Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 17

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02 Tem 2013
cmzsln Tarafından

cmzsln

80%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Atası ve Torunu

7 Yanıt 748 Görüntüleme Oluşturuldu 02-07-2013
02 Tem 2013
cmzsln Tarafından

PlayStation'un yeri benim kalbimde hep ayrıdır. İlk çıktığı zamanlarda çok iyi hatırlıyorum fiyatı pahalı olduğundan satın alamamıştım. O yıllar yayımlanan çarkıfelek isimli programda yarışmacılar hediye seçerken, bir kaç baba oğullarına playstation'ı alıyorlardı. Bende o yıllar ne kadar dua ettim, babamı sırf yarışmada playstation kazanması için yarışmaya katılmaya ne kadar zorladım bir ben, bir de Allah bilir.

Yıllar ilerledikçe emektar Sega konsolumu satıp üzerine para koyarak o zaman parası ile 50 milyon liraya satın aldım. Tam olarak tarihini bilmiyorum fakat yanılmıyorsam ortaokula gidiyordum. Bit pazarından eve doğru yol alan otobüsün o yolculuğunu, bana verdiği o mutluluğu heyecanı ve merak duygusunu hiç unutamadım. Yol hiç bitmemişti. İçerisinden çıkan kırmızı zarflı siyah demo orjinal cd'den başka oyun olmadığı için demoları defalarca bitirmiştim. Daha sonra kendime arşiv yaptım tabiiki. Lisede zamanında arkadaşlarla ebeveynlerimizin işe gitme saatini gözetleyip ve okulu kırıp az mı Iss Pro Evolution oynadık. Bizi hiç terketmeyen ve daima mutlu eden bir sevgili gibiydi Play Station.

Sadece PlayStation Oyunlarını değil aksesuarlarınıda aldım. Yukarıda resimde görülen ince uzun gri edavat aslında bir vcd dönüştürücü. PlayStation arkasına takılan bu aparatla playstationda o yıllar yeni çıkan vcd çılgınlığına katılmıştık. Vcd filmleri üç buçuk milyona kiralayıp az mı film seyretmedik. :BigGrin:

Ayrıca arcade oyunlar içinde özel masa üstü joystickimizide unutmayalım.

Ps1'den sonra üniversite araya girince ps2 ye vakit ve bütçe ayıramadık malesef. Fakat daha sonra süper slim kasa ile ps3 alarak o boşluğu telafi ettik sayılır. Ps1 e nazaran o kadar arşiv olmasada yavaş yavaş atasının(ps1) izinden gidiyor torunuda.

Cevap
ETİKETLER:
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Volkoff_007

30%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Volkoff_007
Onaylanmış çözüm

Daha 2 gün önce annem evi temizlerken;artık nereden bulduysa Playstation One için Taxi 2 oyunu ile odama geldi.Oyun korsan tabi o zamanlar nereden bilelim orjinal oyun ne demek diye.Bu lazım mı diye sordu.Lazım lazım deyip odamın oyun rafının en başına koydum.Eve dönünce resmini atarım.

Az mı oynamıştım oyunu be.Babam konsolu aldığında oyunu da almıştı.Eve gelip bak bu kollar titriyor deyip cihazı kurmuştu,en az 2 saat aralıksız o oyunu oynamıştık babamla.

0 Övgü Puanı

Re: Atası ve Torunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

murat_bardakci

68%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
murat_bardakci
Onaylanmış çözüm

Bende eski DVD'lerimi düzenlerken ilk psone oyunumu buldum. Çok keyifliydi küp şeker tadındaki araçlarla iki tur atmak =)

IMG_2042.jpg

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
06
/16

Charmoneemo

93%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Charmoneemo
Onaylanmış çözüm

PlayStation anılarını anlatan süper bir yazı ve süper bir fotoğraf! :Thumbs:

0 Övgü Puanı

Ynt: Atası ve Torunu

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

zakatek_tr

78%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
zakatek_tr
Onaylanmış çözüm
Benim de PS 1' im, 2 ve 3' ün yanında duruyor ama maalesef artık çalışmıyor :( . Yakında inşallah PS 4 de yanlarına katılacak.
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

AKKAPLANKARAKAAN

79%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AKKAPLANKARAKAAN
Onaylanmış çözüm
Para biriktirip aldığım ilk oyun konsolum, hayatımın en eğlenceli yıllarına başladığım zamandır.
Playstation one.
Okulda millet çay'a ,çorbaya ,tosta para verirken benim yemeyip, biriktirdiğim parayla aldığım fanlık derecesine beni kendisine bağlayan konsoldur,
PLAYSTATION 2.
Oyun oynamayı sevdiğimi bildiği halde, bazen kıskançlık krizleriyle karşılaşmama rağmen, beni sevdiği için,evlendiğimizden bir hafta sonra eşimin bana ilk hediyesidir.
PLAYSTATION 3.
Port oyunların çokluğundan dolayı ,bazen pişman gibi olsam da umudumu daha yitirmediğim el konsoludur,
PLAYSTATION VITA.
Aslında seviyeli ve sevdirerek oyun oynar ve oynatırsam,eşimin almama sinirlenmeyeceği cihazdır,
PLAYSTATION 4.
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

Quadhros

98%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Quadhros
Onaylanmış çözüm
@cmzsln

Gerçekten tebrik ederim hocam, muazzam bir arşiv oluşmuş ki özellikle Türkiye şartlarında.. Ne yazık ki arşiv oluşturmaktan nefret ettiğim için bu tarz bir koleksiyon resmi çekip koyamayacağım buraya.. Ama diğer konuda da yazdığım gibi PS1, PS2 ve PS3 ile başlayan konsol maceram Allah ömür verdikçe PS ile olan birlikteliğim devam edecek..
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

cmzsln

80%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
cmzsln
Onaylanmış çözüm

Yorumlar için ben teşekkür ederim. :smileyhappy:

Umarım yeni torun ps4 ve oyunlarını oynamaya gücümüz ve ömrümüz yeter. Ps4 çıktıktan bir sene sonra almayı planlıyorum. Şimdiden para biriktirmeye başladım. 500 lirayi aştı bakiyem. Bir yıla kadar tamamlayacağımı düşünüyorum.

Ps3 arşivimede yeni oyunlar geldi. Son halini çekip ekliyorum.

0 Övgü Puanı

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal