesi yarım bitsede beni çok etkileyen yerleri olmuştur.Geçen sene Jojo's bizarre adventure(2012) de girdi listeme :D Hokuto no ken de izliyordum ama 30.bölümde kaldım en son onda onuda izlemem lazım O.O Eski serileri çok seviyorum genel olarak :D
İzlediğim bazı animeler burada listeyi güncellemem lazım ama :D bi çok animeyi girmemişim @_@
http://myanimelist.net/animelist/skydawn
0 Övgü Puanı

photo YEni-mza-1_zpslql5wpwb.png

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
07
/16

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Alondate31
Onaylanmış çözüm

Benim favorim BERSERK isimli eski bir seri. Hem animesi hem de mangası bana göre dünyanın en iyilerinden. @zantaraaa bu arada sen hala izlemedin bu seriyi...

Death Note benim de aynı zamanda izlediğim ilk seriydi. Berserk kadar olmasa da onu da çok severim. Son bölümünde ağlamıştım. Çok duygusalımdır :(

Sword Art Online'i daha izlemedim ama o da gayet güzel görünüyor. Hellsing de çok populer bir seridir herkes bilir. Onu da severim.

Tavsiye edebileceğim animeler;

Gungrave (aksiyon severler için)

Vampire Knight (acındıranzi severler için)

Blast of Tempest

Devil Survivor 2 - The Animation (atlus yapımı olan devil survivor oyununun animesi)

Persona 4 (yine atlus yapımı olan oyunun anime serisi) * efsane

Another (korku severler için)

Elfen Lied (gerilim, korku, romantizm)

Corpse Party - Tortured Souls @zantaraaa  :DD:D:D:D:

En kısa zamanda izlemek istediklerim;

Attack on Titan

BlazBlue

Code Geass (bi türlü kısmet olmadı buna başlamak)

JoJo's Bizarre Adventure

Bu arada d&r'dan türkçe mangalar satın alabilirsiniz. Hellsing, berserk, naruto, one piece, vampire knight, full metal alchemist gibi bir çok güzel manganın türkçe serileri mevcut ülkemizde

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm
@Alondate31 D&R da rastlanılan en komik olaylardan biri de mangaları kurcalarken mangayı sonundan açıp hiçbirşey anlamadan anlamış gibi kapatıp sessizce uzaklaşan kimseler oluyor :D

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zantaraaa

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zantaraaa
Onaylanmış çözüm
Corpse Party (Y) klasjhdglkasd :D
Alondate sende Hokuto no ken izlemelisin :D bu arada ben berserke başlamıştım :D
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
07
/16

Alondate31

95%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Alondate31
Onaylanmış çözüm
Şu ana kadar hiç denk gelmedim öyle bir şeye ve umarım hiç bir zaman da denk gelmem :D death noteun tüm serisini aldım. hellsing 7, vampire knight 3, berserk 2, bleach 2 sayısı var elimde. Güzel bir arşiv oldu ^^
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

ShagrathTR

73%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
ShagrathTR
Onaylanmış çözüm

Animelerden söz açılınca Gintama dan bahsetmeden olmaz.Kendini anime sever olarak nitelendiren birinin kesinlikle izlemesi gereken bir seridir.Benim favori serim olur bölümlerini ve filimlerini sıkılmadan tekrar tekrar izlerim.Animeyi izleye bilmek için iyi bir anime kültürü ve japon kültüründen bir şeyler bilmek gerekiyir.Çünkü seri herseriye gönderme yapıyor.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zantaraaa

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zantaraaa
Onaylanmış çözüm
Gintama nın ayrı bi yeri var :D bitmeseydi dediğim animelerden biri.Genel olarak @ShagrathTR nin dediği gibi bi bilgi olması lazım diğer animeler ve kültür ile ilgili ilk başları biraz sıkıcı gibi olsada seri çok güzel bir şekilde toparlıyor :D
Eveli gün gene Tengen Toppa Gurren Lagann izlemeye başladım oda güzel seridir mecha seviyorsanız :D
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

WhiteClaudiaMk

91%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
WhiteClaudiaMk
Onaylanmış çözüm

Bir anime acemisi olarak Devil May Cry'ı sevmiştim nedense. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

98%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

One Piece

Bleach

Death Note

Hellsing

Fullmetal Alchemist

Devil May Cry

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

98%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

hala izlemediyseniz One Piece e mutlaka başlayın

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm
One Piece çook uzun bir seri @Hellblazer_55 hala sürüyor yanılmıyorsam.

@WhiteClaudiaMk dmc nin animesini bende beğenmiştim ilgini çekerse birde kısa bir anime olarak KoF Another Day var.
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

98%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

one piece 15. yılı devirdi hala devam ediyor 11 Ocakta 677. bölüm yayınlanacak

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Hellblazer_55

98%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Hellblazer_55
Onaylanmış çözüm

Marineford savaşı 10 numaraydı

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

WhiteClaudiaMk

91%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
WhiteClaudiaMk
Onaylanmış çözüm

İyi o zaman DmC seven bir tek ben değilmişim, mutlu oldum. Zamanım olunca Naruto Shippuuden'e başlamak istiyorum, her ne kadar hakkında çok iyi şeyler duymamış olsam bile. Death Note ve Avatar da var kısa listemde, Avatar tam anime olmasa da.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

Vestimite

87%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Vestimite
Onaylanmış çözüm

Çok sıkı bir anime takipçisi olmasam da Naruto Shippuuden'in ilk 100 bölümünü izlemiştim. Özellikle Zabuza'ya kadar olan kısımlar beni benden alsa da daha sonra sıkılıp kopmuştum nedense. Hellsing de güzeldi. Konuyu görünce Death Note'u da izlemeye karar verdim. İyi oldu. :)

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm
@Vestimite sen ilk sezonu izlemişsin Shippuuden de Zabuza yok (spoiler vermemek adına söylemiyorum)
Asıl düşmanlar 2. Sezonda çılıyor Akatsuki ile tanışında hayatınıza renk gelsin :) fiiller ve bazı animasyonlarda kullanılan çizim ve animasyon teknikleri hariç güzel anime siz aksiyon arayan çocukların yorumlarına aldırmayın çok güzel insanlığımıza dair dersler içeren öğütler var.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

@kankileyta hayatımda izlediğim ilk ve tek anime Death note :) Aşırı derecede sağlam birşey. :Lol:

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zantaraaa

88%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zantaraaa
Onaylanmış çözüm

Woaw anime konusu varmış burda ve ben yeni gördüm O.O ama ne yazıkki anime izlemiyorum :(

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal