Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 19

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
01 Mar 2018
AIchera Tarafından

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

[Rehber] Ps4 ile IPTV ve Ağ Üzerinden Film İzleme

[ Düzenlendi ]
32 Yanıt 14.169 Görüntüleme DÜZENLENDİ 01-03-2018
01 Mar 2018
AIchera Tarafından

Öncelikle herkese merhabalar  ;

Geçen gün forumda bir arkadaşımız PS4 ile IPTV nasıl izlenir diye bir soru sormuştu. Bende konuyla ilgili fikrimi belirtmiş ama denemediğimi , konuyu araştıracağımı iletmiştim. Az önce kendi ps4 sistemimde denemeyi yaptım ve gayet kullanışlı bir şekilde PS4 üzerinden ağ üzerindeki hdd bulunan filmlerimi ve IPTV listemi izleyebildim.

Şimdi gelelim bu işin nasıl yapıldığına.

Öncelikle Playstation store üzerinden Plex isimli uygulamayı PS4'ümüze indiriyoruz. Ben Türkiye psn kullanıyorum uygulama Türkiye marketinde bulunuyor. 

Daha sonra buradan plex media server uygulamasını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra siteye üye oluyoruz. Ben google hesabım ile giriş yaptım.  Uygulama açıldıktan sonra bize medyalarımızın bulunduğu klasörleri soruyor. Kendisi varsayılan olarak windows resimler ve müzikler klasörünü getiriyor. Ben harddiskimde bulunan filmler klasörünü ekledim. İsterseniz medya klasörlerini ayarlamadan önce ayarlar bölümünden programı türkçeleştirin. Medya klasörlerini ekledikten sonra sistem klasörlerde bulunan filmleri tarayıp özetleri , film bilgileri ve posterlerini internetten indiriyor.Bu biraz zaman alabilir.

PS4 üzerinden plex uygulamasını çalıştırıp sing in butonuna basıyoruz.Bize 4 haneli bir kod veriyor. 

PC üzerinden web tarayıcıyı açıp http://plex.tv/link adresine giriyoruz ve bize verilen 4 haneli kodu buraya girip cihazlarımızı eşleştiriyoruz.

Mevcut ayarlarla paylaşıma açtığımız filmlerimizi ağ üzerinden streaming yaparak PS4 üzerinde izleyebiliriz. 

Şimdi gelelim IPTV'nin nasıl izleneceğine . Buradan IPTV eklentimizi indiriyoruz.  IPTV.bundle-master.zip isimli dosyamızı indirdikten sonra klasör şeklinde zip dosyasından çıkarıyoruz. Klasör ismini IPTV.bundle olarak değiştiriyoruz.  Daha sonra IPTV.bundle klasörümüzü \AppData\Local\Plex Media Server\Plug-ins içine kopyalıyoruz. Başlat > çalıştır'a %appdata% yazdıktan sonra ilgili dosyayı çok kolay bulabilirsiniz.

Plug-ins içine kopyaladığımız klasörün içinde sırasıyla Contents > Resources klasörüne giriyoruz. İçinde bulunan Playlist dosyasını notepad ile düzenle diyoruz. İçeriğinde ;

Spoiler

gibi bir içerik bulunmaktadır. Onun yerine kendi IPTV izleme listenizi eklemeniz gerekiyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı var. .ts uzantılı dosyalarımızın uzantılarını .m3u8 olarak değiştirmeniz gerekiyor. Bu işlemide tamamladıktan sonra ps4 üzerinden plex uygulamasını kapatıp açtığınızda ana ekranda Channels altında eklemiş olduğunuz tv kanalları hemen altında da eklemiş olduğunuz medya dosyaları görünecek. Sorunsuz şekilde içerikleri izleyebileceksiniz.

Şimdi gelelim uygulamanın eksilerine ve artılarına.

+Artıları 

* Ağ üzerinden her türlü medya içeriği oynatabilmesi. HDD ye indirilen her türlü medyayı sorunsuz işleyebilmesi.

* IPTV eklentisi ile canlı tv izlemenize izin vermesi.

* Eklenen medya klasörlerinde ki filmlerini posterlemesi Türkçe içerik bilgilerini sağlaması.

-Eksileri

* Sürekli açık medya server istemesi. Film izleyeceğiniz süre boyunca bilgisayarın açık olması gerekiyor.

-Kişisel yorum ; 

Bilgisayarı olmayan kişiler için Raspery Pi3 ile kurulabilecek basit bir sistem ile ps4 ümüzü gayet kullanışlı bir medya centere çevirebilir. IPTV ile canlı tv izleyebilir , pi3 ümüze takacağımız bir hdd ile bütün film ve dizileri arşivlenmiş, klasörlenmiş, posterlenmiş , kategorilenmiş olarak takip edebilir ve izleyebiliriz.

Daha sonra uygulama fotoğraflarını eklemeye çalışacağım. 

İyi günler dilerim.

Cevap
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Hocam ne kadar teşekkür etsem az cidden çok sağolun ps4 pro garantide şu an garantiden döndüğünde yapamazsam yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler hayatımı kurtardınız diyebilirim :)

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Tabi ki yardımcı olurum. Dün akşam kendim denedim çalıştığını onayladıktan sonra konuyu açtım. Yapamazsanız sorununuzu yazarsanız takıldığınız noktada yardımcı olurum. 

