Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 18

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
13 mar 2019
Przez spox123pl

spox123pl

27%
02 Ranga
Postęp

Problem z wyłączającą się konsolą

6 Odpowiedzi 127 Wyświetleń Stworzony 13-03-2019
13 mar 2019
Przez spox123pl

Witam sprawa wygląda tak dzisiaj pobrałem fife 19 pograłem trochę w demo wszystko chodziło okej gdy chciałem uruchomić grę drugi raz wczytało mi grę do ekranu ładowania i konsola sama z siebie się wyłączyła spróbowałem z innymi tytułami i jest to samo załaduje z 20sec i wyłącza się bywa,że wyłączy się nawet po uruchomieniu w menu głównym.Nie mam komunikatu o przegrzaniu 

Odpowiedz
0 Kudos
ODPOWIEDŹ
ETYKIETY: Temp

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_
Zaakceptowane Rozwiązania

Pierwsze co trzeba zrobić - to odbudować bazę danych na konsoli w trybie bezpiecznym.

Przyczyn samoistnego wyłączenia konsoli może być wiele.

System niedomaga, sam twardy dysk lub co gorsze, któryś z elementów sprzętowych konsoli, zasilacz, wiatrak itd.

Na początek odbuduj bazę danych.

Jednak nie, skoro konsola wyłącza się już po 20 sekundach to niestety, ale lepiej tego nie robić.

Nie zdąży się niestety ta odbudowa w takim czasie prawidłowo zrobić i mogą z tego powodu zacząć się jeszcze inne kłopoty.

Trochę sytuacja patowa.

Włącz konsolę do trybu bezpiecznego i sprawdź, czy w nim też konsola się wyłącza.

Poza tym oczywiście, posprawdzaj kabel zasilający, gniazdko sieciowe, czy czasem nie przerywa ci zasilanie z jakiegoś powodu.

Poza tym jak konsola się wyłączy to rozumiem, że po ponownym włączeniu "sprawdza pliki" w trybie awaryjnym, tak?

I dopiero się uruchamia i następuje zaraz ponowne wyłączenie?

Ostatnio coś jakby zaczynają się problemy po ostatniej aktualizacji.

Kiedy robiłeś aktualizację konsoli do najnowszej wersji 6.50?

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

spox123pl

27%
02 Ranga
Postęp
spox123pl
CYNGIEL1_

W sumie jak ją kupiłem to już była zaktualizowana do 6.50 tak jest sprawdzanie plików w trybie awaryjnym się nie wyłącza w menu albo na aplikacjach typu yt też nie na stanie uśpienia też tylko przy włączeniu jakiejś gry czasem jest to 20sec czasem po minucie ostatnio nawet przy sprawdzaniu plików ją wywaliło.Trochę poprawy było jak ją zainicjowałem   nie wywalało jej ale skonfigurowałem pobrałem fife i to samo 

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Czyli inicjacja powiodła się, ale nie pomogła.

Inicjacja pełna jak rozumiem, bo piszesz, że robiłeś potem ponowną konfigurację i pobieranie gry....

Pozostaje nie wiele opcji, które możesz sam zrobić.

Wyciągnięcie twardego dysku, sprawdzenie jego kondycji pod względem błędów na PC, sformatowanie go i ponowna instalacja systemu, ewentualnie wstawienie innego (nowego) dysku  i ponowna instalacja systemu.

Tyle, że jak przyczyną jest jakaś wada sprzętowa, to instalacja na nowo systemu (punkt 7 trybu bezpiecznego) może się nie powieść, jeśli konsola się w trakcie "wyłoży"...

Więc chyba jednak serwis cię czeka.

Odbudowanie bazy danych, w takiej sytuacji, jest czynnością (jeśli inicjacja nie pomogła) raczej już taką jedynie dla sprawdzenia wszystkich dostępnych możliwości...

Jeśli nie pochrzanili nic z aktualizacją, nie przerywa ci fizycznie dopływ zasilania, to ja raczej obstawiam jakąś usterkę (zasilacz, pamięć) niestety.

Jednak samo pobieranie gry też trwa dosyć długo i konsola dała radę, więc jest jakaś szansa, że jednak może to sam twardy dysk sypie błędami  i jego sprawdzenie może dać jakąś podpowiedź, czy może potrzebna jest jego wymiana.

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

spox123pl

27%
02 Ranga
Postęp
spox123pl
CYNGIEL1_

A jest możliwość że konsola przegrzewa się ale nie wyświetla komunikatu a inicjacja pomogła tak polowicznie konsola nie wyłączała się ale po ponownej próbie uruchomienia gry ja wyłączyło w sumie to wygląda to tak jakby ja wyłączyć z prądu bo nie zapika i po ponownym uruchomieniu(przyciskiem bo sama z siebie się nie zresetuje) wyświetla się czasem komunikat o nieprawidłowym wyłączeniu 

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

spox123pl

27%
02 Ranga
Postęp
spox123pl

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Wszystko wskazuje na to, że konsola po prostu "zamraża" się i dostaje crasha.

A więc przyczyn tego może być sporo.

Od uszkodzonego systemu (wówczas może pomóc instalacja całego systemu na nowo), poprzez twardy dysk (wymiana) lub uszkodzenie pamięci konsoli, czujnika temperatury itp.

Możliwe również, ze konsola jest bardzo zabrudzona i wyczyszczenie jej z kurzu ewentualnie jeszcze wymiana pasty procesora może pomóc.

"Przegrzanie " konsoli objawiałoby się po włączeniu konsoli obrotami wiatraka na maxa, więc słyszałbyś, że coś jest nie tak...chyba, że sam wiatrak jest uszkodzony, czy też układ odpowiedzialny za chłodzenie, wówczas z kolei wiatrak w ogóle mógłby się nie załączać.

Odpowiedz
0 Kudos