Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 22

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
25 wrz 2013
Przez JulekB1989

JulekB1989

53%
02 Ranga
Postęp

Fifa zacina sie podczas gry na PS3

25 Odpowiedzi 25 378 Wyświetleń Stworzony 25-09-2013
25 wrz 2013
Przez JulekB1989

Witam, z racji tego ze wertuje internet i nie znalazlem dokladnie takiego samego problemu co przytrafił się mi postanowiłem zamieścić post z prośbą o pomoc. Posiadam Fife 12 i do momentu ściągnięcia z Playstation Store demo 13 wszystko działało dobrze - zero zawieszeń, przycieć. Odkąd ściągnąłem demo 13 zarówno Fifa 12 jak i demo 13 przywiesza mi sie tylko i wyłącznie podczas meczów!! Gdy jestem w menu gry wszystko działa poprawnie. Nie pomagały aktualizacje gry. Odpuściłem sobie ten problem ponieważ nie kupowałem pełnej wersji fify 13 a zawieszenia pojawiały się  tylko podczas grania w fife - inne gry działały i działają bez jakichkolwiek przywieszeń. Wczoraj udało mi się nabyć przedpremierowo Fife 14 i problem zawieszen/przywieszeń wrócił. Przywróciłem ustawienia systemu i to nic nie pomogło. Bardzo was proszę co mogło by mi pomóc rozwiązać ten problem?

ODPOWIEDŹ
ETYKIETY:

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Konsultant Wsparcia Technicznego

akwaforta

• Konsultant Wsparcia Technicznego
akwaforta
Zaakceptowane Rozwiązania

Witaj JulekB1989,

Zacinanie się konsoli może być spowodowane błędami występującymi w bazie danych konsoli. Możesz usunąć te błędy, odbudowując bazę danych z Recovery Menu. Aby uruchomić konsolę w tym trybie, skorzystaj z instrukcji zamieszczonej w tym wątku:

http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-3-Wsparcie/Recovery-Menu-w-PS3-wyja%C5%9Bnienie/m...

Jeżeli zaobserwowałeś problem po pobraniu wersji demo Fifa 13, czy próbowałeś usunąć to demo z dysku konsoli?

0 Kudos

Re: Fifa zacina sie podczas gry na PS3

Pozdrawiam,

Konsultant Wsparcia Technicznego.

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

JulekB1989

53%
02 Ranga
Postęp
JulekB1989
Tak. demo zostało przeze mnie usunięte. odbudowa bazy danych jak i cale przywracanie systemu rowniez nic nie daly;/ dzis jednak zaobserwowalem ze gra przestala sie przycinac na jakas godzine. w ten czas chodzila plynnie pozniej niestety znowu zaczely sie przycinki. kompletnie nie wiem od czego moze to zalezec;/
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post

akwaforta

akwaforta

Sugerowałabym kontakt z wydawcą gry w celu zweryfikowania, czy więcej graczy zgłasza podobne problemy i ewentualnego zgłoszenia problemu. Dane kontaktowe do wydawcy gry Fifa znajdziesz poniżej:

Dział Pomocy Technicznej
Electronic Arts Polska
tel. (22) 397 08 40
http://www.polska.ea.com
pomoc_techniczna@ea.com

Jeżeli chcesz, możesz również przetestować konsolę pod kątem usterki, korzystając z usługi Autoryzowanego Centrum Serwisowego PRAM. Dane kontaktowe znajdziesz poniżej:

Autoryzowane Centrum Serwisowe PRAM s.c.

ul. Serocka 37, 04-333 Warszawa

Dział Obsługi Klienta czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 19.00

tel. (22) 428-29-10 lub (22) 428-29-12

fax (22) 406-00-34

e-mail:serwis@pram.com.pl

0 Kudos

Pozdrawiam,

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

michald550

27%
02 Ranga
Postęp
michald550

Hej,

ja niestety mam identyczny problem. Fifa 13 z płyty działa płynnie. 
Natomiast FIFA 14 egzemplarz na płycie - podczas meczu na SINGLE PLAYER laguje przy główkach, dalekich podaniach czy wyskakujących pop up. Niestety próbowałem wszystkiego łącznie z formatem, itp nic to nie daje. Konsola aktualna, Fifa z patchem 1.01 i nadal to samo. 
Proszę o informację jak będziecie mieli jakieś wskazówki ... ja dostałem info od EA, abym uczynił odpowiednie kroki które mogą pomóc ...

Połączenie z serwerem multimediów (Media Server Connection) pozwala innym urządzeniom do łączenia się z PS 3. 
Proszę spróbować wyłączyć tą funkcję:

1. Przejdź do głównego menu PS 3
2. Przejdź do Ustawienia
3. Wybierz Ustawienia sieci
4. Wybierz Połączenie z serwerem multimediów i wybierz opcję Wyłącz. 

Jeśli korzystasz z bezprzewodowego podłączenia do Internetu lub na łączu jest router, spróbuj podłączyć konsolę PS3 za pomocą kabla bezpośrednio do modemu. Jeśli połączenie działa, problem z grą online najczęściej jest spowodowane przez router.

Jeśli używasz routera, spróbuj wyłączyć firewall na routerze, aby sprawdzić, czy istnieje konflikt. Jeśli to rozwiązuje problem, skontaktuj się z producentem routera w celu upewnienia się czy router jest poprawnie skonfigurowany.
Upewnij się, że poniższe porty umożliwiające grę online są otwarte. Są to porty, które muszą być otwarte w obu kierunkach przychodzących i wychodzących:
UDP 3658 (peer to peer)
TCP 6000 (VOIP)

Spróbuj usunąć potencjalne błędy w plikach aktualizacji gier. 
Aktualizacje i pliki tymczasowe znajdują się w: 
- Główne menu PS3 
– Zakładka GRA (Game) 
– Zakładka Narzędzia danych gier (Game Data Utility)
- Usuń plik danej gry klikając na padzie trójkąt

Następnie uruchom ponownie grę i pobierz aktualizacje, które się wyświetlą. 

Możesz także utworzyć nowe konto PlayStation Network.

Naciśnij przycisk PS kontrolera i wejdź na PLAYSTATION 3 menu.
Wybierz kartę Użytkownicy.
Wybierz opcję Utwórz nowe konto użytkownika i naciśnij przycisk X.
Wprowadź nazwę konta i zalogować się na konto użytkownika.
Wybierz zakładkę Znajomi.
Wybierz Zapisz się na Playstation Network i naciśnij przycisk X.
Uwaga: Przy tworzeniu nowego konta PlayStation Network użyj innego, ważnego adresu e-mail.

sprawdź czy powyższe pomogło jeżeli tak to wypróbuje to u siebie 

pozdro 

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

JulekB1989

53%
02 Ranga
Postęp
JulekB1989
Witam, wszystkie wyżej wymienione kroki wypróbowalem i niestety nic nie pomogly...siedzialem na lini z gościem z obsługi EA z 1,5h aż w koncu mi powiedzial ze wykorzystalismy wszystkie mozliwe sposoby wyeliminowania tego problemu. Zasugerowal mi jeszcze na koniec abym sprobowal wentylator przeczyscic sprezonym powietrzem choc wydaje mi sie ze nic to nie zmieni poniewaz gry takie jak Battlefield 3 maja wieksze wymagania a dzialaja bez jakichkolwiek zarzutow...Innym rozwiazaniem moze byc aktualizacja Fify 14 ktora ma niebawem sie pojawic ale wydaje mi sie ze rowniez to nic nie zmieni. Dzwonilem rowniez do Autoryzowane Centrum Serwisowe PRAM na ul. Serocka 37 tez nic sensownego nie powiedzieli, kazali przywieźć ją do siebie ( mieszkam w okolicy Warszawy) i za samo wykrycie/sprawdzenie konsoli 50zl. W zaleznosci od wielkosci problemu naprawa moze kosztowac maksymalnie 450zl. Nie mam juz chyba innego wyjscia jak tylko zawieźć im tą konsole i czekac na tel z kosztorysem....
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

Butcher6x6

26%
02 Ranga
Postęp
Butcher6x6

Mam ten sam problem z Fifa 12, zacina sie podczas grania w trakcie meczu, szczerze powiedziwaszy problem nie wystepowal na poczatku po zakupienie gry dosyc dawno temu jakos krotko po premierze, wlasciwie zaobserwowalem go moze dopiero pol roku , jak chcialem sobie chwilke pograc i jest to irytujace. Wczoraj to samo jeden meczyk i kilka zwieszen podczas gry.

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

JulekB1989

53%
02 Ranga
Postęp
JulekB1989
ja swoja oddalem do serwisu...lezy juz tam tydzien i dalej nie wiedza jak sie do niej zabrac
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

michald550

27%
02 Ranga
Postęp
michald550
Julek ... jak sie czegos dowiesz o stanie twojej konsoli to daj prosze znac. Niestety ja mam ten sam problem i nie wiem czy to wina gry czy ps3
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

JulekB1989

53%
02 Ranga
Postęp
JulekB1989

Michal..spoko jak bede cos wiedzial na pewno dam tutaj znac

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

Czarekmarek88

25%
02 Ranga
Postęp
Czarekmarek88

Witam.

Również mam problem z PS3 i Fifą14.

Gra jest na płycie. Konsola to Super Slim 500gb.

Konsola ma 3 miesiące, z czego od 2 tygodni jest używana. Naprawdę poważniej zacząłem jej używać dopiero kilka dni temu, gdy kupiłem Fifę. 

Problem z grą polega na tym, że straszliwie wolno chodzi mi menu. Przeskakiwanie w lewo/prawo/góra/dół, przeprowadzanie zmian itd jest po prostu katorgą. Od naciśnięcia gałki w bok czy X do reakcji mija czasami nawet więcej niż dwie sekundy. Często jest też tak, że gra w ogóle nie reaguje na wciśnięcie przycisku. Podczas poruszania się w menu ciągle słychać, że konsola doczytuje dane z płyty. 

Same mecze chodzą bardzo płynnie i czysto. 

Mam wrażenie, że problemem jest to, że gra czyta dane z płyty. Teraz będzie pytanie w stylu tych głupich. Czy da się robić jak na Xboxie, że instaluje się grę na dysk i po prostu płyta ma być w napędzie, a gra będzie sobie korzystała z danych z dysku? Przy pierwszym uruchomieniu gra sciągnęła sobie patcha i zainstalowała. Nie pytała o instalację. (piszę to bo Gran Turismo 5 przy pierwszym uruchomieniu pobrało aktualizację i również zapytało o instalację danych na dysk, najpierw to olałem, ale przy kolejnym uruchomieniu zainstalowałem i gra zaczęła działać o niebo lepiej, szybciej) 

Da się jakoś zainstalować grę na dysk żeby uniknąć tego zacinania w menu? A może jest inny powód takiego stanu rzeczy? 

Uprzedzając pytania:

-płyta nie jest porysowana

-konsola odkurzona

-inne gry działają płynnie

-demo Fifa14 śmiga aż miło również w menusach

-soft konsoli zaktualizowany

Jeśli pytam o rzeczy oczywiste dla kogoś z was to przepraszam, ale dopiero zaczynam poznawać świat PS3 ;) 

0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post

akwaforta

akwaforta

Witaj Czarekmarek88,

Na PS3 podczas pierwszego uruchomienia gry z płyty są instalowane pewne dane na twardy dysk konsoli, jednak nie ma możliwości skopiowania na ten dysk całego obrazu płyty. Wyjątkowo w przypadku gry GT5 masz możliwość wyboru, jak wiele danych ma być zainstalowane na dysku konsoli (instalacja szybka vs. pełna), z uwagi na fakt, że GT5 to gra, która wymaga intensywnego działania czytnika Blu-Ray oraz innych podzespołów konsoli i instalacja pełna pozwala na skrócenie czasu, jaki jest potrzebny do odczytania tych danych z płyty, co też sam zauważyłeś. Jednak i w tym przypadku na dysku twardym konsoli nie są instalowane wszystkie dane gry, tylko ich część.

Zacinanie się konsoli podczas gry może być spowodowane głównie 2 przyczynami - usterką czytnika Blu-Ray lub uszkodzeniem systemu plików.

0 Kudos

[ Edytowane ]
Pozdrawiam,

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

Czarekmarek88

25%
02 Ranga
Postęp
Czarekmarek88

Czyli to normalne, że w plikach gier mam plik FIFA14 wielkości 24mb? (chyba dokładnie tyle ważył patch)

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

karl_ps_03

23%
02 Ranga
Postęp
karl_ps_03
Witam. Mam taki sam problem. Mianowicie w trybie kariery gra się zacina po rozegraniu pełnego sezonu praktycznie tego samego dnia tj. 10 czerwca. Ponowne zainstalowanie gry nic nie pomogło. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

kamilpom

52%
02 Ranga
Postęp
kamilpom

Witam,

chciałbym podłączyć się do pytań poprzedników odnośnie braku płynności fify 13 oraz 14.

Menu w karierze obsługuje się tak irytująco wolno, że odechciewa się grać.

Widzę, że sporo osób ma podobny problem. Czy to znaczy, że PS3 Super Slim jest zbyt słabą konsolą do obsługi w/w gier? Dodam, że u znajomego na Slimie gra działa dużo sprawniej.

Pozdrawiam

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

kamilpom

52%
02 Ranga
Postęp
kamilpom

Widzę nikt nie zamierza odpowiedzieć.

Moim skromnym zdaniem PS3 ***** jest zwyczajnie za słabe na te gry, niestety.

Choć liczyłem na to, że po zakupie konsoli nie będę miał już tego typu problemów jak zbyt słaba grafika w PC.

Nie przekonują mnie kompletnie tłumaczenia, że coś jest w konsolach uszkodzone, bo dzieje się to u tylu osób, że co druga konsola musiała by być wadliwa.

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

kamilpom

52%
02 Ranga
Postęp
kamilpom

Serio nie można napisać eses jako skrót od super slim? hahaha

Poprawność polityczna nas zabije.

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

KASPERERRO

21%
02 Ranga
Postęp
KASPERERRO

Mam ten sam problem jak przeszło 50% użytkowników FIFa14 na PS3. Demo chodziło idealnie, gra zakupiona przedwczoraj na płytce w sklepie zacina się podczas gry na boisku i to w single jak i multiplayer. To chyba jakiś błąd po stronie producenta, bo inne gry chodzą bez zarzutu. Co robić? To pytanie jak mantrę powtarza dziesiątki innych graczy Fify, o co chodzi? 

Kto pomoże?

Sprzęt: PS3 Slim 500GB

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

professiongod

26%
02 Ranga
Postęp
professiongod

Mam ten sam problem z Fifą 13 na płycie oraz demem 2015 na dysku :/

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

ObcyNZTK

22%
02 Ranga
Postęp
ObcyNZTK

Witam.Mam podobny problem.Gdy odpalam fife 12 wszystko jest wpożo.W menu gra chodzi płynnie nie zacina się wszystko gra.Dopiero gdy odpalam szybki mecz zaczynają się ścinki.Chodzi mi dokładnie o to że gdy jestem w meczu gra się zacina.Najciekawsze jest to że gdy są faule gdy sędzia pokazuje kartkę gra chodzi płynnie i powtórki też,ale mecz się tnie.Próbowałem formata,odbudowy bazy danych,aktualizacji systemu nic nie pomogło.Konsolę mam od nie dawna i nwm co jej jest.Mam lepsze gry graficznie i chodzą płynnie.Gre pożyczyłem od kolegi,jemu gra chodzi płynnie.

Bardzo prosiłbym o szybką odpowiedz gdysz bardzo chciałbym pograć w fifę u siebie a nie u kolegi.Po to mam swojego ps3.Z góry dziękuję za odpowiedz,chociaż i tak wątpie żeby jakieś inne sposoby pomogły,a niechciałbym tak szybko oddawać ps3 do serwisu gdysz jak pisałem wyżej mam ją od nie dawna.

Pozdrawiam Edzio

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

KonradBic2017

54%
02 Ranga
Postęp
KonradBic2017
ObcyNZTK

Mam taki sam problem. Usterka pojawiła się na drugi dzień poprzedniego wszystko śmigało(działało dobrze). 

0 Kudos