Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 32

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
13 gru 2018
Przez filipswierczynsk
22%
02 Ranga
Postęp

Nie mogę odpalić konsoli. Pomocy!

[ Edytowane ]
7 Odpowiedzi 295 Wyświetleń edytowane 13-12-2018
13 gru 2018
Przez filipswierczynsk

Wczoraj skończyłem grać na PS4, wyłączyłem je, w tym momencie co pasek na konsoli miga, to na chwile zabrakło światła i konsola absolutnie odłączyła się od zasilania. Dziś chce włączyć konsole i wyskakuje mi komunikat po angielsku: "Cannot start the PS4 Connect the DUALSHOCK 4 using the USB cable and then press the PS button". Po polsku znaczy to: "Nie można uruchomić PS4 Podłącz DUALSHOCK 4 za pomocą kabla USB, a następnie naciśnij przycisk PS". No robię to wszystko prawidłowo. Następnie wyskakuje mi komunikat: "Connect a USB storage devic thet contains an update file for reinstallation for version 6.20 or later. You  can download the update for reinstallation from playstation.com". Po polsku znaczy to: Podłącz urządzenie pamięci masowej USB, które zawiera plik aktualizacji do ponownej instalacji dla wersji 6.20 lub nowszej. Możesz pobrać aktualizację do ponownej instalacji ze strony Playstation.com ". Pobieram plik aktualizacji 6.20 ze strony playstation i wgrywam to na pendrive, wkładam go do konsoli i gdy chce zgrać na konsole ten plik aktualizacji wyskakuje mi komunikat: "Cannot find the update file. (SU-41350-3)". Po polsku znaczy to: "Nie można znaleźć pliku aktualizacji. (SU-41350-3). Powtarzałem te czynności kilka razy i nie przynosiło to żadnych efektów, potrzebuje pomocy. Co mam zrobić?

Odpowiedz
0 Kudos
ODPOWIEDŹ

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_
Zaakceptowane Rozwiązania

Niestety, jeśli plik aktualizacyjny umieszczasz prawidłowo, a konsola go nie rozpoznaje, to mam przykrą wiadomość.

Plik aktualizacyjny nie jest tym plikiem, który w Twojej sytuacji naprawi sprawę.

Konsola wymaga ponownej instalacji oprogramowania.

A więc umieszczasz plik na pendrivie z całym system w ten sam sposób, jaki jest do pliku aktualizacyjnego.

Różnica jest w samym pliku, który ściągasz.

Nie jest to ten plik aktualizacyjny na samej górze dostępny na stronie ~~490 MB tylko plik, który pobierzesz z linku na samym dole strony, rozwijając ostatni akapit.

Tam będziesz miał opis i dostęp do pliku instalacyjnego nowego oprogramowania.

Niestety wiąże się to z utratą wszystkich Twoich danych na konsoli, jak gier i zapisów gier.

Niestety tylko ten sposób naprawi uszkodzone oprogramowanie konsoli z powodu awarii prądu.

Plik instalacyjny ~~1GB pobierzesz oczywiście z dołu tej strony.

https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/ps4-system-software/

Klikasz na 

"przeprowadź nową instalację oprogramowania systemowego"

Ps. Na polskiej stronie oficjalnego systemu nie ma jeszcze najnowszego wydania a więc 6.20.

Jest ciągle 6.02 z jakiegoś powodu.

Tak więc jeśli pobierasz plik aktualizacyjny w wersji 6.02 i konsola go nie przyjmuje to spróbuj pobrać plik w wersji 6.20 ze strony en-us i zobacz, czy konsola również go nie przyjmie.

Możliwe, że Twoja konsola została przed awarią już zaktualizowana do wersji systemu 6.20.

Jeśli z plikiem aktualizacyjnym 6.20 ze strony angielskiej będzie to samo, to pobierz plik instalacyjny do nowej instalacji oprogramowania również ze strony en-us, czyli w wersji 6.20.

Nie wiem dlaczego na polskiej stronie wisi poprzednia wersja, co może wywoływać problem, jeśli konsola miała już 6.20.

Tutaj wersja strony z aktualnymi plikami.

https://www.playstation.com/en-us/support/system-updates/ps4/ 

Plik do ponownej instalacji oprogramowania znajdziesz również na samym dole tej strony.

Odpowiedz
0 Kudos

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

WAŻNE:

Ponowną instalację systemu dokonujesz z trybu bezpiecznego z punktu 7.

Przechwytywanie4.PNG

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

BartekSCM1

23%
02 Ranga
Postęp
BartekSCM1

Cześć,

Najpierw wgrałem z polskiej strony plik (~980MB) - konsola żąda aktualizacji 6.20; Jak i z en-us (~440MB)- błąd (CE-34788-0) " Nie można użyć tego pliku aktualizacji".

Co robić?

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Pobierz plik instalacyjny z dołu strony angielskojęzycznej, nie polskiej! (to jest ten większy 980 MB nie 460 MB).

Na polskiej pliki są błędne.

Pendrive sformatuj do FAT32 , jeśli nie jest w tym formacie.

Utwórz katalog PS4, a w nim katalog UPDATE w którym umieść pobrany plik systemowy z tej angielskojęzycznej strony, którą podałem. Wszystkie nazwy z wielkiej litery.

Włącz tryb bezpieczny konsoli i z punktu siódmego tego trybu przeprowadź instalację systemu na nowo.

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Uwaga: Utracisz wszystkie swoje gry i zapisy gier.

Gry będzie trzeba instalować od nowa zarówno z płyt jak i zakupione w PS STORE.

Po zalogowaniu się na swoje konto pojawią się w bibliotece.

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
02
/16

BartekSCM1

23%
02 Ranga
Postęp
BartekSCM1

Dziękuje za szybką odpowiedź. Problem rozwiązany.

Odpowiedz
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
05
/16

CYNGIEL1_

93%
05 Ranga
Postęp
CYNGIEL1_

Fajnie, że się udało:)

Niestety pliki na polskiej stronie chociaż pisze, że są aktualne - to jednak są błędne i wielu użytkowników nie wiedząc o tym, ma mnóstwo kłopotów z tej przyczyny.

Odpowiedz
0 Kudos