Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 51

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
08 Ağu 2018
tolgaaslaaslan94 Tarafından

tolgaaslaaslan94

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

GOD OF WAR 4 KONU BİLGİSİZLİĞİ

8 Yanıt 203 Görüntüleme Oluşturuldu 08-08-2018
08 Ağu 2018
tolgaaslaaslan94 Tarafından

Merhaba arkadaşlar. Ben God  of War 4 oyununu aldım lakin daha evvelden oyunun diğer serilerini oynamış değilim ve oyun hakkında bilgiye de sahip sayılmam. 

Sizden öğrenmek istediğim, oyuna doğrudan hiç bir şey bilmeden başlarsam çok şey kaçırmış olur muyum ve eğer varsa hikayeye hakim olabileceğim bilgileri içeren bir site ve yahutta video var mı? 

Bu konuda yardımcı olursanız eğer çok müteşekkir olurum. Şimdiden teşekkürler.

0 Övgü Puanı
Cevap
ETİKETLER: GOW PS4 topluluk
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Ambeliana

79%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Ambeliana
Onaylanmış çözüm

Selam god of war 3e veya 2 ye baslasan hikayeyi mutlaka ogren hatta oynamalisin derdim fakat god of war 4 hikayeden biraz farkli gelisiyor.yani daha cok kratos değil yeni bir cografya yeni bir karakter(kratosun oglu) uzerinden gidiyor.aslina bakarsan bu god of war in gelecek oyunlarinin baslangici olabilir.yani firma yakinda kratosu emekli yapip ogluna yogunlasabilir...

Yinede tabi tavsiyem serinin komple sinematiklerini izleyip hikayesini okuman yonunde(youtube da bulabilirsin).keske butun seriyi remaster yapsalarda bastan oynasak.god of war 1 2 bir efsaneydi.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

tolgaaslaaslan94

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
tolgaaslaaslan94
Onaylanmış çözüm

Bilgiler için çok teşekkür ederim .Aslında oyunu bilinçli giderek almış değilim hediye olarak geldi ve ben de bu sıralar boş olduğumdan ( bir oyuna başlayınca bitirmeden rahat edemiyorum ) oynayıp bitirmeye niyetlendim. Tabi hikaye vb. unsurları bilmeden başlamak ta kafamda soru işareti bırakacağından sormak istedim.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

E_VrL

95%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
E_VrL
Onaylanmış çözüm

Doğrudan önceki oyunlara gönderme olan sadece bir kaç nokta var. Onlar da oyundan alacağın keyfi baltalamayacak düzeyde. Yani bu oyundan zevk almak için önceki oyunları oynamış olmak şart değil. Hikayeyi öğreneyim dersen, şu videolardan dilediğine bakabilirsin: 

https://www.youtube.com/watch?v=XxIWEjd4Yeg

https://www.youtube.com/watch?v=EpoImw5yqRs

https://www.youtube.com/watch?v=FGOS9-Q73Nk

Bunlar bir çırpıda hikaye hakkında fikir sahibi olmak için bakılabilecek videolar. Dilersen eski oyunların oynanış videolarına da bakabilirsin tabi, eğer o kadar boş vaktin varsa:)

@Ambeliana da belirtmiş zaten; bu oyun yeni bir serinin başlangıcı. İlk üçleme Yunan Mitolojisine odaklanmıştı. Bu oyun Nors Mitolojisine taşıdı hikayeyi. Önümüzdeki oyunlarda Mısır Mitolojisine de girilebilir belki, ama Nors Mitolojisini de terk etmezler diye düşünüyorum. Henüz çok kısıtlı bir kısmını tükettik ve Atreus karakteri hikayenin devamını Nors Mitolojisine bağlıyor. Nors Mitolojisini bilmek gerekir mi? Bilenler için ayrı keyif. Fakat bilmeye gerek yok. Hatta mitolojiden çok farklı işleniyor hikayeler, spoiler vermeyeyim şimdi:)

Özetle, hiç düşünmeye, oyalanmaya gerek yok. Dalın oyuna, gömün 30+ saati. Keyifli oyunlar.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

tolgaaslaaslan94

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
tolgaaslaaslan94
Onaylanmış çözüm

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş ilginiz ve nezaketiniz için teşekkür ederim. İskandinav mitolojisi zaten ayrıca ilgi duyduğum bir mitolojidir o yüzden eminim zevk alacağım oynarken tabi mitolojiden farklı işleniyormuş onu da oynayınca göreceğim artık :)

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

E_VrL

95%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
E_VrL
tolgaaslaaslan94
Onaylanmış çözüm

20 Ağustos güncellemesi ile birlikte New Game+ gelecek bu arada. Oyunu bitirenlere tekrar oynamak için bir gerekçe daha verelim demişler herhalde:) En büyük güncelleme olacağını, bazı düşmanların daha zorlu olacağını, yeni zırh ve silah geliştirmelerinin ekleneceğini vs. belirtmiş yapımcılar. Hızlıca oyuna dalmak için buyrun bir sebep daha:)

Nors Mitolojisi kısmına spoiler vermemek için detaylı girmiyorum. Ama şu kadarını belirtmekte sakınca yoktur herhalde. Odin, Thor, Loki, Freyja, Laufey, Mimir, Jormungandr vs. mitolojidekinden farklı şekillerde işleniyor, farklı hikayelerle karşımıza çıkıyorlar. Ama bu gayet doğal, God of War serisinin özelliği de bu zaten:)

Tekrar keyifli oyunlar dilerim.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

DOSTAYEVSKI

87%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
DOSTAYEVSKI
Onaylanmış çözüm
Spoiler
Spoiler

Spoiler

KRATOS SPARTALI BİR ASKER. SAVAŞTA TAM ÖLECEKKEN "ARES, DÜŞMANLARIMI YOK ET, RUHUM SENİN" DİYOR. ARES DEDİĞİNİ YAPIYOR SONRA KRATOS KÖLESİ OLUYOR. GÜN GELİYOR KARISINI VE KIZINI ÖLDÜRÜYOR . SONRA RAGE GEÇİRİP ARESE KAFA TUTUYOR. BÖYLE BAŞLIYOR YOLCULUK. BİR ÇOK YUNAN MİTOLOJİSİ TANRISIYLA SAVAŞIYOR. FALAN FİLAN.

ATLADIĞIM ÇOK BÜYÜK BİR KISIM VAR EĞER VAKTİN VARSA BUYUR;

TALHA AYNACI GOD OF WAR HİKAYESİ VİDEOSU

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

tolgaaslaaslan94

60%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
tolgaaslaaslan94
DOSTAYEVSKI
Onaylanmış çözüm

valla nasıl teşekkür etsem bilemedim 24 dakika içerisinde hikayeye hakim oldum . çok minnettarım

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

DOSTAYEVSKI

87%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
DOSTAYEVSKI