Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

 • 15

  Nowe wiadomości z ostatniej godziny

 • Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

 • 92%

  92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
11 kwi 2016
Przez duncandes

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]
20 Odpowiedzi 1 510 Wyświetleń edytowane 13-04-2016
11 kwi 2016
Przez duncandes

 DS3_LOGO_TM_POS_1434385626.jpg

 

Przez wielu znienawidzona i przez równie wielu pokochana, japońska gra typu Action-RPG, która nie wybacza błędów. Hidetaka Miyazaki ponownie nie zawodzi i dostarcza nam grę pełną cierpień, porażek, frustracji ale i dostarczającej ogromnej satysfakcji z sukcesów, które bardzo szybko okazują się niczym w obliczu kolejnych wyzwań. Dark Souls III to ostatnia gra z serii Souls, która stanowi bardzo udane zwieńczenie tej wybitnej serii. Nie rońcie jednak łez – te się jeszcze wam przydadzą podczas gry...

 

PLUSY 

+ Trudna i satysfakcjonująca rozgrywka

+ Wiele rodzajów broni i elementów pancerza

+ Znakomita muzyka, która buduje klimat

+ Usprawniona walka względem poprzedniczek

+ Zdolności broni

+ Znakomita, bogata w detale grafika

+ Polska wersja językowa (napisy)

MINUSY

- Dla niektórych może być zbyt trudna

- Spadki animacji

- Tylko 30 fpsów


 

 

Seria Souls od zawsze kojarzona była z wysokim poziomem trudności. To właśnie on sprawił, że gra zdobyła niemalże fanatyczne grono zwolenników na całym świecie. Dark Souls III pozostaje wierne założeniom serii i wciąż oferuje bardzo wymagającą rozgrywkę, będąc jednocześnie najbardziej przyjazną grą z serii dla nowych graczy. Nie dajcie się jednak zwieść, nie macie co liczyć na taryfę ulgową. Gra nie wybacza błędów i pomimo obniżenia progu wejściowego, bardzo szybko przekonacie się, że to te same, dobre Soulsy co zawsze, ale z ulepszoną mechaniką walki oraz nieco bardziej dynamicznym tempem. Ale od początku ...

 

Dark_Souls_3_-_E3_screenshot_3_1434385711.jpg

 

Swoją przygodę z grą tradycyjnie rozpoczynamy od kreatora postaci, który umożliwi nam stworzenie wojownika, najbardziej odpowiadającemu naszym upodobaniom. Nie ma co ukrywać, że domyślne facjaty lepiej ukryć pod przyłbicą, niemniej kreator oferuje naprawdę sporo możliwości edycji cech, więc przy odrobinie cierpliwości można stworzyć bohatera, który swoją twarzą nie będzie kory z drzew zrywał.

 

Jednym z najważniejszych aspektów tworzenia nowej postaci będzie wybór klasy początkowej. Klasy są nieźle zbalansowane względem siebie, niemniej nowym graczom nie polecam rozpoczynania przygody jako „Człowiek znikąd”, gdyż bardzo szybo może się to skończyć frustracją i rozbiciem pada o podłogę. Z czasem będziemy rozwijać postać w kierunku, który najbardziej nam odpowiada więc nie jesteśmy przypisani do określonej klasy na stałe, niemniej przypisany do nich ekwipunek startowy będzie bardzo pomocny na początku przygody.

 

010_1456754030.jpg

 

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, historia jest dosyć szczątkowa. Jej fragmenty są poukrywane i pewnie tylko najwytrwalszym będzie dane poznać ją w całości. Najprawdopodobniej posklejanie wszystkiego w całość byłoby niemożliwe gdyby nie społeczność skupiona wokół serii Souls, która analizuje i poddaje dyskusji nawet najdrobniejsze elementy. Taki jest urok „Dusz” - angażowanie się nie tylko w rozgrywkę ale i w poznawanie historii nagradza i sprawia, że gracz czuje się bliżej związany z uniwersum.

 

Fabuła Dark Souls III jest jednak jasno zarysowana – trafiamy do fantastycznej i mrocznej krainy Lothric, której losy są niemalże przesądzone. Ratunkiem jest nakłonienie „Władców pogorzeliska”, którzy porzucili swe trony do powrotu, jednak aby to uczynić musimy pokonać ich w walce.

 

Dark_Souls_3_-_E3_screenshot_4_1434385717.jpg

 

Autorzy nie tracą czasu i już od pierwszych chwil rzucają nas na głęboką wodę, serwując potyczki, które są esencją rozgrywki w Dark Souls. Pomimo iż jak wspomniałem na początku, nowe Soulsy są nieco bardziej przystępne dla nowych graczy to jednak już pierwszy Boss pokazuje, że nie będzie to spacer po parku. Na szczęście na samym początku gry mamy chwilę na przygotowanie się i zapoznanie się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi sterowania. Warto wykorzystać ten czas aby oswoić się z mechaniką i przekonać się, czy postać którą wykreowaliśmy nam odpowiada.

 

Bardzo istotne jest wyczucie mechaniki walki, gdyż gra nie podpowiada jak grać, bardzo szybko jednak uświadamia, że chaotyczne wciskanie przycisków na padzie nie jest dobrym pomysłem. Częsta śmierć jest tu elementem rozgrywki, do którego należy się przyzwyczaić albo zawczasu przygotować porządna dawkę herbatki z melisy na uspokojenie.

 

Warto jednak być wytrwałym, ponieważ moment, w którym nareszcie uda się Wam pokonać wszystkich kluczowych przeciwników, stanie się jednym z Waszych najlepszych doświadczeń życiowych gracza.

 

Screenshot_8_1453968709.jpg

 

Nie oznacza to, że pospolici przeciwnicy są mniej groźni. Nawet chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Śmierć czai się wszędzie – dosłownie. Nawet to co wydaje się zwyczajne może być śmiertelną pułapką. Dlatego bardzo ważne jest aby nauczyć się wyprowadzania ciosów oraz podstawowego posługiwania się tarczą. Najważniejsze jest jednak odpowiednie wyczucie czasu. Zbyt szybkie wyprowadzenie ciosu lub wyprowadzenie ataku, który nie trafi niemalże na pewno nie pozostanie bez konsekwencji. Jeżeli uważasz, że tarcza jest dla mięczaków równie dobrze możesz wziąć do ręki drugi miecz i ruszyć na wrogów pełnym impetem, ale lepiej abyś wiedział co robisz inaczej nie skończy się to dla Ciebie korzystnie.

 

Walka w Dark Souls III jest w dużej mierze podobna do potyczek z poprzednich części. Uległa jednak ulepszeniu i rozwinięciu. Jest bardziej dynamiczna niż w poprzednich odsłonach gry a jednocześnie nie aż tak bardzo jak w niedawno wydanej grze Bloodborne. Brakuje tu szybkich uników jak w tej ostatniej ale mimo wszystko dynamizm pojedynków jest znacznie większy niż wcześniej. Widać tu wyraźny ukłon w stronę fanów Bloodborne a jednocześnie zachowano wszystko co najlepsze z dotychczasowej mechaniki.

 

003_1456753990.jpg

 

Kluczem do walki standardowo dla serii jest znalezienie sposobu na przeciwnika i umiejętne wykorzystanie jego słabości. Nigdy nie jest to jednak proste i w potyczce z Bossami można zginąć wiele razy zanim tak naprawdę walka się rozpocznie. I choć daleki jestem od stwierdzenia, że w Dark Souls ginąć jest przyjemnie a śmierci zawsze towarzyszy uśmiech od ucha do ucha, to jednak świadomość nierównych szans sprawia że, że motywacja do kolejnych prób nie maleje.

 

W naszym dążeniu do celu możemy się wspomagać rozmaitymi przedmiotami oraz rozwijaniem cech bohatera. Ale także i tu nikt nie idzie graczowi na rękę. Jedyną rzeczą, która umożliwia nam rozwijanie cech oraz ekwipunku są dusze, które tracimy każdorazowo ginąc na polu walki. Po śmierci mamy jeszcze szansę odzyskać utracone dusze udając się do miejsca, w którym zginęliśmy, podnosząc je z ziemi, chyba że wcześniej utracimy życie ponownie. Na całe szczęście nie przepadają przedmioty, które uda nam się odszukać podczas gry.

 

Dark_Souls_3_-_E3_screenshot_2_1434385705.jpg

 

Jedną z największych nowości w nowej odsłonie jest pasek many i związane z nim zdolności broni (tzw. Weapon Arts), które pozwalają na wykonanie unikalnej umiejętności przypisanej do danego jej rodzaju. Każda broń ma swoją własną zdolność oraz charakterystykę ataków. Jedne ze zdolności wzmacniają atak bronią, inne mogą odrzucić przeciwnika a jeszcze inne uwydatnić cechy bohatera. Pasek many ogranicza również możliwość korzystania z czarów. Występowanie pasków odpowiedzialnych za magię/zdolności oraz zmęczenie jest bardzo ważnym, strategicznym elementem walki, na który należy zwracać wielką uwagę, gdyż zmęczony rycerz czy mag bez mocy szybko stanie się łatwym celem dla wroga.

 

Niestety w walce nie pomaga praca kamery. Jest to w mojej ocenie jeden z najsłabszych aspektów tej gry. Bardzo szybko przekonałem się również, że auto namierzanie także pełni ograniczoną rolę. Odnoszę wrażenie, że autorzy wręcz nie chcą aby korzystać z tej ostatniej funkcji, niemniej w niektórych przypadkach się przydaje.

 

BeingLoadOfCinder_RGB_1444817894.jpg

 

Grafika w grze jest znakomita. Zarówno kreacje istot jak i otoczenia są bogate w szczegóły i cieszą oko. Wszystko jest też bardzo znajome, na tyle że niekiedy możemy odnieść wrażenie iż niektóre lokacje widzieliśmy już wcześniej. Wszystkie miejsca, które będziemy odwiedzać charakteryzują się jednak dużą różnorodnością i pomimo swojej szaroburej kolorystyki niejednokrotnie zachęcają do zatrzymania się na moment i podziwiania okolicy.

 

Dark Solus III to również pierwsze Soulsy, które wykorzystują możliwości obecnej generacji. O ile niedawno wydana zremasterowana wersja Dark Souls II wygląda lepiej od swojego pierwowzoru, to jednak Dark Souls III jest pierwszą grą z serii wykorzystującą nowy silnik.

 

Screenshot_1_1453968694.jpg

 

Niestety gra w wersji na PlayStation 4 oferuje animację jedynie w prędkości 30 klatek na sekundę, która potrafi niekiedy „chrupnąć”. Dodatkowo cierpi na tzw. frame pacing czyli wzmacnianie klatek, które pomimo utrzymania stałej ich liczby może powodować wrażenie utraty płynności. Należy jednak podkreślić, że jest to w zasadzie jedyna istotna różnica z wersją PC na najwyższych ustawieniach, z pominięciem której można rzec iż obie są identyczne. Wersja na Xbox wypada znacznie gorzej, gdzie pierwsza rzeczą, która rzuca się w oczy są poszarpane krawędzie cieni.

 

Czym byłaby jednak piękna grafika bez odpowiedniego udźwiękowienia. W tym aspekcie Dark Solus III również nie zawodzi. Zarówno efekty dźwiękowe jak i ścieżka muzyczna stoi na najwyższym poziomie. Szum wiatru na wierzy, odgłosy tupania, rzucania czarów czy klimatyczna muzyka podczas walki sprawia, że gra jako całość staje się małym dziełem sztuki.

 

Screenshot_2_1453968696.jpg

 

Trzeba również nadmienić iż gra wspiera tryb sieciowy, który umożliwia grę do 6 osób. Mechanika sieciowa jest podobna do tej, którą znamy z gry Bloodborne. Gracz może przyzwać innych graczy lub samemu zostać przyzwanym. Automatyczne dopasowanie sieciowe odbywa się na podstawie aktualnego poziomu gracza. Brakuje jednak trybu między platformowego, więc nie pogramy ze znajomymi grającymi na innych platformach. Do gry sieciowej wymagana jest również subskrypcja PlayStation Plus.

 

Podsumowując, Dark Souls III nie stanowi rewolucji ale jest przykładem tego jak powinny być rozwijane gry seryjne. Ulepszona mechanika bazująca na tradycji serii wzbogacona przez doświadczenia zdobyte przez lata wydaje się być idealnym przepisem na sukces. Jeżeli lubicie wymagającą rozgrywkę, znajdziecie tu wszystko czego przez całe życie poszukiwaliście. To jedna z niewielu gier, którą się wspomina i o której się będzie pamiętać przez lata. Pełnię szczęścia dopełnia polska, kinowa wersja językowa (napisy).

 

A gdy następnym razem wasz dobry przyjaciel powie – zabiłem kreso smoka na najwyższym poziomie trudności w Minecrafcie, uśmiechniecie się pod nosem i wspomnicie przygodę, którą Wy przeżyliście.

 

Grę Dark Solus III możesz kupić już dziś w PlayStation Store klikając tutaj.

 

Podoba Ci się Dark Solus III ?
Spróbuj również tych gier!

 

image.jpg
DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin
image2.jpg
Bloodborne™: Game of the Year Edition
ODPOWIEDŹ
ETYKIETY: PS4

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
08
/16

Burzumicon

 • Award Winner
 • Offline
98%
08 Ranga
Postęp
Burzumicon
Zaakceptowane Rozwiązania

Ten tytuł jest na mojej liście must-have na przyszłość  Dzięki za recenzję @duncandes - przyznaj się ile razy machnąłeś padem o ścianę w czasie walki z bossami? 

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Burzumicon
Zaakceptowane Rozwiązania

Jestem bardzo cierpliwym człowiekiem, więc jedyne co leciało to siarczyste bluzgi :) Na tyle siarczyste, że wyłaczono mi telewizor bo już słuchać nie mogli :P. To co jest fajne, to że gdy myślisz - "mam na ciebie sposób draniu", Boss nagle robi coś takiego, że jedyne co Ci pozostaje to powiedzieć - "to jeszcze raz" oczywiście w odpowiednim akompaniamencie słów poetyckich.

 

Od wczoraj aktywne są serwery i na planszach pojawiły się wskazówki innych graczy oraz plamy krwi, które pozwalają obejrzeć ducha poległego rycerza w akcji. Jest tego bardzo wiele ;)

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Pioterek2010

 • Beta Tester
 • Offline
96%
09 Ranga
Postęp
Pioterek2010
Zaakceptowane Rozwiązania

Dun mozemy sie gdzies spotkac przy ognisku i wygnac ciemne moce. Tylko nie wiem jak to jest z łaczeniem, jakie poziomy sie sparuja

Odpowiedz
0 Kudos

Dotyczy: [Community Review] Dark Souls III

- ŻYCIE JEST PIĘKNE -

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Pioterek2010
Zaakceptowane Rozwiązania

Tak. Będę online pewnie po 21. Co do parowania to jezeli sie nie mylę +/- 10 lv jest brany do parowania. 

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
08
/16

Burzumicon

 • Award Winner
 • Offline
98%
08 Ranga
Postęp
Burzumicon
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

A to nie dobiera graczy zależnie od poziomu dusz, tak jak w dwójce?

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Burzumicon
Zaakceptowane Rozwiązania

Dobiera. Wczoraj sprawdziliśmy z Piotusiem.

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

W PlayStation Store pojawił się darmowy, dla posiadaczy subskrypcji PlayStation Plus, motyw Dark Solus III. Możecie go pobrać z tego miejsca.

 

image.jpg

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

Kompet informacji na temat gry online znajduje się tutaj:

http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Online

 

Poniżej najważniejsze informacje, które pozwolą Wam podjąć wspólne potyczki. To co istotne, to że nie możecie przezywać innych graczy jeżeli w danej sekcji gry pokonaliście już Bossa.

 

Online Information

 

 • Servers will be dedicated
 • Online play is platform specific; no cross-platform play
 • Online interaction happens when the player has used an Ember by summoning of phantoms via signs they place on the ground with a White Sign Soapstone. You may also encounter unwelcome invasions from hostile players using invasion items and covenant mechanics.
 • Up to 6 players can interact in the same session and this happens seamlessly during playing the game, each taking on the roles of cooperator and/or hostile invader. The different Covenants and soapstone signs change the ratio of companions to invader. It is possible to have anything from a 3v3 to a 1v5 scenario.
 • Using the Dried Finger resets the invasion timer and allows a host player to summon a 3rd phantom as well opening themselvs up to a 2nd invading phantom.
 • Match making will be level-based again as well as take into account the upgrade level of a player's weapon. Please see the Summon Range Calculator for details on the exact level ranges.
 • Password Matching (as seen in Bloodborne Online) is a feature and disregards the aforementioned soul level and weapon upgrade level matchmaking in lieu of a normalizing adjustment to phantom attack power.
 • In addition to the basic online parameters listed below, Covenants also alter the multiplayer experience for players. Several of the covenants are defense pacts that send players in to defend a specific area from being completed by exploring players, each with their own specific mechanics.
 • Phantoms have half their current estus when in a host's world.
 • Covenant signs cannot be swapped out when trying to connect to someone else's world. 
 • Hosts, friendly phantoms, and hostile phantoms can get an estus use back if another hostile or friendly phantom dies.

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

Marketing Namco Bandai nie próżnuje ...

Jeżeli podobała Wam się niedawna reklama DS3 jako retro film, to już dziś możecie pobrać i wydrukować sobie alternatywną okładkę mrocznych dusz dla konsoli PS4. Zwymiarowany plik PDF pobierzecie tutaj.

 

A wygląda ona tak...

 

ds3.jpg

 

I nawiązuje do tej reklamy, która była żartem Prima Aprilisowym.

 

 

 

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Klimat_GTK

 • Beta Tester
 • Offline
97%
09 Ranga
Postęp
Klimat_GTK
Zaakceptowane Rozwiązania

Tak bardzo bym chciał polubić tę grę. Serio! Ale DS1 to była totalna porażka a Bloodborne jest co najwyżej śrendnim mimo, że ma wszystko co może się podobać mi. gameplay a la DMC/Onimusha, polowanie na mroczne potwory w stylu val helsing / dracula: ressurection / hellsing, bardzo dobry setting świata i atmosfera gry...

 

Chyba budzi się we mnie jakiś hipster bo im więcej osób powtarza tak bardzo oklepane teksty tej gry: "jest tak trudna że ją nienawidzę! To przez nią prawie rzuciłem swoją dziewczynę! zepsułem pada i tv bo tak sfrustrowany byłem tą grą" tym bardziej nei mogę się przekonać do niej. a również ma wszystko w sobie co może mi się podobać, a nawet jeszcze więcej bo podobno tempo gry jest wolniejsze od bloodborne więc i więcej taktyki... Ehhh może jeszcze kiedyś na przecenie się przekonam :D

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Klimat_GTK
Zaakceptowane Rozwiązania

Gra wcale nie jest specjalnie trudna. Jedyna trudność wynika z nieznajomości mechanikii i tego, że nie zawsze widać jaki atak przeciwnik chce wykonać. Niemniej najgorszy jest początek, potem już jest całkiem znośnie pod względem trudności, nawet gdy popełnisz bład. Oczywiście zawsze możesz szybko zginąć, ale nie uważam aby gra była trudniejsza niż niektóre inne tytuły na Hardzie. Pozatym dostępne są różne przedmioty, np. żar, który nie dość że przywraca Ci cały pasek energii to jeszcze go poszerza. Do tego zaklęcia i inne wzmacniacze.

 

Tak jak napisałem w recenzji jestem daleki od uśmiechania się gdy tracę życie i poraz 20 muszę przedzierać się do bosa aby znów podejrzeć nieco mechaniki i ponownie zginąć - ale gdy zrozumiesz, że to część mechaniki to przestaje Cię to denerwować i poprostu próbujesz jeszcze raz. A gdy już raz wykumasz jak ubić Bossa to okazuje się, że wcale nie było tak trudno.

 

Także podnosząc doświadczenie i zdobywając kolejne fragmenty butelki, która pozwala Ci się leczyć, później jest już coraz łatwiej i jest naprawde fajnie. Pozatym możesz dokonywać inwazji na innych graczy samodzielnie, przy wykorzystaniu przedmiotów lub w ramach paktów ;) i nieco uprzykrzyć im życie...

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Klimat_GTK

 • Beta Tester
 • Offline
97%
09 Ranga
Postęp
Klimat_GTK
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

Mi w ogóle nie przeszkadza, że gra jest trudna. Ba! nawet wolę. Gdzieś na pierwszym roku studiów naszła mnie iście poetycka myśl: "dlaczego do jasnej ciasnej gram na Easy?! równie dobrze mógłbym oglądać gameplay na yt" i od tamtej pory conajmniej hard ew very hard, bo skill to część funu. Nie mam porblemu też z ginięciem (hotline miami czy inne rougelike).

 

Mam problem tylko z tym, że za bardzo chę polubić tę grę. Jakoś  nie mogę się do niej przekonać, jest to po prostu gra from software a jest wnoszona na poziomy wiedźmina. Czasem mi się wydaje, że gdyby ta gra nie była "trudna" była by mocną 6. Jakby developerzy celowali w to żeby gra była "realistyczna" (klika ciosów i giniesz) a przez przypadek stworzyli trudną grę która jest powiewem świeżości w dzisiejszych czasach. np jakiś czas temu próbowałem zagrać w DMC 3 z ps2. i muszę przyznać wtedy gry były mega trudne vs dziś. Insomaniac ostatnio coś wspominał też przy pytaniu czy trudny jest nowy ratchet, odpowiedział: łątwiejszy od hd remake na ps3 które było łatwiejsze od ps2

 

Co prawda nie grałem w DS2 i DS3 więc moje odczucia względem gry (że mi się niespodoba mimo, że chcę) mogą się rozwiać jeśli trochę spędzę czasu z tą grą.

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Klimat_GTK
Zaakceptowane Rozwiązania

Akurat DMC tez uważam za dosyć prosta grę. Pierwsze części wydają sie trudniejsze ale wydaje mi sie ze to kwestia tego iż nie znaliśmy ich mechaniki. Niesłusznie tez umniejszasz DS3 względem wiedźmina. To poprostu inne gry a DS 3 ma naprawdę wiele do zaoferowania a trudność to tylko cześć całości. Jak jesteś pewien wróć do ds2 która była w plusie na ps3 i znajdź w sobie wystarczajaco dużo cierpliwości aby przejść próg wejścia a wtedy zrozumiesz w czym rzecz. Ja tez nie rozumiałem. 

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
09
/16

Klimat_GTK

 • Beta Tester
 • Offline
97%
09 Ranga
Postęp
Klimat_GTK
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

niestety nie mam już ps3 :( poczekam na jakąś przecenę w ps store a w między czasie postaram się przekonać do bloodborne. Może to znak bo próbuję sprzedać już chyba miesiąc i nie mogę się jej pozbyć :D

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

CariathIda

 • Beta Tester
 • Offline
93%
08 Ranga
Postęp
CariathIda
Zaakceptowane Rozwiązania

@duncandes Moja nowa okładka...

 

DS.jpg

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
CariathIda
Zaakceptowane Rozwiązania

Malina 

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Beta Tester
08
/16

CariathIda

 • Beta Tester
 • Offline
93%
08 Ranga
Postęp
CariathIda
Zaakceptowane Rozwiązania

50 000 funtów po 3 minutach? Wystarczy wstawić pomysł na grę planszową Dark Souls 3 na Kickstarter. Do końca zbiórki pozostało więcej niż 20 dni, a w chwili obecnej Bandai Namco mogą liczyć na ok. 900 000 funtów!

 

 

 

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

[ Edytowane ]

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
CariathIda
Zaakceptowane Rozwiązania

Czytałem... :) Niesamowity wynik.. zresztą nie ma się co dziwić. Sam bym nabył taka planszówkę.

Odpowiedz
0 Kudos

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
Award Winner
06
/16

marcine36

 • Award Winner
 • Offline
99%
06 Ranga
Postęp
marcine36
Zaakceptowane Rozwiązania

Widziałam ostatnio ogłoszenie: 

Dark Souls III sprzedam. Nie umiem w to grać.

[Community Review] Dark Souls III

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
MVP
11
/16

duncandes

 • MVP
 • Offline
98%
11 Ranga
Postęp
duncandes
Zaakceptowane Rozwiązania

Dzisiaj powinna się pojawić nowa aktualizacja do gry, a wraz z nią następujące zmiany:

 

 • Archdragon Peak: Naprawiono zawieszanie się gry po wskoczeniu do mgły po zadzwonieniu w dzwon
 • Zadanie Rinfinger będzie rozpoczynało się prawidłowo po usunięciu maksymalnego limitu Bladych Języków, które można ofiarować Rosarii
 • Poprawiono odblokowanie trofeów
 • Poprawiono zmienianie umiejętności po wyekwipowaniu innej broni w prawej ręce gdy mamy założony Talizman z Białego Włosa, niosąc Święty Płomień w obu rękach
 • Horsehoof Ring (zwiększający zużycie wytrzymałości w atakach) nie będzie dotyczył już innych ataków poza początkowym efektem w kopnięciach
 • Usunięto możliwość założenia hełmu po skorzystania z Wax Pool po użyciu Statuy Głowy Smoka
 • Naprawiono zużycie życia z wykorzystaniem Symbol of Avarice przy ognisku
 • Poprawiono synchronizację efektów czaru po ciągłym używaniu
 • Naprawiono przyzywanie białych duchów podczas niektórych sytuacji
 • Poprawiono wykorzystywanie ataków specjalnych gdy mamy za mało punktów FP
 • Poprawiono statystykę anulowania ataków zakrzywionych mieczy
 • Poprawiono siłę ataku i umiejętności broni zakładanych na pięści
 • Poprawiono siłę umiejętności broni z podwójnym ostrzem
 • Poprawiono penetrację z bliskiego dystansu z wykorzystaniem kosy
 • Poprawiono zużycie wytrzymałości po anulowaniu ataku za pomocą szpady
 • Poprawiono detekcję kolizji przy korzystaniu z kijów
 • Poprawiono parametry Farron Hail i Bursting Fireball
 • Poprawiono czas użycia, zużycie wytrzymałości i czas anulowania niektórych czarów
 • Zwiększono liczbę maksymalnie przenoszonych strzał i bełtów
 • Multiplayer: W trakcie inwazji, host nie może być oddzielony od jego lokacji
 • Multiplayer: Mroczny duch nie może być już sprowadzony siłą do lokacji
 • Multiplayer: Gdy gracz zostaje przyzwany podczas walki z bossem, ten się już nie wiesza, nawet gdy gracz opuści świat
 • Statusy i ikona voice chatu będę wyświetlane na ekranie gdy HUD ma ustawienie na auto
 • Poprawiono wyświetlanie poziomu siły po wyekwipowaniu broni dwuręcznej
 • Poprawki w balansie
 • Poprawki błędów

[Community Review] Dark Souls III