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Çok teşekkür ederim hocam sağolun 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Bir sorum olacaktı bilgisayarımın özellikleri pek iyi değil ve iptv bilgisayar yüzünden donuyor kaldırmıyor yani ama internet hızım 14 mbps yani bilgisayar o kadar kötü ps4 te açtığımda ps4 kendi gücü ile mi çalıştıracak yoksa bilgisayar çalıştıracak ps4 te gözükecek öyle mi tam anlamadım 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Burada bilgisayar özellikleriniz akışı etkilemez. İşlemleri tamami ile ps4'ünüz çözecek. Bilgisayarınız burada içeriğe erişmek adına köprü görevi görüyor. Benim bilgisayarımın donanım özellikleri de düşük ancak dün 4k video bile oynatabildim ps4 pro ile. Normalde bilgisayardan o videoyu açmaya çalıştığım zaman ses donuk geliyor ve görüntü hiç gelmiyor. 

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Süper ya anladım teşekkür ederim çünkü 1080p bile kastığı için umudum yoktu pek 

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Hocam dediklerinizi yaptım iptv klasörü geldi fakat bu kanal cevap vermiyor diye bir hata alıyorum neden olabilir?

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Hocam ben iptv eklemeyi yapamadım sanırm not defteri içerisindeki içeriklerin tamamını mı sileceğiz?

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Varsayılan olarak gelen bütün içeriği sil not defteri ile açtığın m3u dosyasında. Daha sonra kendi iptv listeni yapıştır. Dikkat etmen gereken konu eklediğin kanal listesinde kanal uzantıları ".ts" ise ".m3u8" olarak değiştiriyorsun. Örnek vermek gerekirse.

Spoiler
#EXTM3U
#EXTINF:-1 $ExtFilter="LIVE",TRT-1
http://live-stream.mncdn.net:1935/trt1/trt13/playlist.ts

içeriğini ;

#EXTM3U
#EXTINF:-1 $ExtFilter="LIVE",TRT-1
http://live-stream.mncdn.net:1935/trt1/trt13/playlist..m3u8 

olarak değiştireceksin.
0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

IRFANU34

74%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
IRFANU34
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Kardeşim öncelikle hepsini siliyorsun kanalları tek tek atıyorsun eğer tüm listeyi yapıştırıp sonradan m3u yaparsan olmuyor direk m3u olarak yapıştıracaksın. Bu arada kardeşim çok güzel açıklamışsın sağolasın bilgisayardan daha iyi verim aldım ayriyetten uyku modunda çalıştırıp deneme fırsatım olmadı uykuya alınca yayın kapanıyormu deneyen olursa yazarsa sevinirim.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

UnderattacK34

63%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
UnderattacK34
AIchera
Onaylanmış çözüm

Teşekkür ederim hocam yaptım sağolun :)) son bir sorum olacaktı 16:9 olmayan kanalları ben bilgisayarda vlc ile ayarlardan yapıyordum bunda da öyle bir seçenek var mı acaba?

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
UnderattacK34
Onaylanmış çözüm

Müsait bir zamanda deneyip yazarım. İşinize yaramasına sevindim.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

crazy_tin822

26%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
crazy_tin822
AIchera
Onaylanmış çözüm

Merhaba Başkan ben listeyi tanıttım kanalları buldu yalnız PC de kanalları açmıyor ps4 de aynı şekilde bi yerde yanlış bişeymi yapıyoruz acaba 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

Hocam pi 3 varsa bu kadar zahmete değmez zaten. Bir HDMI bi internet birde xbmc al sana medya oynatıcı.  Teşekkürler rehberi Türkçeleştirilmiş halde bize sunduğun için.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

Güzel yorumun için teşekkür ederim.  Benim için kullanışlı değil mesela. Sırf bu işlerle uğraşmamak için Apple tv aldım inanılmaz rahat işlerimi çözüyorum. Maksat akışı ps4 üzerinden sağlanabildiğini merak edenlerle paylaşmak. 

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
MVP
08
/16

unsalsrtprk

• MVP
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
unsalsrtprk
Onaylanmış çözüm

Merhaba @AIchera

Bilgi paylaşımı için teşekkürler, denemek isteyen arkadaşlara yararlı olacaktır umarım. Forumumuza bu tarz katkılarının devam etmesini isterim.  Eline sağlık.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

OnRGnC_61

39%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
OnRGnC_61
Onaylanmış çözüm

Hocam emeğine sağlık çok güzel anlatmışsın.

Bu kanal listesini nereden bulabiliriz

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
03
/16

AIchera

95%
03 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
AIchera
OnRGnC_61
Onaylanmış çözüm

Kanal listesini google de küçük bir aramayla bulabilirsin. Nasıl liste oluşturman gerektiği ile ilgili bir çok kaynak çıkacak karşına. Maalesef dış bağlantı veremiyorum.

0 Övgü Puanı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

iptvbox

42%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
iptvbox
Onaylanmış çözüm

Yakında iptv izlemeniz için gerekli panel hazırlıkları için çalışmaya başladığımızı bildiririz.

Lütfen yorumuz hakkında gelişmeleri takip ediniz.

Saygılarımızla

0 Övgü Puanı

[ Düzenlendi ]
Profesyonel iptv hizmeti
https://www.iptv.cam

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

plushesapsmndr

24%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
plushesapsmndr
Onaylanmış çözüm

teşekkür etmek için yazıyorum. çok işime yaradı, samsung smart tv'nin iptv uygulamasının performansı çok berbat, harika oldu bu.

0 Övgü Puanı

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal