ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Θέλετε να έρθετε στην παρέα μας;

Κάντε εγγραφή για να συνεχίσετε

• 29

Νέα μηνύματα την τελευταία ώρα

• Λάβετε απάντηση μέσα σε λίγα λεπτά

• 92%

92% ποσοστό απαντημένων μηνυμάτων

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
14 Ιαν 2014
Από mamking

mamking

86%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ

The Last of Us DLC - Η Ashley Johnson μιλάει για το Left Behind

[ Τροποποιήθηκε ]
10 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 1.753 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ 14-01-2014
14 Ιαν 2014
Από mamking

The last 1.jpg

Όπως ανακοινώθηκε πέρυσι τον Νοέμβριο η Naughty Dog δουλεύει σκληρά πάνω στο Left Behind – μία καινούργια single player επέκταση για την πασίγνωστη PS3 περιπέτεια της , το The Last of Us. Αποτελώντας το prequel το επιπλέον αυτό υλικό θα επικεντρώνεται στην Ellie και την καλύτερη της φίλη την Riley (την οποία θα υποδύεται η νεοφερμένη Yaani King ) οι οποίες φοιτούν σε ένα στρατιωτικό σχολικό οικοτροφείο στην ζώνη απομόνωσης της Βοστώνης πριν συναντήσει τον Joel και συμβούν τα γεγονότα της κύριας ιστορίας του The Last of Us.

Θα αποκαλύψουμε πολλές περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι να περιμένετε από το Left Behind αργότερα αυτή την εβδομάδα, αλλά για να σας κεντρίσουμε το ενδιαφέρον καθίσαμε με την ηθοποιό Ashley Johnson, η οποία με τόση δεξιοτεχνία φέρνει την Ellie στην ζωή. Διαβάστε παρακάτω για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις περιπέτειες της Ellie στο νέο αυτό κεφάλαιο.

Πότε ξεκίνησε ενασχόληση σας με το Left Behind?

Ashley Johnson : Λίγο αργότερα από την κυκλοφορία του The Last of Us, πήγα να γευματίσω με τον Neil (Druckman, Creative Director) . Καθίσαμε και έπειτα μου είπε “ Εντάξει, θα σου πω την ιστορία για το DLC” . Εγώ απλός καθόμουν και είχα απορροφηθεί από την ιστορία, ήμουν πολύ ενθουσιασμένη. Μου άρεσε η ιδέα του prequel και ότι θα συναντήσεις μια πιο νέα Ellie και μαθαίνεις τι την κάνει ξεχωριστή. Από εκεί και πέρα τα πράματα κύλησαν γρήγορα και αρχίσαμε το κάστινγκ για την Riley.

Πόσο διαφορετική είναι η Ellie που συναντάμε στο Left Behind απο την Ellie που ξέρουμε είδη στο The Last of Us?

Ashley Johnson : Θα συναντήσετε τον πραγματικό της εαυτό. Είναι στην ζώνη απομόνωσης πρίν τα γεγονότα που συμβαίνουν στο The Last of Us – είναι αυτή και η καλύτερη της φίλη η Riley – τι κάνουν και πως ζουν την ζωή σε αυτό τον κόσμο.

Σίγουρα θα δείτε μια πιο παιχνιδιάρικη πλευρά της Ellie και θα την γνωρίσετε λίγο καλύτερα. Θα δείτε πολλές διαφορετικές πλευρές του χαρακτήρα που δεν είδατε στο The Last of Us. Ανυπομονώ να το δοκιμάσει ο κόσμος.

Ποιες είναι οι διαφορές που αισθάνεστε στον κόσμο του Left Behind σε σχέση με το The Last of Us?

Ashley Johnson : Είναι σίγουρα διαφορετικά. Είναι λίγο πιο διασκεδαστικά διότι έχεις δύο έφηβες κοπέλες να πηγαίνουν βόλτα. Είναι σαν να έχεις μια Μετά-Πανδημίας έκδοση με δύο έφηβες να κάνουν παρέα. Σίγουρα όμως όχι μια συνηθισμένη παρέα. Είναι πολύ διαφορετικό – λίγο πιο παιχνιδιάρικο.

Στην κύρια ιστορία η Ellie αναφέρει πως την είχε δαγκώσει ένας μολυσμένος καθώς ήταν με την Riley. Είναι κάτι για το οποία θα μάθουμε παραπάνω?

Ashley Johnson : Είναι πολλά που θα μάθετε για την Ellie. Πρέπει απλώς να παίξετε για να τα μάθετε.

Πόσο μεγάλη πρόκληση αποτελούσε να κάνετε re-set και να υποδυθείτε μία πιο νεαρή Ellie, πιο αθώα, που ακόμα δεν έζησε τις τραυματικές εμπειρίες του The Last of Us?

Ashley Johnson : Ήταν μια πρόκληση να βάλω στην άκρη όσα περάσαμε, αλλά όταν η Yanni μπήκε στην υπόθεση ήταν τόσο διασκεδαστική και σαχλή που μου έβγαλε τις παιδικές μου τάσεις. Ήταν τέλεια. Είναι τόσο σημαντική για την ιστορία επειδή η Riley είναι η καλύτερη της φίλη – είναι μια πολύ σημαντική πλευρά της Ellie που οι άνθρωποι πρέπει να δουν .

Ποια είναι η σχέση μεταξύ της Ellie και της Riley? Υποθετικά πρέπει να είναι κάτι πολύ διαφορετικό από την σχέση Ellie και Joel?

Ashley Johnson : Ήταν ενδιαφέρον που μετά από 2 χρόνια δουλειά με τον Troy [Baker] ξαναγυρίζω στην δουλειά με κάποιον εντελώς καινούργιο. Η σχέση με την Riley είναι πολύ διαφορετική σε σχέση με αυτή του Joel – πρώτα από όλα είναι οι καλύτερες φίλες και δεύτερον είναι και οι δύο έφηβες κοπέλες. Υπάρχει πολύ πιο παιχνιδιάρικο και “χαζούλικο” κλίμα το οποίο δεν ήταν απαραίτητα εκεί με τον Joel. Είναι διαφορετική σχέση – μου αρέσει. Κάποιο από το υλικό που συλλάβαμε είναι το πιο αγαπημένο μου υλικό γενικά σε όλο το Project.

Πώς ήταν η δουλειά με την Yaani King?

Ashley Johnson : Ήταν υπέροχη. Στην διάρκεια του κάστινγκ , ήμουν εκεί για να διαβάσω με τις διαφορετικές Riley's που κοιτούσε η Naughty Dog. Όταν μπήκε μέσα , ήταν ακριβώς αυτή που φανταζόμουν και είχα στο μυαλό μου. Ήταν σκληρή αλλά και πολύ διασκεδαστική. Ήταν τέλεια, χαίρομαι που άρεσε σε όλους όσο και σε εμένα.

Η Yanni είναι πολύ καλή ηθοποιός και υποδύεται τέλεια την Riley. Ήταν σαν να υπήρχε εκεί από την αρχή, κάτι το οποίο είναι δύσκολο. Όλη η ομάδα στην Naughty Dog είναι υπέροχη και όποιος καινούργιος έρχεται στην ομάδα τον κάνουν να νιώθει ευπρόσδεκτος , αλλά και πάλι είναι δύσκολο να έρθεις σε ένα σετ στο οποίο άνθρωποι δούλευαν για τόσο καιρό. Το έκανε με τόση ευκολία.

Να κάνει motion capture για πρώτη φορά μια νέα ηθοποιός πρέπει να αποτελεί πρόκληση για αυτήν – αισθανθήκατε πως έπρεπε να την συμβουλέψετε?

Ashley Johnson : Υπήρχαν και αυτές οι περιπτώσεις οι οποίες ήταν και διασκεδαστικές διότι αισθανόμουν σαν να είμαι στην θέση του Troy. Αλλά αυτή είναι τόσο επαγγελματίας. Απλός έβαλε την στολή και είπε “ Οκ ας το κάνουμε” . Είχε την στάση της Riley από την αρχή κάτι που ήταν πολύ καλό.

Σας έλειψε ο Troy αυτή την φορά?

Ashley Johnson : Συνήθισα τόσο πολύ να δουλεύω με τον Troy και πιστεύω πως πολύ από την αυτοπεποίθηση μου και την άνεση μου πάνω στην σκηνή ερχόταν από αυτόν επειδή είναι επαγγελματίας. Οπότε όταν έμαθα πως θα είμαι εγώ και κάποιο καινούργιο άτομο ήμουν λίγο νευρική. Αλλά πιστεύω ότι αυτό με βοήθησε με κάποιο τρόπο, καθώς αισθάνθηκα σαν να κάνω κάτι καινούργιο. Υπήρχε μία ανασφάλεια - “ Ο Troy δεν είναι εδώ και αυτός είναι τέλειος σε αυτό “ - πάντως πιστεύω πως αυτό με βοήθησε κατά κάποιο τρόπο διότι παίζω τον ρόλο μιας πιο νεαρής Ellie που έχει τις δικές τις ανασφάλειες σαν έφηβη κοπέλα.

Πέρασαν περίπου έξι μήνες από τότε που κυκλοφόρησε το The Last of Us. Τι αντίκτυπο είχε το παιχνίδι στην ζωή και την καριέρα σας ?

Ashley Johnson : Σε αυτή την σημείο της ζωής μου το The Last of Us είναι 100% η πιο αγαπημένη μου δουλειά. Θα νόμιζες πως να δουλέψεις σε κάτι για δύο χρόνια δεν θα είναι διασκεδαστικό, αλλά ξαφνιάστηκα τόσο πολύ από την ανταπόκριση . Όταν δουλεύαμε σε αυτό, νομίζω ότι όλοι ξέραμε ότι δουλεύαμε σε κάτι ξεχωριστό. Νιώθω τόσο τυχερή που ήμουν ένα μέρος αυτού – ακόμα περισσότερο εξαιτίας της ανταπόκρισης προς το πρόσωπο της Ellie και το πόσο δυνατός γυναικείος χαρακτήρας είναι.

11925316045_3c05506124_z.jpg

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
LABELS:
Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
03
/16

mmoglis4

92%
03 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
mmoglis4
Αποδεκτή Λύση

Άντε να βγεί επιτέλους! Παιχνιδάρα, ατμοσφαιρικό, γραφικάρες, μουσικάρα για να μην αναφέρουμε ότι είναι και Game of the Year 2013 σε ΠΑΡΑ πολλά ξένα gaming site (την στιγμή που άφησε στη δεύτερη θέση την μεγαλύτερη κυκλοφορία του 2013 και κατά πολύ ακριβότερο, σε όλα, GTA V). Πολύ χαίρομαι που είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι GOTY μιας και ξεφεύγει γενικά από το στάση/αντίληψη που επικρατεί ανά τον κόσμο (προερχόμενο από την Αμερική κυρίως) ότι για να είναι ένα παιχνίδι καλό πρέπει να έχει φοβερό multiplayer, να είναι στρατόκα..λο, να σκωτώνω να δείχνω και πάει λέγοντας. Και το λέω αυτό γιατί καταφέρνει να σε κερδίσει με το story telling του και όχι με το super duper multiplayer deathmatch κ.α. Προφανώς και δεν τα λέω έτσι, το αναφέρω αυτό γιατί πρόσφατα είδα ένα βιντεάκι με τα πράγματα που ΔΕΝ μπορει να κάνει το PS4 και ένα βασικό πράγμα που δεν κάνει είναι να παίξει το TITANFALL. Δεν γίνεται να μου λες (μεγάλη μερίδα ξένων αλλά και εγχώριων gaming site) ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι το most anticipated game of 2014, το οποίο πέραν του multiplayer του δεν έχει να σου δώσει κάτι άλλο καθώς δεν έχει single player campaign.
Anyway ξέφυγα, αυτό που ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η πιθανή τιμή του, η ημερομηνία κυκλοφορίας και αν αξίζει να αγοράσω το Season Pass (το οποίο μιλά για 3 DLC, δηλαδή αν όντως βγούν 3 story dlcs).

0 Kudos

Re: The Last of Us DLC - Η Ashley Johnson μιλάει για το Left Behind

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
08
/16

Zontas-GR

• Award Winner
91%
08 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
Zontas-GR
Αποδεκτή Λύση

Για Αμερική θα το δούμε 14/2 μένει να μάθουμε ημερομηνία και για Ευρώπη

0 Kudos

Ι have a dream...Future is almost here

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
09
/16

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
PadPoet
Αποδεκτή Λύση

Και για Ευρώπη 14/12 θα είναι και θα είναι FREE με το Season Pass τελικά :)

Από μόνο του θα έχει 14.99 ευρώ το "Left Behind" DLC

0 Kudos

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

GogoFly_

• Award Winner
95%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
GogoFly_
Αποδεκτή Λύση

Ήταν ένας απίστευτος Φεβρουάριος. Την ίδια νύχτα, το The Last Of Us κέρδισε τα 41α Annie Awards και τα Writers Guild Awards 2014. Πέντε ημέρες μετά, κερδίσαμε 10 βραβεία συμπεριλαμβανομένου και του Game of the Year, Adventure Game of the Year, Outstanding Character Performance από την Ashley Johnson για τον ρόλο της ως Ellie, και πολλά άλλα στα 17α annual DICE Awards.

