Katılmak ister misin??

Devam etmek için giriş yap

• 13

Son 1 saat içerisinde yeni mesajlar

• Dakikalar içerisinde cevap alın

• 92%

Mesajların yüzde 92% 'i cevaplandı

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
01 Mar 2019
akn_ctn Tarafından

akn_ctn

90%
05 RÜTBE
RÜTBE DURUMU

Capcom ve RockStar'a Şikayet Maili

2 Yanıt 71 Görüntüleme Oluşturuldu 01-03-2019
01 Mar 2019
akn_ctn Tarafından

RDR2 ve Monster Hunter gibi Türkçe desteğin gerçekten gerekli olduğu oyunlar için iki firmaya da biraz ağır yüklendim. Türkiye'deki oyuncu sayısından, satış rakamlarından, artık oyunların detaylı olduğundan ve insanların kendi dilleri ile oynamasının zorunlu hale gelmesinden ve daha bir çok noktadan bahsettim. Arada çok mu zordu gibi sitemlerim de oldu. Sizde kendi görüşünüzle mümkün mertebe bu konuda mail atabiliyorsanız atın. 

RockStar daha önce de olduğu gibi geri dönüş yapmadı ama Capcom klasik söylemlerle dolu olsa da bir cevap yazdı buyurun;

Hello Akin,

Thank you for contacting us at Capcom Support. We are sorry that the game does not have Turkish audio or subtitles.

We pay due consideration to all feedback from customers regarding our games. All comments received here at Technical Support are forwarded to the Development Team/Brand Manager, and the appropriate course of action is taken. Please check the Capcom-Unity website and the game's official website for announcements on updates for the game.

We thank you for your feedback regarding Monster Hunter World!

If you require further assistance in Europe, please contact our technical support staff at feedback@capcom.com. Please also be sure to include all previous replies when/if responding to this message.

Best Regards,

Capcom Technical Support 

Cevap
ETİKETLER: PS4
Yeni forumum ilk üyelerini bekliyor.
http://www.teknofenomen.com/
http://forum.teknofenomen.com/
İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
08
/16

omrkcmn

• Beta Tester
97%
08 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
omrkcmn
Onaylanmış çözüm

Binlerce mail atsakta bizi temsil eden sağlam bir firma olmadıkça Türkçe içerik bir hayal. Mesela malum ithlatçı dese ki şu oyununuz şu kadar sattı, Türk oyuncular bu türü seviyor, Türkçe çıkarsa şu kadar satar benzeri bir rapor gönderirse Türkçe yapmayacak firma yok. PlayStation Türkiye örneği çok güzel bu konuda. Ama canım ülkemde ne hikmetse yinede gidiyor Türkçe olmasada. Hayır eskiden oyunlar tamam öyle ahım şahım bir dil istemiyordu. Alan bir hevesle alıyor birde anlamadım diye sövüyor. Olan bize oluyor. Maillerle fiyat düşmez. Maillerle dil gelmez. Belki kırk sene sonra her oyunun Türkçe olduğu o günleri yaşarsak görürüz.

Accepted Solution

View Original

Problem Çözüldü

Asıl
Beta Tester
07
/16

inciteen

• Beta Tester
96%
07 RÜTBE
RÜTBE DURUMU
inciteen
Onaylanmış çözüm

3-4 sene önce ben de bu şekilde sesimi duyurmaya çalışıyordum. Ama milletin övüp övüp bitiremediği rockstar firması, bir defa bana da dönüş yapmadı. Hemde birden fazla kez denemiştim. 

Dönüş yapanlar Ubisoft, EA ve Square Enix olmuştu. Bilindik tüm firmalara yolluyordum işin özeti. 

Şimdi cevap veren firmalara bakıyorum da hepsi en azından 1 oyununda Türkçe dil desteği sağladı. Ubisoft bile R6 ile bu tabuyu kırdı.

Ama bunca zamandır hâlâ bir oyuna dahi Türkçe eklememiş firmalar, artık daha eklemez diye düşünüyorum. Capcom klasik bir cevap vermiş zaten.

Rockstar yada Take Two, 2K, Bethesda, Capcom, Square Enix, Actvision, Deep Silver ve aklıma gelmeyen ama Türkiye'de resmi dağıtıcıya sahip olan firmalar var. Bu olaya üçüncü bir kurum veya şahıs dahil olmadığı sürece saydığım firmalardan Türkçe oyun gelme olasılığı mümkün değil yok. 

Şöyle bir örnek vereyim mesela, adını söylemek istemediğim ama herkesin sevmediği bir resmi distrübütörümüz var. Baş harfi A desek yeter...

Şimdi bu firma kurulduğundan bu yana hiç bir oyuna Türkçe eklemek için çaba göstermemiş. Ve hâlâ bu tavrına devam ediyor. Bunu nereden biliyoruz ?  Bir kaç sene önce kurulmuş çeviri şirketlerinden biri var. Gayet profesyonel bir ekip ve bu işi yıllardır yapıyorlar. İsmi A ile başlayan firma ile oyunların Türkçeleştirilmesi konusunda adım atmak istiyorlar ama A firmasının cevabı ise hiç bir şey oluyor. Yani cevap dahi vermiyorlar. Sen düşün. Böyle yiyici ve hazırcı insanların olduğu bir yerde Sonyden başka kimse bu işin altına eline koymazdı...

İletiler için Kurallar 'ı görüntüle
Yanıtla Yanıtı Güncelle İptal