Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 28

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
28 lut 2019
Przez msci21

msci21

• Community Manager

WAŻNE: Forum przenosi się na nową platformę

13 Odpowiedzi 464 Wyświetleń Stworzony 28-02-2019
28 lut 2019
Przez msci21

Cześć,

Mam bardzo istotnego newsa o Forum PlayStation, którym chciałbym się podzielić i kilka słów o nadchodzących usprawnieniach, które dotkną część Community i Support.

Od początku kwietnia nasze obecne Forum, dedykowane Community i Supportowi, zostanie rozdzielone na dwa osobne miejsca - Community i forum z pomocą.

W nadchodzących tygodniach będzie dużo informacji, którymi będę się dzielił. Póki co, poniżej znajdziecie Q&A, które powinno pokryć pierwsze pytania i wątpliwości.

Jeśli jednak pojawią się jakieś pytania, na które nie odpowiada Q&A, to zadawajcie je proszę w komentarzach.

Na koniec chciałbym dodać, że wszyscy w PlayStation jesteśmy bardzo mocno podekscytowani nowym forum. Osobiście myślę, że nowe miejsce do komunikacji jest super! Jednocześnie jego użytkowanie powinno być dużo bardziej intuicyjne.

Q & A

• Jakie zmiany czekają forum?

W związku z nowym podejściem wszystkie prośby i opinie zostały wysłuchane i podjęto na ich bazie decyzję, żeby rodzielić część Community i Supportu. Nowa platforma dedykowana jest zaangażowaniu, a druga Pomocy i Supportowi.

Każdy z kanałów czekają różne zmiany, które zostaną ogłoszone w momencie ich wprowadzenia.

• Kiedy nowa platforma zacznie działać?

Plan zakłada uruchomienie nowego forum na początku kwietnia, ale dokładna data zostanie potwierdzona.

• Jestem aktywnym członkiem Community. Co się stanie z moimi osiągnięciami (Ranga i Odznaki)?

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że wasz wkład w nasze Community na przestrzeni tylu lat był niesamowity. Czymś niezwykłym było oglądanie jak społeczność rośnie, mnożą się konwersacje, zawiązują się przyjaźnie, a problemy rozwiązują się błyskawicznie.

Chcemy być pewni, że na nowym forum zachowacie swój status znanego członka, więc wprowadzimy następujący system:

- Członkowie community z konkretną "Rangą" dostaną odpowiedni "Wynik" od samego początku.

- Członkowie community ze specyficzną "Rangą" zostaną odznaczeni unikalnym Badgem, który ma za zadanie łatwe rozpoznanie zaangażowanego członka naszej społeczności. Na tych, którzy osiągnęli Rangę 16 również czeka specjalna odznaka!

- Pozostałe odznaki zostaną usunięte, ponieważ nowy system będzie dużo bardziej dynamiczny.

• Co się stanie ze starymi tematami?

Nowa platforma wymaga od nas selektywnego podejścia do przenoszenia kontentu, poprzez wybór najaktywniejszych tematów i ważnych wątków odnośnie pomocy technicznej. W związku z tym przedawnione tematy zostaną usunięte.

• Co się stanie z wiadomościami prywatnymi?

System wiadomości prywatnych przestanie być dostępny. Chcemy pozostać w ekosystemie wiadomości PSN. Wszystkie wiadomości prywatne zostaną skasowane.

• Co się stanie z moją sygnaturą?

Nie ma obecnie planu, żeby zatrzymywać sygnatury/podpisy na nowym forum.

• Co się stanie z moim awatarem?

Na nowym forum będzie możliwość wyboru awatara z PSN, ale opcja wgrania swojego będzie niedostępna.

• Co się stanie z moją galerią?

Żadna galeria nie zostanie przeniesiona na nowe forum i będzie usunięta. Jedynie przeniesione wątki zachowają wszystkie udostępnione pliki.

• Czy dostęp do forum zostanie zachowany dla wszystkich krajów?

Tak! Tak naprawdę zmiany dotyczące lokalnych działań Community i Supportu są znikome.
Dla Community dostęp do Forum będzie z lokalnej odsłony PlayStation.com

• Kiedy będzie więcej informacji o nowym forum?

W najbliższych tygodniach potwierdzimy kiedy dokładnie wystartuje nowe forum. Możecie się również spodziewać wątku, który wyjaśni wszystkie zmiany. W ten sposób będziecie gotowi w pełni korzystać z nowego miejsca dla naszej społeczności.

CZAS PRZENOSZENIA ZAWARTOŚCI

1 Marca zacznie się proces przenoszenia najaktywniejszych wątków i ważnych tematów z pomocy technicznej.

W tym czasie Forum PlayStation Community będzie dostępne w wersji jedynie do czytania na wszystkich tablicach, żeby usprawnić ten proces.

W międzyczasie zostanie utworzona dodatkowa tablica, która zapewni wam możliwość dalszej konwersacji, aż do momentu, w którym cała zawartość główna zostanie przeniesiona, a nowe Forum uruchomione! Prowizoryczna tablica ma jedynie służyć jako tymczasowe miejsce do rozmów i nie zostanie przeniesiona.

Część Forum poświęcona Supportowi pozostanie otwarta przez cały okres migracji danych. W ten sposób zadawanie pytań technicznych dalej będzie możliwe. Pamiętajcie jednak, że wszystkie wątki utworzone po 1 Marca nie zostaną przeniesione.

W momencie, kiedy proces migracji zostanie zakończony, zostaniecie zaproszenie do nowego miejsce dla Community PlayStation i Forum Pomocy Technicznej!

Odpowiedz
0 Kudos
ODPOWIEDŹ
ETYKIETY: OGÓLNIE

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_
Zaakceptowane Rozwiązania

Smutne:(

Wiele funkcji zostanie zablokowanych.

Szkoda.

Bogaty zasób rozwiązań też "okrojony".

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
Community Manager

msci21

• Community Manager
msci21
CYNGIEL1_

W zamyśle nowe forum ma być prostsze dla nowych użytkowników i bardziej intuicyjne. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Póki co widziałem tylko makiety, więc ciężko wyrokować, ale jestem dobrej myśli!

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Pioterek2010

• Beta Tester
96%
09 Ranga
Postęp
Pioterek2010

Trzymam kciuki, choć uważam, że za wiele to nie zmieni na lepsze.

Niestety mamy teraz tyle różnych możliwości i kanałów zdobycia wiedzy, nieraz bardziej technicznej niż na oficjalnych forach.

Pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz
0 Kudos

- ŻYCIE JEST PIĘKNE -

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
Community Manager

msci21

• Community Manager
msci21
Pioterek2010

Pożyjemy zobaczymy - tego się trzymajmy! ;)

A tak serio - forum będzie mocno uproszczone. Miejmy nadzieję, że to się pozytywnie przełoży na zaangażowanie.

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Uproszczona forma nie zastąpi braku fachowego doradztwa ze strony firmy na forum.

Więc będzie to jedynie zmiana formy a nie treści, tak uważam....chciałbym się mylić :)

Trochę mrugam tu okiem do Ciebie, jako osoby wsparcia ze strony firmy na forum.

Po prostu są zagadnienia, do których jedynie Ty możesz dotrzeć i myślę, że takich bardziej merytorycznych odpowiedzi będziemy mogli się spodziewać.

Oczywiście to w kwestiach takich, do których my zwykli użytkownicy forum nie mamy "dojścia".

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
Community Manager

msci21

• Community Manager
msci21
CYNGIEL1_

Absolutnie nie ma planu, żeby nie było kogoś z PlayStation na lokalnych forach :)

I całkowicie się z Tobą zgadzam - to tylko zmiana formy. Część treści będzie usunięta (wątki przedawnione) i wielka szkoda tej historii, ale taka decyzja zapadła.

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

• MVP
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes

Z jednej strony dobrze, że coś się zmieni, z drugiej - coś w zasadzie bez znaczenia, ale smuci mnie utrata swojego dorobku na forum...

Obejrzane strony 216 941
Przeczytane wiadomości 530 926
Rozpoczęte wątki 549
Odpowiedzi 12 009

Zredagowane rozwiązania 195
Zaakceptowane rozwiązania 184
Otrzymane Kudos 2539
Przyznane Kudos 1480
Obejrzane fora 25 229
Liczba zalogowań 22 999
Czas online 262 249

Brakuje mi tylko 16 rozwiązań do Inżyniera i tylko 2% do rangi 12... Tylko 39 osób obecnie posiada tą odznakę w całej społeczności Forum. Niewiele brakowało ... ale trochę jakby Kano (z Mortal Kombat) wyrwał mi serce.

Mimo wszystko dobrze, że idzie coś do przodu. Mam tylko nadzieję, że nie w oparciu o Lithium, które od lat nie potrafiło poprawnie ogarnąć forum.

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
Community Manager

msci21

• Community Manager
msci21
duncandes

Mogę tylko w imieniu PlayStation jeszcze raz podziękować za cały wkład w istnienie forum! Nie wiem jak ten wynik będzie odzwierciedlony na nowym forum, ale jakoś będzie.

A tutaj akurat możesz być spokojny! Lithium odchodzi do lamusa :)

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

Lukasz2012

96%
05 Ranga
Postęp
Lukasz2012

Nie ma obecnie planu, żeby zatrzymywać sygnatury/podpisy na nowym forum.

Szkoda trochę że zapowiada się dosyć uproszczona forma no i to forum to kawałek historii. Z drugiej strony fajnie że PS nie odpuszcza takiego sposobu komunikacji Społeczności i nie zostawia samego Facebooka, tak jak inne firmy. 

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
10
/16

Rafa_Ello

• MVP
96%
10 Ranga
Postęp
Rafa_Ello

Szkoda tego co znajduje się na forum a nie będzie przeniesione. Podobno w internecie nic nie ginie. Jak widać to nie jest prawda .

Data zarejestrowania ‎2010-07-03 18:15 PM 
Wystawione wiadomości 6 467
Otrzymane Kudos 2149
Obejrzane strony 268 434
Przeczytane wiadomości 873 127
Rozpoczęte wątki 189
Odpowiedzi 6 278
Zredagowane rozwiązania 30
Zaakceptowane rozwiązania 16
Przyznane Kudos 1 443
Obejrzane fora 22 192
Liczba zalogowań 16 448
Czas online 294 348

Ile z tego pozostanie?

Muszę zarchiwizować sobie to co dla mnie ważne.

Mam nadzieję, że ta zmiana przyniesie wymierne korzyści, bo straty już niestety widzę.

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

Lukasz2012

96%
05 Ranga
Postęp
Lukasz2012

@msci21 jest połowa Marca. Teoretycznie półmetek :D Jakiś update?

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Playstation Staff
Community Manager

msci21

• Community Manager
msci21
Lukasz2012

Nowe forum jest właśnie testowane. Póki co wszystko wygląda dobrze ;)

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Pioterek2010

• Beta Tester
96%
09 Ranga
Postęp
Pioterek2010

Jesteśmy już po, przed czy nic się nie dzieje?

- ŻYCIE JEST PIĘKNE -