Odpowiedz
Chcesz dołączyć?

Zaloguj się, aby kontynuować

• 7

Nowe wiadomości z ostatniej godziny

• Otrzymaj odpowiedź w ciągu minut

• 92%

92% procent wiadomości, na które odpowiedziano

Accepted Solution

View Original

Problem Rozwiązany

Otwórz pierwszy post
24 lip 2018
Przez asylation

asylation

22%
02 Ranga
Postęp

Mikrofon działa, ale inni mnie nie słyszą (ja ich słyszę)

[ Edytowane ]
0 Odpowiedzi 406 Wyświetleń edytowane 24-07-2018
24 lip 2018
Przez asylation

Dobry wieczór wszystkim!

Od paru tygodni borykam się z pewnym problemem, który nie daje mi spokoju. Sprawa wygląda następująco.

Gdy chcę porozmawiać z kimś na czacie "imprezie" lub w grze, to nikt mnie nie słyszy (ja ich słyszę). Mikrofonów mam kilka, PS4 każdy wyłapuje poprawnie (np. podczas ustawiania czułości mikrofonu, komendy głosowe działają, itp.). Mam NAT Type 2, żadne błędy mi nie wyskakują. Kolega potwierdził, że widzi pojawiające się paski przy mojej ikonce mikrofonu gdy coś mówię. Pomimo to, nadal kicha, nie słychać mnie.

Próbowałem już wielu rzeczy i różnych ich kombinacji. Poniżej lista tych, które pamiętam:

• otwieranie portów w routerze
  • włączanie uPNP
  • włączanie DMZ
  • ustawianie stałego IP konsoli w routerze
  • ustawianie DNS w konsoli na te od Google (8.8.8.8 & 8.8.4.4)
  • podwyższanie na maksa czułości mikrofonu
  • podłączanie różnych mikrofonów (wszystkie działają, jeden z nich to mikrofon od SONY)
  • podłączanie różnymi sposobami (do kontrolera, przez USB)
  • przełączanie urządzenia wyjściowego audio na HDMI i wejściowego na headset
  • przełączanie priorytetu chatu na imprezę / chat w grze

Jedyne co mi zostało, to chyba sformatować konsolę (którą użytkuję dopiero od paru miesięcy) lub podłączyć konsolę bezpośrednio do internetu (pomijając router). Nie próbowałem też obniżania wartości UMT. Oprogramowanie Playstation jest aktualne. 

Dodatkową informacją może być to, że przed przeprowadzką do nowego mieszkania, z internetem od firmy Toya (teraz mam od Netii) wyskakiwały błędy z NAT Type. Teraz jednak nic nie ma, a nawet kolegę słyszę (poprzednio nie słyszałem) i to wyraźnie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Mnie już po prostu ręce opadają i dość mnie denerwuje to, że kupiłem konsolę i nie mogę korzystać z jednej z jej najważniejszych usług.

Pomocy!

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mój kolega się zorientował, że słyszy mnie, ale tylko z głośników telewizora. Jeśli ma podłączone słuchawki. to już mnie nie słyszy. Czyli jednak to nie ode mnie był problem. Temat do zamknięcia w takim razie.

Odpowiedz
0 Kudos
ODPOWIEDŹ