Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 38

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
19 Ara 2018
Bjardason Tarafından

Bjardason

68%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Kur Güncellemesi

5 Yanıt 207 Görüntüleme Oluşturuldu 19-12-2018
19 Ara 2018
Bjardason Tarafından

Selamlar PlayStation ailesi, öncelikle amacım asla birini kırmak, rencide etmek değil. Ama çok merak ettiğim bir husus var. Yaz aylarından başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi ülkemizde dolar euro kuru bir anda çok yükselmesine rağmen PlayStation Store'da fiyatların yükselmesi bir hayli zaman aldı. Hatta PlayStation Türkiye ekibi fiyatların yükseleceği konusunda önceden bizleri uyardı. Bunun için onlara teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ancak şimdiye gelecek olursak euro kuru bildiğiniz üzere 1 2 aydır düşüş trendinde. Buna karşılık hemen olmasını beklemesem de, artık PlayStation Store'dan bir hamle bekliyorum. Şöyle örnek verecek olursak, Fifa 19'un PSN Almanya fiyatı 70 euro. Bunun karşılığı ülkemiz para birimi için 425 TL. Ancak oyunun hala 469 TL olduğunu görmekteyiz. Bu da aslına bakılırsa oyuncular arasında eşitsizlik doğuruyor. Üstelik indirimler yapılırken bu fiyatlar üzerinden yapıldığı için yine yabancı storeların yanına yaklaşamıyoruz. Bunun hakkında yetkili bir ağızdan iç rahatlatacak açıklama bekliyorum. Samimiyetinize güveniyorum. Saygılarımla.

Cevap
ETİKETLER: Oyunlar
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

PardusMelas

92%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
PardusMelas
Onaylanmış çözüm

Hepimizin umudu bu aslında olması gereken bu ama bakalım. Umarız bir el atarlar.

Kur Güncellemesi

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
05
/16

akn_ctn

89%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
akn_ctn
Onaylanmış çözüm

Sadece fikir yürütüyorum oyun orada 70 Euro ise firmanın kar edebilmesi için minimum 70 Euro ödememiz gerekiyorsa sizin hesabınızla evet 425 TL'ye oyunun normal bedelini ödememiz gerekiyor paramızın Euro karşısındaki durumu ve nedeni belli burada Sony veya oyun firması suçlanamaz sizde suçlamıyorsunuz tabi. Her neyse ama bide işin vergi gibi külfetleri hesaplanınca bu 469 TL'ye çıkıyor olabilir. Yani Almanya'da yapılan vergilendirmelerle buradakiler farklı olabilir. Gönül ister ki burada 70 TL olsun ama maalesef şu kur farklılığı

Kur Güncellemesi

https://www.bilgipiramidi.com/blog
https://www.bilgipiramidi.com/forum

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
akn_ctn
Onaylanmış çözüm

Oyunları kur sistemiyle sokan sistem hatalı. (bu yorumu şimdi ps Türkiye için yaptığım sanılacak - DEĞİL ARKADAŞLAR.) Teknolojik ürünler direkt kur üzerinden geliyor. Garip bir konu. Araştırmam gerek. Geliyorsa da niçin üst düzey fiyatlarla geliyor. Tamam kitap için bile vergi alan sistem her şeyden alırda ortada başka suçlu yok mu? Valve kuru sabitliyorken, Sony, Nintendo ve Microsoft niçin dijital oyun mağazalarında bunu yapmıyor? Sorular sorular..... 

Kur Güncellemesi

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Bjardason

68%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Bjardason
akn_ctn
Onaylanmış çözüm

Haklısın kardeşim. Ben de bu durumların bizlerle paylaşılmasını istiyorum. Yani bu işin vergisi nedir, maliyeti nedir? Çok zor değil aslında. Tek bir ortak açıklama ile tüm tepkileri ortadan kaldırabilirler. 

0 Övgü Puanı

Kur Güncellemesi

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
04
/16

Heisenbergxx7

97%
04 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Heisenbergxx7
Onaylanmış çözüm

sony de kur güncellemesi kur arttığı zaman çalışıyor kur düşüse geçince afk oluyorlar;)

Kur Güncellemesi

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal