Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 47

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
27 maj 2011
Przez Cassiopaea

Cassiopaea

• Beta Tester
96%
12 Ranga
Postęp

Live Q&A: Czas na Wasze pytania!

[ Edytowane ]
17 Odpowiedzi 828 Wyświetleń edytowane 31-05-2011
27 maj 2011
Przez Cassiopaea

coraz bliżej, dlatego najwyższa pora na „Live Q&A”, czyli czat na żywo przeprowadzony  po konferencji Sony z niektórymi producentami i twórcami biorącymi udział w konferencji.

W tym celu użyjemy niniejszy wątek by dać szansę każdemu na zadanie swoich pytań dotyczących gier i produktów, które będziemy mieli okazję zobaczyć podczas tegorocznej konferencji SCEE.

Dlatego – jeśli umieracie z ciekawości i chcielibyście się dowiedzieć,  kiedy w sklepach pojawi się NGP i ile będzie kosztowało, czy może jakie funkcje i możliwości online dostarczy nam Uncharted 3 to jest moment, aby zapytać!

Zapewne, niektórzy z Was mają mnóstwo pytań dotyczących NGP, nadchodzących gier lub czegokolwiek innego. Nie czas na wstyd a na zadanie w tym watku pytań z serii  „ Kto, co, jak i kiedy”, które 6 czerwca zostaną przekazane naszemu zespołowi na E3.

0 Kudos
ODPOWIEDŹ
ETYKIETY:

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
10
/16

Rafa_Ello

• MVP
95%
10 Ranga
Postęp
Rafa_Ello
Zaakceptowane Rozwiązania
To ja może odeślę do mojej wizji ze stycznia: http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-3-Dyskusje-Og%C3%B3lne/Wasza-wy%C5%9Bniona-gra/m-... . Dziś jestem z niej bardzo dumny, bo wiele rzeczy się pojawi w NGP :D. Aczkolwiek nie wszystkie :(.
A pytania dotyczące NGP są następujące:
1. Jakiego typu gry wspierające GPS będą oferowane w pakiecie startowym?
2. Jakiego rodzaju doznań (efektów) możemy oczekiwać w systemie: 3-osiowy żyroskop, 3-osiowy akcelerometr i 3-osiowy kompas :) (plus wspomniany wcześniej GPS).
3. Czy Sony podpisze jakąś umowę z jakąś firmą (T-mobile czy Orange :D) na dystrybucję kart GSM z atrakcyjnymi abonamentami możliwymi do wykorzystanie z NGP?
4. Jak bogaty pakiet oprogramowania i za jaką cene będzie oferowany w pierwszej sprzedaży (lub przedsprzedaży) :) NGP?

Dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi na powyższe pytania :D . Mam nadzieję, że skłonią mnie one do zakupu konsoli nowej generacji od Sony :)
0 Kudos

Dotyczy: Live Q&A: Czas na Wasze pytania!

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
03
/16

Vallhalen

90%
03 Ranga
Postęp
Vallhalen

Ja mam pytanie... Dlaczego na PS VITA został zapowiedziany cross game voice chat a na ps3 nadal go nie ma? :|

Czy to takie trudne zrobic dobry chat głosowy?

Dobry = taki jak na xbox live

Dobry = z możliwością tworzenia pokoju do ktorego możesz zaprosić dowolnych ludzi

Dobry = intuicyjny w obsłudze

Dobry = niezalezny od gier (dostepny zarowno w w xmb jak i w kazdej grze)

Dobry = spełniający standardy współczesnych urzadzeń multimedialnych (do jakiś zalicza się ps3)

And once again... Tu nie chodzi tylko o to żeby móc rozmawiać z kimkolwiek kto gra lub nie gra w cokolwiek ale równiez o to zeby w  dowolnej chwili móc stworzyć sobie pokój do rozmowy z tymi ludzmi z którymi chce się rozmawiać... Koniecnzość przekrzykiwania się w niektórych grach ze wszystkimi jednocześnie będącymi np na danej mapie jest irytująca. (jako przykład podam modnation racers...)

Czy chat powinien być płatny? Uważam, że powinien być w pakiecie dopracowany już dawno... Na pewno nie tylko ja i moi znajomi używamy skypa do rozmów podczas gry na ps3.

Dlaczego Sony nie rozumie tego problemu? Czyżbyście Panowie nigdy nie skożystali z dobrej komunikacji głosowej? Czy uważacie dobrą komunikację głosową za niepotrzebną?

PS: Jeśli można to gdzieś przekazać żeby ktoś odpowiedział to będę zaszczycony,wzruszony i podekscytowany jednocześnie. 

0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
09
/16

Rympal

• Award Winner
94%
09 Ranga
Postęp
Rympal
Mnie ciekawi tylko jedno. Czy za pośrednictwem PS Vita będzie można grać w gry odpalone na PS3. Coś co zostało porzucone w przypadku PSP a Nintendo ze swoim WiiU skrzętnie zapożycza.
0 Kudos

'OFPS' - 'Oficjalne Forum Problematycznych Sytuacji'

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to śmiało. Dzięki pomocy Schematycznej wszystkie pytania zostały przetłumaczone (za wyjątkiem 4. od Rafa_Ello, gdyż znamy już na nie odpowiedź).

http://www.community.eu.playstation.com/t5/E3-General-Discussion/E3-2011-Submit-your-Questions/m-p/1...

0 Kudos

Uploaded with ImageShack.us

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
03
/16

Vallhalen

90%
03 Ranga
Postęp
Vallhalen

Spoko! Trochę zmienione, trochę dostosowane i nawet moje pytanie sie znalazło :P (Jedno zdanie po ang. troche miesza i wprowadza zamet ale itak wszystko jest jasne:D ) Kiedy mozemy sie spodziewac odpowiedzi ? Mozemy w ogole ? Domo arigato @Schematyczna :)

0 Kudos

Re: Live Q&A: Czas na Wasze pytania!

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
06
/16

spiderszczebl

• Award Winner
99%
06 Ranga
Postęp
spiderszczebl

MusterBuster wrote:

Some more questions from the other language forums:

PL - Rafa_Ello - What games will be offered with NGP in the release date?

Adam says: "Games like Uncharted: Golden Abyss, Little Deviants and Wipeout 2048 will all be available in close proximity to the launch of PlayStation Vita. We can't be too specific about release games at the moment, so stay tuned for more news"

0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

spiderszczebl napisał/a:

MusterBuster wrote:

Some more questions from the other language forums:

PL - Rafa_Ello - What games will be offered with NGP in the release date?

Adam says: "Games like Uncharted: Golden Abyss, Little Deviants and Wipeout 2048 will all be available in close proximity to the launch of PlayStation Vita. We can't be too specific about release games at the moment, so stay tuned for more news"

Słowem :) Wszystkie wymienione gry pojawią się blisko premiery PS Vita, ale nie jest powiedziane, że w dniu premiery (i taki scenariusz radzę na razie założyć). Na obecną chwilę nie mogą powiedzieć o tytułach startowych, więc proszą abyśmy cierpliwie wyczekiwali kolejnych news'ów ;)

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

Na obecną chwilę skończył udzielać wywiadu Adam Grant (European Brand Manager - PlayStation Vita), a "na scenie" pojawił się Richard Lewarchand (Co-Lead Games Designer for Naughty Dog!). Jeżeli macie jakieś pytania na temat serii Uncharted to piszcie, a ja za moment postaram się przytoczyć kilka pozostałych odpowiedzi i wśród nich spróbować znaleźć takie, które będą również odpowiedziami na pytania zadane przez użytkowników naszej Społeczności.

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
04
/16

Sszaki

91%
04 Ranga
Postęp
Sszaki
Czy U3 i uncharted na PSV będzie jakoś połączone ? Jakieś dodatki dla posiadaczy obu gier itp.
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
09
/16

Rympal

• Award Winner
94%
09 Ranga
Postęp
Rympal
Czy w U3 będzie możliwość gry kooperacyjnej w fabule?
0 Kudos

'OFPS' - 'Oficjalne Forum Problematycznych Sytuacji'

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

@Pesico:

1. Kiedy konkretnie PS Vita ukaże się w Europie?

2. Czy system trofeów na PS Vita będzie współpracował z tym obecnym, jaki mamy na PS3?

Adam:

AD. 1 Nie mogę potwierdzić kiedy konkretnie PS Vita pojawi się w Europie. Poinformujemy o tym wkrótce.

AD. 2 Tak, trofea, które zdobędziesz w grach PS Vita, będą dodawane do Twojego obecnego konta z trofeami.

@fi8787:

1. Czy konto, które mamy teraz na PS3 i PSP, będzie połączone z kontem z PS Vita?

2. Czy będę miał dostęp do moich gier PSN dostępnych na liście pobrań?

Adam:

AD. 1 Będziesz używał tego samego konta co teraz aby korzystać z PSN na PS Vita.

AD. 2 Będziesz miał dostęp do listy pobrań każdej gry z PSP jakie zakupiłeś wcześniej.

@kingofscotland:

1. Czy będzie możliwe granie online pomiędzy platformami (tzw. cross-platform) PS3 a PS Vita (np. w Call of Duty)?

2. Czy będę jakieś bundle-***** gier, gdzie będę mógł kupić oba tytuły (na PS3 i PS Vita) po tańszej cenie lub może dostanę jakiś kupon ze zniżką albo możliwością pobrania drugiej gry za darmo?

Adam:

AD.1 Tak, przed chwilą pokazaliśmy WipEout2084 i Ruin z możliwością grania pomiędzy platformami i pracujemy obecnie z deweloperami, aby zaimplementować to w tylu tytułach ile będzie możliwe. W WipEout dla przykładu, będziesz mógł zagrać przeciwko ludziom którzy grają na PS3 lub PS Vita.

AD. 2 Na obecną chwilę nie mogę niczego potwierdzić.

@lightingrod1:

Wsteczna kompatybliność?

Adam:

Naturalnie. PlayStation Vita będzie posiadało wsteczną kompatybilność z grami z PSP oraz mini-grami, będzie tego więcej, więc bądź czujny.

@AstroZombie1:

Ile będzie wewnętrznej pamięci w PS Vita?

Adam:

Za wyjątkiem pamięci systemowej, wszystkie swoje dane będziesz zapisywał na zewnętrznych kartach pamięci

@PainO666:

Czy PS Vita będzie oferowało remote-play z PS3 w każdych grach? Ponieważ PSP oferowało tylko ograniczoną liczbę takich gier.

Adam:

Będziesz miał dostęp do takich samych możliwości remote-play na PlayStation Vita, jakie masz na swoim PSP.

@twobeeb:

Jedną z możliwości, jakie życzyłbym sobie najbardziej, byłoby zaimplementowanie czatu głosowego z przyjaciółmi, niezależnie od gry w jaką oni będę w tym samym czasie grali.

Adam:

W założeniach usługi Party na PS Vita jest, aby był dostępny czat tekstowy oraz czat głosowy z pozostałymi graczami. Podczas włączonego czatu będziesz mógł odpalić jakąkolwiek grę, możesz ustawić grę wieloosobową lub korzystać z innych aplikacji, jak chociażby korzystać w tym czasie z przeglądarki internetowej. Dla przykładu - Grasz sobie w Uncharted, a Twój znajomy korzysta w tym samym czasie z przeglądarki internetowej - może przekazać Ci jakieś porady.

@sp33dking89:

Dlaczego Vita wybrano jako nazwę?

Adam:

"Vita"z łacińskiego oznacza "Życie". "The aim with PlayStation Vita was always to integrate the console into every aspect of your day-to-day life, so we went with a name that reflects that goal." - wybaczcie, w oryginale będzie najtrafniej ;)

@trevortm:

1. Czy będą dostępne Dynamic Themes takie jak na PS3?

2. Czy mogę swojego (PS Vita) lub swoją (konsolę) nazwać Barry?

Adam:

AD.1 Tak, szukamy możliwości abyś mógł przyozdobić swojego PS Vita, dlatego wyczekuj kolejnych informacji.

Ehkm... AD. 2  "I'll see about sending you a sticker for yours which says: "This Vita is called Barry." :smileyvery-happy:"

@TehVox:

1. Czy Vita będzie miała przeglądarkę?

2. 3G dla Vita będzie potrzebowało normalnych rozmiarów kart SIM czy Micro SIM?

Adam:

AD.1 Przeglądarka internetowa w Vita będzie ulepszoną wersją tej z PSP. Nie długo podamy więcej info.

AD. 2 Jeżeli chodzi o karty, Vita będzie korzystała z normalnych rozmiarów kart SIM :)

@marmag126:

W jaki sposób będą wydawane gry na PS Vita? Na normalnym nośniku czy wyłącznie w wersji cyfrowej? (na PSPGo nie zostały wydane wszystkie gry w wersji cyfrowej)

Adam:

Wszystkie gry na PS Vita będą dostępne do pobrania w wersji cyfrowej z PlayStation Store.

@omgichmagkekse20:

Czy GPS będzie standardem dla PS Vita?

Adam:

GPS jest standardem dla wersji z 3G (droższa wersja - przy. SHM), w wersji Wireless: "you'll still be able to access location-based services using Wireless triangulation." No właśnie ;)

@Germansnak:

Czy PS Vita będzie miało wyjście TV?

Adam:

Nie.

@green_day_fan_:

Czy PS Vita będzie posiadało system operacyjny android?

Adam:

Nie; system operacyjny dla PS Vita został zbudowany wyłącznie z myślą o tej konsoli. PS Vita będzie kompatybilne z nowo powstałymi tytułami z PlayStation Suite.

@PrinceofGaming:

Czy jest możliwość abym zagrał w swoje starsze gry z PSP wydane na UMD na PS Vita?

Adam:

Rozważamy wszelkie możliwości na supportowanie starszych tytułów z UMD.

@Hagy:

Jak się trzyma w ręce konsolę, czy nie jest trochę za duża?

Adam:

Design PS Vita został stworzony specjalnie z myślą o długim graniu. Grałem już w dużo gier na nim i sądzę, że jest bardzo przyjemny w obsłudze, czerpie się dużą przyjemność z grania.

@born2destroy:

Czy będzie możliwy corss czat wideo z PSP (chyba się pomylił) z tym z PS3?

Adam:

Nie, Party jest oprogramowaniem stworzonym wyłącznie z myślą o PS Vita. Niemniej, będziesz mógł wysyłać wiadomości z PS Vita do Twoich przyjaciół z listy, a oni będą mogli odczytać wiadomość na PS3.

@ZeVinSyL:

1. Czy możemy oczekiwać, że PlayStation Network na PS Vita będzie darmowy?

2. Czy będzie możliwe abym miał tą samą listę przyjaciół na PS Vita co mam obecnie na PS3 i czy będę mógł się z nimi komunikować?

Adam:

AD. 1 Oczywiście.

AD. 2 Wszystkie elementy, które są powiązane z Twoim kontem PSN będą przetransferowane do Vita. Tak więc lista przyjaciół, dane dotycząca konta praz trofea pozostaną niezmienione!

Oki, to tyle, jeżeli chodzi o pytania i odpowiedzi na temat PS Vita. Całość w oryginalne możecie również podejrzeć poniżej (pierwszy post):

http://www.community.eu.playstation.com/t5/E3-General-Discussion/E3-2011-Submit-your-Questions-Updat...

Częścią związaną z Uncharted zajmiemy się później (angielska wersja jest do wglądu w powyższym linku). Dzięki wielkie za uwagę!

Live Q&A: Czas na Wasze pytania! - PS Vita - odpowiedzi

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
03
/16

Vallhalen

90%
03 Ranga
Postęp
Vallhalen

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie, nic nie znalazłem może przeoczyłem ?

jedna rzecz tylko mnie zaintrygowała:

Party jest oprogramowaniem stworzonym wyłącznie z myślą o PS Vita.

Czyli nie będzie dużej wersji party ?:| Nie rozumiem po prostu nei rozumiem...

0 Kudos

Re: Live Q&A: Czas na Wasze pytania! - PS Vita - odpowiedzi

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
12
/16

Cassiopaea

• Beta Tester
96%
12 Ranga
Postęp
Cassiopaea

Schemat & Schematyczna spisaliście się świetnie - Dziękuję Wam bardzo za pomoc:Love:

Mega Kudos'y wędrują na Wasze konta :)

Co do pytań Rafa_Ello, to udało mi się je podesłać nieco wcześniej o czym zapomniałam poinformować - sorki za dodatkową robótkę:Peace:

Również podziękowania dla aktywnych uczestników w tym wątku, mam nadzieję, że odpowiedzi na Wasze i innych osób pytania okazały się zadowalające ;)

Jeszcze raz bardzo dziękuję:)

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

Hej, hej, to jeszcze nie wszystko co się wczoraj pojawiło. Pewnie nie będę w 100% wierny oryginałowi, ponieważ dobry w tym nie jestem, niemniej postaram się wyszczególnić najistotniejsze kwestie, z taką jaką będę umiał, precyzją.

Wywiadu Społeczności PlayStation udzielił Richard Lewarchand (Co-Lead Games Designer - Naughty Dog).

@fi8767:

Jakie działania zostały zapewnione aby zbalansować wieloosobową rozgrywkę w Uncharted 3?

Richard:

Testowanie, testowanie i jeszcze raz testowanie! Testowaliśmy tryb multiplayer każdego dnia w pracy z każdą osobą ze studia, która chciała wziąć w tym udział. Wszelkie uwagi jakie udało nam się wychwycić podczas grania, były przydatne aby podszlifować grafikę w grze wieloosobowej i zbalansowąć poszczególne mechanizmy. Tryb multi testujemy również na zwykłych ludziach i studiujemy filmiki nagrane podczas grania, które dają nam wiele przydatnych informacji.

@pablo5428:

Zamierzacie wyjawić więcej szczegółów dotyczacych Uncharted 3?

Richard:

Podcza E3 wyjawiliśmy bardzo dużo zawartości Uncharted 3. Mam nadzieję, że widziałeś zaprezentowane demo podczas konferencji Sony, która odbyła się zeszłej nocy. To pozwoliło nam pokazać bardzo ważny nowy aspekt w naszej grze, konkretnie nowe systemy dynamicznej wody (dynamic water systems). Zauważyłeś jak woda rozlewa się w basenie, w statatku kiedy ten idzie pod wodę, zaimplementowano właśnie ten dynamiczny system wody. Kosztowało to nas dużo roboty, ale wygląda i gra się w to, naprawdę rewelacyjnie. Pokazaliśmy również nowy multiplayer mode - Three Team Deathmatch, a uczestnicy E3 będą mieli okazję zobaczyć jeszcze jedno demo z innej lokacji z trybu dla jednego gracza.

@nemesisND1derboy:

Dla kogoś kto uwielbia fabułę, tempo rozgrywki i długość gry Uncharted 2, czy może spodziewać się porównywalnej długości gry po Uncharted 3?

Richard:

Włożyliśmy wiele energii w historię oraz gameplay dla trybu jednego gracza w Uncharted 3: Oszustwo Drake'a i cała gra jest już praktycznie na ukończniu.

Dlatego, mogę potwierdzić, ze wątek fabularny gry jest takiej samej długości, co w Uncharted 2, chociaż mogę być stronniczy, niemniej z radością oznajmiam, iż sądzę, że filmowość gry (cinematic gameplay experience) jaką stworzyliśy w Uncharted 3, wysadzi wszystkich w kosmos, tak samo jako to miało miejsce przy okazji Uncharted 2.

Mamy dla Was wielką niespodziankę w zanadrzu i już nie mogę się doczekać aby zobaczyć reakcję ludzi na naszą grę, która pojawi się w listopadzie!

@JaKhris:

Co było dla Was najwyższym wyzawaniem podczas produkcji Uncharted 3?

Richard:

Uwielbiamy pchać się w nowe, nieodkryte jeszcze rejony (wolne tłumaczenie) i stawiać sobie różne cele, a przy okazji tworzenia Uncharted 2 takie cele osiągnęliśmy, pomimo tego, że inni twierdzili, że jest to niemożliwe. Chociażby ten dymaniczny system tła w sekcji jazdy na dachu pociągu (dynamic foreground traversal system), kosztował nas dużo krwi, potu i łez, aby funkcjonował dobrze.

Stąd, jak braliśmy się za Uncharted 3, postawiliśmy sobie kolejne deweloperskie cele, wliczając w to dynamiczny system wody oraz ulepszoną fizykę obiektów. Mogłeś to zobaczyć podczas dema prezentowanego wczoraj wieczorem na konferencji Sony. Niektóre obiekty latają wszędzie kiedy statek idzie na dno, a Drake może wchodzić z nimi w interakcję na zasadzie "real-time".

Każdy z zespołu pracuje pełną parą aby stworzyć najlepszą grę z serii Uncharted, jaka się do tej pory ukazała (ktoś w to wątpi? - dodaję SHM) dlatego wiem, że mamy jeszcze sporo wyzwań przed sobą do momentu ukończenia gry. Nasz zespół jest niesamowity i wiem, że poradzimy sobie ze wszystkim przed momentem wydania gry w listopadzie.

@CEK111:

Chciałbym o coś zapytać, po tym jak zobaczyłem jeszcze raz trailer, zauważyłem, że Elena nosi pierścionek na palcu zaręczynowym...Czy nie ma czasem czegoś czym chciałbyś się z nami podzielić? :D

Richard:

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany faktem, że udało Ci się zauważyć pierścionek jaki nosi Elena. Obawiam się jednak, że nic Ci na ten temat nie mogę powiedzieć, co mogłoby zaspoilerować Tobie historię. Ale mogę Tobie zapewnić, że jego obecność jest ważna i będzie przedstawiona podczas rozwoju wydarzeń w Uncharted 3 :)

To tyle ;) Oryginał znajduje się w tym linku, co ostatnio:

http://www.community.eu.playstation.com/t5/E3-General-Discussion/E3-2011-Submit-your-Questions-Updat...

Następny przetłumaczony wywiad będzie dotyczył gry Resistane 3, ale będzie to ciutek w późniejszym czasie.

Live Q&A: Czas na Wasze pytania! - Uncharted 3 - odpowiedzi

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

Wywiadu naszej Społeczności udzielił Jon Pacquette (Writer - Resistance 3).

@markaveli81:

1. Czy w Resistance 3 pojawią się odpowiedzi dotyczące pytań na temat powstania Chimer?

2. W Resistance 2 widzieliśmy ogromną kreaturę w postaci boss'a, czy możemy się spodziewać jeszcze większego boss'a?

Jon Pacguette:

AD 1. Pojawi się kilka odpowiedzi, jednak powstanie Chimery jest dla ludzi tajemnicą. Jedną z rzeczy jakie chcieliśmy w Resistance 3 było oddanie głosu postaci jaką jest Dr Malikov, z tego też powodu pozwolimy graczowi przeczytać jego dziennik i odkryć kilka historii z przeszłości na temat Chimery.

AD 2. Nie wiem którego boss'a konkretnie widziałeś. Niemniej, pojawią się duże kreatury podczas przechodzenia gry. Jedną z moich ulubionych jest Goliath, ale lepiej uważaj na Kraken'a.

T61_ :

Czy będziemy mogli wybrać postaci w trybie co-op w Resistance 3?

Jon:

Co-op bazuje bezpośrednio na kampanii z singla, dlatego jeden gracz wcieli się w postać jaką jest Joseph Capelli, natomiast drugi gracz będzie grał jako John Harper, jednego z nabliższych przyjaciół John'a ze Schronienia (Haven).

@Pierro34:

Czy przebieg kampanii rozegramy na split-creen czy w kooperacji po sieci?

Jon:

Będą zaimplementowane obie możliwości. Po sieci będzie również możliwość gry dla 16 graczy w róźnych trybach.

@CEK111:

(w dużym skrócie) Jakie znaczenie ma dla fabuły Capelli?

Jon:

Pierwsze co musisz wiedzieć jest to, że Cappeli został zwolniony ze służby wojskowej, był on jednym, który zabił Nathan'a Hale'a.

Dlatego póżniej, kiedy już osiadł na swoim, poznał kobietę, zakochał się w niej i zdecydował się założyć rodzinę. Resistance 3 zaczyna się 4 lata po zakończeniu wydarzeń z Resistance 2 i, podczas tych 4 lat, jego syn zachorował i potrzebuje lekarstwa. Plus, atmosfera na ziemi zaczyna się ochładzać po ataku Chimery (wolne tłumaczenie).

Kiedy Dr Malikov przychodzi do Cappeli i oznajmia mu, że mogą oni nie przetrwać zimy, Cappeli musi podjąć ostateczną decyzję. Czy pozostanie i będzie patrzył jak jego rodzina umiera mu na rękach? Czy wybierze się do Nowego Jorku i może uda mu się ich uratować?

@kinggizmo:

Czy będziemy mieli okazję zobaczyć więcej rozczepieńców (cloven) w najnowszej części? I co ze sledgehammer'em? :D

Jon:

Zawsze otrzymuję pytania na temat Rozszczepieńców (Cloven). Nie zaimplementowaliśmy ich w tej części, ale możesz sobie wyobrazić, że one ciągle są gdzieś w tle. Odnośnie Sledgehammer'a jest to męcząca/wstrząsająca (?) część przygody Capelli gdzie czasy desperacji wymagają desperackich czynów (wolne tłumaczenie).

Unknown:

Czy możesz powiedzieć nam coś na temat niesamowitej okładki i ogólnie o otoczce wizualne Resistance 3?