Mέχρι σήμερα, έχουμε λάβει πάνω από 230 Game of the Year επιλογές σε όλο τον κόσμο. Μας τιμά βαθύτατα που λάβαμε αυτούς τους επαίνους και την αναγνώριση από τους οπαδούς της εταιρίας μας. Εκ μέρους όσων εργάστηκαν για το The Last of Us, σας ευχαριστούμε !

Συνεχίζουμε δυνατά ανακοινώνωντας το πρώτο μας single-player downloadable story campaign, το The Last of US: Left Behind. Eάν δεν ξέρετε περί τίνος πρόκειτε, δείτε πιο πάνω το trailer του Left Behind.

Στο Left Behind θα δούμε την ιστορία της Ellie και Riley. Συνεχίζει με το θέμα της επιβίωσης, πίστης, και αγάπης όπως γνωρίσαμε στο παιχνίδι. Θέλαμε να εισχωρήσουμε  πιο βαθιά στα γεγονότα που έκαναν την Ellie τον μαχητή που γνωρίσαμε. Τι σημαίνει για δυο εφήβους το να προσπαθείς να επιβιώσεις σε έναν κόσμο χωρίς μεγάλες ελπίδες ; Πόσο μακρυά θα φτάσεις για να σώσεις τον εαυτό σου ; Πόσο μακρυά θα φτάσεις για να  σώσεις αυτούς που αγαπάς ;

Μπορεί να ξέρετε το πως τελειώνει το Left Behind, αλλά θα βρείτε πολλές εκπλήξεις για το ποια είναι η Ellie. Οι φίλοι του The Last of Us δεν θα θέλατε να χάσετε αυτό το νέο κεφάλαιο που  συνδέεται άμεσα στην κύρια ιστορία.

Το The Last of Us: Left Behind είναι διαθέσιμο από σήμερα στις 8.00 το πρωί σε όλον τον κόσμο και θα έχει χωρητικότητα 5GB !

Το Left Behind είναι σίγουρα κάτι ξεχωριστό. Είναι ένα από τα καλύτερα single-player DLC που έχουμε δημιουργίσει. Ήμαστε εξαιρετικά υπερήφανοι για την ποιότητα του gameplay και το βάθος της ιστορίας.

Και για άλλη μια φορά, σας ευχαριστούμε που κάνατε το The Last of Us τόσο μεγάλη επιτυχία. Τίποτα από αυτά δεν θα ήταν δυνατό χωρίς την υποστήριξη σας για το παιχνίδι.

Re: The Last of Us DLC

[ Τροποποιήθηκε ]

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

mar_ser97

92%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
mar_ser97
Αποδεκτή Λύση
Πως μπορώ να το αγοράσω;
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
02
/16

rena-belladonna

65%
02 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
rena-belladonna
Αποδεκτή Λύση

Οι χρήστες

mar_ser97 έγραψαν:
Πως μπορώ να το αγοράσω;

@mar_ser97 

Από το PlayStation Store

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Beta Tester
09
/16

PadPoet

• Beta Tester
96%
09 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
PadPoet
Αποδεκτή Λύση

Και ένα μικρό review χωρίς spoiler ;)

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
04
/16

mar_ser97

92%
04 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
mar_ser97
Αποδεκτή Λύση
Και πρέπει αναγκαστικά να το αγοράσω με πιστωτική; Δε μπορώ με paysafe;
0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
Award Winner
05
/16

GogoFly_

• Award Winner
95%
05 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
GogoFly_
Αποδεκτή Λύση

Μπορείς με πιστωτική/χρεωστική/paypal ή με προπληρωμένες κάρτες psn 20ε και 50ε που τις βρίσκεις σε public, πλαίσιο, Κωτσόβολο κλπ ;)

0 Kudos

Accepted Solution

View Original

Το πρόβλημα επιλύθηκε

Προβολή αρχικού θέματος
06
/16

mamking

86%
06 Rank
ΠΡΟΟΔΟΣ
mamking
Αποδεκτή Λύση
Παιδιά το έπαιξε κανένας να μας πει την γνώμη του???
0 Kudos

Δείτε τους κανονισμούς μας για τα posts
Απάντηση σε post Ανανέωση απάντησης Ακύρωση