ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 72

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
18 Μάρ 2015
Από VasilisR_T

VasilisR_T

• MVP
94%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

[Συζήτηση] 10 Χρόνια God of War

[ Τροποποιήθηκε ]
4 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 1.567 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ 18-03-2015
18 Μάρ 2015
Από VasilisR_T

kratos.jpg

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα!

Ήταν 22 Μαρτίου 2005 όταν στα ράφια των καταστημάτων τοποθετήθηκε το πρώτο God of War για το PS2. Το ταξίδι του Σπαρτιάτη πολεμιστή Kratos θα ξεκινήσει στην αναζήτηση για συγχώρεση των αμαρτιών του από τους Ολύμπιους Θεούς και την κατάπαυσης των ονείρων που τον βασανίζουν (βασικά η ιστορία του πρωταγωνιστή μας ξεκινάει πολύ νωρίτερα καθώς το GoW: Ascension τοποθετείται πρώτο χρονολογικά αλλά ας τα πάρουμε με σειρά κυκλοφορίας). Αγάπη, μίσος, προδοσία, εκδίκηση είναι λίγα από τα συναισθήματα τα οποία βιώνει ο Kratos καθ'όλη την περιπέτειά του στο franchise. Δαίμονες, Τιτάνες, γνωστά μυθολογικά τέρατα, ακόμα και... Θεοί θα πέσουν από τις λεπίδες του φαντάσματος της Σπάρτης, καθώς κανένας δεν μπορεί να μπει στον δρόμο ενός από τους πιο "brutally badass" χαρακτήρων που έχουμε συναντήσει σε videogame. 

10 χρόνια μετά λοιπόν είμαστε ακόμα εδώ και μιλάμε ακόμα για την επιτυχημένη σειρά -ο γραφών ελπίζοντας για sequel με τον ίδιο πρωταγωνιστή, οι υπόλοιποι δεν ξέρω-. Τί κάνει το God of War όμως τόσο αγαπητό και ξεχωριστό για τον καθένα μας? Είναι το σύστημα μάχης του? Η ιστορία του? Η μουσική του? Οι χαρακτήρες του? Σας προσκαλούμε λοιπόν να μας πείτε τι σας τραβάει περισσότερο στο franchise, να μοιραστείτε τις καλύτερες στιγμές που είχατε μέχρι στιγμής με τον Kratos και γιατί όχι... να κάνετε και τις προβλέψεις σας για το μέλλον της σειράς μιας και το κουτί της Πανδώρας έχει ανοίξει ήδη και το God of War 4 είναι κάτι παραπάνω από "ελπίδα" και θα έχουμε νέα (λογικά) από το επόμενο έτος. 

Επί την ευκαιρία και για όσους ενδιαφέρονται, αυτήν την Παρασκευή στο Twitch η Santa Monica Studios σε συνεργασία με την Awesome Games Done Quick  θα οργανώσουν το God of War Done Quick. Ουσιαστικά οι καλύτεροι speed-runners της σειράς θα προσπαθήσουν να τερματίσουν τα God of War 1,2,3 σε λιγότερο από 5 ώρες συνολικά (δεν έχω ιδέα πως). Το event αυτό θα γίνει τόσο για την επέτειο του GoW όσο και για το να μαζευτούν λεφτά για το ίδρυμα AbleGamers. Το streaming θα ξεκινήσει στις 19:00 ώρα Ελλάδος. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε μέσα στο PS Blog.

Κλείνουμε με μια από τις πιο επικές ατάκες του Kratos και περιμένουμε τις απαντήσεις σας!

"If all those on Olympus would deny me my vengeance, then all of Olympus will die."

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
LABELS: God of War
I don't need a weapon. My friends are my power!

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

badlorg

89%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
badlorg
Αποδεκτή Λύση

22 Μαρτιου...Η μερα αξεχαστη..θυμαμαι που οταν ανοιξε ενα μαγαζι που πουλουσε παιχνιδια μπηκα αμεσως και το πηρα..ημουν δηλαδη απο τους πρωτους...Δεν μπροκειται να ξεχασω τις αμετρητες ωρες καψιματος....Χρονια πολλα!

Απ: [Συζήτηση] 10 Χρόνια God of War

__/\___GREECE__/\___BADLORG___/\__!
/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/~~~~~

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
07
/16

Savas_Skliros

94%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Savas_Skliros
Αποδεκτή Λύση

10 χρόνια πέρασαν κιόλας? Κάθε Έλληνας Gamer που σέβεται τον ευατό του έχει πιάσει είτε για λίγο είτε πολύ ένα παιχνίδι του θεού του πολέμου!Δεν θα μπω στη διαδικασία να πω ποιό είναι το αγαπημένο μου γιατι τα αγαπώ όλα!Το καθε ενα ξεχωριστά μου προσέφερε μια πινελιά διαφορετικού απο το προηγούμενο!Εξηγώ...

Στο πρώτο God of War έζησα για πρώτη φορά την εμπειρία του hack n' slash συνδυασμένου με την υπέροχη ελληνική μυθολογία που πρώτη φορά εισήχθη στο σενάριο ενος videogame!

Στο God of War 2 πραγματικά το επίπεδο ανέβηκε πραγματικα πολύ!Απίστευτα γραφικά. για το PS2 και καίρια QTE που ανέβαζαν τη δράση στα ύψη!Τι να πω για τα επικά Boss fight?(ποιος θα ξεχάσει τη μονομαχία με τον Κολοσσό της Ρόδου?)

Στο PS3 η έλευση του τρίτου μέρους εκτόξευσε τη δύναμη της κονσόλας στα ύψη!!Δεν άλλαξαν πολλά σε επίπεδο Gameplay αλλά στα υπόλοιπα το παιχνίδι ηταν πραγματικά το κάτι άλλο!Αυτό που θέλεις δηλαδή απο το GoW,εθιστικό gameplay και πανέμορφα γραφικά!

Το.GoW Ascension δεν διαφερει απο το ΙΙΙ...εκτός απο ένα πράγμα!Εχει και multiplayer!!Αλλη μια νέα προσθήκη στη σειρά(υπήρχε και η φήμη οτι το παιχνίδι θα βασιστεί στο multiplayer) που της εδωσε καινούρια ταυτότητα!

Για τα Handheld God of War δεν θα πω πολλά πράγματα!Είναι απο τους

σοβαρούς λόγους για να πάρεις φορητό!

Και δύο εμπειρίες.....

1.Έτρεξα και πήρα το Bundle του Ascension με το super slim 500 GB PS3 για το χειρηστήριο του Kratos!

2.O εφταχρονος ανηψιός μου( fan του παιχνιδιού) μετά απο ερώτηση της δασκάλας του πώς πέρασε το ΣΚ του απάντησε: " Είδα τον Αιγαίωνα τον Εκατόγχειρα!!...."Ποιός είναι αυτός?" ρωτάει απορημένη η δασκάλα..."Ενας γίγαντας με 100 χέρια που κατατρόπωσε ο Θείος Σάββας!!" (Τα αλλα παιδια γελουσαν...θα μαθουν ομως αργοτερα)

ΥΓ : Ελπίζω και είμαι σίγουρος ότι στο.GoW 4 ο Κράτος θα είναι τελικά παρών...ως πρωταγωνιστής!!

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
08
/16

Mike-13-GR

• Award Winner
93%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Mike-13-GR
Αποδεκτή Λύση

Το πρωτο god of war 3  που επαιξα ηταν το 3 και το ειχα ευχαριστιθει παρα πολυ μιλαμε για ατελειωτες ωρες gameplay  και αργοτερα αγορασα και την  hd collection  για να παιξω και τα θπολοιπα της σειρας και ειχα παρει και day one  την  collector του god of war ascesion  και ειχα λιωσει παρα πολυ μετα τον τερματισμο του  story  σε  hard  και σε  titan  το  multiplayer  και τωρα περιμενω με μεγαλη ανυπομονισια το  gow 3  στο  ps4  και να δουμε ποτε θα μαθουμε για το  gow 4 και οπως λεει ο Σαββας ας ελπισουμε να ειναι πρωτογανιστης ο  kratos 

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
07
/16

AIexKidd

• Award Winner
96%
07 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
AIexKidd
Αποδεκτή Λύση

Οσον αφορα εμενα, η αποψη μου ειναι ελαφρως διαφορετικη....εχω παιξει και εχω τερματησει και τα 6 God of War, στο PS2 GoW και GoW2, στο PS3 GoW3, GoW Ascension και God of War Saga. Το God of War III ειναι το πιο περηφανο platinum μου.

Ομως....

Ας σταματησουμε καλυτερα. Εβγαλε η Sony GoW 1 και 2 στο PS2. Βγαζει Ghost of Sparta και Chains of Olympus στο PSP. Βγαζει GoW 3 και Ascension στο PS3. Βγαζει για PS3 HD Collection GoW 1 και 2 και αλλη HD Collection Ghost of Sparta και Chains of Olympus. Βγαζει τα HD Collections για Vita. Βγαζει το GoW Saga.

Τωρα, βγαζει παλι το GoW 3 Remastered στο PS4 και εχουν ηδη ανακοινωσει το GoW 4. Ειμαι απο τους μεγαλυτερους φαν, αλλα οσο πιο πολυ ψαχουλευεις το ιδιο συμπαν, τοσο χειροτερο θα γινεται το καθε installment. Το GoW Ascension δεν ηταν οσο καλο οσο τα προηγουμενα, το ξερουν οι περισσοτεροι. Ας κρατησουν το ονομα God of War και ας φτιαξουν αλλον πολεμιστη / μυθολογια. Υπαρχουν και αλλες ιστοριες. Αιγυπτο / Ιαπωνια για παραδειγμα....

Παρολα αυτα, θα ειμαι εκει day one οταν κυκλοφορησει το GoW 4 στα καταστηματα.

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση