Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 9

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
14 Kas 2013
Charmoneemo Tarafından

Charmoneemo

93%
06 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Ratchet & Clank™: Nexus PlayStation 3'te!

[ Düzenlendi ]
3 Yanıt 537 Görüntüleme DÜZENLENDİ 14-11-2013
14 Kas 2013
Charmoneemo Tarafından

RC_Nexus_Ratchet_and_Clank

Herkese merhaba,

Sıkı takipçilerimiz bilecektir mutlaka;  Insomniac yedi yıldır PlayStation 3 oyunları geliştiriyor ve şimdi serinin 10. oyunu ile karşınızdalar;  Ratchet & Clank: Nexus

RC_Nexus_Arena_Hoverboot

Oyunu PlayStation Store'dan 47,99 TL fiyatla satın alabilirsiniz.

RC_Nexus_Vendra_Homeworld_Rocket_2

Ödüllü yarışmamız'a katılmayı unutmayın!

Oyunla ilgili görüşlerinizi ve Ratchet ile ilgili anılarınızı burada paylaşabilirsiniz.

İyi oyunlar :)

Charmoneemo

Cevap
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Award Winner
10
/16

MaviSiyah

• Award Winner
96%
10 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
MaviSiyah
Onaylanmış çözüm
Haber için teşekkürler , acımasızca paylaştım Facebook'ta :)
0 Övgü Puanı

Ynt: Ratchet & Clank™: Nexus PlayStation 3'te!

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

Turk_Askeri

88%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
Turk_Askeri
Onaylanmış çözüm

10 euro a bulursam alirim, 30 euro vermem :D

0 Övgü Puanı

Ynt: Ratchet & Clank™: Nexus PlayStation 3'te!

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
02
/16

dr-2fun

96%
02 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
dr-2fun
Onaylanmış çözüm

Ratchet and Clank Nexus

PEki paylaşalım ozaman:)

ben Ratchet & Clank ve Jack & Daxter hayranıyımdır  sanrım tek platinli oyunum. Çok değişik bir dünya sanki farklı bir shooter boyutu. Bazıları çocuğunuz için oyunlar kategorisine alan koyuyor fena gülüyorum yazık:)

Ratchet and Clank ülkemizde çok bilinmeyen ama  Sony dünyasında inanılmaz bir yere sahip olan bir oyundur. PS2 dünyasında çığır açmıştı kendileri. İnanılmaz renkli ve derin 3d ye sahip dünyalar insanı gerçekten alıp götürüyor. Nexus’dan önce ps2 de tüm bölümlerini onayıp bitirmiştim. Bir şekilde elimden bırakamıyorum hemde bir shooter hastası olmamama rağmen. Aslında Ratchet and Clank için saf bir shooter oynunu diyemiyorum. Ben bu oyuna tam bir bam bam oyunu diyorum yani hafif kafayı yemiş bir platform ve shooter oyunu. İlk bakışta çocuk oyunu gibi geliyor bu nedenle biraz artist oyuncular yanına bile yaklaşıp oynamıyorlar kendilerine yazık diyelim.

Neyse Ratchet and Clank’in en büyük özelliği inanılmaz eğlenceli ve karton karakterlere sahip olması. İlk etapta çocukalar için bir çizgi film gibi görünüyor daha sonra renkler insanın içini ısıtıyor bu özelliklerden dolayı aslında tam bir aile oyunu diyebilirim. Aile derken bazı çay bahçeleri duvarlarındaki tabelalarda yazan ailelerden bahsetmiyorum. Yani hem anne hem baba hatta zorlarsanız hiç bilgisayara dokunmamış dayı yada amcayı bile bir kaç dakikalığına ekran başında eğitime alabilirsiniz ama herşeyden önce sevgili yada sevgili olmak istediğiniz kişiyle harika bir eğlenceye dönüşebilir.

Ratchet and Clank’da hertarafı patlatıyorsunuz patlayan herşey etrafa saçılıyor ve her parçadan yoğun sesler fışkırıyor her parçalanan şeyden platinler boltlar puanlar topluyorsunuz. Bu parçalanan objeler gittikçe okadar artıyorki bazen parçalardan tüm ekran kaplanıyor, sanırım işte bu nedenden dolayı oyunu elimden bırakamıyorum sürekli artarak bişeyleri parçalama arzusu ve parçalanma şekillerinin tatmin edici hafifliği.