Jon:

Stworzenie okładki stawia zawsze ciekawe dylematy i wymaga współpracy wielu ludzi. Marcus nasz dyrektor kreatwyny (creative director) był zawsze za tym aby użyć czegoś prostego, ikonicznego. Znalazł artystę - Olly Moss, który w swojej karierze stworzył mnóstwo plakatów kinowych, więc zagadał on do naszych chłopaków z europejskiejkiego oddziału marketingowego i zaczął pracować z nimi nad okładką. I za każdym razem kiedy ktokolwiek ją widział, twierdził, że taka właśnie powinna być. Wiem, że jest ona trochę opozycyjna w kontekscie do konwencji innych growych okładek, w naszej nie ma postaci na okładce, ale sądzę, że ta prostota, ikoniczny wizerunek uchwycił grę lepiej, niż zrobiłaby to jakakolwiek inna okładka.

Resistance posiada alternatywną historię, dlatego spróbowaliśmy wszystkiego co było w naszej mocy, by użyć prawdziwych lokacji, prawdziwych historii i je wymieszać. Dlatego jeżeli chodzi o art direction w Resistance 3, zobaczymy wiele znanych miejsc i zdecydowanie będziemy mogli poczuć się jak w latach 50.

@PrinceofGaming:

Czy historia dotycząca Nathan'a Hale'a odegra jakąkolwiek rolę w części trzeciej?

Jon:

Oczywiście. Resistance 3 jest kontynuacją opowieści z Resistance 2, dlatego wszystkie wydarzenia jakie poruszył Hale, będą mogły mieć odzwierciedlenie w Resistance 3, o ile będzie to możliwe. Gdyby Hale nie złożył siebie w ofierze, nie wiedzielibyśmy tak wiele na temat Chimery (wolne tłumaczenie). Na początku Resistance 3, dowiedzieliśmy się, że Dr Malikov znalazł unikalne proteiny w krwi Hale'a, które mogą posłużyć do stworzenia lekarstwa przeciwko wirusowi Chimery, lecz niefortunnie, 90% ludności zostało już zabitych przez Chimerę :smileymad:

Koniec.

Podczas czatu nie starczyło czasu na przeprowadzenie wywiadu na temat LBP, który ma się ukazać na PS Vita. Niemniej uzyskany powyższy materiał okazał się bardzo owocny i zdradził nam kilka ciekawych nowinek za które naszym gościom serdecznie dziękujemy!

Live Q&A: Czas na Wasze pytania! - Resistance 3 - odpowiedzi

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

Schemat

• Beta Tester
97%
08 Ranga
Postęp
Schemat

Schematyczna poszła już spać, więc Schamat bierze się za własne, "łopatologiczne" tłumaczenie odpowiedzi :P

@Adam Grant:

Rafa_Ello - "2. A więc, żyroskop i akcelerometr, w grze takiej jak Little Deviants, będziesz kierował postaciami, przechylając i poruszając PS Vita na boki; w grze WipEout przechylasz PS Vita aby idelanie przejechać zakręt, w Uncharted z kolei poruszasz PS Vita aby namierzyć przeciwnika zanim oddasz do niego strzał. Odnośnie GPS jednym z najlepszych przykładów na zobrazowanie jak będzie to funkcjonowało w "zbliżających się" aplikacjach, są poszczególne growe lokacje, które pozwalają mieć dostęp do darmowych wirtualnych przedmiotów, którymi inni użytkownicy podzielą się w takiej lokacji."

Zdania którego podkreśliłem, nie jestem pewien poprawności tłumaczenia. Poniżej załączam źródło, aby można było w łatwy sposób to zweryfikować. Kotcurr - dzięki za pomoc!

Źródło:

Adam says: "So, with the gyroscope and accelerometer, in a game such as Little Deviants, you control the characters by tilting or moving PS Vita around; also, in WipEout, you tilt PS Vita to ge the perfect line through a bend, and in Uncharted you move PS Vita to aim at a character before taking him out. As for the GPS, one of the best ways to illustrate how this will be used is in the "near" application, a location-based gaming feature that for example lets you access free virtual items that other users have shared in that location."

Najpierw wyszukuję odpowiedzi bezpośrednio do naszych postów, później postaramy się przetłumaczyć część reszty.

Live Q&A: Czas na Wasze pytania! - odpowiedzi

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

drspeed111

22%
02 Ranga
Postęp
drspeed111

Czy oprócz pobierania z PlayStation Store będzie można kupić gry na PS Vita na karcie Flash?

0 Kudos