Tüm bunların yanında Ratchet and Clank’da en büyük özelliği yinede patlatmak değil nasıl patıldığıdır. Tam anlamıyla uçuk kaçık silahlar ve bu silahların upgrade leri oyunu oyun yapan özellik. İlk başlarda silahlar size normal geliyor bildiğiniz tabancaya benzer bişeyle başlıyorsunuz ama zaten görüntü çizgi tarzında olduğu için oranlar sizi pek rahatsız etmiyor yani ilk başta aldığınız tabanca bacağınız kadar büyük olması normal geliyor, ama ilerledikçe silahlar büyümeye başlıyor ileride kendinizden büyük silahlar alıyorsunuz, buda ayrı bir hastalığa kapılmanıza neden oluyor ’’bir sonraki silah nekadar büyük olacak acaba’’ hastalığına. Sonra ileride minicik bir silah geliyor ve kısa bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama ateş edince ortalığı darma duman etmeye başlıyor sonra boyu değil işlevi geyiğini yapıyor ve ortalığı patlatma arzusuna geri dönüyorsunuz. İşte ben bu oyunda hep bu iki arzunun birbirini kovalaması eşliğinde oynuyorum yani uçuk kaçık silahlar ve patlayan objeler kombinasyonu. Bu inanılmaz bir kombinasyon çünkü ikiside sürekli birbirini dolduran enerji gibi. Ratchet and Clank gerçekten oyun dünyasında hep standardın üzerinde puanlama almştır sadece sony için üretilyor bu nedenle star önerilerimde herzaman ulunur. PS2 yaşamını Ratchet and Clank sız yaşayanlar için büyük kayıp diyebilirim.

Ratchet and Clank Nexus’da bildiğimiz kalite geri dönüyor. Yine ortalığı patlatan ve inanılmaz silahlar peşinde koşan bir Bum Bum oyunu, özellikle yaratıcı ve şaşırtıcı boss sahlerini özlemişim. Eski bölümlerdeki bulmaca ortamları yeni bölüme biraz daha renklenerek ve gelişerek taşınmış ne yalan söyliyim bazı bulmacalarda ortaokul yazılılarındaki gibi tıkandım ilerleymedim çünkü alışıla gelmiş oyun tarzından farklı taktikler kullanılmış buda bir süre boş boş bakmama neden oldu. Oyunda yeni bir çok özellik var ama konu Ratchet and Clank olunca zaten herşey bir yenilik çünkü tüm karakterler ve dünyalar her seferinde değişiyor özellikle yeni silahlar en heyecanlıları. Nexus’da bulmacalar ve yerçekimsiz trasport ışınları ilk göze çarpanlardan. Ana konuyu detaya girmeden anlatmam gerekirse bir uzay hapisanesine nakledilmesi gereken şımarık bir  arkadaşın bir dizi talihsizlikler yüzünden serbest kalmasıyla başlar, ardından herşey karışır karışır ve arapsaçı haline gelir, bu oyunda birçok görevlerimiz var ama bu görevler hep farklı gezegenlerde yani biz aslında bir galakside sürekli yolculuk yapıyoruz bir gezegenden diğerine küçük ama tekolojik gemimizle seyahat edip bu iki suçluyu arıyoruz, gezegen derken gittiğimiz yerler inanılmaz büyük ortamlar  her gezegen başlı başına bir dünya sayılır ve ben şahsen hemen hemen her santimetresini dolaşıyorum. Bu seyahatler esnasındaoyunun nekadar kapsamlı bir alana yayıldığını net bir şekilde anlıyorsunuz.

Clank ise yine ilk etapta Ratcet’in sırtında küçük bir robotçuk olarak başlıyor. (Bu ikili bana hep Starwars’da luke ve R2d2yi hatırlatıryor.) Clank’in diğer bölümlerdeki yetenekleri devam ediyor yani ratchet in aslında bir savaş makinesi olmasındaki rolü büyük hatta zaman zaman sırtından çıkıp bazı bulmacaları şahsen çözüyor. Kendisi küçük diye küçümsememek lazım zira oyunun ismi bile bir takım ismi Ratchet and Clank. Hatta PSP de sadece Ajan Clank diye bir oyun bile oynamıştım yani ki karakter de süper ve her ikisindende yığınla hikaye çıkabilir.

Vee Arena savaşları evet işte bu.

Arena savaşları yine devam ediyor tam anlamıyla stres atma olan bu modda inanın bana adrenalin pompalanacaksınız bitmek bilmeyen saldırılar karşısında ya sınırlı silah yada zamana karşı ortalığı patlatmanız gerek. Arena savaşları para toplamanın en hızlı yollarından bu paralar sayesinde silahlarınızı upgrade edebilirsiniz yada farklı techizatlar satın alabilirsiniz. Sanırım daha fazla dayanamayacağım hemen oyunun başına dönüyorum patlatmam gereken yüzlerce android var. Oh Yeah!

0 Övgü Puanı

Betreff: Ratchet & Clank™: Nexus PlayStation 3'te!

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal